вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
"28" жовтня 2025 р. м. Рівне Справа № 918/903/25
Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,
розглянув матеріали справи
за позовом: Рівненської міської ради
до відповідача: фізичної особи - підприємця Денисюк Ольги Володимирівни
про: стягнення 15 289,80 грн
секретар судового засідання: С.Коваль
від позивача: М.Українець
від відповідача: не з'явився
Рівненська міська рада звернулась до Господарського суду Рівненської області з позовом до фізичної особи - підприємця Денисюк Ольги Володимирівни про стягнення 15 289,80 грн заборгованості з орендної плати.
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що між, Рівненською міською радою та фізичною особою-підприємцем Денисюк Ольгою Володимирівною укладено договір оренди земельної ділянки від 2 грудня 2024 року щодо передачі в оренду земельної ділянки площею 0,04 га, для будівництва та обслуговування магазину продовольчих товарів за кадастровим номером 5624655300:01:001:0660, яка розташована на території Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області в межах населеного пункту.
Пунктом 9 додаткового договору про поновлення договору оренди земельної ділянки визначено, що за оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцеві орендну плату виключно у грошовій формі. Орендна плата встановлена у розмірі 6,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем щомісячно, протягом 30 календарних дні, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Рішенням Рівненської міської ради від 2 липня 2020 року №7565 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Рівного" затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Рівного та введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Рівного з 1 січня 2021 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2024 рік становить 579 096, 01 грн. Отже нормативна грошова оцінка земельної ділянки за 2024 рік становить 579 096, 01 грн, а орендна плата 28 954,80 грн (579 096,01*6,5%). Відповідно до листа Головного управління ДПС у Рівненській області від 08.08.2025 №5295/5/17-00-04-01-05 повідомлено, що відповідно до інформації, яка міститься в базах даних ДПС, ФОП Денисюк Ольга Володимирівна згідно з інтегрованими картками платників податків щодо фактичних надходжень орендної плати до бюджету Рівненської міської ради в 2022-2024 роках, було сплачено у 2024 році 13 665, 00 грн, таким чином, сума недоотриманої орендної плати становить 15 289, 80 грн.
Відповідач відзиву на позов суду не надав.
Процесуальні дії у справі
Ухвалою від 30 вересня 2025 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи призначив на 28 жовтня 2025 року.
У судовому засіданні позивач підтримав позов.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позов суду не надав, причин неявки суду не повідомив, про місце, дату та час розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення 7 жовтня 2025 року відповідачу ухвали суду від 30 вересня 2025 року.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Господарський суд встановив наступне.
24 березня 2008 року між Квасилівською селищною радою як орендодавцем та фізичною особою - підприємцем Денисюк Ольгою Володимирівною (орендар) був укладений договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування магазину продовольчих товарів, яка знаходиться у смт Квасилів, Рівненського району, Рівненської області площею 0,04 га (400 кв.м.). Договір зареєстрований 19 травня 2008 року за №040858300007.
Згідно з актом приймання - передачі земельної ділянки, орендоване майно було передано орендарю відповідно до умов договору оренди.
Додатковою угодою №1 до договору оренди земельної ділянки №040858300007 внесені зміни до договору в частині зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати.
2 грудня 2024 року Рівненська міська рада (орендодавець) та фізична особа-підприємець Денисюк Ольга Володимирівна (орендар) уклали договір оренди земельної ділянки, відповідно до предмету якого орендодавець на підставі статті 33 Закону України "Про оренду землі" та рішення Рівненської міської ради від 31 жовтня 2024 року №5689 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код КВЦПЗД - 03.07) (для будівництва та обслуговування магазину продовольчих товарів), кадастровий номер 5624655300:01:001:0660, яка знаходиться на вул. Шкільній, 15-В у селищі Квасилів Рівненської міської територіальної громади.
В оренду передано земельну ділянку площею 400 (чотириста) квадратних метрів. Категорія земель - землі житлової та громадської забудови. На земельній ділянці розташований об'єкт нерухомого майна (інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 23 травня 2014 року № 5761386). В оренду передається земельна ділянка. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 5 листопада 2024 року становить: кадастровий номер земельної ділянки 5624655300:01:001:0660 - 579 096,01 грн (п'ятсот сімдесят дев'ять тисяч дев'яносто шість гривень 01 копійка), витяг № НВ-9952721142024 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 5 листопада 2024 року.
Згідно із витягом №НВ-9934911712024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер земельної ділянки 5624655300:01:001:0660 від 27 березня 2024 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 579 096,01 грн.
Згідно з умовами пункту 10 договору оренди, договір укладено на 10 (десять) років без умови щодо його автоматичного поновлення. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 180 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Відповідно до пункту 9 договору, за оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 37 641,24 грн (тридцять сім тисяч шістсот сорок одна гривня 24 копійки), що становить 6,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку № 03-04/247-24, виданий Управлінням земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради, відповідно до протоколу № 6 від 14 листопада 2024 року засідання контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки.
Сторони погоджуються, що орендна плата за землю справляється з 20 травня 2018 року (з наступного дня від дня закінчення терміну дії договору оренди землі від 19 травня 2008 року № 040858300007).
За змістом пункту 10 договору, обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
Відповідно до листа Головного управління ДПС у Рівненській області від 08.08.2025 року №5295/5/17-00-04-01-05, адресованого Управлінню земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради, ФОП Денисюк Ольга Володимирівна (рнокпп НОМЕР_1 ) згідно з інтегрованих карток платників податків щодо фактичних надходжень орендної плати до бюджету Рівненської міської ради в 2022-2024 роках, було сплачено у 2024 році 13 665, 00 грн.
За розрахунком позивача, сума недоотриманої орендної плати становить 15 289, 80 грн яка становить різницю між розміром орендної плати та фактично сплаченою орендарем орендною платою.
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів сторін
Як встановив суд, спір у даній справі стосується стягнення заборгованості з орендної плати, у зв'язку із зміною нормативно грошової оцінки земельної ділянки та наявності правовідносин з оренди відповідачем земельної ділянки, тому до спірних правовідносин підлягають застосуванню відповідні норми права, які регулюють такі правовідносини. А тому суд вважає за потрібне зазначити таке.
Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
За змістом частини дев'ятої статті 93 ЗК України відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються ЗК України, Цивільним кодексом України (далі - ЦК України), цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
У пункті 3 частини першої статті 3 ЦК України передбачено, що серед загальних засад цивільного законодавства є, зокрема, свобода договору.
Частинами першою та третьою статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
Статтею 627 ЦК України передбачено принцип свободи договору та визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Частиною першою статті 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до частини першої статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно із частинами першою-третьою статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
Відповідно до статті 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту. Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства (частини перша та друга статті 648 ЦК України).
Відповідно до частин першої - третьої статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Згідно із частиною першою статті 652 ЦК України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.
У постанові від 09.11.2021 у справі № 635/4233/19 Велика Палата Верховного Суду, проаналізувавши зазначені вище норми права, зробила висновок, що за загальними правилами договори укладаються сторонами цивільних правовідносин, різновидами яких є правовідносини, які виникають з договорів оренди землі, на принципах рівності сторін, свободи договору, з урахуванням обов'язкових вимог щодо такого виду договорів та зазначенням його істотних умов і у відповідній формі.
Відповідно до статті 792 ЦК України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.
У статті 13 Закону України "Про оренду землі" вказано, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
За змістом статті 15 Закону України "Про оренду землі" істотними умовами договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до частин першої та другої статті 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно із частиною другою статті 23 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін.
Частиною третьою статті 22 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що розрахунки щодо орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, здійснюються виключно у грошовій формі.
За змістом частини четвертої статті 23 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за згодою сторін протягом строку дії договору оренди, а також у разі його поновлення.
Отже, договір оренди землі є цивільно-правовим договором оренди (найму), що регулюється ЦК України, іншими нормативними актами. Особливості правового регулювання відносин з оренди землі обумовлюються, зокрема, формою власності на земельні ділянки, що орендуються.
Так, норми, що регулюють розмір, форму та порядок внесення орендної плати за землі державної та комунальної власності, характеризуються більшим ступенем імперативності регулювання порівняно із землями приватної власності.
Щодо використання нормативної грошової оцінки для визначення розміру орендної плати за землі державної та комунальної власності, суд зазначає, що для визначення розміру орендної плати за землі державної та комунальної власності базою для обрахунку є нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок встановлено Законом України "Про оцінку земель".
Відповідно до частини п'ятої статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Статтею 13 Закону України "Про оцінку земель" встановлено випадки обов'язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок.
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із частиною першою статті 15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
За змістом статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Порядок затвердження технічної документації з оцінки земель визначений статтею 23 Закону України "Про оцінку земель". Частинами першою, третьою та четвертою цієї статті передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру. Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України.
Пунктом 271.2 статті 271 Податкового кодексу України встановлено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Положеннями пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Отже, нормативна грошова оцінка земель встановлюється шляхом затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка здійснюється відповідною сільською, селищною, міською радою. Зазначене імперативне регулювання унеможливлює встановлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок договором, зокрема договором між органом місцевого самоврядування і орендарем.
Водночас обов'язковість врахування нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності під час визначення розміру орендної плати встановлена законом (абзац другий частини першої статті 13 Закону України "Про оцінку земель"). Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності змінюється також розмір орендної плати. Зазначене відповідає положенням частини другої статті 632 ЦК України, відповідно до якої зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
З моменту початку застосування відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України нового розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності автоматично змінюються і права та обов'язки сторін договору оренди в частині розміру орендної плати, якщо він визначений у відсотковому співвідношенні до нормативної грошової оцінки.
Нормативне регулювання визначення розміру орендної плати за оренду земельних ділянок державної або комунальної власності відбувається за імперативно встановленою формулою множення нормативної грошової оцінки на коефіцієнт, який погоджується сторонами в договорі, але у законодавчо встановлених межах. Розмір нормативної грошової оцінки згідно з наведеними вище законодавчими нормами встановлюється відповідним органом місцевого самоврядування.
Орендодавець у випадку зміни розміру орендної плати у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної чи комунальної власності вправі вимагати від орендаря сплати орендної плати у зміненому розмірі, в тому числі і шляхом звернення до суду з позовом про стягнення спірної суми.
Належному способу захисту орендодавця у такому випадку відповідає позовна вимога про стягнення орендної плати, не сплаченої орендарем. Водночас несплачена орендна плата підлягає стягненню за весь період прострочення з моменту початку застосування відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України рішення ради щодо зміни розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2024 у справі №914/2848/21.
Суд установив, що хоч договір оренди укладений 02 грудня 2024 року, проте його умовами передбачено сплату орендної плати за період фактичного користування земельною ділянкою після закінчення терміну дії договору оренди землі №040858300007, який було укладено 24 березня 2008 року та зареєстровано 19 травня 2008 року.
При цьому, як установив суд, вартість нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 5624655300:01:001:0660 становить 579 096,01 грн (витяг № НВ-99347911712024 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 27 березня 2024 року.
Відповідно до пункту 9 договору, розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 37 641,24 грн, що становить 6,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку № 03-04/247-24, виданого Управлінням земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради, відповідно до протоколу № 6 від 14 листопада 2024 року засідання контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки.
Суд також установив, що відповідач за 2024 рік сплатив орендну плату в сумі 13 665,00 грн,
А отже залишок заборгованості становить 15 289,80 грн (28 954,80 грн (розміру річної орендної оплати розрахований за відсотком, який був погоджений до укладення договору) - 13 665,00 грн суми фактичної сплати орендної плати)).
Висновки суду
За наслідками розгляду спору суд встановив наявність підстав для задоволення позову про стягнення заборгованості з орендної плати.
Розподіл судових витрат
Згідно з положеннями статті 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Розмір судового збору за даним позовом складав 3 028,00 грн.
У зв'язку з задоволенням позову судові витрати у вигляді судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 73, 74, 76-79, 91, 120, 123, 129, 233, 238, 241 ГПК України, суд -
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця Денисюк Ольги Володимирівни ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) на користь Рівненської міської ради (33028, м. Рівне, вул. Соборна 12А, ідентифікаційний код 34847334) 15 289 (п'ятнадцять тисяч двісті вісімдесят дев'ять) грн 80 коп заборгованості з орендної плати та 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп судового збору.
Позивач (Стягувач): Рівненська міська рада (33028, м. Рівне, вул. Соборна 12А, ідентифікаційний код 34847334).
Відповідач (Боржник): фізична особа - підприємець Денисюк Ольга Володимирівна ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Повне рішення складено 29 жовтня 2025 року.
Суддя Андрій КАЧУР