Рішення від 18.06.2025 по справі 905/913/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649

РІШЕННЯ

іменем України

18.06.2025 Справа №905/913/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Шилової О.М.

при секретарі судового засідання Горбачовій О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз», м.Краматорськ Донецької області, в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації, м.Краматорськ Донецької області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», м.Краматорськ Донецької області

про стягнення 51956530,71грн основного боргу, 6110172,99грн пені, 1015374,93грн - 3% річних, 2764138,62грн інфляційних

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився (не викликався),

від відповідача: не з'явився (не викликався).

СУТЬ СПОРУ:

Приватне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз», м.Краматорськ Донецької області, в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації, м.Краматорськ Донецької області, звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», м.Краматорськ Донецької області, про стягнення 38464739,27грн основного боргу, 4334977,00грн пені, 538269,15грн - 3% річних, 917896,78грн інфляційних (позов поданий через систему «Електронний суд»).

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на порушення відповідачем умов Типового договору розподілу природного газу №06-11Т від 01.01.2016 (з наступними змінами, далі - Договір), у зв'язку з чим утворилась заборгованість в сумі 9439999,97грн за коригуючим актом №1515/11 (КОР) від 18.09.2023 (перерахунок місячної вартості послуги за січень-серпень 2023 року через збільшення відповідачем річної замовленої потужності на 2023 рік), а також заборгованість за послугу розподілу природного газу за період з вересня 2023 року по травень 2024 року в загальній сумі 29024739,30грн (з урахуванням часткової оплати за січень 2024 року в розмірі 2000000,00грн) та наявні підстави для стягнення пені, 3% річних та інфляційних втрат.

Після відкриття провадження у справі позивач надав суду:

- з клопотанням б/н від 09.10.2024 (вх.№07-07/8907/24 від 09.10.2024, з додатками; т.1, а.с.101-103) - підписаний обома сторонами акт №1515/1 від 31.01.2023 про надання послуги з розподілу природного газу за січень 2023 року;

- відповідь б/н від 24.10.2024 на відзив (вх.№07-07/9440/24 від 24.10.2024, з додатками; т.1, а.с.231-250), в якій зазначив: обидві сторони спору перебувають в однакових умовах: знаходяться у м.Краматорську Донецької області і відносяться до об'єктів критичної інфраструктури, тому посилання на загальновідомий факт знищення агресором в першу чергу об'єктів критичної інфраструктури (в контексті причин несплати за послуги розподілу) не свідчить про перебування відповідача у вкрай невигідному положенні порівняно з позивачем; встановлений Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» мораторій на підвищення тарифів на послуги стосується як відповідача, так і позивача; розрахунки за Договором не поставлені в залежність від дій або бездіяльності відповідача на ринку електричної енергії; Постанова №217 від 18.06.2014 Кабінету Міністрів України втратила чинність у 2021 році і, враховуючи період виникнення заборгованості у цій справі, посилання відповідача на неї не є обґрунтованим; просив відмовити у задоволенні клопотань відповідача про зменшення пені та про відстрочення виконання рішення;

- заяву б/н від 01.11.2024 (вх.№7973/24 від 01.11.2024, з додатками; т.2, а.с.12-25) про збільшення розміру позовних вимог, в якій зазначив, що у період червень-вересень 2024 року, не охоплений позовними вимогами, надав послуги з розподілу природного газу на загальну суму 13491791,44грн; станом на 01.11.2024 оплати за послуги ані за попередньо заявлені періоди, ані у період червень-вересень 2024 року не надходили, тож заборгованість відповідача за Договором за коригуючим актом №1515/11 від 18.09.2023 та за період вересень 2023 року - вересень 2024 року складає 51956530,71грн; у зв'язку зі збільшенням періоду нарахування просив стягнути з відповідача 6110172,99грн пені за загальний період 03.10.2023- 31.10.2024, 1015374,93грн - 3% річних за загальний період 03.10.2023- 31.10.2024 та 2764138,62грн інфляційних за загальний період жовтень 2023 року - вересень 2024 року. Із занесенням ухвали до протоколу підготовчого засідання від 12.11.2024 без складення окремого процесуального документа суд прийняв збільшення позовних вимог і надалі виходить із предмету спору: «стягнення 51956530,71грн основного боргу, 6110172,99грн пені, 1015374,93грн - 3% річних, 2764138,62грн інфляційних» (т.2, а.с.41-45);

- з клопотанням б/н від 30.12.2024 (вх.№07-07/11444/24 від 30.12.2024, з додатками; т.2, а.с.82-85) - довідку б/н від 12.12.2024 за підписом голови правління товариства-позивача з інформацією про знищені або пошкоджені активи позивача станом на 12.12.2024;

- клопотання б/н від 06.01.2025 (вх.№07-07/109/25 від 06.01.2025, з додатками) та б/н від 16.06.2025 (вх.№01-41/6073/25 від 16.06.2025, з додатком) про розгляд справи по суті без участі свого представника, в яких підтримав збільшені позовні вимоги (т.2, а.с.94-97, 116-117).

Після відкриття провадження у справі відповідач надав суду:

- клопотання б/н від 18.10.2024 (вх.№7076/24 від 29.10.2024, з додатками; т.1, а.с.104-114) про продовження строку для надання відзиву. Оскільки в подальшому відзив поданий в межах встановленого судом строку і відсутня процесуальна необхідність розглядати клопотання, із занесенням ухвали до протоколу підготовчого засідання від 12.11.2024 без складення окремого процесуального документа суд залишив вказане клопотання без розгляду (т.2, а.с.41-45);

- відзив б/н від 23.10.2024 (вх.№7811/24 від 23.10.2024, з додатками; т.1, а.с.118-228), в якому зазначив: у сторін відсутні розбіжності щодо періоду та суми заборгованості, наявності актів приймання-передачі послуги, рахунків, платежів та інших даних, зазначених в позові; заборгованість виникла внаслідок обставин, які від відповідача не залежали: відповідач забезпечує тепловою енергією м.Краматорськ і визнаний підприємством, критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період; загальновідомо, що Російська Федерація в першу чергу намагається знищити об'єкти критичної інфраструктури; господарська діяльність відповідача з постачання теплової енергії є стабільно збитковою, а виконання покладених законодавством обов'язків з надання житлово-комунальних послуг населенню, особливо у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі, призводить до повної неплатоспроможності відповідача; просив зменшити розмір пені на 90% та відстрочити виконання рішення до 01.04.2025;

- заперечення б/н від 30.10.2024 (вх.№07-07/9602/24 від 30.10.2024; т.2, а.с.1-11) на відповідь на відзив, в яких зазначив, що не заперечує наявність основного боргу, але вважає неприйнятним додаткове навантаження у вигляді нарахування санкцій на об'єкт критичної інфраструктури, яким є відповідач; він усвідомлює, що здійснює господарську діяльність на власний ризик (має розраховувати ризики настання несприятливих наслідків, самостійно приймати рішення), але будучи постачальником теплової енергії та виконуючи обов'язок із забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, відповідач є заручником ситуації в правовому полі, що призводить до росту його збитковості та неможливості своєчасних розрахунків з контрагентами; частину пошкоджених агресором об'єктів відповідач відремонтував або виконує ремонти; додаткове фінансове навантаження у вигляді стягнення санкцій повністю заблокує виконання ремонтних робіт і поставить під загрозу зриву опалювальний сезон у м.Краматорську в 2024- 2025 роках, що призведе до непередбачуваних наслідків і надасть можливість для використання таких фактів російською пропагандою;

- заяву б/н від 11.11.2024 (вх.№07-07/9930/24 від 11.11.2024, з додатками; т.2, а.с.33-40) про проведення призначеного на 12.11.2024 засідання без участі свого представника;

- додаткові пояснення б/н від 12.12.2024 (вх.№8929/24 від 12.12.2024, з додатками; т.2, а.с.68-80), в яких за результатами підготовчого засідання від 03.12.2024 додатково заявив: у сторін відсутні розбіжності щодо заявлених сум основного боргу, пені, річних та інфляційних, відповідач визнає в повному обсязі суму позовних вимог, однак просить зменшити розмір пені на 90% з підстав, зазначених у відзиві та запереченнях на відповідь на відзив; надав, зокрема, належно оформлену довідку про тарифи;

- заяви б/н від 03.01.2025 (вх.№07-07/70/25 від 03.01.2025, з додатками) та б/н від 12.06.2025 (вх.№01-41/5959/25 від 12.06.2025, з додатками) про проведення судових засідань без участі свого представника (т.2, а.с.86-93, 108-115).

Відповідно до п.п.1, 3 ч.1 ст.129 Конституції України, ст.ст.2, 7, 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК) України основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Дослідивши наявні у матеріалах справи документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням докази, які мають значення для вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Щодо фактів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП або Регулятор) постановою №2498 від 30.09.2015 (зареєстр. в Мінюсті України 06.11.2015 за №1384/27829) затвердила Типовий договір розподілу природного газу, який відповідно до приписів п.п.3, 4 гл.3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРС) є публічним, розміщений на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора газорозподільних мереж (далі - ГРМ) та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.

Публічне акціонере товариство «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації (далі - Оператор ГРМ) та Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» (далі - Споживач, персональний ЕІС-код як суб'єкта ринку природного газу: №56XQ0000YI9LX006) уклали договір №06-11Т розподілу природного газу (Договір, т.1, а.с.19-22) шляхом подання Споживачем заяви-приєднання від 01.03.2016 до умов Типового договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (т.1, а.с.18).

В подальшому НКРЕКП неодноразово вносила зміни до Типового договору розподілу природного газу (остання редакція Типового договору, чинна з 06.05.2022, - т.1, а.с.11-17).

За умовою п.1.3. Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог ст.ст.633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України на невизначений строк.

Згідно з п.2.1. Договору Оператор ГРМ зобов'язався надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач - прийняти таку послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені Договором.

За відсутності у Споживача договору постачання природного газу та/або виділених його постачальником підтверджених обсягів для потреб Споживача на відповідний календарний період Споживач не має права використовувати (споживати) природний газ із газорозподільної системи (абз.3 п.3.1. Договору).

Відповідно до абз.1 п.3.2. Договору за умови включення Споживача до Реєстру споживачів будь-якого постачальника у розрахунковому періоді та відсутності простроченої заборгованості за Договором Оператор ГРМ забезпечує розподіл природного газу, що належить Споживачу, до межі балансової належності його об'єкта з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску природного газу.

За умовами розділу V Договору облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається Оператором ГРМ та споживається Споживачем на межі балансової належності об'єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу ГРС (п.5.1.); визначення об'єму розподілу та споживання природного газу по Споживачу здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ та Споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом ГРС і Договором (абз.1 п.5.2.); для визначення об'єму розподілу та споживання природного газу беруться дані комерційного вузла обліку Оператора ГРМ; у разі відсутності комерційного вузла обліку в Оператора ГРМ беруться дані комерційного вузла обліку Споживача (абз.3 п.5.2.); при здійсненні обліку спожитого природного газу Споживачем, що не є побутовим, за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться один кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов згідно з вимогами, визначеними в Кодексі ГРС (абз.2 п.5.3.); порядок визначення об'єму розподіленого Споживачу і спожитого ним природного газу та надання звітності щодо спожитих об'ємів газу за розрахунковий період визначається відповідно до вимог Кодексу ГРС та з урахуванням вимог Договору (абз.1 п.5.4.); після визначення загального об'єму розподіленого Споживачу (спожитого ним) природного газу, приведеного до стандартних умов, Оператор ГРМ в установленому порядку здійснює переведення величини об'єму природного газу в обсяг розподіленої (спожитої) енергії, що має визначатись за трьома одиницями виміру: кВт*год, Гкал та МДж; дані про об'єм (куб.м) та обсяг (кВт*год, Гкал, МДж) розподіленого Споживачу (спожитого ним) природного газу за розрахунковий період (місяць) зазначаються Оператором ГРМ в особистому кабінеті Споживача (після його запровадження) та/або в рахунку на сплату послуги за Договором (абз.1, 2 п.5.6.); за наявності розбіжностей у визначенні об'єму та/або обсягу розподіленого та спожитого природного газу вони підлягають урегулюванню відповідно до умов Договору або в судовому порядку; до вирішення цього питання величина об'єму та обсягу розподіленого та спожитого природного газу встановлюється відповідно до даних Оператора ГРМ (абз.5 п.5.6.).

Відповідно до п.6.1. Договору Споживач оплачує вартість послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність з урахуванням вимог Кодексу ГРС.

Тариф, встановлений згідно з п.6.1. Договору, є обов'язковим для сторін з дати набрання чинності постановою Регулятора щодо його встановлення (п.6.2. Договору).

Згідно з абз.1, 3 п.6.3. Договору величина річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) Споживача на розрахунковий календарний рік визначається відповідно до Кодексу ГРМ; місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) Споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

В п.6.4. Договору визначено, що розрахунковим періодом є календарний місяць.

Згідно з абз.1 п.6.5. Договору у випадку, якщо Споживач, що не є побутовим, в установленому Кодексом ГРМ порядку самостійно здійснив замовлення величини річної потужності за всіма його об'єктами (об'єктом) в газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на розрахунковий календарний рік та фактичний обсяг використання потужності (протягом календарного року) буде перевищувати замовлену Споживачем річну потужність, такий Споживач зобов'язаний з моменту перевищення фактичного обсягу над заявленим оплачувати вартість перевищення річної замовленої потужності, велична якої визначається за формулою, наведеною в абз.2-10 цього пункту.

За підсумками місяця, за умови перевищення фактичного обсягу використання потужності над обсягом замовленої Споживачем річної потужності, Оператор ГРМ до 12-го числа місяця, наступного за місяцем надання послуг розподілу, здійснює нарахування вартості перевищення та разом із рахунком про сплату вартості перевищення (або в рахунку) надає Споживачеві, що не є побутовим, звіт про фактичне використання потужності та розрахунок вартості перевищення річної замовленої потужності (абз.12 п.6.5. Договору).

Відповідно до абз.13-15 п.6.5. Договору Споживач, що не є побутовим, зобов'язаний здійснити оплату величини вартості перевищення річної замовленої потужності протягом 10-ти робочих днів з дня надання Оператором ГРМ рахунку на оплату. У випадку, якщо річна замовлена потужність об'єкта (об'єктів) Споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об'єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, нарахування Оператором ГРМ вартості перевищення річної замовленої потужності не здійснюється. Розбіжності щодо вартості перевищення річної замовленої потужності підлягають урегулюванню відповідно до умов Договору або в суді. До прийняття рішення суду вартість перевищення річної замовленої потужності, яку Споживач зобов'язаний сплатити у строк, визначений у цьому пункті, визначається за даними Оператора ГРМ.

Згідно з п.6.6. Договору Споживач, який не є побутовим, сплачує вартість послуги з розподілу природного газу на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка Оператора ГРМ; остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги Споживач проводить до 10-го числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів (абз.1); дата оплати визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок Оператора ГРМ (абз.4).

За умовою абз.2 п.6.7. Договору у разі відсутності графіка погашення заборгованості Оператор ГРМ має право грошові кошти, отримані від Споживача в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості Споживача відповідно до черговості її виникнення.

Оператор ГРМ зобов'язується забезпечити можливість цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи та передачу належних Споживачу об'ємів (обсягів) природного газу з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини його тиску за умови дотримання Споживачем вимог Договору (підп.2 п.7.1. Договору); Оператор ГРМ має право отримувати від Споживача оплату за Договором (підп.1 п.7.2. Договору).

Споживач має право на отримання цілодобового доступу до газорозподільної системи та передачу належних Споживачу об'ємів (обсягів) природного газу з належним рівнем надійності, безпеки, якості та величини його тиску за умови дотримання ним вимог Договору та Кодексу ГРС (підп.1 п.7.3. Договору); Споживач зобов'язується здійснювати розрахунки в розмірі, строки та порядку, визначені Договором (підп.1 п.7.4. Договору).

Відповідно до п.8.2. Договору у разі порушення Споживачем, що не є побутовим, строків оплати за Договором він сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу (абз.1); нарахування пені здійснюється починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку здійснення оплати за Договором (абз.3).

Згідно з п.12.1. Договір укладається на невизначений строк.

За умовами п.12.2. Договору якщо Регулятор внесе зміни до редакції Типового договору розподілу природного газу, Оператор ГРМ зобов'язується розмістити повідомлення про такі зміни на сайті та в офіційних друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності, не менше ніж за 10 днів до набрання змінами чинності, крім випадків, для яких Договором встановлений інший термін та/або порядок повідомлення про внесення змін. У разі незгоди Споживача зі змінами він має право розірвати Договір шляхом надсилання письмового повідомлення Оператору ГРМ протягом 10-ти календарних днів з дня, коли він дізнався чи міг дізнатися про внесені зміни. Невчинення у вказаний строк дій, направлених на розірвання Договору, та продовження споживання природного газу свідчить про згоду Споживача з внесеними до Договору змінами.

Договір підписаний представниками і скріплений печатками обох сторін.

За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Реєстр) станом на 08.01.2024 за критерієм пошуку «Код ЄДРПОУ: 03361075» в Реєстрі значилось Приватне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» (витяг з Реєстру №32135729 від 08.01.2024, т.1, а.с.70-74). Отже, відбулась зміна організаційно-правової форми і найменування юридичної особи, що не свідчить про реорганізацію товариства-позивача, а Оператором ГРМ за Договором є позивач у цій справі.

Споживач самостійно визначив величину річної замовленої потужності на 2023 рік - 20000000,00куб.м сумарно за всіма об'єктами, яку в подальшому уточнив (збільшив) до 30000000,00куб.м у строк, передбачений п.3 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС (т.1, а.с.25, 26). З урахуванням збільшення замовленої потужності величина потужності для щомісячної оплати стала дорівнювати 2500000,00куб.м.

Оператор ГРМ за замовчуванням Споживача визначив йому величину річної замовленої потужності на 2024 рік - 28584303,81куб.м за всіма об'єктами (величина потужності для щомісячної оплати - 2382025,32куб.м), про що повідомив Споживача, надіславши інформативний лист б/н б/д на його електронну адресу (т.1, а.с.27-29).

На виконання умов Договору позивач у період січень 2023 року - вересень 2024 року надавав відповідачу послуги з розподілу природного газу, складав відповідні акти (всі акти підписані без зауважень/заперечень уповноваженими особами та скріплені печатками обох сторін) та виставляв рахунки (т.1, а.с.30-45, 47-51, 102; т.2, а.с.21-24).

Оплаті підлягали послуги з розподілу:

- вартістю 9439999,97грн з ПДВ за скоригований Споживачем (в бік збільшення) обсяг розподілу 6666666,64куб.м природного газу в періоді січень-серпень 2023 року;

- щомісячною вартістю 3540000,00грн з ПДВ за розподіл 2500000,00куб.м природного газу, надані у періодах вересень-грудень 2023 року;

- щомісячною вартістю 3372947,86грн з ПДВ за розподіл 2382025,32куб.м природного газу, надані у періодах січень-вересень 2024 року.

До звернення позивача до суду Споживач із простроченням погасив частину заборгованості за період, що є предметом розгляду в цій справі: оплата в сумі 2000000,00грн з призначенням платежу «за послугу розподілу природного газу згідно Акта №1515/1 від 31.01.2024 за січень 2024 року, в т.ч. ПДВ» (платіжна інструкція №313 від 28.02.2024; т.1, а.с.54).

Щодо права.

Згідно зі ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до вимог ст.ст.526, 629 ЦК України та ст.193 Господарського кодексу (далі - ГК) України договір є обов'язковим для виконання сторонами, а зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства.

За змістом абз.1 ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За приписами ч.ч.1, 2 ст.40 Закону України «Про ринок природного газу» розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу. Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.

Згідно з абз.1 п.3 гл.3 розділу VІ Кодексу ГРС договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Відповідно до п.1 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається Оператором ГРМ за договором розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Споживач, що не є побутовим, має право не пізніше ніж до 20 жовтня календарного року, що передує розрахунковому, подати Оператору ГРМ уточнену заявку на величину річної замовленої потужності сумарно по всіх його об'єктах з розбивкою по кожному об'єкту в газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на розрахунковий календарний рік. У такому разі, якщо фактичний обсяг використання потужності (протягом календарного року) буде перевищувати замовлену споживачем річну потужність сумарно по всіх його об'єктах, величина перевищення має бути сплачена споживачем за півторакратною вартістю тарифу на розподіл природного газу на користь Оператора ГРМ відповідно до договору розподілу природного газу (абз.12 п.2 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС).

За умовою абз.13 п.2 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС фактичний обсяг використання потужності визначається виходячи із фактичного обсягу споживання природного газу наростаючим підсумком протягом відповідного календарного року.

Згідно з п.3 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС у разі здійснення споживачем, що не є побутовим, замовлення річної потужності відповідно до п.2 цієї глави споживач, що не є побутовим, має право одноразово з 10 липня по 15 вересня розрахункового календарного року подати Оператору ГРМ заявку на уточнення (збільшення/зменшення) величини замовленої річної потужності сумарно по всіх його об'єктах у газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на поточний календарний рік (абз.1). У такому випадку Оператор ГРМ здійснює перерахунок місячної вартості послуги розподілу природного газу відповідно до пункту 1 цієї глави за весь календарний рік (абз.2). При збільшенні величини замовленої річної потужності різниця вартості послуги розподілу природного газу, яка утворилася внаслідок перерахунку вартості такої послуги за період з початку поточного календарного року до місяця, у якому здійснюється уточнення величини замовленої річної потужності (включно), оплачується споживачем, що не є побутовим, за тарифами на розподіл природного газу відповідних періодів протягом 10-ти робочих днів з дня виставлення Оператором ГРМ рахунку та включається в нарахування за послуги розподілу природного газу поточного календарного місяця (абз.6). Вартість перевищення замовленої річної потужності споживачем, що не є побутовим, не перераховується Оператором ГРМ споживачу після коригування замовленої потужності; при цьому величина перевищення замовленої потужності не враховується Оператором ГРМ при обліку фактичної використаної потужності протягом року (абз.7).

Відповідно до п.6 та абз.1 п.7 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС періодом для здійснення розрахунків за договором розподілу природного газу є календарний місяць, споживач здійснює оплату вартості послуг на підставі відповідного рахунка Оператора ГРМ на умовах договору розподілу природного газу з моменту його укладення.

За приписом абз.2 п.8 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС у разі відсутності графіка погашення заборгованості Оператор ГРМ має право грошові кошти, отримані від споживача в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.

За умовою п.10 гл.6 розділу VI Кодексу ГРС надання Оператором ГРМ послуги споживачу, що не є побутовим, за договором розподілу природного газу підтверджується підписаним між ними актом наданих послуг.

НКРЕКП з 01.01.2022 встановила для позивача тариф на послуги з розподілу природного газу у розмірі 1,18грн за 1куб.м на місяць без урахування ПДВ (постанова №2746 від 22.12.2021; т.1, а.с.23).

Щодо вимоги про стягнення основного боргу.

Згідно з ч.ч.1, 4 ст.191 ГПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві; у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

У підготовчому засіданні 03.12.2024 відповідач визнав збільшені позовні вимоги, однак просив зменшити розмір пені та відстрочити виконання рішення (зафіксовано у протоколі судового засідання - т.2, а.с.63-67). У додаткових поясненнях б/н від 12.12.2024 (т.2, а.с.68-69) відповідач за результатами підготовчого засідання від 03.12.2024 додатково заявив: у сторін відсутні розбіжності щодо заявлених сум основного боргу, пені, річних та інфляційних, суму позовних вимог відповідач визнає повністю, але просить зменшити розмір пені на 90%.

Суд перевірив наявність повноважень на визнання позову у представника відповідача, що зробив відповідні заяви (довіреність №06/07-24 від 10.06.2024 - т.1, а.с.226).

На підставі викладеного суд встановив, що відповідач до початку розгляду справи по суті повністю визнав позов і таке визнання не суперечить закону та не порушує прав і охоронюваних законом інтересів відповідача або інших осіб, а позовна вимога про стягнення 51956530,71грн основного боргу є належним чином доведеною, правомірною і підлягає задоволенню.

Щодо вимоги про стягнення пені.

Посилаючись на невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за Договором, позивач просить суд стягнути з відповідача 6110172,99грн пені за загальний період 03.10.2023- 31.10.2024.

Суд перевірив розрахунок пені (т.2, а.с.16-17) та встановив, що порядок її нарахування відповідає умовам Договору, приписам ч.6 ст.232 ГК України та Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» і розрахунок є арифметично правильним. Відповідно визнання позову в цій частині не суперечить закону та не порушує прав чи інтересів інших осіб.

На підставі п.8.2. Договору, приписів ст.549 ЦК України, ст.ст.216-218, ч.1 ст.230 ГК України на користь позивача підлягає стягненню пеня в загальній сумі 6110172,99грн, нарахована на заборгованість за послугу розподілу природного газу:

- за січень-серпень 2023 року (коригування) - в сумі 1500424,33грн за період 03.10.2023- 02.04.2024;

- за вересень 2023 року - в сумі 554062,86грн за період 11.10.2023- 10.04.2024;

- за жовтень 2023 року - в сумі 525699,93грн за період 13.11.2023- 12.05.2024;

- за листопад 2023 року - в сумі 514533,00грн за період 11.12.2023- 10.06.2024;

- за грудень 2023 року - в сумі 499372,14грн за період 11.01.- 10.07.2024;

- за січень 2024 року - в сумі 215103,61грн за період 12.02.- 11.08.2024;

- за лютий 2024 року - в сумі 458481,30грн за період 11.03.- 10.09.2024;

- за березень 2024 року - в сумі 447145,98грн за період 11.04.-10.10.2024;

- за квітень 2024 року - в сумі 415075,34грн за період 13.05.- 31.10.2024;

- за травень 2024 року - в сумі 342916,37грн за період 11.06.- 31.10.2024;

- за червень 2024 року - в сумі 270757,40грн за період 11.07.- 31.10.2024;

- за липень 2024 року - в сумі 194082,74грн за період 12.08.- 31.10.2024;

- за серпень 2024 року - в сумі 122200,24грн за період 11.09.- 31.10.2024;

- за вересень 2024 року - в сумі 50317,75грн за період 11.10.- 31.10.2024.

Щодо вимог про стягнення річних та інфляційних.

Посилаючись на невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за Договором та приписи ст.625 ЦК України, позивач просить суд стягнути з відповідача 1015374,93грн - 3% річних за загальний період 03.10.2023-31.10.2024, а також 2764138,62грн інфляційних за загальний період жовтень 2023 року - вересень 2024 року.

Суд перевірив розрахунки 3% річних та інфляційних (т.2, а.с.17 (зворотній бік) - 19) та встановив, що вони відповідають умовам Договору і приписам чинного законодавства. Відповідно визнання позову в цій частині не суперечить закону та не порушує прав чи інтересів інших осіб, тому стягненню на користь позивача підлягають:

3% річних в загальній сумі 1015374,93грн, нараховані на заборгованість за послугу розподілу природного газу:

- за січень-серпень 2023 року (коригування) - в сумі 305830,14грн за період 03.10.2023- 31.10.2024;

- за вересень 2023 року - в сумі 112358,63грн за період 11.10.2023- 31.10.2024;

- за жовтень 2023 року - в сумі 102756,99грн за період 13.11.2023- 31.10.2024;

- за листопад 2023 року - в сумі 94610,14грн за період 11.12.2023- 31.10.2024;

- за грудень 2023 року - в сумі 85598,36 за період 11.01.- 31.10.2024;

- за січень 2024 року - в сумі 32220,11грн за період 12.02.- 31.10.2024;

- за лютий 2024 року - в сумі 64970,72грн за період 11.03.- 31.10.2024;

- за березень 2024 року - в сумі 56400,11грн за період 11.04.- 31.10.2024;

- за квітень 2024 року - в сумі 47553,04грн за період 13.05.- 31.10.2024;

- за травень 2024 року - в сумі 39535,37грн за період 11.06.- 31.10.2024;

- за червень 2024 року - в сумі 31241,24грн за період 11.07.- 31.10.2024;

- за липень 2024 року - в сумі 22394,16грн за період 12.08.- 31.10.2024;

- за серпень 2024 року - в сумі 14100,03грн за період 11.09.- 31.10.2024;

- за вересень 2024 року - в сумі 5805,89грн за період 11.10.- 31.10.2024;

інфляційні в загальній сумі 2764138,62грн, нараховані на заборгованість за послугу розподілу природного газу:

- за січень-серпень 2023 року (коригування) - в сумі 783520,00грн за період жовтень 2023 року - вересень 2024 року;

- за вересень 2023 року - в сумі 293820,00грн за період жовтень 2023 року - вересень 2024 року;

- за жовтень 2023 року - в сумі 265500,00грн за період листопад 2023 року - вересень 2024 року;

- за листопад 2023 року - в сумі 247800,00грн за період грудень 2023 року - вересень 2024 року;

- за грудень 2023 року - в сумі 223020,00грн в період січень-вересень 2024 року;

- за січень 2024 року - в сумі 87003,93грн за період лютий-вересень 2024 року;

- за лютий 2024 року - в сумі 188885,09грн за період березень-вересень 2024 року;

- за березень 2024 року - в сумі 172020,35грн за період квітень-вересень 2024 року;

- за квітень 2024 року - в сумі 165274,45грн за період травень-вересень 2024 року;

- за травень 2024 року - в сумі 145036,76грн за період червень-вересень 2024 року;

- за червень 2024 року - в сумі 70831,91грн за період липень-вересень 2024 року;

- за липень 2024 року - в сумі 70831,91грн за період серпень-вересень 2024 року;

- за серпень 2024 року - в сумі 50594,22грн за період вересень 2024 року.

Щодо клопотання відповідача про зменшення розміру пені.

У відзиві б/н від 23.10.2024 (т.1, а.с.118-125) відповідач просив суд зменшити розмір пені на 90% та після збільшення позовних вимог підтримав клопотання в підготовчому засіданні 03.12.2024 (протокол засідання - т.2, а.с.63-67) й у додаткових поясненнях б/н від 12.12.2024 (т.2, а.с.68-69).

Відповідач обґрунтував клопотання таким. З 01.11.2022 він з об'єктивних причин, пов'язаних з триваючою збройною агресією проти України, не мав можливості здійснювати свій основний вид діяльності - виробництво електричної енергії, що відобразилось на його фінансовому стані (т.1, а.с.139-142, 195-206, 218-219). Станом на 12.12.2024 відновлення генерації електроенергії Краматорською ТЕЦ є неможливим (т.2, а.с.70-73). Протягом тривалого часу єдиним джерелом доходу відповідача є оплата споживачами за теплову енергію. Діючий станом на 01.01.2024 тариф на виробництво теплової енергії, затверджений постановою НКРЕКП №2218 від 30.11.2021, становить 885,48грн/Гкал без ПДВ, фактична собівартість виробництва теплової енергії - 1413,54грн/Гкал без ПДВ, економічно обґрунтований тариф на послугу з її постачання - 3386,28грн/Гкал без ПДВ, а фактично відповідач застосовує тариф 1526,70грн/Гкал без ПДВ (т.1, а.с.184, т.2, а.с.76). Після прийняття Закону України №2479-IX від 29.07.2022 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», яким встановлено мораторій на підвищення цін (тарифів) на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено / скасовано, відповідач не має можливості підвищити (скоригувати) тарифи на теплову енергію для здійснення розрахунків з позивачем. У 2022 році Кабінет Міністрів України востаннє затвердив Порядок надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, в якому визначив умови надання відповідної субвенції виключно у 2022 році. Загальна сума боргу держави перед відповідачем із компенсації різниці в тарифах за період 01.06.2021- 31.03.2024 становить 310854297,81грн, але на 2023- 2024 роки в Державному бюджеті України не передбачено статті витрат на компенсацію різниці в тарифах. Населення становить 88% від загальної кількості споживачів теплової енергії, а його оплати за період грудень 2023 року - червень 2024 року склали 39% і продовжують зменшуватись. Станом на 01.09.2024 заборгованість населення перед відповідачем за надані послуги з централізованого опалення склала 455976180,00грн, а заборгованість Державного підприємства «Енергоринок» за вироблену відповідачем електричну енергію - 62778790,00грн (т.1, а.с.193). Відповідач не може ані вплинути на поліпшення дисципліни розрахунків з боку Державного підприємства «Енергоринок» (оскільки рівень розрахунків регулюється державою), ані самостійно розпорядитися грошовими коштами, що надійдуть від оплати послуг за теплову енергію (оскільки 15.07.2024 всі рахунки відповідача арештовані у виконавчому провадженні - т.1, а.с.194). Господарські приміщення та виробничі об'єкти відповідача неодноразово зазнавали пошкоджень в результаті збройної агресії (у період лютий 2022 року - серпень 2024 року зафіксовано 36 пошкоджень різних об'єктів в результаті ракетних обстрілів та 30 аварій на теплових мережах й іншому обладнанні, що сталися внаслідок бойових дій та обстрілів); збитки внаслідок вказаних подій становлять 216416290,35грн, що вимагає від підприємства залучення значних ресурсів для відновлення пошкоджених об'єктів до початку опалювального періоду 2024- 2025 років. Фінансовий стан відповідача у 2023- 2024 роках порівняно з початком 2022 року погіршився майже в три рази (т.1, а.с.189-192); станом на 01.09.2024 заборгованість відповідача лише за природний газ складає 892030910,00грн (т.1, а.с.193). Це створює загрозу припинення господарської діяльності (банкрутства) товариства-відповідача.

Позивач проти задоволення клопотання про зменшення пені заперечив (т.1, а.с.231-239), зазначивши таке. Пеню заявлено до стягнення у межах 6-тимісячного строку відповідно до ч.6 ст.232 ГК України, її сума складає лише 11,27% від суми боргу. Посилання відповідача на ведення господарської діяльності в умовах воєнного стану, знаходження в зоні бойових дій, визнання підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період не створює для відповідача винятковості випадку. Заборгованість, за несплату / прострочення сплати якої нараховано пеню, відповідач погасив лише на 4,94%. Зобов'язання з оплати послуги розподілу за Договором відповідач не виконує або виконує із простроченням 3,5 роки - тобто протягом 2020- 2024 років позивач не міг використати та направити на реалізацію поточних завдань належні йому грошові кошти; невиконання (у т.ч. прострочення) зобов'язань є систематичним та довготривалим. Підприємство позивача так само належить до об'єктів критичної енергетичної інфраструктури (т.1, а.с.240). Починаючи з 2014 року територія ліцензованої діяльності позивача знаходилась в зоні проведення АТО, а протягом 2015 року у зв'язку з веденням бойових дій та проведенням АТО призупинено діяльність 9-ти відокремлених структурних підрозділів позивача на непідконтрольній Україні території. Станом на 12.12.2024 орієнтовна протяжність втрачених газопроводів позивача на тимчасово окупованих територіях складає 2110,63км, в зоні активних бойових дій - 1231,55км, знищених та/або пошкоджених газопроводів - 459,595км; вартість втраченого, знищеного чи пошкодженого майна підприємства, яке знаходиться в зоні активних бойових дій - 362465300,00грн; вартість відновлення об'єктів системи газопостачання - 1321065,90грн (т.2, а.с.83). Збитки позивача у 2022 році - 3691646000,00грн, у 2023 році - 1477686000,00грн, у І півріччі 2024 року - 2504830000,00грн (звіти про фінансові результати - т.1, а.с.240 (зворотній бік) - 246); дебіторську заборгованість станом на 01.09.2024 відображено в довідці №680 від 18.09.2024 (т.1, а.с.249). Збитковість господарської діяльності позивача значною мірою зумовлено невиконанням зобов'язань населенням, з якого позивач позбавлений права стягувати не лише пеню, а й інфляційні та річні з 06.03.2022 до припинення / скасування воєнного стану в Україні. Мораторій на підвищення тарифів на послуги так само стосується позивача та впливає на його фінансовий стан, оскільки діючий тариф на послугу розподілу природного газу (затв. постановою НКРЕКП №2746 від 22.12.2021), за яким і відповідач отримує послугу, не покриває витрат на її надання. Наведене свідчить, що позивач перебуває в аналогічних умовах, які зазначені відповідачем у клопотанні.

Суд враховує аргументи позивача і наведені обставини під час розгляду клопотання про зменшення розміру пені.

Згідно з ч.1 ст.233 ГК України у разі, якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно зі збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій. При цьому повинно бути взято до уваги: ступінь виконання зобов'язання боржником, майновий стан сторін, які беруть участь у зобов'язанні; не лише майнові, але й інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу.

За приписами ч.3 ст.551 ЦК України розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

Правовий аналіз наведених норм свідчить, що вони не є імперативними та застосовуються за визначених умов на розсуд суду.

Пеня є різновидом неустойки, яка в свою чергу має подвійну правову природу - одночасно є засобом забезпечення договірних зобов'язань (стимулює їх виконання) і мірою відповідальності за неналежне виконання зобов'язання (санкцією), тобто має компенсаційний характер.

Оцінивши надані сторонами докази сукупно з об'єктивними обставинами, що склалися у державі та її економіці в період, за який заявлено до стягнення пеню; врахувавши розмір пені, що підлягає стягненню (6110172,99грн), майновий стан та соціальну значущість обох сторін цього спору; взявши до уваги викладені відповідачем на обґрунтування клопотання про зменшення пені обставини (зокрема, правове регулювання діяльності відповідача свідчить, що борг перед позивачем накопичується за незалежних від відповідача обставин), а також те, що винятковість є оціночним поняттям; керуючись положеннями ст.129 Конституції України та основними засадами господарського судочинства, суд дійшов висновку про наявність підстав для зменшення розміру пені. Намагаючись дотримати баланс інтересів обох сторін, суд вважає за можливе скористатися своїм правом та зменшити розмір пені, що підлягає стягненню, на 50%.

Отже, позовна вимога підлягає задоволенню частково: стягненню з відповідача підлягає пеня у розмірі 3055086,50грн.

Щодо клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення.

У відзиві б/н від 23.10.2024 (т.1, а.с.118-125) відповідач просив суд відстрочити виконання рішення в цій справі до 01.04.2025, обґрунтувавши клопотання тими ж обставинами, що й клопотання про зменшення розміру пені. У запереченнях б/н від 30.10.2024 на відповідь на відзив (т.2, а.с.1-4) відповідач наголосив, що клопотання відстрочити виконання рішення, перш за все, обумовлено необхідністю забезпечити стабільне проходження опалювального періоду у прифронтовому місті, та зазначив, що до 2022 року для здійснення розрахунків з контрагентами він оформлював кредитні лінії, але після початку збройної агресії всі банківські установи відмовляють у наданні кредитних коштів, враховуючи його місцезнаходження.

Позивач у відповіді на відзив заперечив проти клопотання відстрочити виконання рішення з таких підстав: відповідач не надав доказів, що після закінчення відстрочки у нього буде реальна можливість виконати рішення суду, пославшись лише на абстрактну і не підтверджену доказами можливість надання субвенцій; навівши судові рішення, за якими йому надано відстрочення виконання, відповідач не обґрунтував, яким чином накопичення боргових зобов'язань, строк оплати яких припаде на 01.04.2025, допоможе йому розрахуватися з позивачем після настання цієї дати; вважає, що відповідач зловживає правом на порушення перед судом питання про відстрочення виконання рішення, усвідомлюючи, що заборгованість за попередні періоди він не погашає, це свідчить про намагання легалізувати через процесуальний механізм відстрочення власну недобросовісну поведінку, спрямовану на довготривале невиконання зобов'язань (т.1, а.с.231-239).

Зважаючи на те, що суд ухвалив рішення в цій справі після закінчення опалювального періоду 2024- 2025 років і спливу строку, до якого відповідач просив відстрочити виконання рішення, вказане клопотання задоволенню не підлягає.

Щодо розподілу судових витрат.

Відповідно до приписів ч.1 ст.130 ГПК України, ч.3 ст.7 Закону України «Про судовий збір» 50% судового збору, сплаченого за подання визнаного відповідачем позову (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог), а саме 371077,30грн, підлягають поверненню позивачу з Державного бюджету України. Решта судового збору в сумі 371077,31грн покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст.2, 7, 13-15, 33, 42, 46, 74-78, 80, 86, 129 (п.2 ч.1), 130 (ч.1), 191, 202, 210, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз», м.Краматорськ Донецької області, в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації, м.Краматорськ Донецької області, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», м.Краматорськ Донецької області, про стягнення 51956530,71грн основного боргу, 6110172,99грн пені, 1015374,93грн - 3% річних, 2764138,62грн інфляційних - задовольнити частково.

Розмір стягуваної пені зменшити на 50% - до 3055086,50грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» (84320, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Олекси Тихого, 8-Д; ідентифікаційний код 34657789) на користь Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» (84313, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Південна, 1; ідентифікаційний код 03361075) в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації (84313, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Південна, 1; ідентифікаційний код 24805642) 51956530,71грн основного боргу, 3055086,50грн пені, 1015374,93грн - 3% річних, 2764138,62грн інфляційних, 371077,31грн судового збору.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» про відстрочення виконання рішення Господарського суду Донецької області у справі №905/913/24 - відмовити.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Після набрання рішенням законної сили постановити ухвалу про повернення позивачу з Державного бюджету України судового збору в сумі 371077,30грн у зв'язку з тим, що відповідач визнав позов.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст.256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений 09.10.2025 (у зв'язку з перебуванням головуючої судді у відпустці та наявністю об'єктивних обставин, що вплинули на час підготовки повного тексту).

Суддя О.М. Шилова

надр. 1прим. - у справу

(сторони мають електронні кабінети)