Постанова від 24.10.2025 по справі 209/7864/25

Справа № 209/7864/25

Провадження № 3/209/1391/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2025 року м. Кам'янське

Суддя Дніпровського районного суду міста Кам'янського Корнєєва І.В.,при секретарі Пиндик Т.С., за участі прокурора Пинчук В.О., розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого виконробом в ТОВ «Укрспецпідряд», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 27 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, (після звільнення) а саме - 21.08.2025 о 17 год 56 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення , за наступних обставин.

Згідно наказу № 3064-О від 30.12.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.01.2023.

Відповідно наказу № 3464-О від 29.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2023 року.

Тому, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 у нього виник обов'язок, впродовж 30 днів з моменту звільнення подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. «и» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи Пенсійного фонду України віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролюперевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, згідно з п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є службовою особою Пенсійного фонду України та відповідно суб'єктом декларування згідно зі ст. 1 Закону.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\ public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення) лише 21.08.2025 о 17 год. 5 хв. Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, будучи згідно з п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, (після звільнення) а саме - 21.08.2025 о 17 год 56 хв, тобто з порушенням | встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУПАП, про складено протоколо про адміністративне правопорушення , пов'язане з корупцією № 909 від 25.09.2025 року.

Крім того , ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), а саме 06.01.2024 о 21 год.11 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення , за наступних обставин.

Згідно наказу № 3064-О від 30.12.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.01.2023.

Відповідно наказу № 3464-О від 29.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2023 року.

Тому, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 у нього виник обов'язок, впродовж 30 днів з моменту звільнення подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. «и» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи Пенсійного фонду України віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролюперевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, згідно з п.п. «п» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є службовою особою Пенсійного фонду України та відповідно суб'єктом декларування згідно зі ст. 1 Закону.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\ public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «при звільненні» за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), а саме 06.01.2024 о 21 год.11 хв.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, будучи згідно з п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом правопорушення, за цією статтею, у порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 06.01.2024 о 21 год.11 хв. та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУПАП, про складено протоколо про адміністративне правопорушення , пов'язане з корупцією № 910 від 25.09.2025 року.

ОСОБА_1 з протоколами про адміністративне правопорушення ознайомлений , що підтверджується підписом в протоколах

До судового засідання ОСОБА_1 з'явився, суду пояснив, що свою провину визнає частково,бо його ніхто не попередив про необхідність подачі декларацій, коли його повідомили про необхідніссть подачі декларації, тоді він подав декларації .

Прокурор Тинчук В.О. в судовому засіданні наполягала на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та просила накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення, та додані до матеріалу документи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП ,доказана зібраними та дослідженнми доказами.

Вирішуючи справу, суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України «Про запобігання корупції» , Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини .

Рішенням ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Відповідно до ст.. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

В судовому засіданні сстановлено, що ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролюперевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 27 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, (після звільнення) а саме - 21.08.2025 о 17 год 56 хв., та у порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 06.01.2024 о 21 год.11 хв. та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за наступних обставин.

Згідно наказу № 3064-О від 30.12.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.01.2023.

Відповідно наказу № 3464-О від 29.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2023 року.

Відповідно до питання № 8 «Особливості подання декларацій при переведенні» Роз'яснень Національного агентства щодо фінансової доброчесностіЗастосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) № 4 від 13.11.2023, якщо особа обіймала посаду, що зумовлює . здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, а потім була переведена в тому самому органі (без звільнення) на іншу посаду, що не зумовлює здійснення такої діяльності, то їй слід спочатку подати декларацію при звільненні, а наступного року - щорічну (після звільнення).

Це зумовлено тим, що обов'язок подання декларацій виникає у зв'язку зі здійсненням особою діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, або зайняттям посади, що передбачає здійснення такої діяльності, а не у зв'язку зі звільненням особи з конкретного органу (закладу, установи, організації).

Тому, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 у нього виник обов'язок, впродовж 30 днів з моменту звільнення подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. «и» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи Пенсійного фонду України віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролюперевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, згідно з п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є службовою особою Пенсійного фонду України та відповідно суб'єктом декларування згідно зі ст. 1 Закону.

Частиною І ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ї" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"'-"т" пункту 2- частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.

Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону № 1700-УМ1 суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ї" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 р. за № 1965/41021 затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закону).

Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.

Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.

Суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог:

1) щорічна (декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.

Суб'єкт декларування, поновлений на роботі за рішенням суду після завершення періоду декларування, до 01 квітня року, наступного за роком, у якому відбулося поновлення, подає щорічну декларацію за рік, у якому відбулось поновлення. Якщо така особа поновлена на роботі до завершення періоду декларування, щорічна декларація подається за минулий рік. Щорічна декларація час вимушеного прогулу не подається.

Якщо особа, яка припинила здійснення діяльності, до завершення визначеного Законом строку подання щорічної декларації знов починає здійснення діяльності, вона подає щорічну декларацію як особа, яка продовжує здійснювати діяльність. Щорічна декларація (після звільнення) у такому випадку не подається;

2) декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. .

Декларація при звільненні не подається у таких випадках:

особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;

особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

Втрата статусу суб'єкта декларування у зв'язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов'язує особу подавати декларацію будь-якого виду;

3) декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.

Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.

Суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердить ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення. відповідної відмітки.

4) Після заповнення усіх: необхідних розділів декларації суб'єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації.

Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.

5) Суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

6) Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування.

7) Суб'єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, шляхом створення та подання виправленої декларації до Реєстру.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану » № 3384-ІХ, яким. відновлено декларування та функції Національного агентства з питань запобігання корупції.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушенб, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується наступними письмовими доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 909 від 25.09.2025 року, ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, )» в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 27 розділу ХПП «Прикінцеві положення» Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, (після звільнення) а саме - 21.08.2025 о 17 год 56 хв. чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

- протоколом про адміністративне правопорушення № 910 від 25.09.2025 року, ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 04.12.2023 з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, , без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), а саме 06.01.2024 о 21 год.11 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

- наказом № 3064-О від 30.12.2022 , згідно якого ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.01.2023.

-наказом № 3464-О від 29.11.2023, згідно якого ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контролю-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2023 року.

- інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1 на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\ public.nazk.gov.ua),відповіно до якого встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення) лише 21.08.2025 о 17 год. 5 хв.

- інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1 на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\ public.nazk.gov.ua),відповіно до якого встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період , не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2023 - 04.12.2023), а саме 06.01.2024 о 21 год.11 хв.

Таким чином, правопорушення, вчинені ОСОБА_1 було виявлено 25.09.2025 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено після збору всіх необхідних для складання протоколу матеріалів, та в якому було зафіксовано факт вчинення нею правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Адміністративні протоколи було складено уповноваженою особою відповідно до вимог ст. 255 КУпАП.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 мав змогу своєчасно подати вищезазначені декларації, але цього не зробив через неповажні причини. Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 не надано.

З наявних матеріалів справи, пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Судом враховується, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягувалася, а тому з урахуванням вимог ст.36 КУпАП суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП розмірі.

Відповідно до ст.40 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 172-6, 283 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справу № 209/7864/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП за номером провадження 3/209/1391/25, справу № 209/7866/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП за номером провадження 3/209/1392/25, присвоїти об'єднаній справі № 209/7864/25, провадження 3/209/1391/25.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (EAП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Згідно ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Кам'янського протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, її захисником - протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Повний текст постанови оголошений 29 жовтня 2025 року о 13.00 годині.

Суддя І.В. Корнєєва