16.10.25
33/812/329/25
«16» жовтня 2025 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд
у складі: головуючої - судді Фаріонової О. М.
за участю секретарів Каси Г., Горковенко В. С.
захисників особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності - адвокатів Поліщук А. В.,
Мамонтова Д. О., Рудяка С.О.
представника Південної митниці Квасниці Ю. А.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу про порушення митних правил за апеляційною скаргою представника Миколаївської митниці Квасниці Ю. А. на постанову судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 11 липня 2025 року, якою щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Львівської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- провадження в справі про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України закрито у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Встановлені судом першої інстанції обставини.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0010/UA504000/2025 від 24.02.2025, на митну територію України 30 червня 2022 року о 11:43 год. через пункт пропуску на державному кордоні «Краківець - Корчова» у зоні діяльності митного поста «Краковець», Львівської митниці, громадянином України ОСОБА_1 , на підставі поданої ним до митного контролю та оформлення митної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною від 30.06.2022, переміщено через митний кордон України товар «гуманітарна допомога в умовах воєнного стану», а саме:
- автомобіль марки «Opel Vivaro», № WOLJ7ABA55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 , країна реєстрації - Польща, об'єм двигуна - 1870 см. куб., тип двигуна - дизельний, такий, що був у користуванні; рік виготовлення 2005 року.
Згідно з Декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, ОСОБА_1 заявив наступні відомості: 1. Прізвище, власне ім'я та по-батькові особи, що здійснює декларування - ОСОБА_2 ; 2. Прізвище, власне ім?я та по-батькові водія - ОСОБА_2 ; 3. Марка машини - «OPEL»; 4. Номер машини - НОМЕР_1 ; 5. Відправник - ATAMANIUK OLEH, SZCZECIN (PL); 6. Отримувач - Миколаївська обласна організація Товариства Червоного хреста України; 7. Фактичне місце призначення розвантаження вантажу - м. Запоріжжя; 9. Вид допомоги: товар - автомобіль марки «Opel Vivaro», № НОМЕР_2 .
Також, для цілей митного контролю, ОСОБА_3 надав наступні документи: свідоцтво про реєстрацію серії НОМЕР_3 на вищевказаний автомобіль; паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_4 , виданий 12.03.2015; орган, що видав 4611 та Акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022.
Того ж дня, товар - автомобіль марки «Opel Vivaro», №WOLJ7ABA55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 , був оформлений як гуманітарна допомога в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання та випущений на митну територію України. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги вищевказаного товару підтверджується відомостями, що містяться у автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.
З метою здійснення перевірочних заходів щодо дотримання законодавства України з питань державної митної справи при ввезенні на митну територію України автотранспортних засобів в якості гуманітарної допомоги до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного хреста України Миколаївською митницею направлено відповідний запит від 02.10.2024 № 7.16-2/20-01/13/3103.
На вказаний запит Миколаївської митниці Миколаївська обласна організація Товариства Червоного хреста України листом від 21.10.2024 №18/10 повідомило, що транспортний засіб «Opel Vivaro», № НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_1 , не отримувало, листів про надання вказаного т/з як гуманітарної допомоги не видавало. Документів щодо отримання вказаного т/з не має.
На додатковий запит Миколаївської митниці від 15.01.2025 № 7.16-2/20-01/13/209 Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України листом від 23.01.2025 № 23/01 повідомила, що не підтверджують факт передачі ОСОБА_1 транспортного засобу «Opel Vivaro», №WOLJ7ABA55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 .
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані митним органом за ч. 1 ст. 483 МК України, як переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товар - автомобіль марки «Opel Vivaro», № WOLJ7ABA55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 , вартістю 61 000 грн., шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару документів, а саме Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, що містить неправдиві відомості щодо одержувача цього товару - Миколаївську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України та підробленого Акту приймання - передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022.
Закриваючи провадження у справі про порушення митних правил, суд першої інстанції зазначив наступне. В судовому засіданні з пояснень допитаних свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та даних акту прийому-передачі транспортного засобу від 28.06.2022 встановлено, що автомобіль переданий ОСОБА_1 та прийнятий Миколаївською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України за підписом заступника голови організації ОСОБА_5 у червні 2022 року одразу після його ввезення в Україну.
Допитана за клопотанням сторони захисту свідок ОСОБА_5 підтвердила отримання особисто нею як посадовою особою Миколаївської обласної організації Товариства Червоного хреста України транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , та підписання акту прийому-передачі цього транспортного засобу у червні 2022 року, який в подальшому був переданий волонтеру ОСОБА_6 та використовувались у гуманітарних цілях, про що до суду надано відповідні фото- докази.
Згідно до акту прийому - передачі гуманітарної допомоги від 21.04.2025 ОСОБА_8 передав, а Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України в особі голови ОСОБА_7 прийняла транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 . Відповідно до договору пожертви транспортного засобу № ZS716PP від 21.04.2025 Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України в особі голови Скорохода А. передала, а Громадська організація «Регіональний центр сталого розвитку» в особі голови ОСОБА_6 прийняла транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 .
Суд вважав, що пояснення свідків узгоджуються між собою та даними декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , підписаними ОСОБА_1 , акта приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна, отримувачем у яких вказано Миколаївську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України, а також і з даними фото-, відеоматеріалів, якими підтверджуються факти використання цього транспортного засобу саме у гуманітарних цілях.
Водночас, суд зауважив, що матеріали справи не містять відомостей про те, що даний автомобіль реєструвався на цивільний облік, використовуються у вільному обігу або для потреб населення, власного збагачення шляхом їх реалізації, використання не за призначенням або отримання за них будь-якої компенсації. Доказів такого під час розгляду справи суду не надано.
Суд дійшов висновку, що доводи сторони захисту щодо фактичного отримання транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , саме Миколаївською обласною організацією Червоного Хреста України та його використання виключно для гуманітарних цілей, у судовому засіданні доведені належними та допустимими доказами.
Отже, на переконання суду першої інстанції, матеріали справи не містять достатніх та беззаперечних доказів щодо вчинення ОСОБА_1 умисних дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання в якості підстави для переміщення товарів до митного органу документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару.
Сам по собі факт неналежного документального оформлення факту отримання транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , як гуманітарної допомоги, його дійсним отримувачем - Миколаївською обласною організацією Червоного Хреста України, що встановлено у судовому засіданні, на переконання суду першої інстанції, не може бути підставою для притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, враховуючи, що ця особа ввезла в Україну та передала ввезений в якості гуманітарної допомоги транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , задекларованому адресату - Миколаївській обласній організації Червоного хреста України.
З урахуванням наведеного, суд першої інстанції дійшов висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, що є підставою для закриття провадження по справі, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
В апеляційній скарзі представник Миколаївської митниці Квасниця Ю. А. просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою притягнути ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 483 МК України, із застосуванням стягнень у вигляді: штрафу в розмірі 100% вартості товару, безпосереднього предмету порушення митних правил, тобто в сумі 61 000 грн., та конфіскації товару - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № W0LJ7АВ А55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 , вартістю 61 000 грн.
Щодо правдивості відомостей про отримувача гуманітарної допомоги та передачі автомобіля. Вказав, що за висновками суду, пояснення свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 узгоджуються між собою та узгоджується з даними декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022 та Актом приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022, де отримувачем вищевказаного транспортного засобу вказано Миколаївську обласну організації Товариства Червоного Хреста України. Зазначив, що суд не звернув уваги на те, що вищевказані свідки надали пояснення лише після передання справи для розгляду до суду.
Вказав, що на запити Миколаївської митниці до Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України отримані відповіді від ОСОБА_7 - керівника Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України, який письмово тричі повідомив про не отримання вищевказаного автомобіля зазначеною організацією; не підписання та не посвідчення печаткою цієї організації вищевказаного Акта приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022.
Вважає, що показання свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не узгоджуються з письмовими доказами, які наявні у матеріалах справи. Зазначив, що в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 пояснив, що на запити митниці він надавав відповіді, виходячи з даних бухгалтерії, не враховуючи, що реально вищевказаний автомобіль на обліку в Миколаївській обласній організації Червоного Хреста України не перебував, а відразу використовувався волонтером - ОСОБА_6 , який працював у цій організації. Також ОСОБА_7 пояснив, що на початку війни акти прийому-передачі складалися, щоб ввезти в Україну необхідні для здійснення волонтерської діяльності автомобілі.
Апелянт не погоджується з вказаним та зазначає, що ані ОСОБА_7 , ані ОСОБА_6 , ані захисники, не надали до суду документів про працевлаштування ОСОБА_6 у Миколаївській обласній організації Червоного Хреста України, тобто наказу про призначення на посаду, посадової інструкції тощо.
Згідно з поясненнями свідка ОСОБА_9 , Акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022 від імені Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України підписала саме вона, як заступник голови вказаної організації, та вона особисто прийняла у червні 2022 року від ОСОБА_1 вищевказаний автомобіль.
Однак, Акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022 з боку ОСОБА_1 не підписаний, а отже, на думку апелянта, вказаний документ не може сприйматися як доказ факту передачі вищевказаного автомобіля від ОСОБА_10 до Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України.
Просить звернути увагу, що зі змісту цього Акту слідує: «Цим актом засвідчується, що Надавач надав, а Отримувач отримав вказане майно для забезпечення потреб Отримувача у реалізації статутної мети. Майно передається Отримувачу тимчасово та має бути повернуто за додатковою домовленістю, що оформлюється відповідним актом».
Зазначає, що гуманітарна допомога не підлягає поверненню донорам (іноземним, вітчизняним), які добровільно надають гуманітарну допомогу отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами. Вважає, що автомобіль, згідно зі змістом Акта приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022, взагалі не може вважатися гуманітарною допомогою, так як він підлягає поверненню за додатковою домовленістю, що оформлюється відповідним актом.
Вказав, що вищевказаний Акт приймання-передачі транспортного засобу датований 28.06.2022, а фактично, автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , ввезений на митну територію України з Польщі пізніше - 30.06.2022, що підтверджується Декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022.
Зазначив, що згідно вищевказаного Акту автомобіль «OPEL VIVARO» нібито переданий до Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України ще до його ввезення на територію України, що повністю суперечить поясненням ОСОБА_5 та хронології ввозу автомобіля в Україну.Вважає, що пояснення свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з приводу замовлення та отримання від ОСОБА_1 у червні 2022 року гуманітарної допомоги - автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , не узгоджуються з відомостями, які містяться у Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022 та у Акті приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022.
Щодо передачі 21.04.2025 автомобіля до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та, того ж дня, передачі автомобіля ОСОБА_6 , зазначив, що в суді стороною захисту долучено до справи та досліджено наступні документи: Акт проймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги від 21.04.2025; Договір пожертви транспортного засобу № ZS716PP від 21.04.2025; Акт проймання-передачі до Договору пожертви транспортного засобу № ZS716PP від 21.04.2025.
Вказав, що ці операції були пояснені захисниками та свідком ОСОБА_7 як необхідність повторного «документального» оформлення передачі автомобіля від Миколаївської обласної організації Червоного хреста України до його фактичного власника - ОСОБА_6 .
Також зазначив, що свідок ОСОБА_7 пояснив, що у 2025 році автомобіль був прийнятий офіційно на баланс Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України та переданий Громадській організації «Регіональний центр Сталого розвитку» після того, як стало відомо про ситуацію зі складанням протоколу про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 .
Просить звернути увагу, що усі інші автомобілі, які надійшли як гуманітарна допомога до Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України, були встановленим порядком взяті на обік у сервісному центрі ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях за місцем перебування товариства, що підтверджується видачою тимчасових реєстраційних талонів. Проте, автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , ані Миколаївською обласною організацією Червоного Хреста України, ані ОСОБА_6 в сервісних центрах ГСЦ МВС України на облік не поставлений.
Позиції учасників судового провадження.
Представник Південної митниці Квасниця Ю. А. підтримав апеляційну скаргу, просив її задовольнити.
Захисники Поліщук А. В., Мамонтов Д. О. та Рудяк С. О. заперечували проти задоволення апеляційної скарги, просили постанову залишити без змін.
Заслухавши доповідь судді, пояснення учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, допитавши свідків, апеляційний суд встановив таке.
Встановлені судом апеляційної інстанції обставини.
Судом встановлено, що 30 червня 2022 року о 11:43 на митну територію України через пункт пропуску на державному кордоні «Краківець - Корчова» у зоні діяльності митного поста «Краківець» Львівської митниці громадянином України ОСОБА_1 , на підставі поданої ним до митного контролю та оформлення декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022 переміщено через митний кордон України товар - «гуманітарна допомога в умовах воєнного стану - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , країна реєстрації - Польща, об'єм двигуна - 1870 см. куб., тип двигуна- дизельний, такий, що був у користуванні, рік виготовлення 2005».
Згідно Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, ОСОБА_1 заявив наступні відомості: прізвище, власне ім'я та по-батькові особи, що здійснює декларування - ОСОБА_2 ; прізвище, власне ім'я та по-батькові особи, що здійснює декларування - ОСОБА_2 ; марка машини - «OPEL»; номер машини - ZS716PP; відправник - ATAMANIUK OLEH, SZCZECIN (PL); отримувач - Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України; фактичне місце призначення розвантаження вантажу - м. Запоріжжя; вид допомоги: товар - гуманітарна допомога автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 .
Для цілей митного контролю ОСОБА_1 надав наступні документи: свідоцтво про реєстрацію серії НОМЕР_3 на вищевказаний автомобіль; паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_4 , виданий 12.03.2015, орган, що видав 4611; акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022.
Того ж дня, товар - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , оформлений митницею як гуманітарна допомога в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання та випущений на митну територію України. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги вищевказаного товару підтверджується відомостями, що містяться у автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.
Разом з тим, після ввезення на митну територію України зазначений транспортний засіб у якості гуманітарної допомоги ОСОБА_1 не переданий Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, не поставлений на облік у сервісному центрі МВС.
Станом на момент ввезення на митну територію України, митна вартість транспортного засобу особистого користування «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_6 , об'єм двигуна 1870 см. куб., тип двигуна - дизельний, такий, що був у користуванні; рік виготовлення 2005, становить 61000 грн.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив порушення митних правил, передбачених за ч. 1 ст. 483 МК України, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару - автомобіля марки «Opel Vivaro», № WOLJ7ABA55V621791, д.н.з. НОМЕР_1 , вартістю 61 000 грн, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, що містить неправдиві відомості щодо одержувача цього товару - Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
Положення закону, яким керувався суд апеляційної інстанції виходив при ухваленні рішення.
Відповідно до положень ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до змісту вимог ст. 486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Відповідно до вимог ст. 495 Митного кодексу України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 318 Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Положеннями ст. 335 Митного кодексу України передбачено перелік документів та відомостей, необхідних для митного контролю. Так, згідно п. 1 ч. 4 ст. 335 Митного кодексу України, для ввезення товарів на митну територію України під час надання органу доходів і зборів попереднього повідомлення про намір здійснити переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України органу доходів і зборів надаються такі документи та/або відомості, у тому числі засобами інформаційних технологій:
а) заява встановленої форми про намір здійснити ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація);
б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, які планується ввезти на митну територію України;
в) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів на митну територію України;
г) назва пункту пропуску через державний кордон України (органу доходів і зборів), через який планується ввезення товарів;
ґ) відомості про документи, що підтверджують дотримання встановлених відповідно до закону заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України.
Частиною 1 статті 483 Митного кодексу України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Об'єктивна сторона складу правопорушення, за якою притягується ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, характеризується діями, спрямованими на приховування переміщуваного через митний кордон України товару, що спричиняє певні негативні наслідки, а суб'єктивна сторона лише прямим умислом.
Тобто, переміщення товару через митний кордон з приховуванням від митного контролю повинно передбачати для експортера такого товару умисел щодо отримання певних переваг чи матеріальних благ внаслідок проведення такої незаконної зовнішньоекономічної операції.
Митний кодекс України визначає приховуванням від митного контролю як використання спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, що переміщуються через митний кордон України, або надання одним товарам вигляду інших, чи подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, або одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Згідно з ч. 1 ст. 198 Митного кодексу України митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
У розумінні положень п. 57 ст. 4 Митного кодексу України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до роз'яснень п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до ст. 1 Закону Україну "Про гуманітарну допомогу» гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.
Відповідно пункту 7 ст. 15 "Прикінцеві положення" Закону України "Про гуманітарну допомогу", на період дії воєнного стану Кабінет Міністрів України має право визнавати окремі категорії товарів, у тому числі підакцизні, не визначені у статті 6 цього Закону, гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 Митного кодексу України, при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товари, визначені відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України як гуманітарна допомога, звільняються від оподаткування ввізним митом.
Відповідно до абз.1 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 №174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану" із змінами і доповненнями, на період воєнного стану пропуск через митний кордон України товарів гуманітарної допомоги, які включені до переліку категорій товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 224 "Про затвердження переліку категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку, на період воєнного стану та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань гуманітарної допомоги", здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів або декларації, заповненої особою, що перевозить даний товар, за формою згідно з додатком 1, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Товари, пропуск яких здійснюється відповідно до абзацу першого цього пункту, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.
Мотиви, з яких суд апеляційної інстанції виходив при ухваленні рішення.
На переконання суду, є безпідставними висновки судді місцевого суду про закриття провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України на підставі п. 1 ст. 247 КпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Під час апеляційного розгляду повторно досліджені докази та повторно допитані свідки ОСОБА_7 - голова Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Встановлені апеляційним судом обставини підтверджені наступними доказами.
Відповідно Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, ОСОБА_1 заявив наступні відомості: 1. Прізвище, власне ім'я та по-батькові особи, що здійснює декларування - ОСОБА_2 ; 2. Прізвище, власне ім'я та по-батькові водія - ОСОБА_2 ; 3. Марка машини - «OPEL»; 4. Номер машини - НОМЕР_1 ; 5. Відправник - ATAMANIUK OLEH, SZCZECIN (PL); 6. Отримувач - Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України; 7. Фактичне місце призначення розвантаження вантажу - м. Запоріжжя; 9. Вид допомоги: гуманітарна допомога - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_7 (а. с. 24).
Для цілей митного контролю ОСОБА_1 надав наступні документи: свідоцтво про реєстрацію серії НОМЕР_3 на вищевказаний автомобіль (а.с. 27-28); паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_4 , виданий 12.03.2015, орган, що видав 4611 (а.с. 29); акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022 (а.с. 26).
Того ж дня, товар - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , оформлений Львівською митницею як гуманітарна допомога в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання та випущений на митну територію України. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги вищевказаного товару підтверджується також відомостями, що містяться у автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України (а.с. 30).
З матеріалів провадження вбачається, що Миколаївською митницею, з метою здійснення перевірочних заходів щодо дотримання законодавства України з питань державної митної справи при ввезенні на митну територію України автотранспортних засобів в якості гуманітарної допомоги, до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України направлено відповідний запит від 02.10.2024 № 7.16-2/20-01/13/3103 (а.с. 4-5).
На вказаний запит Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України листом від 18.10.2024 № 18/10 за підписом голови зазначеної організації - А. Скорохода, повідомила митницю, що транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 не отримувала (а.с. 6-7).
На додатковий запит Миколаївської митниці від 15.01.2025 № 7.16-2/20-01/13/3549 до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України відповідь не митницею отримана (а.с. 8-9).
Миколаївська митниця листом від 15.01.2025 №7-16-2/20-01/13/209 втрете звернулася до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України з приводу підтвердження або спростування інформації щодо доставки та передачі ОСОБА_1 до зазначеної організації автомобіля (а.с. 10).
11.02.2025 Миколаївська митниця листом №7-16-1/20-01/13/456 звернулася до Президента Товариства Червоного Хреста України з проханням надати точну інформацію про вищевказаний транспортний засіб (а.с. 14-17).
20.02.2025 на вказані запити митниці від Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України надійшов лист від 23.01.2025 №23/01, згідно з яким Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України вдруге повідомила, що не підтверджує факт передачі ОСОБА_1 до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 (а.с. 13).
24.02.2025 до Миколаївської митниці надійшов лист Генерального директора Товариства Червоного Хреста України Доценка Максима від 21.02.2025 №01-17/01/200/1 (а.с. 18) та лист голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Скорохода Андрія від 21.02.2025 №21/02-25-01 (а.с. 19-20), в яких зазначена наступна інформація:
-Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України не отримувала від ОСОБА_10 транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 ;
-керівник Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Скороход Андрій не підписував акт прийому-передачі вищевказаного транспортного засобу від 28.06.2022 та не накладав відтиск печатки організації на даний акт;
-Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України не приймала на облік транспортний засіб «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 та не передавала його у володіння чи користування іншій фізичній чи юридичній особі;
-Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України не володіє будь-якою інформацією про поточний стан та місце фактичного перебування даного транспортного засобу.
Тобто, усі три відповіді Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України свідчать про те, що ця організація не отримувала автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , країна реєстрації - Польща, який ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України у якості гуманітарної допомоги для Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
24.02.2025 за вказаним фактом відносно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0010/UA504000/2025 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Наведені докази в їх сукупності беззаперечно доводять, що ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товар - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , країна реєстрації - Польща, який у якості гуманітарної допомоги для Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару Декларацію, що містила неправдиві відомості щодо одержувача цього товару, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
За висновком судді місцевого суду, показання свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та дані акту прийому-передачі транспортного засобу від 28.06.2022 вказують на те, що автомобіль переданий ОСОБА_1 та прийнятий Миколаївською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України за підписом заступника голови організації ОСОБА_5 у червні 2022 року одразу після його ввезення в Україну.
Так, свідок ОСОБА_7 в суді стверджував, що у 2022 році автомобіль «OPEL VІVARO» ввезений ОСОБА_1 як гуманітарна допомога та 28.06.2022 згідно акта приймання - передачі до усного договору. Автомобіль «OPEL VІVARO» був отриманий без постановки на баланс організації та переданий волонтерам для виконання гуманітарних функцій. Пояснив, що на запит митниці надавав відповіді, виходячи з даних бухгалтерії, не врахувавши, що реально цей транспортний засіб дійсно був переданий очолюваній ним організації та одразу використовувався волонтерами. 21.04.2025 автомобіль був прийнятий офіційно на баланс Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та переданий Громадській організації «Регіональний центр Сталого розвитку» в особі ОСОБА_6 .
В свою чергу, свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що у 2022 році працювала заступником голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Стверджувала, що автомобіль був переданий організації на підставі Акта приймання - передачі до усного договору від 28.06.2022, та підписаний нею. В подальшому, цей автомобіль переданий волонтеру їх організації - ОСОБА_6 , який здійснював за його допомогою доставку гуманітарних вантажів. Вказаний автомобіль не реєструвався, оскільки на початку збройного конфлікту сервіси центри МВС не працювали.
Свідок ОСОБА_6 пояснив, що він здійснював волонтерську діяльність у Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, а тому потребував автомобіля для перевезення гуманітарного вантажу. Його батько передав власний автомобіль «OPEL VІVARO» як гуманітарну допомогу Миколаївській обласній організації Червоного Хреста України, і цей автомобіль був перевезений ОСОБА_1 із Польщі. У липні 2022 року транспортний засіб був отриманий ним для здійснення волонтерської діяльності. Саме цей автомобіль регулярно використовувався ним для здійснення волонтерської діяльності, доставляння гуманітарних вантажів, про що маються фото та відеоматеріали.
Аналогічні показання надали вищевказані свідки в суді першої інстанції.
Суд першої інстанції вважав, що пояснення вказаних свідків доводять, що автомобіль як гуманітарна допомога був одразу переданий у користування ОСОБА_6 для використання цього транспортного засобу саме у гуманітарних цілях. я
Водночас, суд першої інстанції зауважив, що матеріали справи не містять відомостей про те, що даний автомобіль після ввезення як гуманітарна допомога, був зареєстрований в сервісному центрі МВС.
На переконання судді місцевого суду, доводи сторони захисту щодо фактичного отримання транспортного засобу «OPEL VIVARO», VIN НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , саме Миколаївською обласною організацією Червоного Хреста України та його використання виключно для гуманітарних цілей, у судовому засіданні доведені належними та допустимими доказами. Матеріали справи не містять достатніх та беззаперечних доказів щодо вчинення ОСОБА_1 умисних дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання в якості підстави для переміщення товарів до митного органу документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару.
Однак, ці висновки є хибними, та не узгоджуються з іншими доказами, наявними в матеріалах справи.
Суд першої інстанції не звернув уваги, що згідно з поясненнями свідка ОСОБА_9 , акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022 (а.с. 26) від імені Миколаївської обласної організації Червоного Хреста України, підписала вона як заступник голови вказаної організації, та вона особисто прийняла у червні 2022 року від ОСОБА_1 вищевказаний автомобіль.
Однак, акт приймання-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 28.06.2022 з боку ОСОБА_1 (надавача) не підписаний, у Миколаївській організації Товариства Червоного Хреста України не зареєстрований, а автомобіль не був поставлений на облік у вказаній організації та не зареєстрований у сервісному центрі МВС.
Окрім того, зазначені у цьому акті відомості спростовані письмовими повідомленнями Генерального директора Товариства Червоного Хреста України ОСОБА_11 та голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Скорохода Андрія від 21.02.2025, у яких зазначено, що Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України не отримувала автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , який ОСОБА_1 перемістив 30.06.2022 через митний кордон України у якості гуманітарної допомоги для Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Окрім того, суд зазначає, що акт приймання-передачі транспортного засобу від ОСОБА_12 до організації Червоного Хреста датований 28.06.2022.
Між тим, фактично автомобіль марки «OPEL VIVARO», ввезений на митну територію України з Польщі 30.06.2022.
Отже, зазначені у акті відомості щодо передачі автомобіля до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України ще до його ввезення на територію України, повністю суперечить поясненням допитаних свідків та хронології ввозу автомобіля в Україну.
Також суд звертає увагу на той факт, що згідно акту прийому-передачі транспортного засобу до усного договору добровільної передачі майна від 06.07.2022 Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України в особі голови ОСОБА_7 передала ОСОБА_6 -волонтеру Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, посвідчення KS - VOL267, транспортний засіб OPEL VIVARO», д.н.з. НОМЕР_1 (а. с. 153). Вказаний акт, за поясненнями свідка ОСОБА_9 , також підписала вона.
Тобто, вищевказаний автомобіль, який надавався як гуманітарна допомога Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, був переданий ОСОБА_6 , який на той час навіть не був волонтером цієї організації, а був волонтером Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Окрім того, цей акт прийому-передачі не зареєстрований у Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, що також не може сприйматися як доказ факту передачі вищевказаного автомобіля від цієї організації волонтеру іншої організації ОСОБА_6 .
Проте суд першої інстанції не звернув на вказані обставини уваги, не надав їм оцінки та не врахував їх під час прийняття рішення по справі.
Під час апеляційного розгляду суд також встановив, що протокол про порушення митних правил складено 24.02.2025, а фактично передача автомобіля до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України відбулася вже після складання протоколу - 21.04.2025, та того ж дня автомобіль переданий від Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України у якості пожертви Громадській організації «Регіональний центр Сталого розвитку», головою якої є ОСОБА_6 .
Зазначене підтверджується даними акту приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги від 21.04.2025; даними договору пожертви транспортного засобу № ZS716PP від 21.04.2025; даними акту приймання-передачі до Договору пожертви транспортного засобу № ZS716PP від 21.04.2025.
Згідно з вказаними документами, за одну добу, тобто протягом 21.04.2025, було вчинено наступні дії:
- передано від ОСОБА_13 (власника автомобіля відповідно до свідоцтва про реєстрацію ТЗ серія НОМЕР_3 (а.с. 27-28) до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_6 , д.н.з. НОМЕР_1 , вартістю 49 800 грн.;
- укладено Договір пожертви транспортного засобу №ZS716PP між Миколаївською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України у особі голови Скорохода Андрія (Пожертвувач) та Громадською організацією «Регіональний центр Сталого розвитку» у особі голови Атаманюка Максима (Обдарований) про безоплатне передання пожертви - автомобілю марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_8 , д.н.з. НОМЕР_1 ;
- передано за актом прийому-передачі від Пожертвувача до Обдарованого автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 .
Тобто, з моменту ввезення автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_8 , д.н.з. НОМЕР_1 , на митну територію України - з 30.06.2022, як гуманітарна допомога з метою передачи Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, цей автомобіль на балансі вказаної організації не перебував, в сервісному центрі МВС зареєстрований не був та фактично використовувався ОСОБА_6 .
Разом з тим, щоб зареєструвати автомобіль, ввезений як гуманітарна допомога, потрібно пройти процедуру тимчасового державного обліку в сервісному центрі МВС. Це стосується автомобілів, переданих на потреби організацій, визнаних отримувачами гуманітарної допомоги.
Варто зазначити, що усі інші автомобілі, які надійшли як гуманітарна допомога до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, були встановленим порядком взяті на обік у сервісному центрі ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях МВС за місцем перебування товариства, що підтверджується видачою тимчасових реєстраційних талонів (т. 1 а.с. 160-162).
Однак, автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , станом на 18.06.2025 (за запитом митниці) ані Миколаївською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, ні ОСОБА_6 в сервісному центрі ГСЦ МВС України на облік не поставлений, про що свідчить повідомлення від 20.06.2025 №31/30/11-9388-2025 (т. 1 а. с 157).
Отже, документальна передача зазначеного автомобіля від ОСОБА_13 (який є батьком ОСОБА_6 ) до Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, а після цього - від цієї організації до Громадській організації «Регіональний центр Сталого розвитку», головою якої є ОСОБА_6 , відбулася через майже через 2 роки 8 місяців після того, як він був ввезений на митну територію України та до складання відносно ОСОБА_1 протоколу про порушення митних правил №0010/UA504000/2025.
Вказаний автомобіль ввезений на територію України як товар гуманітарної допомоги з наданням податкових пільг, тобто без справляння обов'язковий митних платежів (податку на додану вартість із ввезення на митну територію України товарів, акцизного податку із ввезення на митну територію України підакцизних товарів та ввізного мита).
Відповідно до автоматизованого розрахунку платежів АСМО «Інспектор», станом на 30.06.2022, при митному оформленні автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 у митному режимі «імпорт» (випуск для вільного обігу) до сплати підлягали митні платежі у розмірі 97 218 грн. 06 к. (а.с. 39).
Таким чином, за наслідками апеляційного розгляду суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товар - автомобіль марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_1 , країна реєстрації - Польща, вартістю 61 000 грн., шляхом подання митному органу як підстави для переміщення вказаного товару документів, а саме: декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 30.06.2022, що містить неправдиві відомості щодо одержувача цього товару - Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Враховуючи наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, які у своїй сукупності та взаємозв'язку є достатніми для прийняття рішення про доведеність винуватості, факт вчинення ОСОБА_1 порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, за обставин, викладених в протоколі від № 0010/UA504000/2025 від 24.02.2025, знайшов своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи.
Тому суд вважає за необхідне скасувати постанову суду першої інстанції через неправильне застосування норми матеріального права та прийняти нову постанову, якою ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
При визначенні адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер правопорушення, обставини справи, ступінь вини правопорушника, його майновий стан, відсутність даних про вчинення аналогічних адміністративних правопорушень. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність не встановлено.
Щодо вартості транспортного засобу, слід зазначити що відповідно до службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Миколаївської митниці від 02.01.2025 № 15- 01/15-01/9, станом на момент ввезення на митну територію України, митна вартість транспортного засобу особистого користування «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_5 , об'єм двигуна - 1870 см. куб., тип двигуна - дизельний, такий, що був у користуванні, рік виготовлення 2005, становить 61 000 грн (а.с. 37-38). Інших відомостей, які б спростовували зазначену інформацію, ОСОБА_1 або його представниками не надано.
Вирішуючи питання щодо накладення стягнення за вчинене правопорушення, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме транспортного засобу автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_6 , д.н.з. НОМЕР_1 , що становить 61000 грн, з конфіскацією вказаного товару.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн. 60 к. на користь держави.
Керуючись ст. 294 КУпАП, суд ,-
Апеляційну скаргу представника Миколаївської митниці Квасниці Ю. А. задовольнити.
Постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 11 липня 2025 року щодо ОСОБА_1 скасувати.
Винести нову постанову, якою ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товару, безпосереднього предмету порушення митних правил, тобто в сумі 61 000 грн, з конфіскацією товару- автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_6 , д.н.з. НОМЕР_1 , вартістю 61 000 грн.
На підставі ч. 2 ст. 541 МК України, у разі неможливості конфіскації товару - автомобіля марки «OPEL VIVARO», VIN № НОМЕР_6 , д.н.з. НОМЕР_1 , державним виконавцем з ОСОБА_1 стягнути вартість вказаного товару - 61 000 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн 60 к.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Фаріонова