Постанова від 27.10.2025 по справі 587/4924/25

Справа № 587/4924/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року Суддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли з Управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий,

за ч. 1 ст. 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

01.10.2025 року 09 год 10 хв. на водоймі с. Кровне, Сумського району, Сумської області ОСОБА_1 ,зберігав заборонені знаряддя лову, а саме: павук 2,5 х 1,5 метра.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив, п.п. 11 п. 5 розділу ІV любительського рибальства, скоївши правопорушення передбачене ст. 85-1 ч. 1 КУпАП. Згідно матеріалів справи у ОСОБА_1 працівниками Управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм в Сумській області було вилучені заборонені знаряддя лову, а саме: павук 2,5 х 1,5 метра, в кількості 1 шт. та опломбовано

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду повідомлений працівниками Управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Сумській області.

Вивчивши матеріали справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступних висновків.

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтями 251,280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Відповідно диспозиції ч.1ст. 85- КУпАП виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції, тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Однак матеріали, які надійшли до суду не містять жодного доказу, в розумінніст.251 КУпАП, які б підтверджували винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 85-1 КУпАП, а саме: відсутні будь які докази вчинення ОСОБА_1 зазначених у протоколі дій, які є порушенням правил рибальства. На думку суду, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування "поза розумним сумнівом", а наявні у матеріалах опис - оцінка та приймальний акт з різними дописами не можуть бути беззаперечним доказом у даній справі, оскільки жодним чином не підтверджують обставини, що зазначені у протоколі.

В силу ч. 2статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Вказана норма закону є імперативною, при цьому положення КУпАП не визначають повноважень, підстав та обов'язку для суду збирати докази.

Відповідно до вимог п. 1ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

З огляду на викладене, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 85-1 КУпАП, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ч.1ст. 247 КУпАП.

На підставі наведеного та керуючись ч.1ст. 85-1 КУпАПст.ст.247,251,283-285 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ,за ч.1ст. 85-1 КУпАП- закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.М. Черних