Справа № 947/40858/25
Провадження № 1-кс/947/16722/25
29.10.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42025160000000195 від 17.09.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
До Київського районного суду м. Одеси звернувся старший слідчий відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025160000000195 від 17.09.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.
Органом досудового розслідування досліджуються факти того, що група компаній « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка у м. Одеса здійснює будівництво об?єктів, у дозвільних документах зазначені як пансіонати або інші об?єкти рекреаційного/громадського призначення, при цьому фактично зводяться та продаються як квартири у багатоквартирних житлових будинках, зокрема під час будівництва ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці площею 0,6316 га, із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215.
Встановлено, що на офіційних сайтах ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ) зазначений об'єкт позиціонується як житловий комплекс з квартирами із відповідним плануванням.
Таким чином, в порушення державних будівельних норм (ДБН), зазначені об'єкти задекларовані як пансіонати (рекреаційний об?єкт), але будуються за плануванням та конструкцією як багатоквартирний житловий будинок, чи порушують:
?ДБН В.2.2-9:2018 «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди» - розділ 4 «Функціональне призначення» (пансіонати відносяться до громадських будівель і мають інші вимоги до планування, інженерних систем, протипожежних заходів та інсоляції).
?ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» - житлові будинки повинні проектуватися та будуватися з урахуванням норм інсоляції, звукоізоляції, кількості квартир на поверсі, мінімальних площ та санітарних вимог. При будівництві «житла» під виглядом «пансіонату» ці вимоги можуть бути обійдені.
?ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об?єктів будівництва» різні вимоги до евакуаційних виходів, вогнестійкості конструкцій та протипожежних відстаней для громадський та житлових будівель
?ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» - визначає мінімальні відстані між будівлями, озеленення, щільність забудови, які для житлової та рекреаційної забудови різні.
Так, зведення житлових квартир у будівлі, оформленій як пансіонат, означає фактичне ухилення від дотримання обов'язкових норм, що створює ризики для майбутніх мешканців та суперечить чинному законодавству.
Згідно ст. 26, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - у містобудівних умовах та обмеженнях повинно бути чітко зазначено функціональне призначення об?єкта; відхилення від цього призначення є порушенням.
Таким чином, вбачається, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_5 разом з суб?єктами господарювання ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) внесли недостовірні відомості до офіційних документів, що дозволило порушити ряд державних будівельних норм та спричинило тяжкі наслідки.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 (код НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_2 .
Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 (код НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_2 та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.
На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.
Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,
Клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 (код НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_2 , (або за місцем фактичного перебування на час воєнного стану) надати слідчим слідчої групи ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_3 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих, прокурорам Одеської обласної прокуратури, які входять до складу групи прокурорів - тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучити (здійснити виїмку) належним чином завірених копій документів:
-належним чином завірену (прошиту, пронумеровану та завірену печаткою розробника або державного органу земельних ресурсів) копію правовстановлюючої та технічної документації із землеустрою на земельну ділянку із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
- документи про вчинені дії у Державному земельному кадастрі державними кадастровими реєстраторами, в тому числі за результатами розгляду документів, поданих сертифікованими інженерами-землевпорядниками через вебресурс електронних адміністративних послуг ІНФОРМАЦІЯ_6 або іншим шляхом із зазначенням: відомостей про державних кадастрових реєстраторів, якими вчинялися відповідні дії у Державному земельному кадастрі (ПІБ, логін); назви, дати та часу реєстраційної дії; номеру заяви; відомостей про сертифікованого інженера-землевпорядника (ПІБ) та електронну пошту, пов'язану із надсиланням документів на державну реєстрацію земельної ділянки сертифікованим інженером-землевпорядником (за наявності), щодо земельної ділянки із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
-заяви про державну реєстрацію земельної ділянки, заяви про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру, заяви про надання відомостей з Державного земельного кадастру, створені за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру, щодо земельної ділянки із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
- копії електронних документів, що містять відомості про результати робіт із землеустрою (у форматі XML), щодо земельної ділянки із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
- копії поземельних книг щодо земельної ділянки із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
-документації із землеустрою (у форматі PDF), засвідчені за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) щодо земельної ділянки із кадастровим номером 5110137500:54:005:0215;
-викопіювання із схеми формування території Одеської територіальної громади в межах якої розташовано вищезазначену земельну ділянку;
-інформацію про наявність охоронних зон по вказаній земельній ділянці;
-інформацію про зміну цільового призначення земельної ділянки, зокрема заяви/клопотання власника, його представника чи землевпорядника (в т.ч. сформовані з використанням ДЗК), документацію з землеустрою, інші документи, на підставі якої змінено цільове призначення (в тому числі підписана ЕЦП сертифікованого інженера-землевпорядника чи іншої особи, яка направила таку документацію для погодження), рішення (накази, висновки) територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_6 про погодження/затвердження такої документації;
-топографо-геодезичну зйомку земельної ділянки.
Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.
Попередити уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 (код НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1