Справа № 438/1455/25
Провадження № 2-а/461/225/25
про відкриття провадження у справі
27.10.2025 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., розглянувши матеріали адміністративного позову адвоката Рабіновича Михайла Петровича (м. Львів, вул. Стрийська, 6/1), який діє в інтересах ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: невідомий) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (адреса місцезнаходження: 79008, м. Львів, вул. Генерала Григоренка, 3, код ЄДРПОУ:40108833), поліцейського відділення поліції №1 (м. Борислав) Дрогобицького районного відділу поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області Роботецького Миколи Ярославовича (адреса місцезнаходження: Львівська область, м. Борислав, вул. В.Великого, 30, код ЄДРПОУ: 37564472) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
Адвокат Рабіновіч М.П., який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Бориславського міського суду Львівської області із адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції у Львівській області, поліцейського відділення поліції №1 (м. Борислав) Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області Роботецького Миколи Ярославовича в якому просить: скасувати постанову про адміністративне правопорушення серії ЕНА №5694214 від 11.09.2025 року, з підстав викладених у фабулі позову.
Ухвалою Бориславського міського суду Львівської області справу №438/1455/25 скеровано за підсудністю до Галицького районного суду м. Львова.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.10.2025 року визначено суддю Мисько Х.М.
Відповідно до ч.2 ст.171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у адміністративній справі відсутні. Спір виник із публічно-правових відносин, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 12) визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
За результатом вивчення позовної заяви суд встановив, що позивач пред'явив вимогу, що згідно ч. 6 ст. 12 КАС України належить до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст. 4; ч. 2 ст. 12 КАС України), відповідно до ч. 1 ст. 257, ч. 5 ст. 262 КАС України належить розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Враховуючи предмет і підстави позову, вимоги ст. 262 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктами владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. відповідно до ч.2 ст.262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.
Як загальновідомо, крім тягаря, передбаченого загальними правилами щодо обов'язку доказування в адміністративній справі, на відповідача суб'єкта владних повноважень покладається додатковий тягар доказування, передбачений принципом офіційного з'ясування всіх обставин у справі (ст.ст. 9, 77 КАС України)
Керуючись п. 20 ч. 1 ст. 4, ч. 4 ст. 9, ст. 12, 44, ч. 1 - 4 ст. 77, 79, ч. 3, 6 ст. 80, 160-162, 168, 171, 241-243, 248, 257, 258, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом адвоката Рабіновича Михайла Петровича), який діє в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області , поліцейського відділення поліції №1 (м. Борислав) Дрогобицького районного відділу поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області Роботецького Миколи Ярославовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати позивачеві надати до суду та сторонам докази на підтвердження обґрунтування адміністративного позову.
Встановити відповідачам 15 календарних днів з дати отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для надіслання: суду - відзиву на позовну заяву, що повинен відповідати вимогам ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, або заяв про визнання позову та всі письмові/електронні докази (що можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову (за наявності); позивачу - копії відзиву та доданих до нього документів (доказ направлення відзиву позивачеві надати до суду).
Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву (також позиції щодо розподілу судових витрат) у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішений за наявними матеріалами справи.
Роз'яснити сторонам, що неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може кваліфікуватися як визнання позову.
Встановити позивачу для подання відповіді на відзив 3-денний строк з дня отримання відзивів на позов. У разі подання позивачем відповіді на відзив, встановити відповідачам для надання заперечень 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив.
Повідомити учасників справи, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 79 КАС України).
Роз'яснити учасникам, що відповідно до ст. 44, 47 КАС України, учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки; сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.294 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності. Ухвала в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали. В іншій частині ухвала не оскаржується та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Мисько Х.М