Постанова від 28.10.2025 по справі 568/1795/25

Справа № 568/1795/25

Провадження № 3/568/920/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2025 року м. Радивилів

Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Кондратюк В.В.,

за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні в м.Радивилів матеріали, які надійшли від Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення військових адміністративних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (6 епізодів),

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , жит. АДРЕСА_1 , офіційно не одруженого, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 ,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП і вимоги ст. 63 Конституції України роз'яснені),

УСТАНОВИВ:

02.10.2025, близько 20 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 02.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/161 від 03.10.2025.

05.10.2025, близько 19 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 05.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/165 від 06.10.2025.

06.10.2025, близько 21 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 06.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/173 від 07.10.2025.

07.10.2025, близько 21 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 07.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/175 від 08.10.2025.

09.10.2025, близько 10 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 09.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/179 від 09.10.2025.

11.10.2025, близько 11 год. 00 хв. військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (в нетверезому стані) в умовах дії особливого періоду (воєнного стану), що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду КНП «Броди ЦМЛ» від 11.10.2025, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом було складено протокол серії А5079 №2/181 від 11.10.2025.

Матеріали надійшли до Радивилівського районного суду Рівненської області 24.10.2025.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Оскільки сформовані за вказаними протоколами справи про адміністративні правопорушення надійшли до суду, як окремі матеріали, тому враховуючи вимоги ч. 2 ст.36КУпАП та зважаючи на те, що в провадженні одного судді знаходяться справи про вчинення адміністративних правопорушень однією особою, вважаю необхідним об'єднати їх в одну справу.

Частиною 1 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП) передбачена відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Згідно ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дії, передбачених частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Поняття «особливий період» визначене Законами України «Про оборону України» від 06.12.1991 за № 1932-XII та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 за № 3543-XII, яким вказано, що це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

З набранням чинності Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 302/2014 в України настав особливий період. Станом на час розгляду справи особливий період не завершений.

Відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на території України із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 введено воєнний стан, дія якого неодноразово продовжена відповідними Указами Президента України, та який діє станом на час розгляду адміністративної справи у суді.

Згідно п. 3 «Порядку направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2024 р. № 32 (далі по тексту - Порядок), огляду підлягають військовослужбовці/військовозобов'язані, щодо яких є підстави вважати, що вони виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин (установ, закладів) у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння).

Згідно із п. 8 та п. 11 Порядку, військовослужбовець/військовозобов'язаний, який відмовився від проведення огляду уповноваженою посадовою особою з використанням спеціального технічного засобу і тесту або не висловив згоду з його результатами, направляється відповідним командиром (начальником) для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. У разі відмови військовослужбовця/військовозобов'язаного від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена посадова особа із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп'яніння і дії військовослужбовця/військовозобов'язаного щодо ухилення від огляду.

За приписами п.п. 12-15 Порядку, огляд військовослужбовців/військовозобов'язаних у закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби.

Лікар, що проводить огляд, повинен ознайомитися з документами, які посвідчують особу військовослужбовця/військовозобов'язаного.

Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд військовослужбовця/військовозобов'язаного, складає за його результатами акт медичного огляду та висновок.

Висновок складається у трьох примірниках: по одному - для уповноваженої посадової особи, військовослужбовця/військовозобов'язаного, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.

Висновок може бути оскаржений військовослужбовцем/військовозобов'язаним в установленому законодавством порядку.

Під час складання протоколів ОСОБА_1 роз'яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП, та зміст ст. 63 Конституції України, зауважень до протоколу про військове адміністративне правопорушення він не надавав, дії посадових осіб - не оскаржував.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Згідно статті 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Як зазначено частинами 1-3 статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За приписами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.

Положеннями статті 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Допустимість доказів це придатність їх для використання у адміністративному провадженні за формою, на відмінну від їх належності, що визначається як придатність таких доказів для використання їх за змістом.

При цьому, у відповідності до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Встановлюючи наявність військового адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що:

1. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 02.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/161 від 03.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.1-2);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 03.10.2025 № 328, згідно якого ОСОБА_1 02.10.2025 о 20 год. 55 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.3);

- поясненнями ОСОБА_2 від 03.10.2025 (а.с.5);

- поясненнями ОСОБА_3 від 03.10.2025 (а.с.6).

2. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 05.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/165 від 06.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.15-16);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 05.10.2025 № 339, згідно якого ОСОБА_1 05.10.2025 о 21 год. 00 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.17);

- поясненнями ОСОБА_4 від 06.10.2025 (а.с.19);

- поясненнями ОСОБА_5 від 06.10.2025 (а.с.20).

3. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 06.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/173 від 07.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.29-30);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06.10.2025 № 344, згідно якого ОСОБА_1 06.10.2025 о 22 год. 45 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.31);

- поясненнями ОСОБА_2 від 06.10.2025 (а.с.33);

- поясненнями ОСОБА_6 від 06.10.2025 (а.с.34).

4. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 07.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/175 від 08.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.43-44);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07.10.2025 № 347, згідно якого ОСОБА_1 07.10.2025 о 22 год. 00 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.45);

- поясненнями ОСОБА_4 від 08.10.2025 (а.с.47);

- поясненнями ОСОБА_7 від 08.10.2025 (а.с.48).

5. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 09.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/179 від 09.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.57-58);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.10.2025 № 46П, згідно якого ОСОБА_1 09.10.2025 об 11 год. 50 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.59);

- поясненнями ОСОБА_2 від 09.10.2025 (а.с.61);

- поясненнями ОСОБА_8 від 08.10.2025 (а.с.62).

6. Вина ОСОБА_1 у вчиненні 11.10.2025 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом серії А5079 №2/181 від 11.10.2025 про військове адміністративне правопорушення(а.с.71-72);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.10.2025 № 355, згідно якого ОСОБА_1 11.10.2025 о 12 год. 10 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння(а.с.73);

- поясненнями ОСОБА_2 від 11.10.2025 (а.с.75);

- поясненнями ОСОБА_9 від 11.10.2025 (а.с.76).

Зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення обставини узгоджуються з даними, викладеними в матеріалах справи, з яких вбачається, що ОСОБА_10 шість разів вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Оскільки, під час розгляду справи встановлена провина ОСОБА_10 у вчиненні адміністративних правопорушень і остання підлягає адміністративній відповідальності, у справі, необхідно винести постанову, передбачену п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, а саме: про накладення адміністративного стягнення.

Обставин, що пом'якшують відповідальність чи обтяжують її - не встановлено.

Суддя критично оцінює зазначені у протоколах відомості про попереднє притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_10 щодо зазначення протоколів №2/83 від 10.07.2025, 2/149 від 15.09.2025, без надання підтверджуючих доказів про результати їх розгляду, оскільки, згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Вирішуючи питання про застосування до правопорушника виду адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, суддя враховує, що відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.

Санкція ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, передбачає відповідальність у виді накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

При призначенні адміністративного стягнення суддя враховує особу військовослужбовця ОСОБА_1 , відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність чи обтяжують відповідальність, беручи до уваги вчинення однорідного адміністративного правопорушення: 03.10.2025,05.10.2025, 06.10.2025, 07.10.2025,09.10.2025 та 11.10.2025, враховуючи положення ст. 36 КУпАП, суддя вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в максимальних межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки саме це сприятиме його виправленню.

Визначений вид та розмір покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила військові адміністративні правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, не сплили.

За приписами ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 172-20, 283, 284, 294 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справи про вчинення військових адміністративних правопорушень ОСОБА_1 :

№568/1795/25 (провадження №3/568/920/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;

№568/1796/25 (провадження №3/568/921/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;

№568/1797/25 (провадження №3/568/922/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;

№568/1798/25 (провадження №3/568/923/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;

№568/1799/25 (провадження №3/568/924/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;

№568/1800/25 (провадження №3/568/925/25) за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,

в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі №568/1795/25.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , визнати винним у вчиненні військових адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (шість епізодів) та у порядку ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточно визначити йому стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень в дохід держави.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Рівн.обл/отг Радивилів/21081100, код за ЄДРПОУ 38012494, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), рахунок отримувача: UA 478999980313020106000017413, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Згідно з ч. 1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби і у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , судовий збір в дохід держави в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Рівненського апеляційного суду через Радивилівський районний суд Рівненської області.

Суддя Володимир КОНДРАТЮК