г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/5245/25
Номер провадження 2/213/2314/25
про відкриття провадження у справі
24 жовтня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., вивчивши матеріали позовної заяви Криворізької міської ради (адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, площа Молодіжна, буд.1) до ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) про стягнення безпідставно збережених коштів,
21.10.2025 до суду через підсистему "Електронний суд" надійшла вищезазначена позовна заява, в обґрунтування якої представник позивача зазначає, що ОСОБА_1 був фактичним користувачем земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 1211000000:05:124:0001 (земельна ділянка площею 0,6354 га, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , є сформованою з 28.03.2017) з моменту набуття права власності на нерухоме майно, розміщене на вказаній земельній ділянці - з серпня 2020 року до 11.09.2025, та відповідно повинен був належним чином оформити таке право користування протягом всього строку її використання. Рішеннями Криворізької міської ради від 23.09.2020 №5021, від 23.12.2020 №70 та від 14.12.2021 №1027 ОСОБА_1 було відмовлено в наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1211000000:05:124:0001 для подальшого її надання у користування, з причини невідповідності виду цільового призначення земельної ділянки функціональному призначенню об'єкта нерухомого майна. Необхідність звернення з даним позовом викликана порушенням інтересів територіальної громади міста Кривого Рогу, як власника земель міста, що зумовлено несплатою Відповідачем коштів у розмірі 1 053 640,79 грн. за фактичне користування даною земельною ділянкою у період з 01.01.2022 до 31.12.2024.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 187, 260 ЦПК України, суддя,
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 18 листопада 2025 об 11:30 год.
В підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст.272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Роз'яснити учасникам справи, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою https://court.gov.ua/sud0416/.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя В.В. Попов