Рішення від 28.10.2025 по справі 500/2958/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2958/25

28 жовтня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України (надалі, відповідач), в якому просить визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України (в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум) відносно розгляду заяви ОСОБА_1 щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності, внаслідок травми, захворювання, так, пов'язаного із захистом Батьківщини, відповідно до ст. 16 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», зобов'язати Міністерство оборони України (в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум) розглянути заяву ОСОБА_1 щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності, внаслідок травми, захворювання, так, пов'язаного із захистом Батьківщини, відповідно до ст. 16 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», нарахувати та виплатити, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одноразову грошову допомогу, як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності, внаслідок травми, захворювання, так, пов'язаного із захистом Батьківщини, відповідно до ст. 16 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ним вжито всіх можливих дій з метою отримання необхідних документів для подання заяви на виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із втратою працездатності внаслідок поранення, пов'язаного із захистом Батьківщини, а тому з метою захисту свого права на отримання одноразової грошової допомоги, звернутися із даною позовною заявою до суду.

Ухвалою суду від 20.05.2025 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, у такий спосіб: 1) визначитись з процесуальним статусом третіх осіб (зазначивши щодо чого та на чиїй стороні виступає: позивача чи відповідача) - Військову частину НОМЕР_1 , Військову частину НОМЕР_2 ; 2) на яких підставах Військову частину НОМЕР_1 , Військову частину НОМЕР_2 належить залучити до участі у справі, подавши відповідну заяву.

Ухвалою суду від 03.06.2025 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Також, даною ухвалою постановлено виключити з числа учасників справи Військову частину НОМЕР_1 та Військову частину НОМЕР_2 .

Від представника Міністерства оборони України на адресу суду надійшли пояснення на позовну заяву, які суд розцінює як відзив на позовну заяву. Зокрема, просить врахувати, що представником Міноборони в ході підготовки правової позиції по справі на адресу Департаменту соціального забезпечення було скеровано відповідний запит у якому порушувалось питання надходження документів ОСОБА_1 на призначення одноразової грошової допомоги. Із відповіді Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України видно, що документи з приводу можливості призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 на розгляд Департаменту не надходили, відповідно такі на розгляд Комісії не передавались. Щодо посилання ОСОБА_1 на те, що ним було надіслано заяву на електронну пошту Міністерства оборони України, вказує, що можливість подачі документів до Міноборони безпосередньо для призначення одноразової грошової допомоги за допомогою електронної адреси пошти не передбачено. Зауважує, що можливості надати копію звернення ОСОБА_1 від 24.03.2025 не є можливою. Наголошує, що: по-перше Комісія Міноборони відповідальна лише за прийняття управлінського рішення на підставі отриманих і оформлених встановленим порядком документів, копії яких, як було зазначено раніше, у передбачений законом спосіб на розгляд комісії не надано; по-друге ОСОБА_1 просить суд виплатити одноразову грошову допомогу, як особі яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності, проте документа який би підтверджував ступінь втрати працездатності - не долучає (доречно зазначити, що вказане дозволяло б визначити і день виникнення права на отримання ОГД, як це передбачено пунктом 3 Порядку №975).

Суд встановлено, що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 , виданим 13.12.2023.

ОСОБА_1 в період з 02.12.2022 по 15.06.2023, з 08.07.2023 по 12.09.2023 (станом на день видачі довідки) брав участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військової агресією російської федерації, що підтверджується довідкою військової частини НОМЕР_1 від 12.09.2023 № 10666.

Згідно довідки військової частини НОМЕР_1 про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) від 28.06.2023 №7652, ОСОБА_1 14.06.2023 одержав мінно-вибухову травму, вогнепальне осколкове сліпе поранення грудної клітки зліва, гемопневмоторакс. Вказане поранення отримано під час виконання обов'язків військової служби, під час захисту Батьківщини, поранення не пов'язане із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення, та не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження.

Згідно довідки ВЛК військової частини НОМЕР_4 від 13.01.2025 № 110 наслідком мінно- вибухової травми (14.06.2023): вогнепальне осколкове поранення грудної клітини ліворуч - травма, ТАК, пов'язана із захистом Батьківщини.

Як зазначає позивач у позовній заяві, 20.03.2025 року ОСОБА_1 звернувся із відповідною заявою до Військової частини НОМЕР_2 про виплату одноразової грошової допомоги, проте станом на момент подання даної позовної заяви, відповіді не надано, що підтверджується трекінгом «УкрПошта» за № 4600313411844.

Крім цього, позивач вказує, що 24.03.2025 року ОСОБА_2 звернувся із відповідними заявами до Міністерства оборони України та Військової частини НОМЕР_1 , на їхні офіційні електронні адреси, проте будь-якої відповіді станом на момент подання даної позовної заяви, не надано.

Вважаючи протиправною бездіяльність Міністерства оборони України (в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум) відносно розгляду заяви ОСОБА_1 щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку із виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни здійснюється відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Відповідно до статті 41 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей врегульовано Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, - є гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Згідно із пунктом 4 частини другої статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті.

Перелік документів, які військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності подає уповноваженому органу зазначений у пункті 11 Порядку № 975.

Такими документами відповідно до пункту 11 Порядку № 975 є: заява про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема, про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення особою дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

Відповідно до пункту 13 Порядку № 975 призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або, у разі відмови, для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

Виходячи з наведеного, Порядком № 975 призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, встановлено вичерпний перелік рішень (про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги), що приймаються розпорядником бюджетних коштів за наслідками розгляду висновку керівника уповноваженого органу щодо виплати одноразової грошової допомоги та документів, зазначених в пунктах 10 і 11 цього Порядку.

При цьому Порядок № 975 не передбачає іншого рішення керівника уповноваженого органу, ніж подання у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновку щодо виплати одноразової грошової допомоги з додаванням відповідного пакету документів, отриманого від заявника.

Таким чином, передбачений пунктом 13 Порядку № 975 висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги військовим комісаром складається як при наявності, так і при відсутності у військовослужбовця права на отримання такої допомоги, після чого з відповідним пакетом поданих військовослужбовцем документів надсилається до Департаменту фінансів Міністерства оборони України для прийняття останнім рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 30 січня 2018 року № 806/986/16 та від 24 квітня 2018 року по справі № 750/7847/17.

Отже, суд приходить до висновку, що розгляд заяви і доданих до неї документів, поданих військовослужбовцем для призначення і виплати одноразової грошової допомоги повинен закінчуватись прийняттям відповідного рішення.

В свою чергу обов'язок прийняття рішення про виплату (призначення) чи про відмову у виплаті одноразової допомоги покладено на комісію з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги, що діє у складі Міністерства оборони України.

Вирішуючи спір по суті, слід також зазначити, що на виконання вимог Порядку №975 наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530 затверджене Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (далі - Положення №530).

Зокрема, пунктом 4.9 Положення №530 передбачено, що висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги уповноважені органи (військові частини, військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів, установи, організації та ТЦКСП), які здійснюють оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги, подають до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України в 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів.

Якщо документи, необхідні для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, відсутні, уповноважені органи (військові частини, військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів, установи, організації та ТЦКСП), які здійснюють оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги, надають заявникам допомогу в їх розшуку.

Отримані документи опрацьовуються структурними підрозділами апарату Міністерства оборони і Генерального штабу відповідно до їх повноважень та подаються на розгляд Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, яка в своїй діяльності керується наказом Міністерства оборони України від 26 жовтня 2016 року № 564 “Про затвердження Положення про Комісію Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2016 року за № 1497/29627.

Згідно абзацу 6 пункту 4.7 Положення № 530 документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам оформляє та подає в Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України командир військової частини.

Згідно абзацу 7 пункту 4.7 Положення № 530 документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України керівник обласного ТЦКСП за місцем проживання цих осіб.

Згідно з пунктом 4.11 Положення №530 Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України доводить рішення головного розпорядника бюджетних коштів* (*згідно з вимогами наказу Міністерства оборони України від 26.10.2016 №564 відповідне рішення приймається створеною Комісію Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум) до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня щодо права на виплату одноразової грошової допомоги та у разі її призначення в порядку черговості відповідно до дати подання документів готує та надає Державній казначейській службі України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня, які мають власну мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, доводять ці рішення до уповноважених органів (військових частин, військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, установ, організацій та ТЦКСП), які подавали висновки щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги, та впродовж трьох робочих днів готують та надають Державній казначейській службі України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється не пізніше трьох робочих днів з дня відкриття асигнувань розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня шляхом перерахування коштів на рахунок, зазначений отримувачем допомоги у своїй заяві.

Уповноважені органи (військові частини, військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів, установи, організації та ТЦКСП), які здійснювали оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги, повідомляють заявників про прийняте головним розпорядником коштів рішення щодо призначення або відмови в призначенні одноразової грошової допомоги у 15-денний строк з дня його одержання.

Після отримання коштів для виплати одноразової грошової допомоги розпорядники коштів третього рівня протягом трьох робочих днів уточнюють рахунки отримувачів допомоги, видають наказ про виплату одноразової грошової допомоги та подають платіжні документи до органів Державної казначейської служби України (пункт 4.12. Положення № 530)

Таким чином, Порядком №975 та Положенням №530 законодавчо закріплена процедура призначення і виплати одноразової грошової допомоги, функції і повноваження в якій чітко розділені: 1) заявник звертається із документами до уповноваженого органу (у разі якщо заявник є військовослужбовцем - через військову частину у якій він проходить службу; у разі якщо заявник звільнений із військової служби - через ТЦК та СП за місцем проживання заявника), той скеровує документи заявника через Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України на Комісію; 2) Міноборони в особі Комісії приймає рішення щодо виплати чи відмови у виплаті допомоги. Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України у разі призначення одноразової грошової допомоги доводить рішення до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня; 3) розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня, які мають власну мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, доводять ці рішення до уповноважених органів (військових частин, військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, установ, організацій та ТЦКСП), які подавали висновки щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги; 4) розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня (які подавали висновки щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги) здійснюють безпосередню виплату одноразової грошової допомоги.

Як встановлено судом, Західним територіальним юридичним відділом Міністерством оборони України на адресу Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України направлено запит, в якому просив надати інформацію щодо: - чи надходили на адресу Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України в період з 23.03.2025 будь-які документи на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності внаслідок травми, захворювання, так, пов'язаного із захистом Батьківщини; у разі надходження таких документів - надати копії зазначених документів та повідомити про хід їх опрацювання.

Також, Західним територіальним юридичним відділом Міністерством оборони України на адресу Департаменту інформаційно-організаційної роботи та контролю Міністерства оборони України направлено запит, в якому просив надати інформацію щодо: чи надходили у період з 23.03.2025 на електронну адресу Міністерства оборони України будь-які документи на призначення одноразової грошової ОСОБА_1 як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності; у разі надходження документів - надати копії таких та повідомити про хід їх опрацювання.

Згідно з відповіддю Головного управління соціальної підтримки №220/13/22406 від 30.06.2025, скерованої на адресу Західного територіального юридичного відділу Міністерства оборони України, станом на 26.06.2025, на адресу Департаменту жодні документи щодо можливості призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги від уповноваженого органу чи безпосередньо від заявника не надходили.

Крім цього, листом Управління по роботі зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації Міністерства оборони України №220/63/595 від 26.06.2025, Західний територіальний юридичний відділ повідомлено, що звернень від ОСОБА_1 до Управління не надходило.

З наведеного мотиву, суд приймає до уваги доводи представника відповідача з приводу того, що можливість подачі документів до Міноборони безпосередньо для призначення одноразової грошової допомоги за допомогою електронної адреси пошти не передбачено. Також, суд погоджується з доводами представника відповідача з приводу того, Комісія Міноборони відповідальна лише за прийняття управлінського рішення на підставі отриманих і оформлених встановленим порядком документів, копії яких, у передбачений законом спосіб на розгляд комісії не надано.

Отож, оскільки у передбачений законом спосіб документів на розгляд комісії не надано, у контексті частини другої ст.2 КАС України, суд дійшов висновку, що у спірному випадку відсутня протиправна бездіяльність відповідача.

При цьому, у даному випадку суд не надає правову оцінку документам, які подавались позивачем щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, як особі, яка втратила часткову працездатність без встановлення групи інвалідності, внаслідок травми, захворювання, пов'язаного із захистом Батьківщини.

Однак, слід зазначити, що позивачем не надано до суду довідки відповідного взірця про встановлення процента втрати працездатності без встановлення групи інвалідності, або ж довідки відповідного взірця про встановлення групи інвалідності.

Залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що такі обставини лише опосередковано стосуються суті і природи спору, а їх оцінка не має вирішального значення для його правильного вирішення.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, довів правомірність свого рішення. Належних і достатніх доказів, які б спростовували доводи відповідача, позивачем суду не надано.

Враховуючи викладене у сукупності, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено та підписано 28 жовтня 2025 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Реквізити учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_5 ),

відповдач - Міністерство оборони України (місцезнаходження: просп. Повітряних Сил, 6,м. Київ,03049 код ЄДРПОУ:00034022).

Головуюча суддя Дерех Н.В.