Рішення від 28.10.2025 по справі 500/4810/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4810/25

28 жовтня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Грицюка Р.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях про визнання протипраними дій щодо не проведення оформлення та подачі довідки про розмір грошового забезпечення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, у якому просить:

- визнати протиправними дії Регіонального сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС) щодо відмови ОСОБА_1 внести зміни в довідку №2021/2697 від 24.05.2024 станом на 01.01.2022, довідку №2021/2698 від 24.05.2024 станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у якій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 №200, визначити розміри надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та премії 170% від посадового окладу станом на 01.01.2022 та розміри надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та премії 250% від посадового окладу станом на 01.01.2023, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2022 та 2023 роки та для перерахунку пенсії з 01 лютого 2022 року та 01 лютого 2023 року;

- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 №200, визначити розміри надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та премії 170% від посадового окладу станом на 01.01.2022 та розміри надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та премії 250% від посадового окладу станом на 01.01.2023, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2022 та 2023 роки та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених статтями 7 законів України про Державний бюджет України, відповідно на 2022 рік та 2023 рік для перерахунку пенсії з 01 лютого 2022 року та 01 лютого 2023 року.

Адміністративний позов надісланий засобами поштового зв'язку представником позивача - адвокатом Єрьоміною Вікторією Анатоліївною, яка діє на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії АН №1735686 від 14.07.2025.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Тернопільській області й отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-XII).

Також зазначає, що на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.04.2024 по справі № 500/87/24 Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області" складено довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, в яких надбавка за особливості проходження служби та премія відсутня.

У зв'язку з виникненням між позивачем та відповідачем нових спірних правовідносин, вирішення яких не охоплюється вищезазначеним рішенням суду та оскільки між сторонами у справі виникли спірні правовідносини, які набули іншого характеру за ознаками фактичних обставин і норм права, якими ці правовідносини врегульовані, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою суду від 18.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (Філія ГСЦ МВС) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із відзивом на позовну заяву.

В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що на сьогодні рішення про визначення посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України» на 01 січня календарного року Кабінетом Міністрів України не приймалось. Крім цього відповідач зауважив, що середні розміри надбавки за особливості проходження служби та премії не застосовуються при нарахуванні грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії, а визначаються особисто наказом командира відповідної військової частини. У зв'язку з чим відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідач вказує, що з 01.05.2024 уповноважено ГСЦ МВС через Регіональні сервісні центри на видачу звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ довідок про розмір грошового забезпечення відповідно за березень 2019 року та листопад 2019 року для перерахунку пенсій з урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного Суду у справі № 160/8324/19.

Дослідивши повно і всебічно письмові докази, які містяться в матеріалах справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та відзив на позовну заяву, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, що позивач, є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

На виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.04.2024 по справі № 500/87/24 Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області" складено довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, в яких надбавка за особливості проходження служби та премія відсутні.

Надалі, представник позивача 30.05.2025 звернулася з заявою до відповідача, у якій просила скласти та подати до ГУ ПФУ в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200. визначити розміри надбавки за особливості проходження служби 50 % та премії 170 % у довідці станом на 01.01.2022 та визначити розміри надбавки за особливості проходження служби 50 % та премії 250 % у довідці станом на 01.01.2023, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2022 та 2023 роки для перерахунку пенсії з 01 лютого 2022 року та 01 лютого 2023 року.

Листом від 24.06.2025 №31/34/Є-39а.з.-18 відповідач відмовив у задоволенні заяви та повідомив, що на даний час відсутні законні підстави для виготовлення довідок.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо невизначення в довідці про розмір грошового забезпечення надбавки за особливості проходження служби та премії, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

При вирішені спору суд виходить із того, що згідно ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч.3 ст.9 Закону №2011-ХІІ).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин 1, 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Оскільки, зміни, внесені Постановою Кабінету Міністрів України №103, зокрема до додатку до п.5 Порядку №45, визнані судом протиправними та нечинними, з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція п.5 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

Відповідно до п.5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно п.6 Порядку №45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Відповідно до п. 1, 2 розділу VIІІ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №200 від 15.03.2018 року (далі Інструкція №200), особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Військовослужбовцям, зазначеним у пункті 1 цього розділу, залежно від якості, складності, інтенсивності, обсягу, важливості та умов військової служби розмір надбавки за особливості проходження служби може збільшуватися до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Перелік посад (підрозділів), за якими встановлюється і виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, установлюється наказом командувача Національної гвардії України.

Згідно п.1, 2 розділу XVIІ Порядку №260 командири (начальники) військових частин Національної гвардії України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби.

Преміювання здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого, враховуючи специфіку та особливості виконання покладених завдань на військову частину.

Розміри премії встановлюються за рішенням командувача Національної гвардії України з урахуванням наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, та особливостей проходження служби.

Отже надбавка за особливості проходження служби обраховується виходячи з посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, а премія виходячи з посадового окладу.

Суд зазначає, що в довідках №2021/2697 від 24.05.2024 та №2021/2698 від 24.05.2024 про розмір грошового забезпечення визначено надбавку за особливості проходження служби в розмірі 0% та премію в розмірі 0%.

Однак як встановлено судом із інформаційної довідки військової частини НОМЕР_1 Навчального центру ім. Василя Вишиваного Національної гвардії України №307/17-Є-2-Аз від 20.03.2025 за прирівняною посадою фельдшер батальйону:

- станом на 01.01.2022 визначено надбавку за особливості проходження служби 50% (від суми посадового окладу, окладу за військове звання, вислуги років) та премію 170% від посадового окладу;

- станом на 01.01.2023 визначено надбавку за особливості проходження служби 50% (від суми посадового окладу, окладу за військове звання, вислуги років) та премію 250% від посадового окладу.

Таким чином суд доходить висновку про протиправність визначення в довідках №2021/2697 від 24.05.2024 та №2021/2698 від 24.05.2024 про розмір грошового забезпечення позивача надбавки за особливості проходження служби та премії в зменшеному розмірі.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області нові довідки про розмір грошового забезпечення позивача за нормами чинними станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 із зазначенням відомостей про розміри: станом на 01.01.2022 надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії 170% від посадового окладу, а також станом на 01.01.2023 - надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії 250% від посадового окладу, обчислених з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, визначеного Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» відповідно, для перерахунку пенсії з 01.02.2022 та 01.02.2023 відповідно.

Щодо посилання позивача у своїх позовних вимогах на необхідність зазначення в резолютивній частині рішення суду низки нормативно-правових актів, а саме: постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 року №200, суд зазначає наступне.

Суд акцентує увагу, що посилання на вказані нормативно-правові акти було викладено судом в мотивувальній частині рішення.

В свою чергу, суд звертає увагу, що у Висновку №11 від 18.12.2008 Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету міністрів Ради Європи про якість судових рішень викладено, що усі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою й простою мовою - це необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю. Для цього потрібно логічно структурувати рішення й викласти його у зрозумілому стилі, доступному для всіх. Кожен суддя може обрати власний стиль та побудову документа або використовувати типові зразки, якщо такі існують.

Отже, з огляду на висновки Консультативної ради європейських суддів, суд не вбачає підстав повторно зазначити у резолютивній частині нормативно-правові акти, які вже зазначено в мотивувальній частині рішення.

Щодо доводів відповідача про те, що він не є належним відповідачем у цій справі, суд зазначає, що наказом ГСЦ МВС від 29.04.2024 №77 "Про затвердження змін до деяких положень регіональних сервісних центрів ГСЦ МВС (філій ГСЦ МВС)" затверджені зміни до деяких положень про регіональні сервісні центри ГСЦ МВС (філії ГСЦ МВС). Наказом МВС від 21.06.2024 №432 "Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22 квітня 2024 року №259" внесені зміни, якими на Головний сервісний центр МВС покладені функції видачі звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за їх зверненнями довідок про розміри грошового забезпечення відповідно за березень 2018 і листопад 2019, а також здійснення відповідно до законодавства України розгляду звернень таких осіб про видачу довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій за інші періоди (з покладенням таких функцій на регіональні сервісні центри Центру).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12 лютого 2025 року № 88 «Про організаційно-штатні зміни в Головному сервісному центрі МВС» затверджений перелік штатних змін та утворено новий структурний підрозділ Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МСВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС).

Згідно з підпунктом 7 пункту 1 розділу ІІ Положення про регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС), затвердженого наказом Головного сервісного центру МВС від 31 січня 2025 року № 23 (у редакції наказу Головного сервісного центру МВС від 08 травня 2025 року № 108), одним із основних завдань РСЦ ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях є організація забезпечення соціального захисту колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справі України, членів їхніх сімей, в частині видачі звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ довідок про розміри грошового забезпечення та відповідно до пункту 2 розділу ІІІ даного Положення, - регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС) забезпечує реалізацію повноважень щодо пенсійного забезпечення та соціального захисту колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України (звільнених до набрання чинності Законом України від 13 березня 2014 року № 876-VII «Про національну гвардію України»), внутрішніх військ МВС, членів їхніх сімей.

Отже, Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС) з 01.05.2024 уповноважений видавати звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунків пенсій.

Оскільки Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (філія ГСЦ МВС) доводи позивача не спростував належними доказами і не довів суду протилежне, позов підлягає задоволенню.

Аналогічні висновки викладені Восьмим апеляційним адміністративним судом у постанові від 30.09.2025 у постанові №500/1524/25 і Сьомим апеляційним адміністративним судом у постанові від 22.09.2025 у справі №600/3606/24-а.

Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно із ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство України, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ТСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Статтею 139 КАС України визначені правила розподілу судових витрат.

При зверненні до суду із цим позовом позивачем сплачено 2422,40 грн судового збору. Оскільки цей позов задоволено повністю, суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем судові витрати.

Керуючись ст. 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях щодо відмови зазначити в довідках №2021/2697 від 24.05.2024 та №2021/2698 від 24.05.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавки за особливості проходження служби 50% та премії 170% станом на 01.02.2022 і 250% станом на 01.01.2023.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 із зазначенням відомостей про розміри: станом на 01.01.2022 року надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії 170% від посадового окладу, а також станом на 01.01.2023 надбавки за особливості проходження служби 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії 250% від посадового окладу, обчислених із урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, визначеного Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» відповідно, для перерахунку пенсії з 01.02.2022 та 01.02.2023 відповідно.

Стягнути за рахунок бюджетного асигнування Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях на користь ОСОБА_1 судові витрати, у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 2422,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 28 жовтня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 );

відповідач:

- Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях (місцезнаходження: вул. Західно-Окружна, 11/1, м. Хмельницький, Хмельницький р-н, Хмельницька обл., 29016 код ЄДРПОУ 45805862).

Головуючий суддя Грицюк Р.П.