27 жовтня 2025 рокусправа № 380/15078/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» до Державної податкової служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головного управління ДПС у Львівській області, про визнання протиправним та скасування рішення.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» (місцезнаходження: 80033, Львівська область, Червоноградський район, с.Борок, вул.Миру, буд.14, код ЄДРПОУ 38538354) звернулося до суду із позовом до Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8; ЄДРПОУ: 43005393),
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, буд. 35; ЄДРПОУ: 43968090), в якому просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр.
Крім того, 14.07.2025 ТОВ ««КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» подано заяву про забезпечення позову до подання позовної заяви.
Ухвалою суду від 15.07.2025 заяву ТОВ ««КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» про забезпечення позову до подання позовної заяви задоволено. Зупинено дію рішення Державної податкової служби України про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що Товариство є виробником спирту етилового та провадить діяльність на підставі Ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого, реєстраційний номер 990117202400002, виданої Державною податковою службою України.
Основним видом діяльності ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» є: 11.01 Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв.
Рішенням Державної податкової служби України про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр припинено дію Ліцензії на право виробництва спирту етилового, реєстраційний номер ліцензії 990117202400002.
Зазначає, що твердження відповідача щодо не надання позивачем центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновленого розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу протягом 30 календарних днів із дня такої зміни не відповідають дійсності.
Як стверджує позивач, відповідач, порушуючи чинне законодавство, не повідомив позивача про початок адміністративного провадження на підставі службової записки № 10/99-00-09-02-01 08 від 24.06.2025 стосовно порушення частини 2 статті 3 та пункт 47 частини 2 статті 46 Закону № 3817.
Представник позивача вважає, що рішення Державної податкової служби України від 08.07.2025 №1076-р/лєр про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки прийняте з порушенням норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 18.06.2024 №3817-ІХ (далі Закон України №3817-ІХ). Просить позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою від 04.08.2025 відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.
Цією ж ухвалою залучено до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головне управління ДПС у Львівській області, та витребувано у Державної податкової служби України належним чином засвідчену службову записку управління контролю за обігом та ліцензуванням спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах Департаменту контролю за підакцизними товарами № 10/99-00-09-02-01-08 від 24.06.2025.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, а також долучив витребувану судом службову записку управління контролю за обігом та ліцензуванням спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах Департаменту контролю за підакцизними товарами № 10/99-00-09-02-01-08 від 24.06.2025.
Відзив обгрунований тим, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №108-р уповноваженою установою для проведення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу є державна наукова установа «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів».
Для ТОВ «Компанія клімат плюс» Інститут встановив максимальну продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового - 19194 л/добу при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи.
За результатами аналізу баз даних ДПС Товариство вже 01.05.2025 перевищило максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту, визначений Інститутом в обсязі 19194 л/добу, при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи на більш ніж 1800 л/добу, що становить фактичний обсяг в кількості 21011 л/добу при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи (дані з Реєстру витратомірів-лічильників).
Також зазначив, що Товариство подає дані в Реєстр витратомірів- лічильників з порушеннями, зокрема не забезпечило щоденне подання показників про обсяг обігу спирту етилового на акцизних складах, про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг окремих видів продукції, виробленої з його використанням, що потребувало здійснення, додаткового дослідження шляхом зіставлення інформації з наявних інформаційних баз ДПС на відповідність фактичних показників, внесених до Реєстру витратомірів-лічильників.
Водночас відповідач наголосив, що Товариство подало декларацію з акцизного податку за травень 2025 року, де в додатку 15 до декларації з акцизного податку Розрахунок суми гарантованого зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу відобразило кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт у кількості 2 дні, що суперечить встановленим фактам та годинам простою підприємства.
Товариство упродовж травня 2025 року не здійснювало виробництво спирту протягом 106 год та/або 4,4 доби в перерахунку від максимальної продуктивності обладнання, яку визначив Інститут, що підтверджується повідомленнями в електронній формі про зупинку і відновлення виробництва спирту етилового до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та інформацією, наданою контролюючим органом на акцизному складі.
Також зазначив, що Товариство в додатку І прим 5 до декларації з акцизного податку відобразило 2 дні простою з 31 календарного дня з метою приведення фактичного обсягу виробленого спирту у відповідність із максимальною добовою продуктивністю, яку визначив Інститут. Зокрема, Товариство зазначало, що за 29 днів роботи було вироблено 556626 л стовідсоткового спирту, що відповідає добовому ліміту 19194 л/добу, визначеному Інститутом. Однак за наявною інформацією та щоденними показниками фактичний добовий виробіток становив у середньому понад 21000 л, що свідчить про перевищення встановленої Інститутом максимальної потужності за більшість календарних днів.
У зв'язку із цим заявлені 2 дні простою є недостатніми для балансування фактичного обсягу з максимально допустимим, а простій задекларований формально, не підтверджений зменшенням добового виробітку.
На підставі викладеного вище та відповідно до пункту 47 статті 46 Закону № 3817 ДПС прийняла рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр та вважає, що контролюючий орган діяв відповідно до наданих повноважень, а оспорюване рішення прийняте правомірно, просив у позові відмовити.
Не погоджуючись із відзивом на позовну заяву, позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якому посилаючись на протиправність оскаржуваного рішення та на додаткові доводи аналогічні тим, що зазначені у позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач правом на подання заперечень на відповідь на відзив не скористався.
08.09.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника третьої особи надійшли пояснення щодо адміністративного позову. Вважають дії Державної податкової служби України щодо припинення дії ліцензії ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр такими, що відповідають діючому законодавству та грунтуються на об'єктивних даних обліку та обсягах виробництва, зафіксованих з використанням технічних засобів обліку. Оскільки позивачем порушено вимоги частини 2 статті 3 Закону №3817, а саме не надано центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновлений розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу протягом 30 календарних днів із дня такої зміни. Ненадання/несвоєчасне надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання передбачено припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у силу пункту 47 статті 46 Закону № 3817. Просить відмовити ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» у задоволенні позову повністю.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Суд встановив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» зареєстроване та перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом ЄДРПОУ 38538354.
До основного виду діяльності Товариства відноситься: 11.01 Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв.
02.08.2024 ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» видано ліцензію на виробництво спирту етилового неденатурованого реєстраційний номер 990117202400002 терміном дії з 02.08.2024 безстроково, за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с.Борок, вул.Миру, буд.14, буд.14/3, буд.14/4.
Підставою для включення ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» до переліку суб'єктів, які підлягають перевірці слугувала службова записка управління контролю за обігом та ліцензуванням спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах Департаменту контролю за підакцизними товарами № 10/99-00-09-02-01-08 від 24.06.2025 так як:
За результатами аналізу баз даних ДПС встановлено ненадання/несвоєчасне надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунку максимальної продуктивності обладнання виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання.
Також встановлено несвоєчасне надання центральному орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику змін щодо максимальної продуктивності такого обладнання у такого підприємства як, ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС».
Товариство в період з 01.05.2025 по 31.05.2025 в середньому виробляло 21400 літрів безводного спирту сорту ЛЮКС за добу замість 19190 літрів безводного спирту як визначено ДНУ «Укр НДІспиртбіопрод», тобто день настання зміни потужності на 2206 літрів безводного спирту за добу відбувсяя 01.05.2025,що підтверджується інформацією з ЄДР про добові фактичні обсяги отриманого реалізованого спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно УКТ ЗЕД у декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20°С та/або про добові фактичні обсяги отриманого спирту етилового та обсягу окремих видів продукції, виробленої з його використанням, станом на 24.06.2025 до ДПС зміни що відповідають фактичній максимальній потужності не надходили.
ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» протягом травня 2025 року не здійснювало виробництво спирту упродовж 106 год та/або 4,4 доби в перерахунку від максимальної продуктивності обладнання, яку визначив Інститут, що підтверджується повідомленнями в електронній формі про зупинку і відновлення виробництва спирту етилового до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Також, ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» подано декларацію з акцизного податку № 9178905913 від 20.06.2025 де в додатку 1, Розрахунок суми гарантованого зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу відобразило кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт в кількості (2дні), що суперечить встановленим фактам та годинам простою підприємства.
Такі дії Товариства можуть свідчити про умисне з корисловою метою приховування реальної максимальної продуктивності обладнання для подальшого виробництва необлікованого спирту етилового, адже вже 01.06.2025 Товариство почало звітувати про максимальну продуктивність обладнання в межах розрахунку наданого ДНУ «Укр НДІспиртбіопрод», а саме 19194 літри б.с. на добу.
Товариство порушило вимоги частини другої статті 3 Закону №3817, а саме не надало центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновлений розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу протягом 30 календарних днів із дня такої зміни.
На підставі службової записки начальника управління контролю за обігом та ліцензуванням спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах Департаменту контролю за підакцизними товарами Людмили Баранової № 10/99-00-09-02-01-08 від 24.06.2025 та відповідно до пункту 47 статті 46 Закону № 3817 ДПС прийняла рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр.
Вважаючи протиправним рішення Державної податкової служби України про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр, позивач звернувся до суду з даним позовом про його скасування.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України визначено «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX (далі також Закон №3817-ІХ).
Як встановив суд, ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» є виробником спирту етилового на підставі Ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого, реєстраційний номер 990117202400002, виданої Державною податковою службою України.
08.07.2025 Державною податковою службою України прийнято рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності№ 1076-р/лєр за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с.Борок, вул.Миру, буд.14, буд.14/3, буд.14/4.
Як підстава у оспорюваному рішенні вказано: ненадання/несвоєчасне надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання передбачено припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у силу пункту 47 статті 46 Закону № 3817.
Перевіряючи правомірність прийнятого рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, суд зазначає таке.
Розділом II Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» від 09.10.2024 №4014 - IX (далі- Закон 4014) встановлено, що суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу до дати введення в дію цього Закону, зобов'язані надати розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом одного календарного місяця, наступного за місяцем введення в дію цього Закону.
Частиною другою статті 3 Закону № 3817 визначено, що у разі зміни максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу такі суб'єкти господарювання зобов'язані надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновлений розрахунок протягом 30 календарних днів з дня такої зміни. Надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновленого розрахунку протягом 30 календарних днів з дня такої зміни не відбулось.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 № 108-р уповноваженою установою для проведення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу є державна наукова установа «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів» (код згідно з ЄДРПОУ 00334793) (далі - Інститут).
Для ТОВ «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» Інститут встановив максимальну продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового - 19194л/добу при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи.
Відповідно до пункту 2 Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2025 № 350 (далі Порядок № 350), під терміном «максимальна продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу» розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
У пункті 7 Порядку № 350 передбачено, що у разі зміни продуктивності обладнання перегляд розрахунку проводиться відповідно пункту 6 Порядку № 350.
Таким чином, зміна продуктивності обладнання не є винятковим фактом заміни, модернізації, реконструкції обладнання, устаткування (комунікацій) та/або їхніх частини, а фактом зміни максимального обсягу спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту, який може бути вироблений за добу на обладнанні, яке забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Зокрема, Порядок № 350 не містить положень про те, що зміна максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу має бути обов'язково пов'язана з проведенням ремонтних робіт, модернізацією, реконструкцією та/або заміною устаткування чи його окремих частин.
Натомість згідно з пунктом Порядку № 350 критерієм є сам факт заміни максимально можливого обсягу спирту, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва,
Таким чином, обсяг може змінитися без фізичного втручання в обладнання, наприклад, при: зміні налаштувань обладнання - зміні режиму роботи (тривалість циклів, тиск, температура тощо), що впливає на швидкість переробки сировини; використанні іншої сировини з вищим виходом спирту при збереженні технічних параметрів обладнання; зміні температурних режимів обладнання, що істотно впливають на вихід безводного спирту; збільшенні концентрації браги, що дає можливість отримати більше умовного спирту за тієї самої кількості переробленої рідини; використанні іншого програмного або технологічного налаштування (наприклад, у системах автоматизації або котлах).
У пункті 4 Порядку № 350 визначено, що розрахунок проводиться з урахуванням, зокрема фактичної продуктивності технологічного обладнання, що при використанні налаштувань, методів та/або змін, наведених вище, впливає на максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу. Відтак за відсутності чіткої норми у Порядку № 350 щодо обов'язкової технічної зміни підставою для перегляду розрахунку є підтвердження зміни (збільшення) максимального добового обсягу виробництва.
Крім того, відповідно до пункту 8 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів лічильників обсягу виробленого спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 806 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.06. 2019 № 545) (далі - Порядок № 545), інформація, що міститься в Державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового (далі - Реєстр витратомірів-лічильників), використовується посадовими особами ДПС під час здійснення контролю за виробництвом і обігом спирту етилового, за його цільовим використанням та зіставляється із показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового представниками контролюючого органу на акцизному складі.
У пункті 11 Порядку № 545 встановлено, що дані про обсяг обігу спирту етилового на акцизних складах, про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг окремих видів продукції, виробленої з його використанням, подаються до Реєстру щодня.
З матеріалів справи видно, що за результатами аналізу баз даних ДПС позивач вже 01.05.2025 перевищив максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту, визначений Інститутом в обсязі 19 194 л/добу, при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи на більш ніж 1 800 л/добу, що становить фактичний обсяг в кількості 21 011 л/добу при виробництві спирту «Екстра», «Люкс» із кукурудзи.
Крім того, суд встановив, що позивач подав декларацію з акцизного податку за травень 2025 року, де в додатку 15 до декларації з акцизного податку Розрахунок суми гарантованого зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу відобразило кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт у кількості 2 дні, що суперечить встановленим фактам та годинам простою підприємства.
Згідно з додатком 1 прим 5 до декларації з акцизного податку відображена максимальна продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу у підприємства становить 19194 л стовідсоткового спирту (графа 3), кількість днів у календарному місяці - 31 (графа 4), кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт - 2 (графа 5), кількість днів у календарному місяці звітного періоду зменшена на кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт - 29 (графа 6), обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах стовідсоткового спирту етилового, визначений як максимальна продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу за місяць відповідно до кількості днів у календарному місяці звітного періоду, зменшена на кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт - 55 6626 л стовідсоткового спирту (графа 7). Такий обсяг спирту розраховується за формулою: (графа 3) х (графа 6), тобто 19 194 х 29 = 556 626 л стовідсоткового спирту.
Також під час розгляду справи, судом встановлено, що позивач у травні 2025року не здійснювало виробництво спирту протягом 106год та/або 4,4 доби в перерахунку від максимальної продуктивності обладнання, яку визначив Інститут, що підтверджується повідомленнями в електронній формі про зупинку і відновлення виробництва спирту етилового до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та інформацією, наданою контролюючим органом на акцизному складі.
Водночас, як вже зазначав суд, позивач у додатку 1 прим 5 до декларації з акцизного податку відобразило 2 дні простою з 31 календарного дня з метою приведення фактичного обсягу виробленого спирту у відповідність із максимальною добовою продуктивністю, яку визначив Інститут. Зокрема, позивач зазначив що за 29 днів роботи було вироблено 556626л стовідсоткового спирту, що відповідає добовому ліміту 19 194 л/добу, визначеному Інститутом.
Однак за наявною інформацією та щоденними показниками фактичний добовий виробіток становив у середньому понад 21000л, що свідчить про перевищення встановленої Інститутом максимальної потужності за більшість календарних днів.
У зв'язку із цим заявлені 2 дні простою є недостатніми для балансування фактичного обсягу з максимально допустимим.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що реальна кількість днів виробництва була меншою, а добовий обсяг - перевищено. Таким чином, простій задекларований формально, не підтверджений зменшенням добового виробітку.
Отож, встановлені судом обставини справи та системний аналіз наведених законодавчих норм свідчать про обґрунтоване припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, що була видана Товариству з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» за реєстраційним номером 990117202400002. З огляду на це суд визнає спірне рішення Державної податкової служби України від 08.07.2025 № 1076-р/лєр таким, що прийняте відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України, а доводи позивача не спростовують вказаних висновків суду.
Залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що такі обставини лише опосередковано стосуються суті і природи спору, а їх оцінка не має вирішального значення для його правильного вирішення.
Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд
у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КЛІМАТ ПЛЮС» (місцезнаходження: 80033, Львівська область, Червоноградський район, с.Борок, вул.Миру, буд.14, код ЄДРПОУ 38538354) до Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8; ЄДРПОУ: 43005393), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, буд. 35; ЄДРПОУ: 43968090) про визнання протиправним та скасування рішення відмовити повністю.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 15 липня 2025 року у справі (провадження) №ЗД/380/27/25, про зупинення дії рішення Державної податкової служби України про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності від 08.07.2025 № 1076-р/лєр.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 27.10.2025.
Суддя Лунь З.І.