Єдиний унікальний номер 599/1557/25
Номер провадження 3/599/425/2025
Іменем України
"28" жовтня 2025 р. Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г, за участю секретаря судового засідання Грицай О.П., прокурора Дуць О.П., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у м. Зборові матеріали, які поступили в суд із Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 , працює директором Приватного агропромислового підприємства «Маяк», за ч.4 ст.172-6, ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 - депутат Озернянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, який відповідно до абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» і підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закон), примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, діючи умисно, усупереч вимогам п. 2 ч.1 ст. 46 вказаного Закону, 02 листопада 2024 року подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування» на загальну суму 1648687,87 грн, що відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 09 березня 2025 року подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування» на загальну суму 1648687,87 грн, що відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В провадженні судді Зборівського районного суду Чорної В.Г. знаходяться матеріали 599/1556/25 (3/599/424/2025), 599/1557/25 (3/599/425/2025), що Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 за ч.4ст.172-6 КУпАП та ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин матеріали єдиний унікальний номер 599/1556/25 номер провадження 3/599/424/2025 та єдиний унікальний номер 599/1557/25 номер провадження 3/599/425/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.172-6 КУпАП та ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід об'єднати, присвоївши їм єдиний унікальний номер 599/1556/25 номер провадження 3/599/424/2025.
ОСОБА_1 у суді вину визнав, пояснив, при заповненні декларації ним не були повністю внесені відповідні відомості про об'єкти нерухомості до щорічної декларації, однак відповідні відомості внесені були до попередніх декларацій. Не мав умислу на приховування будь якої інформації. Просто помилився при заповненні декларацій, вважав, що немає необхідності дублювати повторно задеклароване у попередніх деклараціях майно. На даний час обізнаний із правилами заповнення декларації.
Прокурор підтримав висновок, який він подав в порядку ст.250 КУпАП, вважає що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, просив, враховуючи пом'якшуючі обставини та визнання вини ОСОБА_1 , визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцію, передбачених ч. 4 ст. 172 - 6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1500 (тисяча п'ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 гривень.
Дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст.252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прихожу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП доведена з наступних підстав.
На підставі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Процесуальна форма та зміст протоколу відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, правопорушником надані пояснення у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.4 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Рішенням Озернянської сільської ради № 2 від 10.11.2020 «Про визнання повноважень депутатів Озернянської сільської ради» визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Озернянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч. І ст. 3 Закону суб'єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є депутати місцевих рад.
Таким чином, ОСОБА_2 , будучи депутатом Озернянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 4 вказаного Закону депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до п. п. «б» п.1 ч. І ст.3 Закону суб'єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є депутати місцевих рад.
Водночас, ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до п. п. 3, 4, 5 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 № 252/23, суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки. Після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб'єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації. Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує, повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки. Суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.
Враховуючи викладене, на початку заповнення вищевказаних декларацій ОСОБА_2 , ознайомився із зазначеним Порядком, про що проставив відповідну відмітку.
Окрім того, після заповнення всіх розділів вказаної декларації він підтвердив повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомився з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки, після чого подав цю декларацію шляхом накладення електронного цифрового підпису.
Згідно з ч. 1 ст. 51-1 Закону Національне агентство проводить щодо декларацій, поданих суб'єктами декларування, такі види контролю: щодо своєчасності подання; щодо правильності та повноти заповнення; логічний та арифметичний контроль.
Процедуру проведення Національним агентством з питань запобігання корупції контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено Порядком проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 31.08.2021 №553/21.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення підтверджується належними і допустимими доказами.
За результатами проведення вторинного контролю щодо повноти заповнення ОСОБА_3 щорічної декларації за 2023 рік уповноваженою особою НАЗК складено обґрунтований висновок щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, який затверджено головою НАЗК 05.09.2025.
Відповідно до вказаного обґрунтованого висновку ОСОБА_1 у щорічній декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік не дотримався вимог п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону та зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1648 687,87 грн, що становить розмір від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання цієї декларації, за 2024 рік.
Так, ОСОБА_2 у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку площею 0,2074 га, кадастровий номер: 6122687300:01:001:0704, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2774525361226, дата набуття права власності на підставі рішення Зборівського районного суду Тернопільської області від 22.06.2023, єдиний унікальний номер 599/1406/23, номер провадження 2/599/482/2023.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у власності.
Відповідно до листа Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України ринкова вартість зазначеного об'єкта нерухомості на дату набуття права власності становила в ціновому діапазоні від 22 750 до 60 700 гривень.
Так, за результатами аналізу декларацій наявних в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих суб'єктом декларування за 2016-2022 роки відомості про зазначений об'єкт нерухомості - відсутні.
У декларації відображаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право (п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону).
Для цілей декларування об'єктами нерухомості (об'єктами нерухомого майна) є земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення (ч. 1 ст. 181 ЦК України, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Наказом Національного агентства від 08.11.2023№252/23 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за №1965/41021, затверджено Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Порядок), та Форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чинного на дату подання декларації.
Згідно з п.3 розділу II Порядку суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.
У п. 4 розділу II Порядку визначено, що після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб'єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації.
Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.
Також у п. 5 розділу II Порядку визначено, що суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 22750,00 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майн а саме: земельну ділянку площею 2,4236 га, кадастровий номер 6122689200:01:001:0268, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2480746561226, дата набуття права власності 26.10.2021 на підставі договору купівлі-продажу від 26.10.2021 № 815.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до п. 4 договору купівлі-продажу зазначеного об'єкту нерухомості продаж вчинено за ціною 83879, 00 гривень. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 83 879,00 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку площею 1,7575 га, кадастровий номер: 6122681600:01:001:0340, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2190761961226, дата реєстрації права власності 07.10.2020.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до п. 4 договору оренди зазначеного об'єкту нерухомості, нормативно грошова оцінка становить 35232,33 гривні.
Недостовірні відрізняються від достовірних на суму 35 232,33 гривні.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку площею 0,6552 га, кадастровий номер: 6122681600:01:001:0677, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2186090261226, реєстрації права власності 06.10.2020.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до п. 4 договору оренди зазначеного об'єкту нерухомості, нормативно грошова оцінка становить 4 126,54 гривні.
Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 4126,54 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку площею 0,2429 га, кадастровий номер: 6122610100:01:001:0814, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1160056461226, дата набуття права власності 10.02.2023 на підставі договору купівлі-продажу від 10.02.2023 № 146.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до п. 6 договору купівлі-продажу зазначеного об'єкту нерухомості продаж вчинено за ціною 20 000 гривень.
Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 20 000,00 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку площею 0,2428 га, кадастровий номер: 6122610100:01:001:0815, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1156560261226, дата набуття права власності 10.02.2023 на підставі договору купівлі-продажу від 10.02.2023 № 147.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до п. 6 договору купівлі-продажу зазначеного об'єкту нерухомості продаж вчинено на за ціною 20 000 гривень.
Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 20 000,00 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомого майна, а саме: сільськогосподарську будівлю свинарник загальною площею 812,2 кв.м., що за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 550608261226, дата набуття права власності 04.08.2023 на підставі рішення Зборівського районного суду від 29.06.2023 № 599/1498/23.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості зареєстрований за суб'єктом декларування та станом на 31.12.2023 перебував у його власності.
Відповідно до листа Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України довідкова вартість зазначеного об'єкта нерухомості на дату набуття права власності становила 1 462 700,00 гривень.
Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 1462700,00 гривень.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 3 «Об'єкти нерухомості», декларації зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1648687,87 грн, чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за цією статтею настає за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
Законам України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб на дату подання декларації 3028.00 грн.
Викладене свідчить про внесення суб'єктом декларування до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік та за 2024 рік недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1648687,87 грн, що становить розмір від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
При накладенні стягнення, згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується за даною статтею, визнання вини, тобто обставини, що пом'якшують відповідальність.
Проаналізувавши докази, що містяться в матеріалах справи, прихожу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП, тобто подання звідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, що є достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись абз.15 ч.1 ст.1; п.п. «б» ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», ч.4 ст.172-6, ст.ст.36,283,284,285,294 КУпАП, ст.40-1 Закону України «Про судовий збір»,
матеріали єдиний унікальний номер 599/1556/25 номер провадження 3/599/424/2025, єдиний унікальний номер 599/1557/25 номер провадження 3/599/425/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.172-6 та ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід об'єднати, присвоївши їм єдиний унікальний номер 599/1556/25 номер провадження 3/599/424/2025.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1500 одна тисяча п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 грн (двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) в користь держави, згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір».
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Терн.обл./тг м.Зборів 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37977599, банк отримувача - Казначейство України, номер рахунку UA818999980313070106000019733, код класифікації доходів бюджету 21081100. Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови про накладення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, до Тернопільського апеляційного суду через Зборівський районний суд Тернопільської області.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.