Постанова від 28.10.2025 по справі 153/1575/25

ПОСТАНОВА

"28" жовтня 2025 р. Справа153/1575/25

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд суду надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП.

Ознайомившись з матеріалами даної справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.

Згідно з ч.2 ст.7 та ст.245 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами. Суддя позбавлений можливості самостійно збирати докази на підтвердження або спростування обставин, викладених в протоколі.

Пунктами 2 та 4 ч.1 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Справи про адміністративні правопорушення повинні надходити на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб належно оформленими. За правильність та повноту їх оформлення відповідає орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Однак, протокол про адміністративне правопорушення, представлений суду у частково нечитабельному вигляді, зокрема, в протоколі неможливо прочитати серію протоколу, номер, відомості щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також суть адміністративного правопорушення.

Крім того, до протоколу долучено копію постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 02.09.2025, однак додана копія судового рішення не містить відомостей щодо дати набрання нею законної сили, що не дозволяє суду встановити всі обставини події для висновку щодо наявності або відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого за ч.3 ст.130 КУпАП.

За таких обставин суд вважає, що наведені недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи про адміністративне правопорушення, а також прийняття судом законного та обґрунтованого рішення.

Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).

Таким чином, суддя прийшов до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КУпАП, слід повернути для належного оформлення до ВП №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.245,256,268,278 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, повернути до відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя Р.В. Швець