Постанова від 28.10.2025 по справі 904/338/25

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.10.2025 року м. Дніпро Справа № 904/338/25

Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Чередка А.Є. (доповідач)

суддів: Мороза В.Ф., Паруснікова Ю.Б.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Приватного підприємства "Аква Фудз"

на рішення Господарського суду Дніпропетровської області (суддя Колісник І.І.) від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25

за позовом Приватного підприємства "Аква Фудз", м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест", м. Дніпро

про стягнення 71 415,67 грн, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2025 р. Приватне підприємство "Аква Фудз" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" збитків у сумі 71 415,67 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам Податкового кодексу України відповідач не вчинив дій з реєстрації податкових накладних за наслідком господарських операцій з оплати та поставки товару за договором № 791 від 17.08.2023 на відпуск паливно-мастильних матеріалів за паливними картками, у зв'язку з чим позивач позбавлений свого права на зменшення податкового зобов'язання шляхом віднесення податку на додану вартість у загальній сумі 71 415,67 грн до складу податкового кредиту.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25:

- позовні вимоги Приватного підприємства "Аква Фудз" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" про стягнення збитків у сумі 71 415,67 грн задоволено частково;

- стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" (49600, місто Дніпро, вулиця Мандриківська, будинок 47, кімната 206/2; ідентифікаційний код 39821153) на користь Приватного підприємства "Аква Фудз" (03062, місто Київ, вулиця Екскаваторна, будинок 24; ідентифікаційний код 42934651) збитки в сумі 383,17 грн, судовий збір у сумі 16,25 грн;

- у решті позову відмовлено.

Не погодившись з цим рішенням господарського суду, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулося Приватне підприємство "Аква Фудз", в якій просить скасувати рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги позивача задовольнити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначає, що судом першої інстанції було не вірно розтлумачено норми Податкового законодавства та проігноровано норми додаткових Порядків та Постанов. Так, апелянт вказує на те, що відповідач мав право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної, чого ним зроблено не було. Оскільки відповідач, через пропущений термін подання документів на розблокування, не має змоги розблокувати накладні, то і у позивача відсутня можливість на формування податкового кредиту за спірними податковими накладними. Поряд з цим апелянт зазначає, що станом на дату подання як позову, так і апеляційної скарги, йому не відомо чи скористався відповідач своїм правом адміністративного (досудового) оскарження рішень податкового органу, але точно відомо з реєстру судових рішень, що не було подано позову щодо розблокування податкових накладних та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, за доводами апелянта, відповідач через власну бездіяльність не здійснив розблокування податкових накладних, внаслідок чого у позивача відсутня можливість на формування податкового кредиту на суму 71 415,67 грн за спірними податковими накладними, що і є прямими збитками позивача.

Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 19.05.2025 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства "Аква Фудз" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25 у письмовому провадженні без виклику та повідомлення учасників справи, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на апеляційну скаргу.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" не скористалося своїм правом та не надало відзиву на апеляційну скаргу, що у відповідності до ч. 3 ст. 263 ГПК України не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено місцевим господарським судом, між Приватним підприємством "Аква Фудз" (далі - замовник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" (далі - постачальник, відповідач) укладено договір № 791 від 17.08.2023 на відпуск паливно-мастильних матеріалів за паливними картками (далі - договір).

Згідно з пунктом 2.1 договору постачальник зобов'язується поставити замовнику паливно-мастильні матеріали (далі - ПММ) та паливні картки, на яких воно обліковується, організувати та забезпечити відпуск ПММ замовнику або довіреній особі замовника на підставі паливних карток та оплачувати надані постачальником ПММ.

Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ визначаються у рахунках, які виставляються постачальником та сплачуються замовником згідно з умовами цього договору (п. 2.2 договору).

За змістом розділу 1 та пункту 2.3 договору право власності на ПММ виникає у замовника з моменту фактичного отримання ПММ на підставі авторизаційної відповіді у кількості, що вказана у квитанції Терміналу (електронний пристрій, що дозволяє зчитувати дані з магнітної смуги паливної картки, здійснювати авторизацію, формувати документ, що підтверджує проведену операцію), в повному обсязі згідно з договором за ціною, що визначена відповідно до розділу 5 договору.

Пунктами 2.4, 2.5 договору передбачено, що відпуск ПММ постачальником замовнику відбувається через мережу АЗС після отримання позитивних авторизаційних відповідей по паливним карткам через Термінал; всі операції довіреними особами замовника з паливними картками відбуваються за Правилами користування паливними картками (Додаток 1).

За змістом пункту 5.1 договору оплата товару здійснюється замовником в національній валюті України в безготівковій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок постачальника в день виписки рахунку на товар. Ціна товару вказується у рахунку-фактурі та дійсна протягом дня його виписки. Датою оплати вважається дата зарахування коштів на рахунок постачальника.

При ненадходженні оплати у строк, вказаний у п. 5.1 договору, постачальник здійснює поставку товару за цінами, які діють у день зарахування коштів за товар на розрахунковий рахунок постачальника з наступним переоформленням відповідного рахунку на оплату. У разі відмови замовника отримати товар за новими цінами, постачальник повертає отримані кошти на розрахунковий рахунок замовника (п. 5.3 договору).

Відповідно до пункту 7.1 договору цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін (за умови наявності печатки у сторони).

Цей договір укладений строком на 1 рік. У випадку, якщо жодна зі сторін письмово не виявила бажання припинити його дію, даний договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік на тих же умовах (п. 7.2 договору).

На виконання зобов'язань за договором протягом серпня - жовтня 2023 року позивач здійснив на користь відповідача попередню оплату за товар у загальній сумі 428554,00 грн (з урахуванням ПДВ) наступними платіжними інструкціями: № 1489 від 21.08.2023 на суму 50299,00 грн (проведено банком 22.08.2023), № 1581 від 29.08.2023 на суму 49000,00 грн, № 1597 від 31.08.2023 на суму 24500,00 грн (проведено банком 01.09.2023), № 1678 від 07.09.2023 на суму 58800,00 грн, № 3042 від 15.09.2023 на суму 59902,50 грн, № 3138 від 22.09.2023 на суму 56100,00 грн, № 3221 від 29.09.2023 на суму 67552,50 грн, № 3301 від 06.10.2023 на суму 62400,00 грн (а.с. 33 - 40).

На суму здійсненої попередньої оплати відповідач поставив позивачу товар, що підтверджується підписаними сторонами видатковими накладними: № 0029/1002094 від 31.08.2023 на суму 45968,39 грн (ПДВ - 7661,40 грн), № 0029/1002161 від 30.09.2023 на суму 227187,58 грн (ПДВ - 37864,58 грн), № 0029/1002424 від 31.10.2023 на суму 149690,06 грн (ПДВ - 24993,34 грн), № 0029/1002665 від 30.11.2023 на суму 5412,00 грн (ПДВ - 902,00 грн), № 0029/1002863 від 31.12.2023 на суму 25,97 грн (ПДВ - 4,33 грн) (а.с. 41 - 45).

За кожним фактом зарахування коштів, сплачених позивачем, відповідачем були складені та подані на реєстрацію податкові накладні, що підтверджується квитанціями про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) № 9223411008 від 31.08.2023, № 9223385177 від 31.08.2023, № 9259910146 від 05.10.2023, № 9259713104 від 05.10.2023, № 9259689517 від 05.10.2023, № 9272382126 від 16.10.2023, № 9272377759 від 16.10.2023, № 9290789441 від 31.10.2023 (далі - квитанції) (а.с. 46 - 55).

Зокрема, відповідно до вказаних квитанцій відповідачем були подані на реєстрацію наступні податкові накладні:

№ 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 48000,00 грн, яка є меншою на 2299,00 грн від здійсненої позивачем попередньої оплати на суму 50299,00 грн згідно з платіжною інструкцією № 1489 від 21.08.2023 (квитанція № 9223411008 від 31.08.2023);

№ 1000339//29 від 29.08.2023 на суму 49000,00 грн (квитанція № 9223385177 від 31.08.2023);

№ 1000016//29 від 01.09.2023 на суму 24500,00 грн (квитанція № 9259713104 від 05.10.2023);

№ 1000064//29 від 07.09.2023 на суму 58800,00 грн (квитанція № 9259689517 від 05.10.2023);

№ 1000160//29 від 15.09.2023 на суму 59902,50 грн (квитанція № 9259910146 від 05.10.2023);

№ 1000235//29 від 22.09.2023 на суму 56100,00 грн (квитанція № 9272382126 від 16.10.2023);

№ 1000302//29 від 29.09.2023 на суму 67552,50 грн (квитанція № 9272377759 від 16.10.2023);

№ 1000073//29 від 06.10.2023 на суму 62400,00 грн (квитанція № 9290789441 від 31.10.2023) (далі - спірні податкові накладні).

Загальна сума відображених у цих податкових накладних господарських операцій становить 426255,00 грн, у т.ч. ПДВ у сумі 71042,50 грн (426255,00х20/120 = 71042,50).

За змістом указаних квитанцій доставлені до ДПС України спірні податкові накладні збережені, але їх реєстрація в ЄРПН зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України із зазначенням того, що податкові накладні складені та подані платником податку, який відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами); платнику податку (відповідачу) запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

За твердженням позивача, відповідач є відповідальним за реєстрацію податкових накладних, подання відповідних копій документів та/або пояснень, необхідних для підтвердження законності господарських операцій, а також за оскарження рішень контролюючих органів щодо зупинення/відмови у реєстрації податкових накладних. Тому бездіяльність відповідача як платника податків позбавила позивача можливості сформувати податковий кредит та зменшити податкові зобов'язання на суму 71415,67 грн, що є його збитками.

Звернення позивача з претензією № 20/08/24-1 від 20.08.2024 про відшкодування збитків у сумі 71415,67 грн залишено відповідачем без реагування (а.с. 56 - 59).

Зазначене й стало причиною виникнення спору.

Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов висновку, що на час розгляду справи можливість формування позивачем податкового кредиту на суму 71 042,50 грн за спірними податковими накладними не втрачена, отже збитки в цій частині, як одна із складових цивільного/господарського правопорушення, відсутні. Водночас судом встановлена доведеність повного складу господарського правопорушення з боку відповідача й понесених позивачем збитків на суму втраченого ним податкового кредиту, що становить 383,17 грн - 20% у складі 2299,00 грн, недоврахованих відповідачем за результатом отриманої ним від позивача оплати на суму 50299,00 грн.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з такими висновками місцевого господарського суду, з огляду на наступне.

З урахуванням предмета позову для висновку щодо збитків предметом доказування у цій справі є обставини, пов'язані з наявністю в діях/бездіяльності відповідача повного складу господарського правопорушення, а саме: 1) протиправної поведінки (дії чи бездіяльності) особи (порушення зобов'язання); 2) шкідливого результату такої поведінки збитків; 3) причинного зв'язку між протиправною поведінкою та збитками; 4) вини особи, яка заподіяла шкоду. У разі відсутності хоча б одного із цих елементів відповідальність у вигляді відшкодування збитків не настає (п. 14 постанови об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.08.2018 у справі № 917/877/17).

При цьому доведеність протиправних дій відповідача у цій справі, з урахуванням підстав позову, потребує доведення факту порушення відповідачем правил складання та реєстрації у встановлений спосіб податкових накладних, що вбачається з усталеної судової практики у подібній категорії справ (п. 38 постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 10.03.2020 у справі № 911/224/19).

Доведення факту наявності збитків та їх розміру, а також причинно-наслідкового зв'язку між правопорушенням і збитками покладено на позивача. Причинний зв'язок як обов'язковий елемент відповідальності за заподіяні збитки полягає в тому, що шкода повинна бути об'єктивним наслідком поведінки завдавача шкоди. Отже, доведенню підлягає факт того, що протиправні дії/бездіяльність заподіювача є причиною, а збитки є наслідком такої протиправної поведінки (п.п. 6.15, 6.16 постанови Великої Палати Верховного Суду від 14.04.2020 у справі №925/1196/18).

У свою чергу, доведення відсутності вини у заподіянні збитків позивачу покладається на відповідача (п. 37 постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 21.03.22018 у справі № 918/219/17).

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України (далі - ПК України) у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Відповідно до пункту 193.1 статті 193 ПК України ставки податку з ПДВ встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 20 відсотків; б) 0 відсотків; в) 7 відсотків; г) 14 відсотків по визначеним цим пунктом операціях.

Відповідно до абзацу першого пункту 82 підрозділу 2 розділу XX ПК України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21 вересня 2022 року № 2618-IX "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану", тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, але не довше ніж до 1 липня 2023 року, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пунктом 41 підрозділу 5 цього розділу, яким встановлено ставки акцизного податку на такі товари, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00, оподатковуються ПДВ за ставкою у розмірі 7 відсотків.

Отже, знижена ставка 7 відсотків ПДВ на зазначені операції з пальним скасована з 1 липня 2023 року та такі операції оподатковуються за основною ставкою ПДВ - 20 відсотків.

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс) (абз. 1 п. 201.7 ст. 201 ПК України).

За змістом пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Як правильно було встановлено судом першої інстанції, за результатом зарахування платежів, здійснених позивачем у порядку попередньої оплати за товар, відповідачем мали бути складені податкові накладні й зареєстровані у наступні строки:

до 15.09.2023 - податкова накладна № 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 50299,00 грн; податкова накладна № 1000339//29 від 29.08.2023 на суму 49000,00 грн;

до 30.09.2023 - податкова накладна № 1000016//29 від 01.09.2023 на суму 24500,00 грн; податкова накладна № 1000064//29 від 07.09.2023 на суму 58800,00 грн; податкова накладна №1000160//29 від 15.09.2023 на суму 59902,50 грн.

до 15.10.2023 - податкова накладна № 1000235//29 від 22.09.2023 на суму 56100,00 грн; податкова накладна № 1000302//29 від 29.09.2023 на суму 67552,50 грн;

до 31.10.2023 - податкова накладна № 1000073//29 від 06.10.2023 на суму 62400,00 грн.

Податкові накладні № 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 48000,00 грн, № 1000339//29 від 29.08.2023 на суму 49000,00 грн подані на реєстрацію 31.08.2023, а податкова накладна №1000073//29 від 06.10.2023 на суму 62400,00 грн - 31.10.2023, тобто своєчасно.

При цьому податкова накладна № 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 48000,00 грн не відповідає сумі зарахованої відповідачу попередньої оплати, сплаченої позивачем платіжною інструкцією № 1489 від 21.08.2023 на суму 50299,00 грн (проведено банком 22.08.2023), що свідчить про взяття відповідачем на себе зобов'язання зі сплати ПДВ не в повному обсязі. Докази складення ним та подання на реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до цієї податкової накладної відсутні.

Податкові накладні № 1000016//29 від 01.09.2023 на суму 24500,00 грн, № 1000064//29 від 07.09.2023 на суму 58800,00 грн, № 1000160//29 від 15.09.2023 на суму 59902,50 грн подані на реєстрацію відповідачем 05.10.2023, а податкові накладні № 1000235//29 від 22.09.2023 на суму 56100,00 грн, № 1000302//29 від 29.09.2023 на суму 67552,50 грн - 16.10.2023, тобто із порушенням визначеного законом граничного строку.

Усі подані відповідачем на реєстрацію податкові накладні того ж дня були зупинені.

Аналізуючи наявні у справі докази на предмет оцінки протиправності дій відповідача, достатніх для висновку про збитки позивача, необхідно враховувати таке.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (тут і далі - в редакції на час спірних правовідносин), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246), податкова накладна є електронним документом, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 зазначеного Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до приписів, наведених у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку № 1165 (тут і далі - в редакції на час спірних правовідносин) у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).

Пунктом 10 Порядку № 1165 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з пунктом 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Відповідно до пункту 25 Порядку № 1165 комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, скарги на рішення комісій регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та скарги на рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку - це зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - Державний класифікатор), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Приписами пункту 26 Порядку № 1165 встановлено, що комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 10, ст. 376), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. №574.

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року за № 520, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за № 1245/34216 (далі - Порядок № 520).

Порядок № 520 (тут і далі - в редакції на час спірних правовідносин) визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (п. 1 Порядку № 520).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

За пунктом 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

За змістом пункту 9 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Згідно з пунктом 10 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення (п. 11 Порядку № 520).

Отже, факт зупинення реєстрації спірних податкових накладних зумовлює виникнення у відповідача права, а не обов'язку подати письмові пояснення та копії документів до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у відповідній податковій накладній. У даному випадку в такі строки: щодо податкової накладної № 1000249//29 від 22.08.2023 - до 21.08.2024 включно; щодо податкової накладної № 1000339//29 від 29.08.2023 - до 28.08.2024 включно; щодо податкової накладної № 1000016//29 від 01.09.2023 - до 02.09.2024 включно; щодо податкової накладної № 1000064//29 від 07.09.2023 - до 06.09.2024 включно; щодо податкової накладної № 1000160//29 від 15.09.2023 - до 16.09.2024 включно; щодо податкової накладної №1000235//29 від 22.09.2023 - до 23.09.2024 включно; щодо податкової накладної №1000302//29 від 29.09.2023 - до 30.09.2024 включно; щодо податкової накладної № 1000073//29 від 06.10.2023 - до 07.10.2024 включно.

Ігнорування відповідачем свого права на подання таких пояснень протягом визначеного законодавством строку передбачає відповідні правові наслідки - можливість відмови у реєстрації податкових накладних у разі отримання комісією регіонального рівня Повідомлення.

За наявними у справі доказами спірні податкові накладні до цього часу не зареєстровані та мають статус зупинених, докази відмови у їх реєстрації відсутні.

Стосовно можливості завершити процедуру реєстрації спірних податкових накладних у межах законодавчо визначеного строку й сформувати позивачу податковий кредит у зменшення своїх податкових зобов'язань слід враховувати наступне.

Відповідно до пункту 14.1.181 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

За змістом підпункту "а" пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

За змістом абзаців першого, третього - п'ятого пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.

З огляду на викладене формування податкового кредиту за господарськими операціями з відповідачем, зазначеними у спірних податкових накладних, зберігається за позивачем протягом 365 календарних днів з дати складення цих спірних податкових накладних, але виключно за умови їх реєстрації в ЄРПН.

При цьому згідно з абзацом сьомим пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг строків, зазначених у цьому пункті, переривається на період зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, щодо спірних податкових накладних із зазначеними в них господарськими операціями на загальну суму 426255,00 грн, у т.ч. ПДВ - 71042,50 грн, то з моменту зупинення їх реєстрації перебіг 365 календарних днів для їх реєстрації перервався, а саме:

щодо податкової накладної № 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 48000,00 грн - з 31.08.2023;

щодо податкової накладної № 1000339//29 від 29.08.2023 на суму 49000,00 грн - з 31.08.2023;

щодо податкової накладної № 1000016//29 від 01.09.2023 на суму 24500,00 грн - з 05.10.2023;

щодо податкової накладної № 1000064//29 від 07.09.2023 на суму 58800,00 грн - з 05.10.2023;

щодо податкової накладної № 1000160//29 від 15.09.2023 на суму 59902,50 грн - з 05.10.2023;

щодо податкової накладної № 1000235//29 від 22.09.2023 на суму 56100,00 грн - з 16.10.2023;

щодо податкової накладної № 1000302//29 від 29.09.2023 на суму 67552,50 грн - з 16.10.2023;

щодо податкової накладної № 1000073//29 від 06.10.2023 на суму 62400,00 грн - з 31.10.2023.

Таким чином, на момент ухвалення оскаржуваного рішення судом першої інстанції, з наявних в матеріалах справи доказів можна встановити, що: 1) відповідач виконав свій обов'язок з реєстрації спірних податкових накладних; 2) реєстрація цих податкових накладних була зупинена; 3) матеріали справи не містять доказів відмови податкового органу в реєстрації цих податкових накладних.

Отже на момент ухвалення оскаржуваного рішення судом першої інстанції ще не сплив встановлений п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України строк, протягом якого за позивачем зберігалося право на включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість на підставі спірних податкових накладних, оскільки цей строк був перерваний у зв'язку із зупиненням реєстрації цих податкових накладних. Зворотного з матеріалів справи не вбачається.

За таких обставин судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що на час розгляду справи можливість формування позивачем податкового кредиту на суму 71042,50 грн за спірними податковими накладними не втрачена. Отже збитки в цій частині, як одна із складових цивільного/господарського правопорушення, відсутні.

Водночас судова колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду про доведеність повного складу господарського правопорушення з боку відповідача й понесених позивачем збитків на суму втраченого ним податкового кредиту, що становить 383,17 грн - 20 % у складі 2299,00 грн, недоврахованих відповідачем за результатом отриманої ним від позивача оплати на суму 50299,00 грн (платіжна інструкція № 1489 від 21.08.2023) під час складання ним податкової накладної № 1000249//29 від 22.08.2023 на суму 48000,00 грн (50299,00 - 48000,00 = 2299,00; 2299,00х20/120 = 383,17).

Всупереч пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України розрахунок коригування до податкової накладної № 1000249//29 від 22.08.2023 до 15.09.2023 для реєстрації в ЄРПН відповідачем не подано. На цей час позивачем втрачена можливість сформувати податковий кредит на вказану суму.

У питанні щодо визначення збитків, у контексті нормативних приписів частин першої, другої статті 22 Цивільного кодексу України, частини першої статті 225 Господарського кодексу України, Велика Палата Верховного Суду у пункті 6.14 постанови від 14.04.2020 у справі № 925/1196/18 дійшла висновку, що збитки це об'єктивне зменшення будь-яких майнових благ сторони, що обмежує його інтереси як учасника певних господарських відносин і проявляється у витратах, зроблених кредитором, втраті або пошкодженні майна, а також у не одержаних кредитором доходах, які б він одержав, якби зобов'язання було виконано боржником.

Отже, судова колегія констатує, що місцевий господарський суд дійшов обґрунтованого висновку, що суть допущених відповідачем порушень дозволяє задовольнити позов частково, в сумі 383,17 грн.

З урахуванням усього вищенаведеного, колегія суддів апеляційного господарського суду вважає, що доводи апеляційної скарги є безпідставними та не спростовують обґрунтованих висновків суду першої інстанції, оскаржуване рішення відповідає фактичним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права, тому підстави, передбачені ст. 277 ГПК України, для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у цій справі відсутні.

Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати по сплаті апелянтом судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 4 542,00 грн слід покласти на позивача.

З підстав наведеного та керуючись ст.ст. 129, 269, 270, 275-284 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Аква Фудз" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25 - залишити без задоволення.

Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2025 р. у справі № 904/338/25 - залишити без змін.

Судовий збір, сплачений за подання апеляційної скарги, покласти на Приватне підприємство "Аква Фудз".

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Право на касаційне оскарження постанови та строк оскарження встановлені ст.ст. 287, 288 ГПК України.

Головуючий суддя А.Є. Чередко

Суддя В.Ф. Мороз

Суддя Ю.Б. Парусніков