Вирок від 27.10.2025 по справі 753/16810/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/16810/24

провадження № 1-кп/753/1039/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" жовтня 2025 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого кримінальне провадження № 22024011000000106 від 02.04.2024 року, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, (РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця Республіки Узбекистан, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого ,мобільний телефон: НОМЕР_2 ; електронні поштові скриньки: ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Внаслідок загострення політико-соціальної напруженості в Україні в період 19-22 лютого 2014 року, російська федерація, використовуючи загострення політико-соціальної напруженості в Україні як привід для вторгнення на її суверенну територію, в порушення міжнародно-правових норм, у т.ч. Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та російською федерацією (ратифікований Законом України № 13/98-BP від 14.01.1998 та Федеральним Законом російської федерації N? 42-Ф3 від 02.03.1999), Конституції України, із застосуванням кадрових військових підрозділів своїх збройних сил, а також підконтрольних уряду РФ проросійських політичних та інших організацій та об'єднань, вчинила захоплення адміністративних будівель органів державної влади України в Автономній Республіці Крим, блокування українських військових частин, а також організацію і проведення незаконного «референдуму щодо самовизначення Криму» на території АР Крим, із заздалегідь відомим та підконтрольним РФ результатом, який в подальшому став формальною підставою для прийняття незаконного рішення про включення до складу РФ території АР Крим і міста Севастополя на правах суб?єктів федерації.

Внаслідок збройної агресії з боку російської федерації із 20.02.2014 на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя військовослужбовцями збройних сил російської федерації встановлено ефективний контроль як над територією Кримського півострова, так і за діяльністю розташованих там органів влади, чим фактично здійснено тимчасову окупацію вказаної території України.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р., зокрема ст. ст. 1-3 визначено, що сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації з 20 лютого 2014 року.

З метою реалізації окупаційної політики та остаточного приєднання тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя до складу РФ, а також придушення спротиву проукраїнського населення Криму, вищим керівництвом РФ було прийнято низку «законів та підзаконних нормативних актів», якими незаконно створено так звані судові, правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування Республіки Крим.

24 лютого 2022 року, у зв'язку з відкритим військовим вторгненням РФ в Україну, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Президент України видав Указ N? 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затверджений Законом України «Про введення військового стану в Україні» N?2002-IХ від 24.02.2022, яким в Україні введено воєнний стан з 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб. У подальшому відповідними Указами Президента, затвердженими законами України, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався та діє до теперішнього часу.

Разом з цим встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч чинному законодавству України, 22.04.2015, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, зареєструвався відповідно до законодавства РФ як приватний підприємець « ОСОБА_5 » (рос. - индивидуальный предприниматель « ОСОБА_5 », юридический адрес: АДРЕСА_2 ; ОГРНИП НОМЕР_5, ИНН НОМЕР_6).

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше 24.11.2023, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про необхідність реєстрації на порталі РФ щодо державних закупівель відповідно до федерального закону РФ № 44-Ф3 від 05.04.2013 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» з метою організації провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади створеними на тимчасово окупованій території, здійснив реєстрацію ПП « ОСОБА_5 » на «Офіційному сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет» http://zakupki.gov.ru.

Зазначений сайт, відповідно до інформації, розміщеної на ньому, «призначений для забезпечення вільного доступу до повної і достовірної інформації про контрактну систему закупівель і закупівлю товару, робіт, послуг окремими видами юридичних осіб, а також для формування, опрацювання і зберігання такої інформації».

Також на сайті відзначено, що «Порядок розміщення інформації на Офіційному ЕИС та її утримання регламентується Федеральним законом від 05.04.2013 № 44-Ф3 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» та федеральним законом РФ від 18.07.2011 № 223-Ф3 «Про закупівлі товарів, робіт, послуг окремими видами юридичних осіб», а також існуючими підзаконними актами(http://zakupki.gov.ru)».

ОСОБА_6 , добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, діючи без довіреності від імені юридичної особи ПП « ОСОБА_5 », усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою- агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України, у м.Керч, уклав контракт №?08751000009230000360001/242 ИКЗ 231911100039099111010044001412244 від 24.11.2023 з т.зв. «Федеральним бюджетним закладом «Виправна колонія N?2 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим і м. Севастополю» (юридична адреса: 298330, Республіка Крим, Керч, Шосе Індустріальне, буд. 17, ІПП 9111000309, ОДРН 1149102009737) щодо поставки технічних дверей з монтажем, на загальну суму 90796, 65 рос. руб.

Відповідно до федерального закону «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» №? 44-Ф3 від 05.04.2013, спільно підписаний з службовими особам т.зв. «Федеральним бюджетним закладом «Виправна колонія №?2 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим і м. Севастополю» контракт передбачав постачання технічних дверей з монтажем на протязі 20 робочих днів з моменту подачі заявки Замовником.

Згідно акту прийому-передачі товару від 20.12.2023,ПП. « ОСОБА_5 », виконав умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральним бюджетним закладом «Виправна колонія №?2 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим і м. Севастополю» та здійснив постачання технічних дверей з монтажем на загальну суму 90796,65 рос. руб., чим довів свій злочинний умисел, направлений на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, до кінця.

Вказане підтверджується наявністю інформації, розміщеної у відкритому доступі в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет на «Офіційному сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель».

Обвинувачений ОСОБА_5 , будучи повідомленим в порядку передбаченому КПК України, про місце дату і час розгляду справи, в судові засідання не з'явився, про причини неявки до суду не повідомив. Зокрема, суд належно повідомляв обвинуваченого ОСОБА_5 , про розгляд справи, здійснюючи повідомлення про призначені судові засідання в Дарницькому районному суді м. Києва в газеті «Урядовий кур'єр» та внесенням інформації на офіційному веб-сайті суду.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 07 серпня 2024 року (т. 2 а.с. 107).

Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про обізнаність ОСОБА_5 , про розпочате кримінальне провадження, здійснення свого права постати перед українським судом за діяння, вчинені на території суверенної України. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд розцінює як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості. Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (справа «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року та ін.), за якою суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов'язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом, заходи щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Враховуючи, що у кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування та спеціальне судове провадження (in absentia), судом досліджено, чи були здійснені стороною обвинувачення всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав ОСОБА_5 як підозрюваного та обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Суд здійснив розгляд кримінального провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia), що відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 просив суд призначити ОСОБА_5 мінімальне покарання, передбачене санкцією статті.

Суд вважає, що вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, а саме: у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за наведених вище обставин, доведена дослідженими судом доказами в їх сукупності та взаємозв'язку, які узгоджуються в деталях між собою і не викликають жодних сумнівів у своїй достовірності та допустимості, оскільки вони були зібрані з дотриманням прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України та в порядку визначеному кримінальним процесуальним кодексом України, а саме:

- згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 22024011000000106 від 02.04.2024р., було внесено відомості щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України. (том № 1 а.с.1),

- згідно з даними протоколу огляду від 21.03.2024 року, відповідно до якого оглянуто сайт за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 , в пошуковому вікні було введено РНОКПП « НОМЕР_1 », який належить ОСОБА_5 та зроблено витяг. В ході огляду витягу було встановлено, що ОСОБА_5 має діючий «ФОП» від 04.03.2010 р. , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Також було здійснено перехід за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 та отримано доступ до офіційного державного ресурсу рф, а саме «Единого государственного реестра юридических лиц». В пошуковому вікні на сайті «ЕГРЮЛ» було введено ИНН рф «НОМЕР_6» який належить ИП « ОСОБА_5 » та зроблено витяг з реєстру. В ході огляду витягу з «Единого государственного реестра юридиеских лиц» встановлено, що ОСОБА_5 має діючий «ФОП» в рф від 07.02.2022 року з реєстраційним номером «ОГРНИП» НОМЕР_5 та здійснює господарську діяльність з державними органами рф від його імені (том № 1, а.с. 87-88);

- згідно з даними протоколу огляду від 21.03.2024 року оглянуто сайт за посиланням https://zakupki.gov.ru/epz/main/public/home.html (Зображення №?1), який проводився за участю спеціаліста. З метою перегляду вищевказаної публікації у програмному забезпеченні - Інтернет-браузері «Google-Chrome» у вкладниці пошуку введено зазначене посилання. На цій сторінці міститься інформація стосовно здійснення державних закупівель на території російської федерації. В подальшому, в закладці «Контракты и договоры» у розділі «Реєстр контрактов 44-Ф3» введено встановлений в ході досудового розслідування номер контракту «1911100030923000089» від 24.11.2023 та здійснено перехід на сторінку за посиланням «https://zakupki.gov.ru/epz/contract/contraktCard/common-info.html?reestrNumber=1911100030923000075&contractInfol=85606193» Зображення №2., на вказаній сторінці розміщені відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема факт протиправних дій, пов?язаних з провадженням господарської діяльності громадянина України ОСОБА_5 , у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території України (АР Крим) країною-агресором (рф), а саме, встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , будучи приватним підприємцем зареєструвався на порталі РФ щодо державних ( закупівель відповідно до федерального закону РФ від 05.04.2013 N? 44-Ф3 «О контрактной системе в сфере закупок товаров, работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд», а саме т.зв. «Федеральное Казенное Учреждение «Исправительная Колония N? 2 Управления Федеральной Службы Исполнения Наказаний по Республике Крым и г. Севастополю», та взяв участь у проведенні тендеру, щодо поставки технічних дверей, на загальну суму 90 796,65 рублей. За результатами проведеного тендеру 24.11.2023 між приватним підприємцем ОСОБА_5 та т.зв. «Федеральным Казенным Учреждением «Исправительная Колония № 2 Управления Федеральной Службы Исполнения Наказаний по Республике Крым и г. Севастополю» укладено контракт № ИКЗ 23191110003099110100100440012512244 від 24.11.2023 щодо поставки технічних дверей. Згідно наявних даних, послуги приватним підприємцем ОСОБА_5 виконані в повному обсязі. Також долучено знімки екрану інтернет сторінок. Крім того, в ході огляду було завантажено усі електронні документи, в кількості три документи, які були прикріплені на сайті до вказаного контракту №1911100030923000089 від 24.11.2023 та долучені до протоколу у роздрукованому вигляді, зокрема: «Информация о контракте»; «ГОСУДАРСТЕННЫЙ КОНТРАКТ №ИКЗ 23191110003099110100100440012512244»; «ГК №08751000009230000360001-242 от 24.11.2023». (том № 1, а.с. 92-121,133-136);

- даними, що відображені у «Государственном контракте N? 08751000009230000360001/242 ИКЗ 23191110003099111010010044001251224 від «24» ноября 2023 р. г.Керчь., Федеральное казенное учреждение «Исправительная колония N 2 Управления Федеральной службы Республике Крым Севастополю», выступающее от имени Российской Федерации, именуемое в дальнейшем «Государственный заказчик», в лице начальника полковника внутренней службы ОСОБА_7 действующего на Устава с одной стороны и Индивидуальний предприниматель ОСОБА_5 , именуемое в дальнейшем «Поставщик», с другой стороны, именуемые в дальнейшем «Стороны», по отдельности «Сторона», в соответствии с Федеральным законом от 05.04.2013 N? 44-ФЗ «О контрактной системе в сфере закупок товаров, работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд», руководствуясь Протоколом от «13» ноября 2023 года N?0875100000923000036, заключили настоящий государственный контракт, цена контракта составляет 90 796,65 рублей . (т. 1 а.с. 122-132);

- даними «Акту приема-передачи товара по государственному контракту от 24 ноября 2023 года №08751000009230000360001/242» відповідно до якого «Поставщик», в лице индивидуального предпринимателя ОСОБА_5 , с одной стороны и «Государственный заказчик» в лице начальника ФКУ ИК-2 УФСИН Росии по Республике Крым и г. Севастополю, полковника внутренней службы ОСОБА_7 действующего на основании Устава, с другой стороны составили настоящий акт о том, что поставщик поставил, а Государственный заказчик принял Товар - «Технические двери» на суму 90796,65 руб. 65 коп. (том №1, а.с. 137);

- даними протоколу огляду речей та документів від 19.06.2024 р., відповідно до якого проведено огляд відкритих джерел у мережі Інтернет, а саме: ОФІЦІЙНОГО САЙТУ Єдиної інформаційної системи у сфері закупівель Державного казначейства рф, яка розташована за URL-адресою: https://zakupki.gov.ru., далі було відшукано документ з назвою «Федеральный закон от 05.04.2013 №44-Ф3 (ред. от 14.02.2024) О контрактной системе в сфере закупок товаров , работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд», редакцію якого опублікували на даному сайті 16.02.2024. Вибірково роздруковано сторінки вказаного документу, зокрема що стосується обставин вчинення даного кримінального правопорушення та долучено до протоколу огляду (том.1 а.с.138-152);

- згідно з даними, що відображенні у відповіді з Державної міграційної служби України № 76/14/97-2794-Вих від 21.05.2024 року, відповідно до якої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у встановленому законодавством порядку до територіальних органів ДМС та територіальних підрозділів ДМС з питання оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 , паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_4 не звертався. (т. 1 а.с. 154);

- згідно з даними, що відображені у відповіді з Державної прикордонної служби України № 76/14/97-2795-Вих від 21.05.2024 року, відомостей щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в період з 01.01.2019 року по 29.05.2024 року в Базі даних не виявлено (т. 1 а.с. 156);

-згідно з даними, що відображені у відповіді з Офісу Президента України № 48-01/833 від 07.06.2024 р., відповідно до якої, матеріали стосовно припинення громадянства України ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з поданою ним заявою або внаслідок втрати громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства у встановленому порядку не надходили (т. 1 а.с. 190);

- згідно з даними, що відображені у інформаційній карті Державної міграційної служби України, громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 (т. 1 а.с. 196);

- відповідно повідомлення про підозру від 22.03.2024 р., ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України та про викликається для проведення слідчих (процесуальних) дій (т. 2 а.с. 1-9),

- згідно з даними протоколу огляду від 10.08.2024р., об'єктом огляду є публікації в газеті «Урядовий Кур'єр» від 10.08.2024р. про повідомлення 02.04.2024р. ОСОБА_5 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України та про виклик ОСОБА_5 для проведення слідчих (процесуальних) дій у кримінальному провадженні №22024011000000106 від 02.04.2024, вказаний випуск газети роздруковано та долучено до протоколу огляду (т.2 а.с.44);

- відповідно до постанови старшого слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в АР Крим майора юстиції ОСОБА_8 від 09.04.2024р., ОСОБА_5 оголошено у розшук. (т. 2 а.с. 64-73).

Відповідно до ст. 94 КПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Суд приходить до висновку, що надані стороною обвинувачення і досліджені безпосередньо в суді докази, взаємопов'язані і в сукупності підтверджують всі обставини, що підлягають доказуванню, ними встановлено подію кримінальних правопорушень, винуватість обвинуваченого та інші обставини, зазначені у ст. 91 КПК України, вони зібрані у порядку, встановленому ст. 93 КПК України, жодних обставин, передбачених ст. 87 КПК України, з якими закон пов'язує недопустимість доказів як таких, що отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, судом не встановлено, у зв'язку з чим підстави для визнання цих доказів недопустимими відсутні.

Суд, розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч. 1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ наданий стороною обвинувачення, стороною захисту, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та їх взаємозв'язку, безпосередньо досліджені докази, які визнав належними, допустимими, достовірними, вважає їх в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Аналізуючи в сукупності надані суду та досліджені в судовому засіданні наведені докази, суд, вважає доведеною винуватість ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, оскільки ОСОБА_5 , будучи громадянином України, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт окупації Автономної Республіки Крим збройними силами Російської Федерації та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, умисно та протиправно, 24.11.2023р., ОСОБА_5 , будучи обізнаним про необхідність реєстрації на порталі РФ щодо державних закупівель відповідно до федерального закону РФ N? 44-Ф3 від 05.04.2013 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» з метою організації провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади створеними на тимчасово окупованій території, здійснив реєстрацію ПП « ОСОБА_5 » на «Офіційному сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет» http://zakupki.gov.ru.

ОСОБА_6 , добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, діючи без довіреності від імені юридичної особи ПП « ОСОБА_5 », усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою- агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території , у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України, у м. Керч, уклав контракт N 08751000009230000360001/242 ИКЗ 231911100039099111010044001412244 від 24.11.2023 з т.зв. «Федеральним бюджетним закладом «Виправна колонія N?2 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим і м. Севастополю» (юридична адреса: 298330, Республіка Крим, Керч, Шосе Індустріальне, буд. 17, ІН 9111000309, ОДРН 1149102009737) щодо поставки технічних дверей з монтажем, на загальну суму 90796, 65 рос. руб.

Також на сайті відзначено, що «Порядок розміщення інформації на Офіційному ЕИС та її утримання регламентується Федеральним законом від 05.04.2013 N? 44-Ф3 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» та федеральним законом РФ від 18.07.2011 N? 223-Ф3 «Про закупівлі товарів, робіт, послуг окремими видами юридичних осіб», а також існуючими підзаконними актами(http://zakupki.gov.ru)».

Кваліфіковані дії ОСОБА_5 правильно, а саме: за ч. 4 ст. 111-1 КК України, як провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі з окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Призначаючи ОСОБА_5 вид та міру покарання, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, вчиненого обвинуваченим правопорушення, який належить до категорії нетяжких злочинів, наслідки вчиненого злочину, які призвели у подальшому до фінансування збройної агресії держави-агресора та взаємодії з державою-агресором, незаконним органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, особу обвинуваченого: раніше не судимий, є громадянином України, обставин, що пом'якшує та обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 судом не встановлено.

Враховуючи фактичні обставини справи, особу обвинуваченого ОСОБА_5 , його вік, ставлення обвинуваченого до вчиненого, який добровільно, без застосування будь-якого примусу, здійснював господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку, що виправлення обвинуваченого ОСОБА_5 та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень можливе лише в умовах ізоляції його від суспільства, у зв'язку з чим вважає за необхідне призначити йому покарання в межах санкції ч. 4 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із державною службою і місцевим самоврядуванням та займатися господарською діяльністю, з конфіскацією належного обвинуваченому майна.

Таке покарання, на переконання суду, є справедливим та відповідатиме меті, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 24.06.2024 р. на майно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , а саме:- житловий будинок, об?єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , - загальною площею 106,3 кв.м., у тому числі житловою площею 38,4 кв.м. Розмір частки: 11/20. Дата державної реєстрації 24.12,2013. Реєстраційний номер 33295902; земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_4 , площею 0.0994 га, кадастровий номер: 0124787000:06:001:0438. Цільове призначення. 1.8. Форма власності: приватна власність. Документ, що посвідчує право: Державний акт, суд вважає необхідним залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна. (т. 2 а.с. 81-83).

Речові докази у справі відсутні.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся, судові витрати відсутні.

Керуючись ст.ст. 370, 374, 376 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , року народження визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із державною службою і місцевим самоврядуванням та займатися господарською діяльністю на строк 10 (десять) років, з конфіскацією усього належного йому на праві приватної власності майна.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_5 відраховувати з дня його фактичного затримання.

Запобіжний захід у виді тримання під вартою ОСОБА_5 залишити без змін до набрання вироком законної сили.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 24.06.2024 р. на майно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , а саме:

- житловий будинок, об?єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , - загальною площею 106,3 кв.м., у тому числі житловою площею 38,4 кв.м. Розмір частки: 11/20. Дата державної реєстрації 24.12,2013. Реєстраційний номер 33295902;

- земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_4 , площею 0.0994 га, кадастровий номер: 0124787000:06:001:0438. Цільове призначення. 1.8. Форма власності: приватна власність. Документ, що посвідчує право: Державний акт, суд вважає необхідним залишити в силі для забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 395 КПК України, до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст. 138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції з дотриманням правил, передбачених ст. 399 КПК України.

Копію вироку, яка підлягає врученню обвинуваченому, вручити захиснику, а інформацію про вирок опублікувати в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті суду відповідно до вимог ст. 323 КПК України.

Суддя: