Єдиний унікальний номер 722/2451/25
Номер провадження 1-в/722/262/25
27 жовтня 2025 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокиряни клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 ,
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: с.Волока, Вижницького району, Чернівецької області, зареєстрованого та жителя: АДРЕСА_1 , громадянина України, неодруженого, непрацюючого, із середньою освітою, військовослужбовця, раніше судимого: 04 грудня 2018 року Садгірським районним судом м.Чернівці за ч.3 ст.408, ст. 75 КК України до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік.
Засуджений 09.11.2020 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ч.1 ст.185, ч.1ст.71, ст.72 КК України на строк 5 років 1 місяць позбавлення волі.
Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання характеризується, як особа, яка в місцях позбавлення волі зарекомендувала себе негативно, вперто не бажає стати на шлях виправлення.
На підставі рішення комісії від 16 жовтня 2025 року протокол №35 та керуючись п.б ст.3, ч.1 ст.5, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» просить суд про встановлення відносно засудженого ОСОБА_3 , адміністративного нагляду строком на 1 рік і встановити обмеження дій:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 годин;
- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу внутрішніх справ, який здійснює адміністративний нагляд;
- реєструватися в поліції 2 рази на місяць.
Представник ДУ «СВК (№67)» та засуджений ОСОБА_3 подали письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник підтримав клопотання, а засуджений не заперечував щодо його задоволення та просив встановити йому мінімальний термін адміністративного нагляду.
Дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Засуджений ОСОБА_3 12.02.2026 року звільняється із державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання.
Засуджений ОСОБА_3 в місцях позбавте перебуває з 12.01.2021.
Під час перебування в ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор» порушень вимог режиму утримання не допускав, до дисциплінарної відповідальності не притягувався. Не заохочувався.
До державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» прибув 13.02.2021. В період відбування покарання з травня 2021 по травень 2022 року був працевлаштований перукарем. До виконання своїх обов'язків відносився посередньо, потребував періодичного контролю за якістю їх виконання. З червня місяця 2022 року і по теперішній час до будь-яких оплачуваних робіт не залучався у зв'язку із небажанням працювати.
За час відбування покарання в установі у сімнадцяти випадках притягувався до дисциплінарної відповідальності. Дев'ять стягнень є діючими. У жодному випадку не заохочувався.
За систематичне вчинення злісних порушень установленого порядку відбування покарання, що загрожують безпеці персоналу, засуджених або інших осіб, засуджений ОСОБА_3 з 30.07.2024 перебував у дільниці посиленого контролю.
У взаємовідносинах з іншими засудженими схильний до конфліктів.
По відношенню до персоналу колонії має схильність до неповаги та невиконання їх законних вимог, на зауваження в його адресу реагує неадекватно.
Роботи з благоустрою установи іноді виконує, однак сумлінності не проявляє та потребує контролю за якістю виконання даних робіт.
Своє спальне місце та приліжкову тумбочку не завжди утримує в чистоті та порядку.
Засуджений потребує проведення з ним соціально-виховної роботи за новою спеціально індивідуально програмою.
Соціально-корисні зв'язки на волі втратив. Взаємовідносини переважно не задовільні.
Перебуває на профілактичному обліку як особа, схильна до створення конфліктних ситуацій, потребує підвищеного контролю за поведінкою.
Відповідно до статтей 1,2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Ризик вчинення повторного кримінального правопорушення засудженим визначено як середній.
Згідно п.«б» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, та те, що поведінка останнього під час відбування покарання свідчить, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу на нього, встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Керуючись ст.ст.158, 159 КВК України, ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
-заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22:00 до 06:00 год.;
-заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;
-заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
-зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію два рази на місяць.
Попередити ОСОБА_3 , про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.
Копію постанови направити начальнику ДУ «Сокирянська ВК (№67) та засудженому - для відома.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.
Суддя: ОСОБА_1