Справа №: 398/5858/24
провадження №: 3/398/88/25
Іменем України
"14" серпня 2025 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Дубровська Надія Миколаївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, тимчасово не працює, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.. 122-4, ст.. 124, ч.ч.1, 4 ст. 130 КУпАП,
31.10.2024 року о 07-35 годині в м. Олександрія по вул.. Садова, 11, водій автомобіля ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1 громадянин ОСОБА_1 під час обгону автомобіля Ауді А4 номерний знак НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення. Внаслідок чого, автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків, потерпілих від правопорушення не має. Діями водія порушено п. 13.3 ДПР, за що передбачена відповідальність за ст.. 124 КУпАП.
Крім того, 31.10.2024 року о 07-35 годині в м. Олександрія по вул.. Садова, 11, водій автомобіля ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1 громадянин ОСОБА_1 скоївши ДТП, а саме зіткнення з автомобілем Ауді А4 номерний знак НОМЕР_2 , що рухався в попутному напрямку. Після чого залишив місце пригоди. Діями водія порушено п. 2.10А ДПР, за що передбачена відповідальність за ст.. 122-4 КУпАП.
Крім того, 31.10.2024 року о 07-35 годині в м. Олександрія по вул.. Садова, 11, водій автомобіля ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1 громадянин ОСОБА_1 після скоєння ДТП за його участю до проведення медичного огляду з метою встановлення стану сп'яніння вживав алкоголь, чим порушив п. 2.10 є ПДР. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законодавством порядку. Результат огляду - 1,26 проміле. Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ч. 4 ст.. 130 КУпАП.
Крім того, 03.11.2024 року о 12-20 годині в м. Олександрія по вул.. Перспективна, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, звужені зіниці ока, які не реагують на світло, блідий колір обличчя, різкі рухи. Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився. Водія від керування транспортним засобом відсторонено. Діями водія порушено п. 2.5 ДПР, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст.. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 та його захисника Безугла І.С. неодноразово у судові засідання не з'являлися, про дату, час та місце їх проведення повідомлялися належним чином.
У п.41 рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» (заява №3236/02) наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.
Зважаючи на викладені обставини, оскільки ОСОБА_1 та його захисник Безугла І.С. були своєчасно сповіщені про час і місце розгляду справи, були обізнані про складання протоколів про адміністративне правопорушення, не вжили заходів для явки до суду, не подали письмових заперечень проти протоколів, їх поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи. Проте, відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Відтак, суд відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст.1,245 КУпАП.
Дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, проаналізувавши їх у сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 124 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил, місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.4 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративна відповідальність за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Наявність в діях ОСОБА_1 складів адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст.. 124 , ч. 1 ст.130, ч. 4 ст. 130 КУпАП підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №163278 від 31.10.2024 року, ЕПР1 №163297 від 31.10.2024 року, ААД №542338 від 31.10.2024 року, ЕПР1 №165292 від 03.11.2024 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з результатом - 1,26 поміле, схемою місця ДТП від 31.10.2024 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 31.10.2024 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння від 03.11.2024 року, відеозаписами доданими до адміністративних протоколів.
Дослідивши всебічно, повно, та об'єктивно матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 122-4, ст.. 124 , ч. 1 ст.130, ч. 4 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На момент розгляду справи закінчились строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.2 ст.38 КпАП України.
Системний аналіз положень ст.245, ст.247 КУпАП, дозволяє дійти висновку, що в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю без з'ясування обставин, передбачених ст. 280 КУпАП, в тому числі і винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, що також кореспондується з вимогами ст. 284 КУпАП, за змістом якої суд у резолютивній частині повинен викласти тільки одне із передбачених цією статтею рішень: про накладення адміністративного стягнення чи про закриття справи.
Враховуючи те, що на час розгляду справи суддею закінчились строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП, провадження у справі слід закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1,4 ст. 130 КУпАП суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, який притягується до адміністративної відповідальності, інвалідом не являється (іншого суду не надано), а також ступінь його вини та майновий стан.
Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 122-4, 124,130,283, 284 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.. 122-4, ст. 124 КУпАП та закрити провадження у справі про притягнення останнього до адміністративної відповідальності у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 4 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як за більш серйозне правопорушення з числа вчинених у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34000 (тридцять чотири) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Реквізити для сплати штрафу, назва платежу: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; номер рахунку UA658999980313000149000011001; отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300, код за ЄДРПОУ: 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081300; призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Реквізити для сплати судового збору назва платежу: Надходження від стягнення судового збору на користь держави; номер рахунку UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя Олександрійського
міськрайонного суду
Кіровоградської області Надія Миколаївна Дубровська