27 жовтня 2025 року
м. Київ
справа №280/11333/24
адміністративне провадження №К/990/29584/25
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Жука А.В.,
суддів: Мельник-Томенко Ж.М., Загороднюка А.Г.,
перевіривши заяву Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області про повернення судового збору за подання касаційної скарги на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2025 року у справі №280/11333/24 за позовом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області до ОСОБА_1 про стягнення надмірно сплачених коштів,-
Ухвалою Верховного Суду від 24 липня 2025 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області у цій справі.
До Верховного Суду звернувся скаржник з заявою про повернення судового збору, до якого додано платіжну інструкцію № 838 від 09 липня 2025 року.
Частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Згідно платіжної інструкції № 838 від 09 липня 2025 року, що надіслано заявником, вбачається, що Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області за подання касаційної скарги у справі №280/11333/24 сплачено судовий збір у розмірі 4844, 80 гривні.
Згідно з Виписками про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України від 09 липня 2025 року, вказані кошти зараховані на казначейський рахунок 09 липня 2025 року.
Враховуючи вищенаведене, сплачені заявником суми судового збору підлягають поверненню.
Керуючись статтею 132 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 7 Закону України «Про судовий збір»,
1. Заяву Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Аварійно-рятувальному загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області судовий збір у розмірі 4844, 80 грн (чотири тисячі вісімсот сорок чотири гривні, 80 копійок), що був сплачений згідно з наданою платіжною інструкцією № 838 від 09 липня 2025 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддіАндрій ЖУК Жанна МЕЛЬНИК-ТОМЕНКО Андрій ЗАГОРОДНЮК