Ухвала від 27.10.2025 по справі 342/702/25

Справа № 342/702/25

Провадження № 2/342/567/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючої судді Андріюк І.Г.,

з участю секретаря судового засідання Малик Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Городенка у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики,

ВСТАНОВИВ:

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з відповідача на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованість за договором позики № 891419 у розмірі 21719,29 грн та судові витрати.

Ухвалою суду від 22.07.2025 прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, справу постановлено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін.

У судові засідання, призначені на 11.08.2025, 22.09.2025, 09.10.2025 та на 27.10.2025, учасники справи не з'явилися.

Від представника позивача судом 15.10.2025 через систему «Електронний суд» отримано заяву про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору, оскільки відповідачем повністю сплачено заборгованість за кредитним договором. Крім того, представник позивача просить повернути ТОВ «ФК «ЄАПБ» судовий збір з державного бюджету у розмірі 3028,00 грн, сплачений згідно платіжної інструкції за подання позовної заяви, на наступні реквізити: ПАТ «ТАСкомбанк», IBAN № НОМЕР_1 , ЄДРПОУ 35625014. Розгляд даної заяви представник позивача просить провести за його відсутності.

Дії представника позивача не суперечать вимогам ст.211 ЦПК України, відповідно до якої учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Про виклики до суду відповідач був повідомлений належним чином шляхом отримання судових повісток, що стверджується рекомендованими повідомлення про вручення поштових відправлень (судових повісток) та розпискою.

Згідно ч.3 ст.131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Судове засідання, призначене на 08.10.2025, було відкладено за клопотанням відповідача.

Про причини неявки у судові засідання 11.08.2025, 22.09.2025 та 27.10.2025 відповідач суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, отже вважається таким, що не з'явився у судові засідання без поважних причин.

Передбачених ч.2 ст.223 ЦПК України підстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності учасників справи. Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши подану заяву, зазначає наступне.

Частинами 1, 3 статті 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Враховуючи відсутність предмета спору, беручи до уваги заяву представника позивача про закриття провадження у справі, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити.

Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Згідно ч.2 ст.255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом - визначено ч.2 ст.133 ЦПК України.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

При зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості за договором позики ТОВ «ФК «ЄАПБ» сплатило судовий збір у сумі 3028,00 грн, що стверджується платіжною інструкцією кредитового переказу коштів № 119951 від 24.06.2025. Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позивачу слід повернути судовий збір, сплачений ним при поданні позову.

На підставі п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 13, 49, 133, 182, 206, 211, 255, 256, 258-260, 352-355 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики закрити.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» з державного бюджету судовий збір, сплачений при поданні позову згідно платіжної інструкції кредитового переказу коштів № 119951 від 24.06.2025, у сумі 3028,00 грн на банківські реквізити: ПАТ «ТАСкомбанк», ІBAN № НОМЕР_1 , ЄДРПОУ 35625014.

Роз'яснити учасникам справи, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Текст ухвали складено і підписано 27.10.2025.

Суддя Андріюк І.Г.

Попередній документ
131305745
Наступний документ
131305747
Інформація про рішення:
№ рішення: 131305746
№ справи: 342/702/25
Дата рішення: 27.10.2025
Дата публікації: 29.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; інших видів кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (27.10.2025)
Дата надходження: 17.07.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за договором позики
Розклад засідань:
11.08.2025 09:00 Городенківський районний суд Івано-Франківської області
22.09.2025 10:30 Городенківський районний суд Івано-Франківської області
09.10.2025 09:15 Городенківський районний суд Івано-Франківської області
27.10.2025 10:30 Городенківський районний суд Івано-Франківської області