23 жовтня 2025 рокусправа № 380/6502/25
місто Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
І. Стислий виклад позицій учасників справи
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області код ЄДРПОУ 133358826, місцезнаходження: 43027, м. Луцьк, Київський майдан, 6 (надалі - відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (надалі - відповідач-2), у якій просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.02.2025 № 134950006635 про відмову ОСОБА_1 , у перерахунку пенсії, у зв'язку з переходом із пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу».
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 , на пенсію за віком відповідно до Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу», зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи в органах місцевого самоврядування на посаді сільського голови з 16.04.2002 по 29.12.2016 та старости сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка з 29.12.2016 по 20.11.2020 згідно з записами у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 05.12.1982 з дня звернення із заявою від 14.02.2025 з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 14.02.2025 №5 та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 14.02.2024 №6, видані виконавчим комітетом Мостиської міської ради Львівської області, Архівної довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.01.2025 №Д-17, виданої КУ «Мостиський трудовий архів» Мостиської міської ради Львівської області та здійснити перерахунок та виплату пенсії, з урахуванням виплачених сум.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач звернувся до відповідача-2 із заявою, в якій просив перевести його на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу», п. п. 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 № 889-ІІІ «Про державну службу». За принципом екстериторіальності відповідач-1, розглянувши заяву позивача прийняв рішення від 21.02.2025 № 134950006635, про відмову позивачу у переведенні на пенсію за віком згідно з Законом України "Про державну службу". Позивач вважає таке рішення протиправним, оскільки робота на посадах державних службовців у державних органах, передбачених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та робота в органах місцевого самоврядування в однаковій мірі зараховується до державної служби.
17.04.2025 від відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти задоволення позовних вимог заперечив повністю. Відзив обґрунтований тим, що час роботи в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723 до 04.07.2001, тобто на дату набрання чинності Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування». До вказаної дати посади працівників місцевих рад та їхніх виконавчих комітетів було віднесено до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєно їм ранги державних службовців. Відповідно до пункту 11 частини 3 статті 3 Закону 889 дія цього Закону не поширюється депутатів місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування. Водночас посади в органах місцевого самоврядування віднесенні до відповідних посад статтею 14 Закону 2493. Отже, посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування при переході на посади віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути зараховані до стажу державної служби.
06.05.2025 від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти задоволення позовних вимог заперечив повністю. Відзив обґрунтований тим, що пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних Положень Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що у разі переходу посадової особи органу місцевого самоврядування на державну службу рівнозначної чи нижчої категорії посад їй присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до цього Закону. З аналізу вищевказаних норм слідує, що посади в органах місцевого самоврядування не є посадами державної служби, але проходження служби в органах місцевого самоврядування прирівнювалось до державної служби і на позивача розповсюджувалась дія Закону № 3723-ХІІ. Отже, враховуючи, що Позивач на час звернення до Відповідача із заявою про переведення на пенсію державного службовця на державній службі не перебував, на день набрання чинності Законом № 889-VIII не займав посаду державного службовця, стажу державної служби 20 років не має Відповідачем прийнято рішення про відмову у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII та положень Закону № 3723-ХІІ через відсутність необхідного стажу державної служби..
ІІ. Рух справи
Ухвалою від 07.04.2025 суддя прийняв позовну заяву до розгляду й відкрив провадження у справі.
Заходи забезпечення позову та доказів, у тому числі шляхом їх витребування, не вживались.
ІІІ. Фактичні обставини справи
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Львівській області та отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
14.02.2025 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", перерахунку пенсії по Закону України "Про державну службу", зарахування до стажу державної служби періоди роботи на посаді сільського голови в органах місцевого самоврядування з 16.04.2002 по 29.12.2016 та посаді старости на території сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка з 29.12.2016 по 22.11.2020.
Рішенням відповідача -1 № 134950006635 від 21.02.2025 про результати розгляду заяви ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії у зв'язку з переходом із пенсії за віком згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Вказане рішення обґрунтоване тим, що станом на 1 травня 2016 року ОСОБА_1 обіймав посаду, яка не віднесена до категорії посад державної служби, на момент набрання чинності Законом № 889-VIII.
Вважаючи рішення відповідача-1 від 21.02.2025 № 134950006635 про відмову у переведенні з пенсії за віком згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу» протиправним, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
IV. Позиція суду
Вирішуючи спір по суті, суд керувався такими мотивами.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до статті 90 Закону України «Про державну службу» 10.12.2015 № 889-ІІІ (далі Закон № 889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до частини першої статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналіз наведеної норми дає підстави вважати, що необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
При цьому зазначений вік визначається статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Тобто до 01 травня 2016 (дата набрання чинності Законом України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які:
а) досягли певного віку (62 роки для чоловіків, 60 років для жінок) та мають передбачений законодавством страховий стаж;
б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Після 01 травня 2016 року відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.
Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності вказаним Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно із пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ для осіб, які на день набрання чинності вказаним Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених у статті 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 1 травня 2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Таким чином, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частини першої статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VІІІ та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.
Стаття 46 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII визначає особливості стажу державної служби, зокрема у пункті 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII.
Відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності вказаним Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, у спірному випадку необхідно керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283.
Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Суд при розгляді справи враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові від 19.03.2019 у справі №466/5138/17.
Згідно із записами у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 05.12.1982, позивач працював:
- з 01.12.1982 на посаді інженера по експлуатації МТП;
- 27.01.1984 переведений на посаду інженера-механіка відділення № 1;
- 19.02.1987 звільнений з займаної посади в порядку переведення на посаду головного інженера-механіка;
- 20.02.1987 прийнятий на посаду головного інженера-механіка;
- 02.05.1999 звільнений з займаної посади в порядку переведення на роботу в управління АПК Мостиської райадміністрації;
- 03.05.1999 прийнятий на посаду спеціаліста I категорії по охороні праці, техніці безпеки, безпеки руху, присвоєно 15 ранг державного службовця, прийняв присягу державного службовця;
- 22.06.2001 присвоєно 14 ранг державного службовця;
- 05.09.2000 присвоєно 13 ранг державного службовця;
- 05.09.2000 переведений на посаду головного спеціаліста з питань охорони праці, техніки безпеки, енергетичного і матеріально-технічного забезпечення відділу ринкових відносин, маркетингу продукції рослинництва управління с. г. і продовольства РДА;
- 15.04.2002 звільнений з посади у зв'язку з переходом на виборну посаду з 15 квітня 2002 р;
- 16.04.2002 обраний на посаду сільського голови Липниківської сільської ради, прийнято Присягу посадової особи місцевого самоврядування, присвоєно 9 (дев'ятий) ранг посадової особи місцевого самоврядування;
- 20.07.2005 присвоєно восьмий ранг посадової особи місцевого самоврядування;
- 25.04.2006 обраний на посаду сільського голови демократичного скликання;
- 20.07.2007 присвоєно 7 (сьомий) ранг посадової особи місцевого самоврядування;
- 16.11.2010 обраний на посаду сільського голови VI демократичного скликання;
- 12.11.2015 обраний на посаду сільського голови VII демократичного скликання;
- 29.12.2016 повноваження Липниківського сільського голови завершилися, покладено виконання обов'язків старости на території сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка до проведення перших виборів старост на території Мостиської об'єднаної територіальної громади з 30 грудня 2016 року;
- 24.04.2017 обраний старостою сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка на перших виборах старост сіл, селищ Мостиської об'єднаної територіальної громади;
- 20.11.2020 повноваження старости сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка закінчилися на підставі статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 20 листопада 2020року.
Отже, період роботи позивача в органах місцевого самоврядування зараховуються до стажу державної служби, а тому висновки відповідача-1 в цій частині є необґрунтованими та безпідставними.
З огляду на вказане, суд дійшов вважає, що рішення відповідача-1 від 21.02.2025 №134950006635 про результати розгляду заяви ОСОБА_1 є протиправним, а тому таке необхідно скасувати.
Щодо позовних вимог зобов'язального характеру, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок №622) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.
Питання щодо порядку переведення (переходу) з одного виду пенсії на інший та питання призначення пенсії неодноразово проаналізовано у постанові Верховного Суду України від 31.03.2015 у справі №21-612а14, постановах Верховного Суду від 23.10.2018 у справі №317/4184/16-а; від 17.05.2019 у справі №511/777/17; від 11.07.2019 у справі №264/6292/16-а; від 10.10.2019 у справі №520/7533/17; від 13.02.2020 у справі №263/3478/17; від 17.07.2020 у справі №335/13894/16-а, в яких суди дійшли висновку, що, якщо особа отримувала пенсію на підставі одного закону (наприклад, Закону України "Про прокуратуру") та виявила бажання перейти на пенсію за іншим законом (наприклад, на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"), зазначені правовідносини слід розцінювати як нове призначення пенсії. У іншому ж випадку, якщо такий перехід відбувся в рамках одного закону - Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вказані правовідносини є переведенням на пенсію в рамках одного закону.
Станом на дату виникнення спірних правовідносин позивач отримує пенсію за віком, яка їй обчислюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому, позивач має право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ.
Суд встановив, що позивач звернувся із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" до відповідача-2 09.08.2024.
Таким чином, ураховуючи вимоги Порядку № 622, пенсія позивачу має бути призначена саме з 14.02.2025, тобто з дати звернення.
Суд встановив, що для прийняття рішення за результатами поданої позивачем заяви за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначено відповідача-1, рішенням якого позивачу відмовлено в перерахунку (переведенні) з пенсії за віком згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".
Тому, дії зобов'язального характеру щодо призначення та виплати позивачу пенсії з 14.02.2025 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи в органах місцевого самоврядування на посаді сільського голови з 16.04.2002 по 29.12.2016 та старости сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка з 29.12.2016 по 20.11.2020 згідно з записами у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 05.12.1982, має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що відмовив позивачу у перерахунку пенсії, тобто відповідач-1.
У зв'язку з цим підстави у задоволенні позовних вимог до відповідача-2 необхідно відмовити повністю.
Крім цього, оскільки здійснюється зміна виду пенсії, яку отримує позивач, відповідач-1 здійснюючи переведення повинен врахувати довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 14.02.2025 №5 та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 14.02.2025 №6, видані виконавчим комітетом Мостиської міської ради Львівської області, Архівної довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.01.2025 №Д-17, виданої КУ «Мостиський трудовий архів» Мостиської міської ради Львівської області з метою встановлення заробітної плати для призначення пенсії, а також здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини третьої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
V. Судові витрати
Відповідно до статті 139 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1, який прийняв протиправне рішення, необхідно стягнути сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 6, 9, 73-76, 242, 243, 244, 245 КАС України, суд
позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.02.2025 №134950006635 "Про результати розгляду заяви ОСОБА_1 ".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи в органах місцевого самоврядування на посаді сільського голови з 16.04.2002 по 29.12.2016 та старости сіл Липники, Стрілецьке, Добощівка з 29.12.2016 по 20.11.2020 згідно із записами у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 05.12.1982.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити з 14.02.2025 ОСОБА_1 пенсію відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 «Про державну службу», п.п.10. 12 Закону України від 10.12.2015 № 889 «Про державну службу» на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 14.02.2025 №5 та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 14.02.2025 №6, видані виконавчим комітетом Мостиської міської ради Львівської області, Архівної довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.01.2025 №Д-17, виданої КУ «Мостиський трудовий архів» Мостиської міської ради Львівської області, а також здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити повністю.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області код ЄДРПОУ 133358826, місцезнаходження: 43027, м. Луцьк, Київський майдан, 6 на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять)грн 20 коп.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя Гулик Андрій Григорович