27 жовтня 2025 року Київ справа №640/35950/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, Львівської міська територіальна виборча комісія Львівської області, Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, -
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, Львівської міська територіальна виборча комісія Львівської області, Львівської міської ради, в якій просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії №160 від 08 серпня 2020 року «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» щодо призначення на неділю, 25 жовтня 2020 року, перших виборів депутатів Львівської міської ради Львівського району Львівської області і Львівського міського голови Львівського району Львівської області у Львівській міській територіальній громаді в частині Малехівської територіальної громади (Жовківський район) Львівської області;
- визнати протиправною та скасувати постанову Львівської міської територіальної виборчої комісії Львівського району Львівської області від 19.11.2020 року №147 (із змінами внесеними постановою Львівської міської територіальної виборчої комісії Львівського району Львівської області від 22.11.2020 №157) в частині, що стосується Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області;
- визнати протиправною та скасувати ухвалу Львівської міської ради №6 від 29.12.2020 року «Про функціонування Львівської міської територіальної громади» в частині Малехівської територіальної громади (Жовківський район) (с. Малехів).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва суду від 16.12.2021 позовну заяву повернуто позивачу.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.06.2022 року скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києві від 16.12.2022, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва суду від 25.07.2022 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.08.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
На виконання положень Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.
03.01.2024 вказані матеріали адміністративного позову отримані Київським окружним адміністративним судом та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 03.01.2024 справа розподілена судді Горобцовій Я.В.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.05.2024 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.10.2025 заяву представника позивача про залишення без розгляду позовної заяви в частині позовних вимог задоволено. Залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, Львівської міська територіальна виборча комісія Львівської області, Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень у справі №640/35950/21 в частині позовних вимог про визнання протиправною та скасування ухвали Львівської міської ради №7 від 29.12.2020 року «Про припинення місцевих рад шляхом приєднання до Львівської міської ради» в частині Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області (с. Малехів). В іншій частині позовних вимог продовжено розгляд адміністративної справи.
Свої вимоги позивач мотивує набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києві від 29 березня 2021 року у справі № 640/14698/20, наслідок чого, на його думку, є втрата правової основи для оскаржуваних ним рішень відповідачів.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог Центральна виборча комісія та Львівська міська рада, у наданих суду відзивах, наголошують, що у межах спірних правовідносин вони діяли у визначених законом межах, а тому просять відмовити у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-ІХ "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" на неділю, 25 жовтня 2020 року, призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови).
Пунктом 5 цієї Постанови визначено, що чергові місцеві вибори не проводяться у разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.
Крім того, 16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" № 562-ІХ.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" вказаного Закону, у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року.
Згідно з частиною 7 статті 194, частиною 5 статті 195 Кодексу перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за відповідним зверненням уповноваженого органу не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня перших місцевих виборів.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" розділ V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" доповнено пунктом 7-1, згідно з яким до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України.
При цьому передбачено, що такі рішення Кабінету Міністрів України подаються до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і сільських, селищних, міських голів відповідних територіальних громад.
За змістом підпунктів 3, 4 пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі Закону, не проводяться, а повноваження таких рад та сільських, селищних, міських голів припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 вказаного пункту.
За змістом частини 1 статті 49 та частини 2 статті 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" акти Кабінету Міністрів України, зокрема розпорядження, є обов'язковими для виконання та набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.
Так, 27 липня 2020 року до Центральної виборчої комісії надійшли розпорядження Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад областей від 12 червня 2020 року № 707-730, у тому числі розпорядження № 718-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області".
Згідно з вказаним розпорядженням Кабінету Міністрів України до переліку територіальних громад Львівської області включено Львівську міську територіальну громаду з адміністративним центром у м. Львів, до складу якої увійшли Львівська, Брюховицька, Винниківська, Грибовицька (Жовківський район), Грядівська (Жовківський район), Дублянська (Жовківський район), Зашківська (Жовківський район), Лисиничівська (Пустомитівський район), Малехівська (Жовківський район), Рудненська, Рясне-Руська (Яворівський район) територіальні громади (населені пункти).
Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 288 Виборчого кодексу України перші вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів призначаються в разі об'єднання територіальних громад, утворення нових адміністративно- територіальних одиниць, інших змін адміністративно-територіального устрою або змін, у результаті яких утворюється новий орган місцевого самоврядування.
Частиною 7 статті 194, частиною 5 статті 195 Виборчого кодексу України визначено, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за відповідним зверненням уповноваженого органу не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня перших місцевих виборів.
Відповідно до частини дев'ятої статті 194 Виборчого кодексу України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, державну політику у сфері розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно- територіального устрою (на момент виникнення спірних правовідносин - Міністерство розвитку громад та територій України), не пізніш як за сто десять днів до дня голосування на чергових місцевих виборах надає Центральній виборчій комісії за встановленою нею формою інформацію щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу, в кожній області України, а також в Автономній Республіці Крим.
Міністерство розвитку громад та територій України листом від 06 серпня 2020 року № 7/34.1/13566-20 за встановленою Комісією формою (постанова Центральної виборчої комісії від 28 липня 2020 року № 148 "Про форми переліків місцевих рад із зазначенням адміністративно- територіальних одиниць, що входять до їх складу") надіслало відповідно до частини дев'ятої статті 194 Кодексу інформацію щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу.
У вказаному переліку не міститься відомостей про такі органи місцевого самоврядування, як Малехівський сільський голова та Малехівська сільська рада Жовківського району Львівської області. Натомість таким переліком передбачено, що до складу Львівської міської громади Львівської області входять м. Винники, м. Дубляни, м. Львів, смт Брюховичі, смт Рубне, с. Великі Грибовичі, с. Воля-Гомулецька, с. Гряда, с. Заваді, с. Зарудці, с. Зашків, с. Збиранка, с. Лисиничі, с. Малехів, с. малі Грибовичі, с. Малі Підліски, с. Підбірці, с. Підрясне, с. Рясне-Руське, органами місцевого самоврядування цієї громади є Львівський міський голова та Львівська міська рада Львівського району Львівської області.
Відтак, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-ІХ "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році", з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України № 718-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області" та листа Міністерства розвитку громад та територій України листом від 06 серпня 2020 року №7/34.1/13566-20, Центральна виборча комісія постановою від 08 серпня 2020 року № 160 призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, у тому числі депутатів Львівської міської ради Львівського району Львівської області та відповідного міського голови.
Як вже зазначалось, підставою для визнання протиправними та скасування постанови Комісії від 08 серпня 2020 року № 160 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» в частині призначення перших виборів депутатів Львівської міської ради Львівського району Львівської області та Львівського міського голови Львівського району Львівської області у Львівській міській територіальній громаді, а також рішень інших відповідачів у справі, позивач зазначає факт набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києві від 29 березня 2021 року у справі № 640/14698/20.
Зазначеним рішенням суду було визнано протиправним та нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 624-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області" в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 718-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області", в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львів.
Предметом розгляду у справі № 640/14698/20 було, зокрема, дотримання процедури формування територіальної громади та прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження від 27 травня 2020 року № 624- р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області" у розрізі вимог Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
Як похідний наслідок визнання судом розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 624-р протиправним та нечинним у частині Малехівської територіальної громади, суд також визнав протиправним та нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 718-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області" в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові.
Відносини, які виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, урегульовано Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який передбачає іншу процедуру призначення перших місцевих виборів, ніж та, що була застосована під час призначення перших місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Так, статтею 7 указаного Закону передбачено, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за зверненнями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій.
Процедуру призначення Комісією перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів за результатами розгляду звернень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій щодо призначення таких виборів унормовано Порядком призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженим постановою Комісії від 29 листопада 2018 року № 234 (зі змінами).
За змістом пункту 1 указаного Порядку за зверненнями, які відповідають вимогам Конституції України, законів України, зазначеного Порядку, а також з огляду на те, що вирішення питання стосовно призначення перших місцевих виборів на певну дату належить до виключних повноважень Центральної виборчої комісії, Комісія за наявності відповідних бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення місцевих виборів призначає перші місцеві вибори не пізніше ніж за сімдесят днів до дня таких виборів, як правило, на останню неділю квітня, останню неділю жовтня, будь-яку неділю грудня, крім останньої.
Разом з цим, 16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" № 562-ІХ, яким передбачено, що визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України, а у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року.
Як же зазначалося, відповідно до покладених повноважень Центральна виборча комісія, зокрема, забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.
Згідно із частинами 1 та 4 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Порядок формування та організація діяльності рад визначаються Конституцією України, цим та іншими законами, а також статутами територіальних громад.
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
За змістом частини 1 та 2 статті 141 Конституції України строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років.
Відповідно до частини 8 статті 194 Виборчого кодексу України у рік проведення чергових місцевих виборів перші вибори призначаються та проводяться разом з черговими виборами.
З огляду на викладене, Центральна виборча комісія була зобов'язана призначити на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів Львівської міської ради Львівського району Львівської області та Львівського міського голови Львівського району Львівської області у Львівській міській територіальній громаді.
Окремо суд при вирішенні справи звертає увагу на таке.
За змістом частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь- якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, за загальним правилом, не можна визнати неправомірними, якщо вони ґрунтуються на законодавстві, чинному на момент прийняття відповідного рішення таким суб'єктом.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно- правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина 1 статті 2 КАС України).
У контексті завдання адміністративного судочинства звернення до суду є способом захисту порушених прав, свобод або законних інтересів позивача. Тому особа повинна довести, а суд - встановити, що їй належать права, свободи або законні інтереси, за захистом яких вона звернулася до суду.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин, а розгляду та задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно- правових відносин.
Тобто, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, що виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
При цьому, при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити попереднє становище та захистити порушене, на його думку право.
Розглядаючи справу, суд має з'ясувати (зокрема) чи є спосіб захисту, обраний позивачем, ефективним для захисту його порушеного права у спірних правовідносинах. Якщо суд дійде висновку, що обраний позивачем спосіб захисту є неефективним для захисту порушеного права позивача, у цих правовідносинах позовні вимоги останнього не підлягають задоволенню (пункти 6.6, 6.7 постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 січня 2021 року у справі № 916/1415/19, пункт 43 постанови Великої Палати Верховного Суду від 02 лютого 2021 року у справі № 925/642/19).
На думку позивача, задоволення його позовних вимог призведе до поновлення його прав як жителя с. Малехів, сільського голови Малехівської територіальної громади, та прав Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області.
У контексті наведеного, суд зазначає, що виборчі права позивача вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування, гарантовані статтею 38 Конституції України, оскаржуваними рішеннями відповідачів порушені не були, оскільки такі права позивач міг реалізувати на перших виборах у Львівській міській територіальній громаді, а саме виборах депутата та міського голови Львівської міської ради Львівського району Львівської області.
Відповідно до частини 3 статті 196 Виборчого кодексу України виборчий процес місцевих виборів завершується через 15 днів після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Виборчий процес є незворотнім і безперервним, усі виборчі процедури тісно взаємопов'язані та здійснюються в чіткій послідовності, а також регламентовані строки, які не підлягають поновленню.
У постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27 листопада 2020 року у справі № 640/28485/20 викладено правовий висновок про те, що під час виборчого процесу строки для звернення до суду у справах про оскарження рішень, дій, бездіяльності виборчих комісій є окрім того, що стислими, також і присічними (преклюзивними), а завершення строку на оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, припиняє саме існування спору й позбавляє суб'єктивного права на захист в суді, незалежно від того, що зумовило пропуск цього строку.
Відтак, визнання протиправним та нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області», в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові, не може ставити під сумнів ані результати виборів Львівського міського голови та Львівської міської ради та набуття ними повноважень, ані правову підставу проведення перших виборів у Львівській міській територіальній громаді.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.
Відтак, на сьогодні повноваження Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області та Малехівського сільського голови є припиненими, а обраний позивачем спосіб захисту прав не може відновити попереднє становище та захистити порушені, на його думку, права та інтереси.
Зважаючи на викладене, суд доходить висновку, що доводи адміністративного позову є безпідставними та необґрунтованими, а відтак, оскаржувані рішення відповідачів є законними, прийнятими в межах їх повноважень, що свідчить про безпідставність заявлених позовних вимог.
Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, Львівської міська територіальна виборча комісія Львівської області, Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.