27 жовтня 2025 року Справа № 280/7001/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання Тетерюк Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012)
про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач, Управління), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати постанову Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про відмову ОСОБА_1 в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ, на підставі заяви ОСОБА_1 від 04.06.2025 та доданих до неї документів.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 31.03.2023, в результаті нещасного випадку на виробництві внаслідок бойових дій позивач отримав ушкодження, спричиненні іншими видами вибухів та уламків, у зв'язку із чим набув статусу особи з інвалідністю І групи. Позивач звернувся до Управління із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану під час виконання ним службових обов'язків на об'єкті критичної інфраструктури, втім отримав відмову у зв'язку із тим, що позивач не належав до числа працівників об'єктів критичної інфраструктури. Позивач не погоджується з постановою відповідача, вважає її незаконною та такою, що підлягає скасуванню. Зазначає, що початок функціонування Реєстру об'єктів критичної інфраструктури відбувся вже після дня настання страхового випадку, який стався з позивачем 31.03.2023. Однак, з урахуванням принципу верховенства права, особа не може бути позбавлена у захисті порушеного права з підстав відсутності законодавства, яке б регулювало спірні правовідносини на час їх виникнення. Так, станом на 31.03.2023 та на час прийняття оскаржуваної постанови, Оріхівський МРРЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1109 відноситься до переліку об'єктів критичної інфраструктури, втім, оскільки нещасний випадок стався з позивачем до введення в дію Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, відповідачем під час прийняття оскаржуваного рішення мала бути врахована норма ч.4 ст. 6 Закону України “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ (далі - Закон №2980-ІХ), чого безпідставно не було зроблено. Просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 18.08.2025 відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи; витребувано у відповідача копію постанови про відмову ОСОБА_1 в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, прийнятої на підставі заяви ОСОБА_1 від 04.06.2025.
26.08.2025 відповідач подав витребувані докази та відзив на позовну заяву, в якому висловлює незгоду із заявленими позовними вимогами та зазначає, що позивач звернувся (звернення від 04.06.2025 року № 12931) до територіальних органів Пенсійного фонду України для призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. 11.05.2023 був складений Акт спеціального розслідування групового нещасного випадку що стався 31.03.2023 о 09 год. 40 хв. на (в) Публічному акціонерному товаристві «Запоріжжяобленерго». Комісією із спеціального розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_1 , водієм автотранспортних засобів ПАТ «Запоріжжяобленерго» внаслідок ракетного обстрілу території підприємства артилерійською зброєю та реактивними системами залпового вогню невстановленими особами із числа військовослужбовців збройних сил російської федерації, а отже внаслідок заподіяння потерпілому тілесних ушкоджень іншою особою під час виконання трудових обов'язків та одноголосно визнано нещасний випадок пов'язаним з виробництвом, у відповідності до підпункту 17 пункту 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. № 337 (із змінами), шляхом голосування комісія одноголосно визнала нещасний випадок таким, що пов'язаний з виробництвом та складається акт за формою Н1/П. Так, згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої цим Законом, мають також особи, визначені частиною першою статті 1 цього Закону, визнані особами з інвалідністю у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.05.2023). З метою врегулювання питання призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю особам, які мають на це право відповідно до Закону України “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» №2980-ІХ та відповідно до абзацу другого пункту 11 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 №1396 було направлено запит до Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про підтвердження факту віднесення структурного підрозділу «Оріхівський міжрайонний район електричних мереж» ПАТ «Запоріжжяобленерго» (ЄДРПОУ 00130926), який розташований за адресою: 70500, Запорізький область, м. Оріхів, вул. Йохана Янцена, буд. 2-б, про надання інформації щодо включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури. України, Відповідно до листа Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації структурний підрозділ ПАТ «Запоріжжяобленерго» розташований за фактичною адресою: 70500, Запорізький область, м. Оріхів, вул. Йохана Янцена, буд. 2-б, станом на дату настання нещасного випадку на виробництві, на якому працював ОСОБА_1 , не внесений до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. На підставі вищевикладеного прийнято рішення про відмову в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України у зв'язку з тим, що станом на дату настання нещасного випадку позивач не належав до числа працівників об'єктів критичної інфраструктури. Таким чином, виходячи з вищезазначеного, дії відповідача не суперечать чинному законодавству України, тому, підстави для задоволення вимог позивача повністю відсутні. Враховуючи наведене вважає, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. Просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив такі обставини.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що 31.03.2023 з ОСОБА_1 , водієм автотранспортних засобів ПАТ «Запоріжжяобленерго», внаслідок ракетного обстрілу території підприємства артилерійською зброєю та реактивними системами залпового вогню невстановленими особами із числа військовослужбовців збройних сил російської федерації, а отже внаслідок заподіяння потерпілому тілесних ушкоджень іншою особою під час виконання трудових обов'язків, стався нещасний випадок, внаслідок якого позивач отримав 1 групу інвалідності (трудове каліцтво).
04.06.2025 звернувся до Управління з метою отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України».
У відповідь на звернення позивача, відповідач листом від 19.06.2025 №0800-0204-8/60788 повідомив, що відповідно до відповіді Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, об'єкт розташований за адресою:70500, Запорізька область. м. Оріхів, вул. Йохана Янцена буд. 2-б, на якому працював позивач, не внесений до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. На підставі вищевикладеного прийнято рішення про відмову в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, у зв'язку з тим, що позивач не належить до числа працівників об'єктів критичної інфраструктури.
Відповідно до листів №07/01/02-5936/2025 від 13.06.2025 та №07/01/02-7535/2025 від 17.07.2025 Адміністрації Держзв'язку об'єкт, розташований за фактичною адресою: АДРЕСА_2 , до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесено.
Постановою Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 06.06.2025 «Про відмову в призначенні страхових виплат» позивачу відмовлено у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Не погоджуючись із прийнятим рішення позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд зазначає таке.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався та Указом Президента України від 23.07.2024 №469/2024 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб. Тобто, введений воєнний стан триває станом і на сьогодні.
Відшкодування працівникам та роботодавцям пов'язаних із трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, здійснюється за рахунок коштів держави-агресора, а також коштів, отриманих з/від відповідних фондів на відновлення України, у тому числі міжнародних, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги, інших джерел, передбачених законодавством. Порядок визначення і відшкодування працівникам та роботодавцям пов'язаних із трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії проти України, встановлюється Кабінетом Міністрів України (стаття 15 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
З метою підтримки осіб, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі загибелі (смерті) зазначених осіб - на підтримку членів їхніх сімей, було прийнято Закон України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України».
Частиною 1 статті 1 Закону №2980-ІХ визначено, що право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
Згідно п.2 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої цим Законом, мають також особи, визначені частиною третьою статті 1 цього Закону, у разі загибелі (смерті) осіб, визначених частиною другою статті 1 цього Закону, у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.05.2023).
Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону №2980-ІХ одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується за рішенням органу, визначеного Кабінетом Міністрів України. Визначений Кабінетом Міністрів України орган безоплатно в порядку електронної взаємодії отримує необхідну інформацію від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, у тому числі з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів тощо, про осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних визначається розпорядником персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах або базах даних.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі - одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю), передбаченої Законом №2980-ІХ, визначає Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 №1396 (далі - Порядок №1396), відповідно до абзацу 2 пункту 11 якого визначено, що для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому служить/працює (служила/працювала) особа, зазначена у частині першій статті 1 Закону, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Судовим розглядом встановлено, що на виконання вимог Порядку №1396 ГУ ПФУ в Запорізькій області направило запит до Адміністрації Держспецзв'язку для підтвердження факту віднесення Оріхівського міжрайонного району електричних мереж ПАТ "Запоріжжяобленерго" (Код ЄДРПОУ 00130926), розташоване за фактичною адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Йохана Янцена, буд. 2-б, до об'єктів критичної інфраструктури, включення такого об'єкта до Реєстру ОКІ та набуття ним правового статусу ОКІ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415 затверджено Порядок ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, який визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури (далі - Реєстр), включення об'єктів критичної інфраструктури до Реєстру, внесення до нього інформації про об'єкти критичної інфраструктури та їх виключення, доступу та надання інформації з Реєстру.
Відповідно до п.4 цієї Постанови встановлено адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації під час воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення чи скасування з дня набрання чинності цією постановою забезпечити: функціонування, формування і ведення Реєстру в автоматизованій системі, що забезпечує роботу як одномашинний однокористувачевий комплекс, який обробляє інформацію однієї або кількох ступенів обмеження доступу.
Тобто, початок функціонування Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415 відбувся після настання страхового випадку, який стався з позивачем 31.03.2023.
При цьому, частиною 4 статті 6 Закону №2980-ІХ встановлено, що до завершення формування реєстру об'єктів критичної інфраструктури відповідно до Закону України "Про критичну інфраструктуру" перелік об'єктів критичної інфраструктури, на працівників яких поширюється дія цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України №1109 від 09.10.2020 року «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури» (в редакції, чинній на 31.03.2023 року, далі - Постанова №1109) затверджено Перелік об'єктів критичної інфраструктури, в розділі 1 «Паливно-енергетичний сектор» вказана «електроенергетика», а саме виробництво електричної енергії, забезпечення функціонування ринку електричної енергії, організація купівлі-продажу електричної енергії на ринку, управління системами передачі та енергопостачання, розподіл електричної енергії.
Судовим розглядом встановлено, що позивач на момент нещасного випадку займав посаду водія автотранспортних засобів, перебував на території Оріхівського МРРЕМ, виконуючи трудові обов'язки. Оріхівський МРРЕМ входить до складу ПАТ «Запоріжжяобленерго», як один із 15 невід'ємних структурних підрозділів.
Тобто, ПАТ «Запоріжжяобленерго» має відокремлені підрозділи, одним з яких є Оріхівський МРРЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго».
Згідно відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань ПАТ «Запоріжжяобленерго» відноситься до енергетичної галузі, основним видом діяльності якого згідно КВЕД є 35.13 Розподілення електроенергії.
З огляду на основний вид діяльності ПАТ «Запоріжжяобленерго» (35.13 Розподілення електроенергії), а також затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 1109 Перелік секторів критичної інфраструктури, вказане підприємство, яке здійснює діяльність розподілення електроенергії, відноситься до об'єктів критичної інфраструктури.
Оскільки позивач на момент нещасного випадку займав посаду водія автотранспортних засобів Оріхівського МРРЕМ, що є відокремленим підрозділом ПАТ «Запоріжжяобленерго», тому він відноситься до осіб з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури.
Так, підставою для відмови позивачу у призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України стало отримання ГУ ПФУ в Запорізькій області листа від Адміністрації Держспецзв'язку, згідно із яким об'єкт, розташований за адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Йохана Янцена, буд. 2-б, до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури (далі - ОКІ) не внесений.
Водночас, як станом на 31.03.2023, так і на час прийняття оскаржуваного рішення, Оріхівський МРРЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» відповідно до Постанови КМУ №1109 відносився до переліку об'єктів критичної інфраструктури, та, оскільки страховий випадок з позивачем стався до введення в дію Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415, відповідачем під час прийняття оскаржуваного рішення мала бути врахована норма, передбачена частиною 4 статті 6 Закону №2980-ІХ, чого безпідставно зроблено не було.
Також варто відмітити, що, як вже зазначалось вище, згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої цим Законом, мають також особи, визначені частиною першою статті 1 цього Закону, визнані особами з інвалідністю у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.05.2023). До таких осіб, враховуючи досліджені вище матеріали справи, відноситься і позивач, оскільки як встановлено судом, 31.03.2023 позивач отримав поранення під час виконання трудових обов'язків в Оріхівському МРРЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго», що сталось у період та безпосередньо пов'язане з військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій, позивачу було встановлено 24.07.2023 I групу інвалідності, що підтверджується Довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ № 165870 від 24.07.2023. Поряд з цим в оскаржуваному рішенні відсутнє обґрунтування не врахування вказаних обставин, в контексті норми п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ.
Враховуючи встановлені судом обставини у справі та досліджені докази суд доходить висновку, що рішення Управління від 06.06.2025 не відповідає критеріям правомірності, передбаченим ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та є протиправними.
З урахуванням викладеного, з метою належного захисту прав та інтересів позивача суд знаходить підстави для визнання протиправною та скасування Постанови Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 06.06.2025 «Про відмову у здійсненні страхових виплат/наданні соціальних послуг» щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом №2980-ІХ та зобов'язати відповідача призначити та виплатити таку допомогу на підставі заяви позивача від 04.06.2025 року та доданих до неї документів.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про задоволення адміністративного позову.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що, з урахуванням положень статті 139 КАС України, понесені позивачем судові витрати на оплату судового збору в розмірі 968,96 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 06.06.2025 про відмову ОСОБА_1 в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ, на підставі заяви ОСОБА_1 від 04.06.2025 та доданих до неї документів.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати зі сплати судового збору у сумі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 коп.)
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012.
Повне судове рішення складено 27.10.2025.
Суддя М.О. Семененко