Україна
Донецький окружний адміністративний суд
24 жовтня 2025 року Справа№200/2596/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про:
визнання протиправним рішення від 05.03.2025 №5256-3148/К-02/8-0500/25 про відмову у перерахунку пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% керуючись п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
зобов'язання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% керуючись п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В обґрунтування вимог позивач зазначила, що є отримувачем пенсії та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. Позивач зазначила, що при виході на пенсію її страховий стаж був обчислений із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35%, втім у 2017 році її пенсію було перераховано із застосуванням під час обчислення коефіцієнту стажу коефіцієнту кратності 1. Оскільки такі зміни впливають на розмір коефіцієнту стажу та розмір пенсії, позивач у лютому 2025 року звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії із із застосуванням під час обчислення коефіцієнту стажу коефіцієнту кратності 1,35, втім у перерахунку пенсії їй було відмовлено. За змістом позову відповідач протиправно відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії із визначенням коефіцієнту стажу із застосуванням коефіцієнту кратності 1,35, порушив прав позивача на отримання розміру пенсії у належному розмірі, а тому рішення про відмову у проведенні такого перерахунку є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідач проти задоволення заявленого позову заперечував, підстави незгоди навів у наданому до суду відзиві. За змістом відзиву позивачу з червня 2002 року було призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 55 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення», на підставі наданої позивачем заяви у травні 2024 року переведено позивача на пенсію за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У лютому 2025 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% керуючись п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням вимог ч. 4 ст. 42 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Листом від 05.03.2025 № 5256-3148/К-02/8-0500/25 управління повідомило позивача, що на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», що набрав чинності 11.10.2017 проведене осучаснення пенсій із застосуванням показника середньої заробітної плати по України за 2014-2016 роки - 3764,40 грн. При цьому, величина оцінки 1 року стажу була визначена на рівні 1, без застосування коефіцієнту кратності 1,35.
Посилаючись на правомірність перерахунку пенсії за вислугу років з 01.10.2017 та правильність визначення розміру пенсії за віком з травня 2024 року відповідач зауважував на відсутності підстав для задоволення заявлених позивачем вимог.
Ухвалою від 15.04.2025 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України (судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, що є відповідачем у справі.
Згідно з наявними в матеріалах справи документами позивачу з 04.06.2002 вперше призначено пенсію за вислугу років.
Згідно з протоколом від 04.06.2002 № 196658 розмір пенсії позивача становить 175,30729 грн, із обмеженням - 141,90 грн. Основний розмір пенсії обчислений на рівні 61% від середньомісячного заробітку за 60 місяців - 169,61 грн. із застосуванням коефіцієнтів підвищень: 1,1 * 1,12*1,08*1,05*1,10256*1,1.
Розпорядженням від 18.02.2012 № 1540059 пенсію позивача перераховано, вид перерахунку: працевлаштування/звільнення. Згідно із зазначеним в розпорядженні основний розмір пенсії становить 420,11 грн, перерахунок пенсії здійснено за новою формулою шляхом добутку середнього заробітку 1174,31 грн (з 01.01.2008 ) та коефіцієнту стажу 0,26500 (318 міс) з урахуванням кратності 1,35 (0,26500*1,35= 0,35775), розмір пенсії із доплатами - 825,21 грн.
Відповідно до рішення від 05.02.2018 № 914270154059 пенсію позивача перераховано з жовтня 2017 року, в рішенні зазначено, що основний розмір пенсії становить 1261,24 грн, перерахунок пенсії здійснено шляхом добутку середньомісячного заробітку 4759,41 грн та коефіцієнту стажу 0,26500 (318 міс) з урахуванням кратності 1, розмір пенсії із доплатами - 1527,67 грн.
Згідно з рішенням від 23.03.2020 пенсію позивача перераховано з 01.04.2019 із застосуванням коефіцієнту стажу 0,27775 без врахування кратності (333/100*12), тривалість стажу - 27 років 9 місяців 3 дні.
Відповідно до рішення від 25.05.2021 пенсію позивача перераховано з 01.04.2021 із застосуванням коефіцієнту стажу 0,28667 без врахування кратності (344/100*12), тривалість стажу - 28 років 8 місяців 5 днів.
14.05.2024 позивач надала заяву про призначення пенсії за віком, на підставі якої позивачу призначено пенсію за віком. Згідно з протоколом перерахунку від 21.05.2024 (12:14) з 14.05.2024 основний розмір пенсії позивача становить 2678,51 грн, розмір пенсії із надбавками - 2820,17 грн. Основний розмір пенсії обчислено як добуток середньомісячного заробітку - 10107,57 грн на коефіцієнт стажу 0,26500. Коефіцієнт стажу обчислено визначено з розрахунку 318 місяців стажу, під час обчислення коефіцієнту застосовано коефіцієнт 1. Розмір середньомісячного заробітку для обчислення пенсії визначено із застосуванням показника середнього заробітку за 3 попередні роки - 3764,40 грн, збільшеного на коефіцієнти збільшення заробітної плати (2,1237025912) та індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (1,26432).
Згідно з протоколом перерахунку від 21.05.2024 (12:16) з 14.05.2024 основний розмір пенсії позивача становить 2973,74 грн, розмір пенсії із надбавкам - 3185,83 грн. Основний розмір пенсії обчислено як добуток середньомісячного заробітку - 10107,57 грн на коефіцієнт стажу 0,29417. Коефіцієнт стажу обчислено визначено з розрахунку 353 місяців стажу (29 років 5 місяців 5 днів), під час обчислення застосовано коефіцієнт 1.
29.01.2025 позивач надала до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області заяву про перерахунок пенсії, в якій просила здійснити перерахунок її пенсії із застосуванням коефіцієнту стажу 1,35 на підставі п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За змістом заяви позивач вийшла на пенсію у 2002 році, під час виходу на пенсію її страховий стаж обчислено із застосуванням коефіцієнту 1,35 . Станом на день звернення пенсію позивача розмір пенсії визначено із врахуванням коефіцієнту стажу, обчисленого із кратністю 1, що, на думку позивача є протиправним та впливає на розмір її пенсії.
Листом від 05.03.2025 № 5256-3148/Л-02/08-0500/25 відповідач повідомив позивача про розгляд звернення від 29.01.2025 за правилами Закону України «Про звернення громадян» та зазначив, що під час перерахунку призначеної позивачу з пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII використано показник середньої заробітної плати за 2014-2016 роки (3764,40 грн), показник коефіцієнту стажу визначено без урахування кратності 1,35. З 01.04.2019 на підставі ч. 4 ст. 42 Закону № 1058 позивачу проведено перерахунок пенсії із врахуванням до стажу періоду роботи з 01.04.2014 по 29.02.2019, за наслідком перерахунку встановлено тривалість страхового стажу 27 років 9 місяців 2 дні, коефіцієнт стажу - 0,27750. В листі зазначено, що з 01.03.2019 позивачу проведено щорічні перерахунки пенсії у зв'язку із індексацією заробітку на підставі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З 14.05.2024 позивача переведено на пенсію за віком, за матеріалами пенсійної справи під час обчислення пенсії страховий стаж врахований по 29.02.2024 та становить 29 років 5 місяців 5 днів, коефіцієнт стажу - 0,29417, розмір пенсії обчислено із середньомісячного заробітку 10 107,57 грн (добуток показника середньої заробітної пати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за2014-2016 роки із коефіцієнтами збільшення (7994,47 грн) та індивідуального коефіцієнту заробітної плати (1, 26432)), основний розмір пенсії з 14.05.2024 становить 2973,34, розмір пенсії із надбавками - 3185,83 грн.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ВИСНОВКИ СУДУ
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Згдіно з матеріалами справи позивачу у 2002 році призначено пенсію за вислугу років на підставі положень Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Закон № 1788).
Статтею 2 цього закону у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії, встановлено призначення за цим Законом трудових пенсій: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника та за вислугу років.
Частинами 1, 2 ст. 53 Закону № 1788 встановлювалося, що пенсії за вислугу років (крім пенсій працівникам льотно-випробного складу авіації та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах) призначаються в розмірах, встановлених статтями 19 і 21 цього Закону для пенсій за віком. Пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку (статті 64-67, 69), одержуваного перед припиненням роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років (статті 54 і 55), крім пенсій працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах.
Згідно з частиною 1 ст. 19 Закону № 1788 пенсії за віком призначаються в розмірі 55 процентів заробітку (стаття 64), але не нижче мінімального розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менш як на 1 процент мінімального розміру пенсії.
З 01.01.2004 набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що, як зазначено в преамбулі, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом (далі Закон № 1058).
Відповідно до ч. 1,2 ст. 43 Закону № 1058 перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.
Згдіно зі ст. 27 Закону № 1058 в редакції, чинній до 01.01.2008 розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Відповідно до ст. 25 Закону № 1058 в редакції закону, чинній до 01.01.2008 коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою: Кс = (Кс*Вс)/100%*12,
де: Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 0,8%.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» N 107-VI від 28.12.2007 друге речення абзацу п'ятого частини першої статті 25 Закону № 1058 викладено в такій редакції: "За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08.
11.10.2017 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон 2148-VIII), яким внесено зміни щодо порядку обчислення розміру пенсії до низки нормативно-правових актів, у т.ч. до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з абз. 5 ч. 1 ст. 25 Закону України № 1058 в редакції Закону № 2148-VIII коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
КС= См*Вс/100%*12, де:
Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Частиною 2 ст. 40 Закону № 1058 в редакції Закону № 2148-VIII визначено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 01.01.2018 по 31.12.2018, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки.
Крім цього, згідно із Законом № 2148-VIII від 03.10.2017 розділ XV Прикінцеві положення Закону № 1058 доповнено:
пунктом 4-3, згідно з яким: пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 01.10.2017 перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2017 Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.
пунктом 4-4, згідно з яким з 01.10.2017 по 31.12.2017 при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
З 01.01.2018 по 31.12.2018 при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. У разі, якщо при однакових показниках індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії у 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена у 2017 році, розмір якої обчислений з урахуванням положень абзацу першого цього пункту, Кабінет Міністрів України приймає рішення про збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується при призначенні пенсій з 01.01.2018 по 31.12.2018, таким чином, щоб пенсії, призначені у зазначений період, не були меншими за пенсії, що призначалися з 01.0.12017 по 31.12.2017.
Таким чином, внесеними Законом № 2148-VIII до Закону № 1058 змінами встановлено проведення перерахунку з 01.10.2017 раніше призначених пенсій з використанням показника середньої заробітної плати за останні три роки (2014 - 2016) у розмірі 3764,40 грн та оцінкою величини 1 року стажу без застосування коефіцієнту 1,35.
Пунктом 4-3 Прикінцевих положень Закону № 1058 із змінами внесеними Законом № 2148-VIII встановлено застосування коефіцієнту 1,35 лише під час розрахунку тривалості стажу лише для пенсій, що призначалися в період з 01.10.2017 по 31.12.2017.
Як було встановлено судом, пенсія призначена позивачу до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII. Відтак зазначена пенсія підлягала перерахунку з 01.10.2017 з врахуванням пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією, висловленою Верховним Судом, зокрема у постановах від 05.02.2020 у справі № 822/3781/17, від 27.04.2021 у справі № 200/2266/19-а та від 29.12.2021 у справі №620/1492/19.
Суд зазначає, що нормами пункту 2 Розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII визначалось, що у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Таким чином, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII передбачено уникнення зменшення розміру раніше призначених пенсій.
При зменшенні величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% одночасно було підвищено розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини третьої статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
У мотивувальній частині Рішення Конституційного Суду України від 11.10.2015 № 8-рп/2005 зазначено, що звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірювальних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.
В матеріалах справи відсутні документи, які б свідчили про те, що за наслідками проведеного з 01.10.2017 перерахунку пенсії, розмір пенсії позивача зменшився.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та зібраних у справі доказів, суд дійшов висновку, що наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначення відповідачем коефіцієнту стажу під час проведення перерахунку пенсії позивача на підставі Закону № 2148-VIII без врахування показника кратності 1,35, що свідчить про відсутність підстав для здійснення в подальшому перерахунку пенсії із застосуванням зазначеного показника. Отже, відповідачем правомірно відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% керуючись п. 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»
Таким чином, в задоволенні позову необхідно відмовити повністю.
Відтак, відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
З огляду на викладене вище та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відомості про сторін:
ОСОБА_1 (позивач) - АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ;
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області(відповідач) - 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, будинок 3, ЄДРПОУ 13486010
Суддя А.С. Михайлик