Рішення від 27.10.2025 по справі 200/7416/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року Справа№200/7416/25

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (далі - відповідач, Покровська МВА) за змістом якої просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Покровської МВА щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 12.08.2025 про поновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищене майно №ЗВ-23.01.2025-162034;

зобов'язати Покровську МВА поновити та розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.08.2025 про поновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищене майно №ЗВ-23.01.2025-162034 за адресою: м. Покровськ, м-н Парковий, буд. 15.

В обґрунтування позову зазначено таке.

Позивач є власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 (номер ОНМ 2787704514160).

Зазначене майно було зруйновано внаслідок воєнних дій, що підтверджується повідомленням про пошкоджене або втрачене нерухоме майно від 23.01.2025 ІП-23.01.2025-412169 та витягом з Реєстру Будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження державної електронної системи у сфері будівництва ТО 01:3919-5693-9735-1930, технічним звітом № ТО-10/25, актом складеним на підставі технічного звіту № ТО-10/25 від 22.02.2025, витягом з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України від 25.08.2025.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про надання компенсації за знищене майно за адресою: м. Покровськ, м-н Парковий, буд. 15. Відповідач прийняв рішення про зупинення розгляду заяви позивача про надання компенсації за знищене майно за адресою: АДРЕСА_1 .

12 серпня 2025 року позивач звернувся до Покровської МВА із заявою про поновлення розгляду вказаної заяви, однак 27.08.2025 відповідач надав відповідь № Т-947-1.1, де повідомив, що розгляд заяви позивача № ЗВ-23.01.2025-162034 зупинено у зв'язку із неможливістю проведення обстеження об'єкта з міркувань безпеки, що передбачено ПКМУ № 600.

Позивач вважає, що у діях відповідача наявна протиправна бездіяльність, яка виразилася у порушенні строків, встановлених законом для розгляду заяв про надання компенсації за знищене майно, а також поновлення розгляду заяви з причин усунення обставин, що слугували підставою для її зупинення.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №200/7416/25. Розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами у строк, передбачений ст. 258 КАС України.

Крім того, за текстом вказаної ухвали зазначено, що суд дослідив позовні заяви у справах №200/5901/25 та № 200/7416/25 й встановив, що предмет спору та його підстави не є тотожними. Отже обставин, які б зумовлювали повернення позовної заяви у справі №200/7416/25 немає.

14 жовтня 2025 року до суду надійшов відзив Покровської МВА, де зазначено про необґрунтованість доводів позивача та викладено прохання у позові відмовити з огляду на таке.

Дійсно, позивач є власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 (номер ОНМ 2787704514160) та звернувся до відповідача із заявою про надання компенсації за знищене майно за адресою: АДРЕСА_1 .

Статтею 7 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» передбачено підстави для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна.

Однак, звертає увагу відповідач, абз. 2 п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2023 № 600 «Про затвердження Порядку надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна», окрім підстав для зупинення, передбачених вказаним законом установлено право відповідної Комісії зупинити розгляд заяви щодо знищених об'єктів нерухомого майна, якщо проведення обстеження об'єкта є неможливим з міркувань безпеки.

16 жовтня 2025 року позивач подав суду відповідь на відзив, де заперечуючи арґументи Покровської МВА, зазначає, що відповідач не спростував доводи, викладені у позові.

Судом установлено такі фактичні обставини у справі.

ОСОБА_1 громадянин України, паспорт ІD-картка № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 . Фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 .

Відповідно повідомлення про пошкоджене або втрачене нерухоме майно сформоване засобами порталу ДІЯ № ІП-23.01.2025-412169 вказано, що об'єкт нерухомого майна (номер ОНМ 2787704514160), тип - приватний будинок, адреса: АДРЕСА_1 , загальна площа 281,7 кв. м., стан - зруйновано, опис - зруйновано повністю.

Витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань, кримінальне провадження № 12025111040000274, зареєстровано (виділення матеріалів досудового розслудування): 17.04.2025 свідчить про внесення до Реєстру заяви потерпілого ОСОБА_1 від 16.04.2025, за фактом кримінального правопорушення ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України, зокрема щодо знищення належного йому будинку за адресою: АДРЕСА_1 (ЄО 11558)

Згідно витягу з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, датований 25.08.2025 інформація про об'єкт нерухомого майна: реєстраційний номер в РПЗМ: ОНМ-21.08.2025-528163; об'єкт нерухомого майна - будинки садибного типу; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна у ДРРП 2787704514160; дата реєстрації у РПЗМ: 21.08.2025; адреса: м. Покровськ, Парковий мікрорайон, буд. 15; реєстраційний номер ЄДЕССБ: ТІ01:8910-0288-4161-7021; кадастровий номер: 1413200000:03:096:0222.

Актуальна інформація щодо зареєстрованого в РПЗМ звіту про обстеження: реєстраційний номер звіту: ЗВІТ-ОБ-21.08.2025-9852, реєстраційний номер звіту про обстеження у ЄДЕССБ: ТО01:3919-5693-9735-1930; категорія технічного стану об'єкта: «4» аварійний, тип обстеження - основне (детальне), номер звіту про обстеження ТО-10/25.

Звіту про обстеження № ТО-10/25 зареєстровано у Реєстрі Будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва реєстраційний номер: ТО01:3919-5693-9735-1930

Покровською МВА листом від 27.08.2025 № Т-937-1.1 позивача повідомлено про таке.

На розгляді у Покровської МВА перебуває звернення ОСОБА_1 щодо отримання компенсації за знищене нерухоме майно за адресою: м. Покровськ, м-н Парковий, буд. 15. Розгляд заяви № 3В-23.01.2025-162034 було зупинено у зв'язку з неможливістю проведення обстеження об'єкта через міркування безпеки. Якщо обстеження знищеного об'єкта неможливе через загрозу безпеці, комісія має право зупинити розгляд заяви згідно ПКМУ № 600.

Технічний звіт від 22.02.2025 № ТО-10/25 «Технічний звіт за результатами обстеження будівельних конструкцій житлового будинку садибного типу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , що зазнали пошкоджень внаслідок військової агресії російської федерації» буде відправлено на перевірку, про результати якої буде повідомлено додатково.

Отже, предметом спору у цій справі є з'ясування правомірності зупинення відповідачем розгляду заяви позивача № 3В-23.01.2025-162034 з підстав неможливості проведення обстеження об'єкта нерухомого майна з міркувань безпеки.

Правова позиція суду обґрунтована таким.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» від 23.02.2023 № 2923-IX (далі - Закон № 2923) визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Стаття 2. Отримувачі компенсації за пошкоджені/знищені об'єкти нерухомого майна

1. Отримувачами компенсації за пошкоджені/знищені об'єкти нерухомого майна (далі - отримувачі компенсації) є: 1) фізичні особи - громадяни України, які є: а) власниками пошкоджених/знищених об'єктів нерухомого майна;

Стаття 3. Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна

1. Для розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради (далі - виконавчий орган ради), військова адміністрація населеного пункту або військово-цивільна адміністрація населеного пункту утворює Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації), як консультативно-дорадчий орган та затверджує положення про роботу такої Комісії.

2. Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами.

4. Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації:

1) надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;

2) здійснює розгляд питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, у тому числі:

а) приймає рішення про надання/відмову в наданні компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна;

б) приймає рішення про наявність/відсутність у спадкодавця правових підстав для отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна, яке надається протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту від спадкоємця або нотаріуса, який завів спадкову справу;

3) заслуховує на своїх засіданнях інформацію посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експертів, оцінювачів, суб'єктів оціночної діяльності, виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, представників міжнародних організацій, інших осіб з питань, що належать до її компетенції;

4) одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності документи та/або інформацію, необхідні для прийняття рішення про надання компенсації (у тому числі з метою поновлення втрачених документів, необхідних для прийняття рішення про надання компенсації);

5) утворює для виконання покладених на неї завдань тимчасові робочі групи (за потреби);

6) проводить наради, здійснює інші заходи та вирішує питання, що належать до її компетенції;

7) виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.

Стаття 4. Подання заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна

1. Заява про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, уповноваженої розглядати заяви про надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна на відповідній території. Така заява подається під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування на території, на якій розташований (розташовувався) знищений об'єкт нерухомого майна.

Заява про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна подається щодо кожного знищеного об'єкта нерухомого майна окремо.

2. Заява про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна може бути подана до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації:

1) в електронній формі - засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

2) у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

Стаття 6. Розгляд заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна

3. Строк розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня подання заяви.

За рішенням Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації строк розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна може бути продовжено на 30 календарних днів, якщо знищений об'єкт нерухомого майна знаходиться на території територіальної громади, яка розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій.

Стаття 7. Зупинення та поновлення розгляду заяв про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна

1. Підставою для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації є:

1) неподання або подання не в повному обсязі документів (відомостей), визначених частиною сьомою статті 4 цього Закону;

2) наявність у Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації документально підтверджених відомостей про те, що отримувачу компенсації або його спадкоємцю вручено підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України.

2. Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації у строк, встановлений для розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна та невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення, повідомляє про це заявника у спосіб, у який було подано заяву.

Рішення має містити вичерпний перелік підстав для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна.

3. Розгляд заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна поновлюється на підставі рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації про відновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна у разі усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду такої заяви. Зазначене рішення приймається протягом п'яти робочих днів з дня отримання Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації відомостей про усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна.

Перебіг строку розгляду заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна продовжується з моменту усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви, з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2023 № 600 затверджено Порядок надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна (далі - Порядок № 600, у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).

Порядок прийнято відповідно до статті 8 Закону № 2923 та визначає механізм надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна та її використання відповідно до вказаного Закону.

Пункт 15. Розгляд заяви здійснюється Комісією відповідно до статей 6, 7, частин четвертої - шостої статті 8 Закону.

Комісія має право зупинити розгляд заяви щодо знищених об'єктів нерухомого майна в разі, коли проведення обстеження об'єкта є неможливим з міркувань безпеки.

Висновки суду.

Закон № 2932, як передбачено у його преамбулі, визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022

Тобто саме положення цього закону, як нормативно-правового акта вищої юридичної сили, відносно Постанови № 600 установлюють основні принципи регулювання правовідносин щодо надання компенсації за пошкоджене та знищене внаслідок збройною агресією Російської Федерації проти України.

Так, ч. 1 ст. 7 вказаного закону визначено лише дві підстави для зупинення розгляду заяв про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна:

1) неподання або подання не в повному обсязі документів (відомостей), визначених частиною сьомою статті 4 цього Закону;

2) наявність у Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації документально підтверджених відомостей про те, що отримувачу компенсації або його спадкоємцю вручено підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України.

Інших підстав Законом № 2932 не передбачено.

Натомість постанова КМУ, яка прийнята на виконання цього закону й реалізацію його положень, не може звужувати чи змінювати права, передбачені Законом.

Суд трактує надане п. 15 Порядку № 600 комісії право зупинити розгляд заяви щодо знищених об'єктів нерухомого майна в разі, коли проведення обстеження об'єкта є неможливим з міркувань безпеки, як звуження прав особи. Більш того невизначення часових меж такого зупинення у комбінації з необмеженою дискрецією у цьому питанні не відповідає ключовим ознакам принципу верховенства права, а саме: юридичній визначеності та заборонні свавілля, яке породжується через таку необмежену дискрецією.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі нормативно-правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12 березня 2019 року у справі № 913/204/18, від 10 березня 2020 року у справі № 160/1088/19).

У випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Наведених міркувань суду є достатньо для установлення факту протиправності дій відповідача щодо зупинення розгляду заяви позивача № 3В-23.01.2025-162034 про надання компенсації за знищене майно за адресою: АДРЕСА_1 із посиланням на положення Порядку № 600 та зобов'язання відповідача поновити такий розгляд.

Частиною 2 ст. 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Покровської МВА щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 12.08.2025 про поновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищене майно №ЗВ-23.01.2025-162034;

зобов'язати Покровську МВА поновити та розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.08.2025 про поновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищене майно №ЗВ-23.01.2025-162034 за адресою: АДРЕСА_1 .

Однак судом установлено, що заява позивача про поновлення розгляду фактично розглянута й листом від 27.08.2025 № Т-937-1.1 відповідачем повідомлено про зупинення розгляду заяви про компенсацію за зруйноване майно.

Таким чином, у даному випадку мова йде про протиправність дій відповідача щодо зупинення розгляду заяви ОСОБА_1 № 3В-23.01.2025-162034, а належним способом захисту є зобов'язання Покровської МВА поновити розгляд заяви ОСОБА_1 № 3В-23.01.2025-162034.

Ураховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю, з виходом за межі позовних вимог.

Сплачений позивачем судовий збір належить стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (ч. 1 ст. 139 КАС України).

Щодо витрат на професійну правничу допомогу.

Позивачем у позові зазначено про орієнтовний розрахунок сум витрат на правову допомогу адвоката згідно договору правової допомоги від №17/07/25 від 29.07.2025.

Частиною 7 ст. 139 КАС України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Оскільки справа розглядалась без виклику (повідомлення) сторін у справі, то зазначення позивачем у позові орієнтовного розрахунку витрат на надану професійну правничу допомогу належить прирівнювати до виконання дій, передбачених абз. 2 ч. 7 ст. 139 КАС України, а відтак позивач має право протягом 5 днів після ухвалення рішення суду надати остаточний розрахунок витрат на правову допомогу та відповідні докази їх сплати для розгляду і вирішення судом вказаного питання.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 263 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 фактичне місце проживання (ВПО): АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (Незалежності, 11, місто Покровськ, Покровський район, Донецька область, 85300, ЄДРПОУ 44790232) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області щодо зупинення розгляду заяви ОСОБА_1 № 3В-23.01.2025-162034 про надання компенсації за знищене майно за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов'язати Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області поновити розгляд заяви ОСОБА_1 № 3В-23.01.2025-162034 про надання компенсації за знищене майно за адресою: АДРЕСА_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (Незалежності, 11, місто Покровськ, Покровський район, Донецька область, 85300, ЄДРПОУ 44790232) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 фактичне місце проживання (ВПО): АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Рішення суду складено у повному обсязі - 27.10.2025.

Суддя І.В. Буряк