Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу справи до іншого суду
23 жовтня 2025 року Справа № 200/7984/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши адміністративний позов Головного управління ДПС у м. Києві
до відповідача: ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу, -
Позивач, Головне управління ДПС у м. Києві, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 66666,67 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ст. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 1 статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до витягу з Єдиного державного демографічного реєстру № 1922821 від 22.10.2025 ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до наданих позивачем облікових даних позивача, РНОКПП ОСОБА_1 - НОМЕР_1 .
Також суд вказує, що податкові повідомлення-рішення, які додано позивачем до позовної заяви (від 19.09.2022 № 0150338-240110-2653, від 20.10.2023 № 0143312-240110-2653-UA80000000000479391,від 26.04.2024 № 0115290-240110-2653-UA80000000000479391) було прийнято щодо ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Вказані податкові повідомлення-рішення надсилались за адресою: АДРЕСА_1 .
Приписами пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 5 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Оскільки відповідач у встановленому законом порядку зареєстрований у м. Києві, суд вважає за необхідне передати справу на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 19, 25, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Передати адміністративну справу № 200/7984/25 за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу за територіальною підсудністю на розгляд до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26a).
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Суддя В.В. Олішевська