вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
про залишення позовної заяви без руху
27.10.2025 Справа № 904/4771/23 (904/5933/25)
Суддя Камша Н.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС", м.Дніпро
до Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", м.Київ
про визнання договору недійсним та стягнення грошових коштів
Ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС" (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", м.Київ (далі - відповідач), в якій позивач просив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду в межах справи №904/4771/23 та відкрити провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
2. Відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення судом.
3.Визнати договір поруки №4А15106И/П від 25.10.2016, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 39726851) та Акціонерним товариством комерційний банк "ПриватБанк" (ідентифікаційний код 14360570) - недійсним.
4. Застосувати реституцію за наслідками недійсності правочину (договору поруки №4А15106И/П від 25.10.2016), а саме:
4.1. Стягнути з Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" (ідентифікаційний код 14360570) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 39726851) сплачені грошові кошти у розмірі 886 499 230,50 грн.
5. Судові витрати покласти на відповідача.
Вказана вище позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з вимогами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви немайнового характеру ставка судового становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", з 01 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Позивачем заявлено дві вимоги (майнову та немайнову), відповідно судовий збір, з урахуванням коефіцієнту 0,8, становить 1 062 222,40 грн. (1 059 800,00 грн. + 2 422,40 грн.).
Відповідно до положень статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за певних умов, зокрема, заявником (позивачем) у межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) є юридична або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, яка перебуває у судових процедурах розпорядження майном, санації або реструктуризації боргів, за клопотанням арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією) або боржника.
Позивач у позовній заяві зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС" є банкрутом, на даний момент у підприємства відсутні грошові кошти на банківських рахунках. Також, позивач зазначив, що рахунку боржника є заборгованість за послуги банківського обслуговування, яка складає більше 11 тис. грн.
Враховуючи вказані вище обставини, позивач просив відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення судом.
Частиною 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Позивачем не додано до позовної заяви доказів, які б підтверджувати відсутність грошових коштів на ліквідаційному рахунку та майна банкрута.
В позовній заяві позивач зазначив в якості третьої особи - ТОВ "АДАМАНТ ОЙЛ", однак обґрунтувань щодо її призначення в якості третьої особи заявником не надано.
За вказаних вище обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви та запропонувати позичу надати:
- докази відсутності грошових коштів на ліквідаційному рахунку та майна банкрута згідно інвентаризації;
- докази щодо вирішення питання комітетом кредиторів про створення фонду для відшкодування витрат арбітражного керуючого;
- письмові обґрунтування щодо доцільності залучення до участі у справі ТОВ "АДАМАНТ ОЙЛ" в якості третьої особи.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС" протягом 7-ми днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати:
- докази відсутності грошових коштів на ліквідаційному рахунку та майна банкрута згідно інвентаризації;
- докази щодо вирішення питання комітетом кредиторів про створення фонду для відшкодування витрат арбітражного керуючого;
- письмові обґрунтування щодо доцільності залучення до участі у справі ТОВ "АДАМАНТ ОЙЛ" в якості третьої особи.
3. Роз'яснити ліквідатору ТОВ "ПРОМ ГАРАНТ ПЛЮС", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили - 27.10.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Камша