Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/2134/25
Провадження № 3/382/883/25
"27" жовтня 2025 р. м. Яготин Бориспільського району Київської області
Суддя Яготинського районного суду Київської області Савчак С.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, секретар судового засідання Голованова В.І., за участі: прокурорів Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Козленка А.В., Карповича Д.В., громадянки України ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача сектору - головного бухгалтера сектору бухгалтерської служби та фінансового забезпечення Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області Державної міграційної служби України, та будучи суб?єктом декларування відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі за текстом - Закон № 1700-VII) в порушення вимог частини 1 статті 45, абзацу 1 пункту 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII несвоєчасно без поважних причин подала 07.03.2024 року о 10 годині 43 хвилини щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача сектору - головного бухгалтера сектору бухгалтерської служби та фінансового забезпечення Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області Державної міграційної служби України, та будучи суб?єктом декларування відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі за текстом - Закон № 1700-VII) в порушення вимог частини 1 статті 45, абзацу 1 пункту 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII несвоєчасно без поважних причин подала 07.03.2024 року о 10 годині 45 хвилин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала, щиро розкаявся у їх вчинені та пояснив, що не було об'єктивних причин, які б перешкоджали їй своєчасно подати декларації. Так, їй ніхто не підказав що їх треба подати, але вона з себе вини не знімає через це.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши докази у справі суд встановив.
На підставі наказу Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області від 28.12.2015 року N? 22 “Про зміну посади ОСОБА_1 » у зв'язку із зміною назви посади ОСОБА_1 переведено на посаду завідувача сектору-головного бухгалтера сектору бухгалтерської служби та фінансового забезпечення Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до Положення про Пункт тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області затвердженого наказом Державної міграційної служби України від 29.05.2019 N? 162 Пункт утворюється, реорганізується, утримується та ліквідовується Державної міграційною службою України і належить до сфери її управління. Пункт є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Таким чином, за вищевказаними ознаками, Пункт тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області - є юридичною особою публічного права.
Відповідно до ст. 1 Закону№ 1700-VII, посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
Таким чином, завідувач сектору-головний бухгалтер сектору бухгалтерської служби та фінансового забезпечення Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготині Київської області ДМС України ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб?єктом відповідальності відповідно до Примітки до ст. 172-6 КУпАП, і вона зобов?язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.
Відповідно до статті 1 Закону № 1700-VII, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію?особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2-7 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону № 1700-VII особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Отже, у ОСОБА_1 , як у посадової особи юридичної особи публічного права з 12.10.2023 року винник обов'язок подати декларацію за 2021, 2022 рокуи по 23:59 год. 31.01.2024 рік (граничний строк).
01.02.2024 року в 00 год. 00 хв. ОСОБА_1 порушила порядок подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та подаа відповідну декларацію за 2021 рік лише 07.03.2024 року о 10 годині 43 хвилини, що підтверджується послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 у період з 12.10.2023 по 08.03.2024.
Крім того, 01.02.2024 року в 00 год. 00 хв. ОСОБА_1 порушила порядок подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та подаа відповідну декларацію за 2022 рік лише 07.03.2024 року о 10 годині 45 хвилин, що підтверджується послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 у період з 12.10.2023 по 08.03.2024.
Відповідно до ст. 68 Конституції України Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На підставі зазначеного, враховуючи, що в діянні ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в розмірі 50 (п'ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При визначенні розміру штрафу суддя враховує визнання нею вини та щире розкаяння, як обставину, що пом'якшує відповідальність відповідно до п. 1 ст. 34 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. 33, 38, 40-1, 172-6, 251, 252, 268, 283-285, 288-289, 307, 308 КУпАП суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (Отримувач: ГУК у Київ. Обл.,/Яготинська міс./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37955989, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку: UА678999980313010106000010860, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У випадку несплати штрафу у зазначений вище строк штраф стягується у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу в подвійному розмірі з витратами на облік зазначених правопорушень відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягувачем щодо накладеного штрафу є Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (м. Київ, вул. АКАДЕМІКА БОГОМОЛЬЦЯ, будинок 10, код ЄДРПОУ 40116086).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету 22030106).
Стягувачем щодо судового збору є ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ (м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Яготинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку оскарження постанови вона набирає законної сили з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження у випадку залишення її без змін.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення.
Суддя С.П. Савчак