Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
23 жовтня 2025 р. № 520/17859/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просять суд:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України щодо невиплати ОСОБА_1 допомоги на оздоровлення за 2025 рік та додаткової винагороди за березень-травень 2025 року;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України нарахувати та сплатити ОСОБА_1 допомогу на оздоровлення за 2025 рік та додаткову винагороду за березень-травень 2025 року;
- стягнути з військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, починаючи з 13.05.2025 по день фактичного розрахунку, але не більше ніж за шість місяців затримки.
В обґрунтування позовних позивач зазначив, що він проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України. Наказом № 423-ОС від 12.05.2025 позивача звільнено у відставку за підпунктом «б» пункту 2 часини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» за станом здоров'я. Проте, відповідачем у вищевказаному наказі зазначено, що позивачу сплачено допомогу на оздоровлення за 2025 рік, проте вказаних виплат здійснено не було. Крім того, відповідач протиправно не виплатив ОСОБА_1 додаткову винагороду за березень-травень 2025 року у розмірі 30000,00 грн, хоча вказана винагорода виплачувалась позивачу у листопаді-грудні 2024 року та січні-лютому 2025 року. Враховуючи, що відповідачем проведено не повний розрахунок при звільненні, військова частина НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України повинна сплатити позивачу середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, починаючи з 13.05.2025 по день фактичного розрахунку, але не більше ніж за шість місяців затримки. Таким чином, не погоджуючись із вказаними діями відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначив, що діяв в межах повноважень та згідно норм чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини. Так, позивачу у березні 2025 року було виплачено допомогу на оздоровлення за 2025 рік. Крім того, зазначив що вимоги про стягнення середнього заробітку є передчасними.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
У період з 19.08.2025 по 29.09.2025 суддя Ольга Горшкова перебувала у відпустці та у відрядженні, відтак розгляд справи відбувається з урахуванням вказаних днів.
Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, зазначає наступне.
ОСОБА_1 проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 Державної прикордонної служби.
Наказом Начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 12.05.2025 № 423-ОС солдата ОСОБА_1 звільнено з військової служби у відставку за підпунктом "б" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (за станом здоров'я) з 12 травня 2025 року.
Відповідно до вищевказаного наказу вислуга років позивача становить 3 роки 03 місяці 26 днів.
Зазначеним наказом визначено виплатити позивачу:
- компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку за 2024 рік за 08 календарних днів;
- компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку за 2025 рік за 15 календарних днів;
- одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі 4% місячного грошового забезпечення за 07 повних календарних місяців служби, але не менше як 25% грошового забезпечення на день звільнення;
- надбавку за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавку за вислугу років;
- премію у розмірі 540% від посадового окладу;
- матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2025 рік.
Із зазначеного наказу від 12.05.2025 № 423-ОС вбачається, що грошову допомогу для оздоровлення відповідно за 2025 рік позивач отримував.
Судом встановлено, що 18 червня 2025 року представник позивача подав до військової частини адвокатський запит № 53, відповідно до якого просив повідомити:
- причини за яких позивачу не було сплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби;
- повідомити чи було викликано перебування ОСОБА_1 на стаціонарному лікуванні пораненням, пов'язаним із захистом Батьківщини;
- надати інформацію про безпосередню участь ОСОБА_1 у бойових діях;
- повідомити про причини відсутності у позивача статусу учасника бойових дій;
- надати відомості про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за березень-квітень 2025 року.
Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати допомоги на оздоровлення за 2025 рік та додаткової винагороди за березень-травень 2025 року, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.
Щодо позовних вимог в частині нарахування та виплати допомоги на оздоровлення за 2025 рік суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XII (надалі Закон № 2011-ХІІ) визначено основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлено єдину систему їх соціального захисту, гарантовано військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та врегульовано відносини у цій галузі.
Пунктом 1 статті 10-1 Закону № 2011-XII встановлено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 4 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року №260 (далі по тексту - Порядок №260), грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад'юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військово - службовців строкової служби), включає, крім іншого, одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби.
Пунктами 1, 2, 6 розділу XXIII Порядку №260 передбачено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які набули (набувають) право на отримання щорічної основної (канікулярної) відпустки, один раз на рік виплачується грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.
Грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості, або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки), або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.
Військовослужбовцям, звільненим з військової служби, які мали право на грошову допомогу для оздоровлення та не отримали її протягом року, виплата цієї допомоги здійснюється на підставі наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, в якому оголошується про її виплату.
Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.
Отже, з наведених норм законодавства слідує, що військовослужбовець має право на отримання грошової допомоги для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення, яка у випадку невиплати її протягом року (незалежно від вибуття у щорічну основну відпустку), виплачується на підставі наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини. Така допомога надається незалежно від подання чи неподання рапорту військовослужбовцем.
Як вбачається із наказу Начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 12.05.2025 № 423-ОС грошову допомогу для оздоровлення за 2025 рік ОСОБА_1 отримав.
Як зазначив представник відповідача, у березні 2025 року позивачу нараховано грошову допомогу на оздоровлення за 2025 рік.
Як вбачається із виписки ПриватБанку за карткою/рахунком ОСОБА_1 у березні 2025 року позивачу нараховано:
12.03.2025 - 22476,47 грн грошове забезпечення від Військової частини НОМЕР_1 ;
28.03.2025 - 3583,66 грн заробітна плата від Військової частини НОМЕР_1 ;
28.03.2025 - 12664,28 грн заробітна плата від Військової частини НОМЕР_1 ;
28.03.2025 - 22476,47 грн заробітна плата від Військової частини НОМЕР_1 .
Отже, за встановленими обставинами справи, можна дійти висновку, що в березні 2025 року ОСОБА_1 дійсно було нараховано та виплачено допомогу на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Таким чином, суд вважає, що у спірних правовідносинах відповідачем не порушено прав позивача, протилежного судовим розглядом не встановлено, а позивачем не доведено.
При цьому, в межах даної справи позивач не оскаржує наказ Начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 12.05.2025 № 423-ОС, де вказано, що допомогу на оздоровлення ОСОБА_1 отримав у 2025 році, а оцінка останнього перебуває поза межами предмету доказування у справі.
Слід зазначити, що адміністративний суд повноважений на вирішення наявного публічного спору в межах доводів учасників справи, які викладаються у заявах по суті справи, зокрема, у позовній заяві.
Обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Враховуючи, що в межах підстав позову щодо виплати допомоги на оздоровлення за 2025 рік судом не встановлено протиправних дій відповідача, а тому позовні вимоги у вказаній частині не підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині нарахування та виплати додаткової винагороди за березень-травень 2025 року, суд зазначає наступне.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантії військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умов для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та відносини у цій галузі встановлює Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011-XII.
Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022 на території України введено воєнний стан з 24 лютого 2022 року.
На виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію" Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова від 28 лютого 2022 року №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".
Пунктом 1 Постанови № 168 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Пунктом 2-1 наведеної Постанови передбачено, що керівники відповідних міністерств та державних органів визначають порядок і умови виплати додаткової винагороди, одноразової грошової допомоги, розміри виплати додаткової винагороди в розмірі до 30000 гривень.
Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам, визначений Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженим наказом Міністерства оборони України №260 від 07 червня 2018 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за №745/32197.
Згідно з п. 2 Порядку №260 грошове забезпечення військовослужбовця включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.
До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.
Пунктом 3 Порядку № 260 визначено, що підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).
Наказом Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року №44, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 січня 2023 року за №177/39233, доповнено Порядок №260 новим розділом "XXXIV Виплата додаткової винагороди на період дії воєнного стану".
Так, згідно з п. 2 розділу XXXIV Порядку №260 на період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" виплачується в таких розмірах зокрема:
30000 гривень - військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) (у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань):
з інтенсивної підготовки для ведення воєнних (бойових) дій у складі військових частин (підрозділів), включених до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України сил оборони держави;
з управління угрупованнями військ (сил) у складі розгорнутих пунктів управління Генерального штабу Збройних Сил України;
з управління підпорядкованими силами та засобами відповідно до завдань, які покладаються на Адміністрацію Державної спеціальної служби транспорту, у складі розгорнутих пунктів управління Державної спеціальної служби транспорту;
у складі робочої групи або одиночним порядком, визначені Головнокомандувачем Збройних Сил України, начальником Генерального штабу Збройних Сил України, у межах областей України, на територіях яких ведуться воєнні (бойові) дії;
з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів поза районами ведення бойових дій;
у складі діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України;
із всебічного забезпечення діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій;
з протиповітряного прикриття та наземної оборони об'єктів критичної інфраструктури (у тому числі об'єктів транспортної інфраструктури - військовими частинами та підрозділами Державної спеціальної служби транспорту).
Відповідно до п. 4 розділу XXXIV Порядку №260 підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, виконанні бойового (спеціального) завдання або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - бойові дії або заходи) у період здійснення зазначених дій або заходів здійснюється на підставі таких документів:
бойовий наказ (бойове розпорядження);
журнал бойових дій (вахтовий, навігаційно-вахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки або бойове донесення або постова відомість (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад);
рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях або заходах, у виконанні бойових (спеціальних) завдань.
Пунктом 8 розділу XXXIV Порядку № 260 визначено, що виплата додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів: командирів (начальників) військових частин - особовому складу військової частини; керівника органу військового управління - командирам (начальникам) військових частин.
Отже необхідною умовою для отримання додаткової винагороди є не лише перебування військовослужбовця в районах проведення воєнних (бойових) дій, а саме прийняття безпосередньої участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів.
При цьому, наведені обставини мають бути підтверджені документально, зокрема журналами бойових дій, наказами командира військової частини.
Верховний Суд у постанові від 24 листопада 2024 року по справі №500/6011/23 аналізуючи новий підхід до виплати додаткової винагороди у зв'язку з виданням наказу Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року №44, зазначив про те, що відповідний наказ допускає більшу диверсифікацію розміру додаткової грошової винагороди та визначення її виплати залежно від характеру та місця виконання завдань, 300000 грн виплачується лише на час виконання бойових або спеціальних завдань.
Як вбачається із позовної заяви, позивач зазначив, що у листопаді-грудні 2024 року та січні-лютому 2025 року отримував додаткову грошову винагороду, проте з березня по травень 2025 року 2025 року таку винагороду йому не нараховували.
При цьому, будь-яких доказів на підтвердження виконання бойових або спеціальних завдань, позивачем не надано.
Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що позивачу не нараховувалась та не виплачувалась додаткова грошова винагорода у розмірі до 30000,00 грн за спірний період з тих підстав, що останній не приймав безпосередньої участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, доказів протилежного матеріали справи не містять.
Також суд звертає увагу на те, що у зв'язку з прийняття наказу Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року №44, з 01 лютого 2023 року сам по собі факт перебування позивача на військовій службі без виконання бойових (спеціальних) завдань згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) не свідчить про наявність підстав для проведення виплати додаткової винагороди, передбаченої Постановою №168, оскільки положення вказаної Постанови прямо визначають, що її виплата здійснюється в розмірі до 30000 грн пропорційно в розрахунку на місяць при настанні умов, що визначаються керівниками відповідних міністерств.
З огляду на викладене, судом не встановлено протиправної бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу додаткової винагороди за березень-травень 2025 року, у зв'язку із чим позовні вимоги у вказаній частині також не підлягають задоволенню.
Враховуючи, що судом не встановлено протиправних дій військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України при розрахунку при звільненні позивача, враховуючи, що позивачем не надано до суду доказів не повного розрахунку при звільненні, суд приходить до висновку, що і вимога про стягнення з відповідача середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, починаючи з 13.05.2025 по день фактичного розрахунку, але не більше ніж за шість місяців затримки задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги не знайшли свого підтвердження матеріалами справи, є не обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про відмову в задоволені позову.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ольга Горшкова