ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"24" жовтня 2025 р. справа № 300/2915/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тлумацької міської ради про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання до вчинення дій
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Тлумацької міської ради про
визнання протиправною та скасування відмови відповідача у призначенні позивачу компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі, яка викладена у листі №С-98 від 05.02.2025 та рішенні від 06.02.2025 про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
зобов'язання відповідача призначити з 10.01.2025 позивачу компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» від 23.09.2020 №859.
Позовні вимоги мотивовані тим, позивач звернувся із заявою та пакетом документів до відділу соціального захисту населення Тлумацької міської ради для призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі. Однак відповідачем відмовлено у призначенні такої компенсації у зв'язку з тим, що за результатами обстеження житлово-побутових умов ОСОБА_2 та висновку комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг встановлена здатність до самообслуговування та можливість задовольняти потреби без допомоги сторонніх осіб, а також різні місця реєстрації позивача та його бабусі. Позивач вважає, що відповідачем помилково оцінено стан ОСОБА_2 і не взято до уваги медичні висновки, а взято уваги факт різних прописок у позивача та його бабусі. Зазначає, що він разом із бабусею проживають на одному подвір'ї, однак за різними адресами. З наведених підстав, просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 05.05.2025 дану позовну заяву залишено без руху. На виконання ухвали суду позивачем усунуто недоліки позовної заяви у встановлений ухвалою строк.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Тлумацька міська рада отримала копію ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі 13.05.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа (а.с.37).
Заяв чи клопотань відповідач суду не подав, правом на подання відзиву на позов, у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, не скористався. Також відповідачем не повідомлено суд про поважність причин ненадання такого відзиву.
Згідно частини 6 статті 162, частини 2 статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Позивач зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 відповідно до витягу з реєстру територіальної громади (а.с. 7 зворот).
Відповідно до висновку ЛКК КНП «Тлумацької центральної міської лікарні» про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від 04.12.2024 №12 рекомендовано ОСОБА_2 постійний сторонній догляд (а.с. 20).
Позивач звернувся із відповідною заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, у якій дає згоду на надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 та просить призначити компенсацію за надання соціальних послуг на непрофесійній основі. Додатково зазначено, що позивач не працює та не отримує пенсію по інвалідності, за віком (а.с. 8,9).
Відповідно до акту проведення обстеження сім'ї №104 від 22.01.2025 обстеження проведено за адресою АДРЕСА_1 , де зареєстрована та проживає бабуся позивача ОСОБА_2 , соціальні послуги надаються щоденно. У графі висновок - рекомендація про призначення (не призначення) компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі зазначено, що ОСОБА_1 , онук проживають в одному населеному пункті, по різних прописках (на одному подвір'ї) (а.с. 11).
Згідно висновку про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг зазначено, що ОСОБА_2 не потребує надання соціальних послуг з догляду. Сума балів становить 63, ст.ІІІ (а.с. 12).
Рішенням Тлумацької міської ради про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі від 06.02.2025 зазначено, що позивач не має права на компенсацію фізичним особам, фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі по рішенню акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї (а.с. 10).
На звернення позивача відповідач листом від 05.02.2025 С-98 повідомив, що згідно висновку про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено ІІІ рухову активність, а також згідно акту проведення обстеження сім'ї №104 від 22.01.2025 онук ОСОБА_1 проживає в одному населеному пункті з бабусею ОСОБА_2 , але по різних адресах, що суперечить постанові №859 від 23.09.2020 (а.с.14).
Крім того, позивачем надано акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи від 25.03.2025 №91, у якому зазначено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно хворіє; в господарстві за адресою АДРЕСА_1 зареєстрована одна, але крім неї на одному подвір'ї за адресою АДРЕСА_1 проживає її онук ОСОБА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 34).
Не погоджуючись із відмовою відповідача у призначенні позивачу компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі, позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах визначає Закон України "Про соціальні послуги" від 17.01.2019 № 2671-VIIІ.
Відповідно до статті 1 Закону № 2671-VIII соціальні послуги - дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім'ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг. Порядок організації надання соціальних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частинами 6, 7 статті 13 Закону № 2671-VIII фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім'ї, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права і обов'язки та є: 1) особами з інвалідністю I групи; 2) дітьми з інвалідністю; 3) громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; 4) невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися; 5) дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги. Перелік зазначених тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів України.
Фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, виплачується компенсація за догляд.
Відповідно до статті 21 Закону № 2671-VIII рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів приймає структурний підрозділ з питань соціального захисту населення уповноважених органів системи надання соціальних послуг, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 11 цього Закону.
Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг приймається протягом 10 робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг за результатами оцінювання потреб особи/сім'ї у соціальних послугах. Рішення про відмову у наданні соціальної послуги може бути оскаржено у судовому порядку.
Пунктом 1 Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859, (даліПорядок №859) встановлено, що цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі - компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги) особам із числа членів своєї сім'ї, які спільно з нею проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки (далі - соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі) та є, зокрема особами з інвалідністю I групи.
Згідно з пунктом 3 Порядку №859 компенсація призначається і виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад (далі - уповноважені органи) за місцем проживання / перебування осіб, яким надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Відповідно до положень пункту 4 Порядку №859 розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
До запровадження автоматизованого обміну даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій фізична особа, яка надає соціальні послуги, подає довідки/інші документи про доходи за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Згідно із пунктом 6 Порядку №859 для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до уповноваженого органу заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пункті 7 цього Порядку.
Пунктом 7 Порядку №859 встановлено, що призначення і виплата компенсації здійснюються уповноваженим органом з місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів: у паперовій формі, зокрема: заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі; заяви про згоду отримувати соціальні послуги;декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім'ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги; копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю)
Уповноважений орган перевіряє подані/надіслані фізичною особою, яка надає соціальні послуги, документи/відомості, зазначає кількість прийнятих документів, порядковий номер заяви, дату її реєстрації, кількість неподаних документів, які необхідно подати, і дату, до якої такі документи повинно бути подано.
Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган протягом трьох робочих днів із дати отримання заяви надсилає на поштову адресу або адресу електронної пошти фізичної особи, яка надає соціальні послуги, повідомлення про те, що документи потрібно подати. Якщо документи подано не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, днем подання заяви вважається день її прийняття уповноваженим органом або відправлення поштою.
Уповноважений орган протягом двох робочих днів після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, за показниками згідно з додатком.
Комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, здійснюється фахівцями уповноваженого органу разом із представниками закладу охорони здоров'я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг, та/або її законного представника.
За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок за формою згідно з додатком.
Особа потребує надання соціальних послуг, якщо за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, їй установлено IV чи V групу рухової активності.
Відповідно до пункту 14 Порядку №859 компенсація призначається з місяця звернення за нею, якщо протягом місяця з дня звернення подано всі необхідні документи.
Рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні приймається структурним підрозділом протягом 10 днів з дати подання документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку, і наступного дня після його прийняття надсилається фізичній особі, яка надає соціальні послуги.
Для підтвердження факту спільного проживання з особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та догляду за нею складається акт про проведення обстеження сім'ї фахівцями уповноваженого органу. Форма акта про проведення обстеження сім'ї затверджується Мінсоцполітики.
Якщо фізична особа надає соціальні послуги за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, але має інше зареєстроване місце проживання, обстеження сім'ї для встановлення факту догляду є обов'язковим.
Тобто, акт про проведення обстеження сім'ї є обов'язковим лише у випадку коли особа, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та особа, яка надає ці послуги проживають окремо, або зареєстровані за різними місцями проживання.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що призначенню виплати компенсації уповноваженим органом передує обов'язок здійснення комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, за показниками згідно з додатком до Порядку №859, за результатами якого готується висновок за формою згідно з додатком до Порядку №859.
Як встановлено, відповідно до акту проведення обстеження сім'ї №104 від 22.01.2025 обстеження проведено за адресою АДРЕСА_1 , де зареєстрована та проживає бабуся позивача ОСОБА_2 , соціальні послуги надаються щоденно. У графі висновок - рекомендація про призначення (не призначення) компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі зазначено, що ОСОБА_1 , онук проживають в одному населеному пункті, по різних прописках (на одному подвір'ї) (а.с. 11).
Згідно висновку про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг зазначено, що ОСОБА_2 не потребує надання соціальних послуг з догляду. Сума балів становить 63, ст.ІІІ (а.с. 12).
Однак, суд звертає увагу, що за вимогами пункту 14 Порядку 859 обов'язковим є встановлення факту догляду, а не факту проживання. При цьому, доказів здійснення догляду за ОСОБА_2 іншими особами, матеріали справи не містять, відповідачем такі не надані.
Судом встановлено, що рішенням Тлумацької міської ради від 06.02.2025 відмовлено позивачу у призначенні компенсації, оскільки позивач не має права на компенсацію по рішенню акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї (а.с. 10).
Відповідно до правових висновків Верховного Суду, що висловлені у постанові від 18.03.2021 у справі №280/4057/19, загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як актів правозастосування, є їх обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення суб'єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу оскаржуваного рішення на відповідність вимогам частини 2 статті 2 КАС України, суд вказує про невмотивованість рішення Тлумацької міської ради від 06.02.2025, що є достатньою підставою для його скасування.
Щодо відмови відповідача, яка викладена у листі №С-98 від 05.02.2025, що згідно висновку про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено ІІІ рухову активність, що стало підставою для відмови у призначенні позивачу компенсації з надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі.
Суд зазначає, що такі мотиви не викладені в оскаржуваному рішенні. Не наведення мотивів прийнятого рішення не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких відповідач дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.
Про дотримання відповідачем означеної процедури свідчитиме належна мотивація прийнятого рішення: встановлення обставин, що мають значення для правильного вирішення висвітлених у заяві питань; посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення; оцінка доводів та аргументів особи, що до якої приймається рішення; норми права, що застосовані, і ті, що не застосовані, з викладенням мотивів їх незастосування.
Вказані дії належать до повноважень відповідача (структурного підрозділу з питань соціального захисту населення уповноважених органів системи надання соціальних послуг) і суд позбавлений можливості за таких умов вирішувати питання про призначення компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі, відповідно до постанови КМ України № 859 від 23.09.2020 "Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі".
Верховний Суд у постанові від 03.04.2024 у справі №560/6217/21 дійшов висновку, що суб'єкт владних повноважень не може обґрунтовувати правомірність рішення, що оскаржується, іншими обставинами, ніж ті, що зазначені безпосередньо в документі, що оскаржується. За іншого підходу суб'єкт владних повноважень міг би самостійно та довільно змінювати (доповнювати) обґрунтування своїх дій (рішень) після їх вчинення (ухвалення), що не сумісне з принципами правової визначеності та належного урядування. У зв'язку з цим адміністративний суд під час перевірки правомірності рішення суб'єкта владних повноважень, повинен надати правову оцінку лише тим обставинам, які стали підставою для його прийняття та наведені безпосередньо у цьому рішенні, а не тим, які в подальшому були виявлені суб'єктом владних повноважень для доведення правомірності («виправдання» свого рішення).
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до висновку ЛКК КНП «Тлумацької центральної міської лікарні» про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від 04.12.2024 №12 рекомендовано ОСОБА_2 постійнний сторонній догляд (а.с. 20).
Таким чином, враховуючи вищенаведене, відмова відповідача, яка викладена у листом від 05.02.2025 С-98, що згідно висновку про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено ІІІ рухову активність, а також згідно акту проведення обстеження сім'ї №104 від 22.01.2025 онук ОСОБА_1 проживає в одному населеному пункті з бабусею ОСОБА_2 , але по різних адресах, що суперечить постанові №859 від 23.09.2020 (а.с.14), суд вважає необгрунтованою, оскільки не ґрунтується на належному дослідженні питання здійснення ОСОБА_1 догляду за ОСОБА_2 .
Водночас, вимога позивача щодо зобов'язання відповідача призначити виплату позивачу компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, відповідно допостанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», задоволенню не підлягає, оскільки згідно Порядку №859, саме відповідач є суб'єктом, уповноваженим на прийняття відповідного рішення. Такому рішенню передує з'ясування обставин та наявності умов для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Прийняття судом рішення про призначення компенсації без з'ясування уповноваженим органом таких обставин та наявності відповідних умов є передчасним, необґрунтованим і може призвести до безпідставного призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Отже, зважаючи на наведене, слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 10.01.2025 про призначення компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі та прийняти рішення відповідно до Порядку №859.
Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1000,00 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 06.02.2025 про відмову у призначенні ОСОБА_1 компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі.
Зобов'язати Тлумацьку міську раду Івано-Франківського району Івано-Франківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.01.2025 про призначення компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі та прийняти рішення у відповідності з Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особи, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859.
В задоволенні решти вимог позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 04054234, вул. Макуха, 12, м. Тлумач, Івано-Франківський р-н, Івано-Франківська область, 78001) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в розмірі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Григорук О.Б.