Рішення від 22.10.2025 по справі 522/17562/25

Роздільнянський районний суд Одеської області

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 522/17562/25

Номер провадження: 2/511/1421/25

22 жовтня 2025 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді: Гринчак С. І.,

секретаря судового засідання- Полихи Ю.О.,

за участю:

представника позивача Тулаїнової О.С. (дистанційно)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна Одеської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Одеського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Короткий зміст позову.

У серпні 2025 року представник Одеського обласного центру зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просили стягнути з відповідача на їх користь заборгованість з виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 3139,66 грн., та витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028,00грн..

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що 06.02.2024 року до Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості звернулась з приводу пошуку роботи ОСОБА_1 . На підставі заяви ОСОБА_1 про надання (поновлення) статусу безробітного, Наказом №НТ240206від 06.02.2024 року, відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VІ, її було зареєстровано в центрі зайнятості. У вказаній заяві ОСОБА_1 зазначила, що через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно.

Відповідно до ч. 1,3,4 ст.22, ч.1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року №1533-111 (із змінами), Наказом від 07.02.2024 року № НТ240207 їй було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю.

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду проведено перевірку факту зайнятості безробітної ОСОБА_1 у ФОП ОСОБА_2 шляхом інформаційного обміну.

В результаті обміну інформації між Одеською філією Одеського ОЦЗ та ФОП ОСОБА_2 (далі-ФОП ОСОБА_2 , згідно даних про особу з ДРЗДСС встановлено дані про перебування громадянки ОСОБА_1 під час знаходження на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітної в цивільно-правових відносинах з ФОП ОСОБА_2 , тобто ОСОБА_1 була зареєстрована в центрі зайнятості, як безробітна з 06.02.2024 но 10.04 2024.

Згідно наказу від 29.12.2023 № 9 К «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 знаходилася у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_2 на посаді продавця продовольчих товарів з 30.12.2023 року.

Таким чином, ОСОБА_1 з 30.12.2023 по 20.09.2024 перебувала у трудових відносинах у ФОП ОСОБА_2 та одночасно була зареєстрована в Одеській філії Одеського ОЦЗ, як безробітна, з 06.02.2024 по 10.04.2024.

З огляду на те, що відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, факт працевлаштування ОСОБА_1 в ФОП ОСОБА_2 мав юридичне значення та значно впливав на умови виплати останній допомоги по безробіттю за період з 06.02.2024 по 10.04.2024, зокрема, даний факт позбавляв ОСОБА_1 права на отримання вищезазначеної допомоги. За результатом розслідування Одеською філією Одеського ОЦЗ було складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості призначення і виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття від 04.06.2025 року №32.

Із зазначеного вбачається, що ОСОБА_1 порушила ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме - нею не було своєчасно подано відомості про обставини, що впливають на умови виплати їй матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (факт перебування у цивільно-правових відносинах з ФОП ОСОБА_2 .

Наказом від 22.05.2024 №НТ240522 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю у разі припинення реєстрації безробітного відповідно до статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» з 10.04.2024.

Наказом від 22.05.2024 №НТ240522 ОСОБА_1 припинено реєстрацію безробітних (підстави: непідтвердженого наміру перебування у статусі зареєстрованого безробітного без поважних причин) ЦЗ протягом 30 робочих днів з дня, наступного за днем останнього (відвідування) підтвердження з 10.04.2024.

Наказом від 04.06.2025 №1530250604 затверджено повернути кошти у встановленому порядку відповідно до ч.3 ст. 36 ЗУпЗДССВБ.

04.06.2025 року Одеським обласним центром зайнятості видано Наказ №258 про організацію повернення коштів, виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі ОСОБА_1 з 07.02.2024 но 09.04.2024 у розмірі 3 139 гри. 66 коп. (три тисячі сто тридцять дев'ять гривень 66 копійок).

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Одеською філією Одеського ОЦЗ вживалися заходи щодо відшкодування заборгованості пов'язаної із виплатою виплаченого забезпечення та вартості падання соціальних послуг ОСОБА_1

05.06.2025 року за вих.№2069/01 -12/02-25. останній було направлено лист-претензію Одеської філії Одеського ОЦЗ з вимогою у добровільному порядку сплатити борг у розмірі 3 139 гри. 66 коп. (три тисячі сто тридцять дев'ять гривень 66 копійок) у тридцяти денний термін з дня отримання зазначеного листа.

Однак, повідомлення про необхідність добровільного повернення незаконно отриманих коштів залишилось без належного реагування з боку відповідача.

Станом на теперішній час боржником самостійно кошти не повернуто, що зумовило звернення Одеського обласного центру зайнятості до суду з відповідним позовом.

Процесуальні дії.

04.08.2025 року представник Одеського обласного центру зайнятості звернувся до Приморського районного суду Одеської області з позовом до ОСОБА_1 , в якому просили стягнути з відповідача на їх користь заборгованість з виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 3139,66 грн., та витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028,00грн..

Ухвалою судді Приморського районного суду м.Одеси від 07.08.2025 року матеріали позовної заяви передані на розгляд за підсудністю До Роздільнянського районного суду Одеської області.

Згідно з автоматизованою системою документообігу суду при розподілі справ між суддями для розподілу вказана справа 15.09.2025 року була розподілена в провадження судді Гринчак С.І.

Ухвалою судді Роздільнянського районного суду Одеської області від 16.09.2025 року прийнято до свого провадження за позовною заявою Одеського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та відкрито провадження по справі призначено до розгляду в спрощеному позовному провадження з викликом сторін в судове засідання (а.с.29).

Ухвалою судді Роздільнянського районного суду Одеської області від 22.09.2025 року задоволено заяву представника позивача - Тулаїнової Ольги Сергіївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (а.с.45)

Позиції сторін у судовому засіданні.

В судовому засіданні представник позивача - Тулаїнова О.С., діюча на підставі довіреності від 28.03.2025 року (а.с.44) підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у позові та не заперечувала проти ухвалення заочного рішення по справі.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, шляхом надіслання судової повістки ( а.с.40), причини неявки суду не повідомила, заяв про відкладення розгляду справи або слухання справи у її відсутність суду не надала, не подала відзив. ( а.с.42).

Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У зв'язку з неявкою відповідача та не повідомленням ним про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 223 ЦПК України, суд зі згоди позивача вважає за можливе розглядати справу в заочному порядку та ухвалити заочне рішення, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (AlimentariaSandersS.A. v. Spain).

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі «Смірнова проти України»).

Диспозиція частини восьмої статті 178 ЦПК України визначає, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підставні та підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлені судом фактичні обставини та відповідне нормативно-правове обґрунтування.

Умови призначення та порядок надання громадянам допомоги по безробіттю визначається Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», та «Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 №613 (який був чинний на момент призначення допомоги по безробіттю).

Відповідно до п.1 ч. 1ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Пункт 8 частини 1статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» передбачає, що реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості та трудової міграції, припиняється у разі встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг.

Згідно ч.1ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.

Судом встановлено, що 06.02.2024 року ОСОБА_1 звернулася до Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості з заявою про надання/поновлення статусу безробітного (а.с. 18).

Із змісту поданої заяви про надання статусу безробітного встановлено, що ОСОБА_1 не вказувала відомості про отримання нею інших доходів, а також ознайомлена із правами та обов'язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних відомостей, що підтверджується її підписом.

Наказом від 06.02.2024 року №НТ240206, відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VІ, ОСОБА_1 зареєстровано в центрі зайнятості. (а.с.20)

Наказом від 07.02.2024 року №НТ240207 ОСОБА_1 призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю. (а.с.20)

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та цього Закону.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2014 року № 90 «Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення» до внесення змін до Законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення» служба зайнятості продовжує виконувати завдання і функції у сфері зайнятості населення, трудової міграції та соціального захисту від безробіття, а також функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і фінансуються за рахунок і в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до Положення про Одеський обласний центр зайнятості, затвердженого Наказом Державного центру зайнятості від 02.11.2023 року № 174 (далі Одеський ОЦЗ) Одеський обласний центр зайнятості є неприбутковою державною установою в централізованій системі державних установ Державної служби зайнятості, підпорядкованою та підзвітною Державному центру зайнятості. (а.с.8-15)

Судом встановлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована в центрі зайнятості, як безробітна з 06.02.2024 но 10.04 2024.

Одеським ОЦЗ, з метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду, було проведено перевірку факту зайнятості безробітної ОСОБА_1 шляхом інформаційного обміну у ФОП ОСОБА_2 .

Згідно даних про особу з ДРЗДСС встановлено дані про перебування громадянки ОСОБА_1 під час знаходження на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітної в цивільно-правових відносинах з ФОП ОСОБА_2 .

Так, в результаті обміну інформації між Одеською філією Одеського ОЦЗ та ФОП ОСОБА_2 (далі-ФОП ОСОБА_2 ) встановлено, що згідно наказу від 29.12.2023 № 9 К «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 знаходилася у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_2 на посаді продавця продовольчих товарів з 30.12.2023 року по 20.09.2024 року, наказом №13 К від 20.09.2024 «Про припинення трудового договору (контракту)». (а.с.22 зв.бік,23)

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 з 30.12.2023 по 20.09.2024 перебувала у трудових відносинах у ФОП ОСОБА_2 та одночасно була зареєстрована в Одеській філії Одеського ОЦЗ, як безробітна, з 06.02.2024 по 10.04.2024.

З огляду на те, що відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, факт працевлаштування ОСОБА_1 в ФОП ОСОБА_2 мав юридичне значення та значно впливав на умови виплати останній допомоги по безробіттю за період з 06.02.2024 по 10.04.2024, зокрема, даний факт позбавляв ОСОБА_1 права на отримання вищезазначеної допомоги.

За результатом розслідування Одеською філією Одеського ОЦЗ було складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості призначення і виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття від 04.06.2025 року №32. ( а.с. 21).

Із зазначеного вбачається, що ОСОБА_1 порушила ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме - нею не було своєчасно подано відомості про обставини, що впливають на умови виплати їй матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (факт перебування у цивільно-правових відносинах з ФОП ОСОБА_2

Абзацом 3 п.п.1 п.32 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року №446 встановлено, що центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного в разі укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).

Абзацом 17 п.п.1 п. 32 цього Порядку встановлено, що центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного в разі встановлення факту подання зареєстрованим безробітним недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг.

Згідно абзацу 5 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.

Згідно ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Також відповідно до п.15 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженого Наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України 10 вересня 2024 року № 23492/439/620, Постанова правління Пенсійного фонду України 10 вересня 2024 року № 27-1 та зареєстрованого в міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за №1462/42807, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Наказом від 22.05.2024 №НТ240522 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю у разі припинення реєстрації безробітного відповідно до статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» припинено реєстрацію безробітних (підстави: непідтвердженого наміру перебування у статусі зареєстрованого безробітного без поважних причин) ЦЗ протягом 30 робочих днів з дня, наступного за днем останнього (відвідування) підтвердження з 10.04.2024 (а.с.20 зв.бік).

04.06.2025 року Одеським обласним центром зайнятості видано Наказ №258 про організацію повернення коштів, виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі ОСОБА_1 з 07.02.2024 но 09.04.2024 у розмірі 3 139 гри. 66 коп. (три тисячі сто тридцять дев'ять гривень 66 копійок). (а.с.27-28)

Довідкою Одеського обласного центру зайнятості від 03.06.2025 року № 54/06- 02-25 підтверджується, що сума нарахованої та виплаченої допомоги по безробіттю ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 07.02.2024 року по 09.04.2024 року, яка підлягає поверненню до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, складає 3 139,66 грн. ( а.с.29).

Наказом від 04.06.2025 №1530250604 затверджено повернути кошти у встановленому порядку відповідно до ч.3 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (а.с.20)

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Одеською філією Одеського ОЦЗ вживалися заходи щодо відшкодування заборгованості пов'язаної із виплатою виплаченого забезпечення та вартості падання соціальних послуг ОСОБА_1 .

Так, 05.06.2025 року за вих.№2069/01-12/02-25, відповідачу було направлено лист-претензію Одеської філії Одеського ОЦЗ з вимогою у добровільному порядку сплатити борг у розмірі 3 139 гри. 66 коп. (три тисячі сто тридцять дев'ять гривень 66 копійок) у тридцяти денний термін з дня отримання зазначеного листа. Однак, повідомлення про необхідність добровільного повернення незаконно отриманих коштів залишилось без належного реагування з боку відповідача.(а.с.25,26).

Відповідно дост.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннямист.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 1215 ЦК України не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Висновки суду.

Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності.

Згідно ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Так, позивачем наведено в ході судового розгляду та підтверджено належними та допустимими доказами правомірний факт звернення до суду з вимогами про стягнення заборгованості в наслідок виплаченої допомоги по безробіттю. Однак відповідач не надав суду доказів, які б спростували твердження позивача щодо порушення ним умов надання допомоги по безробіттю, наявність надмірно виплаченої допомоги, а також її розмір.

Таким чином, в ході розгляду справи встановлено, що відповідач порушивши порядок надання допомоги та приховавши отриманий нею дохід із інших джерел має заборгованість перед Одеським обласним центром зайнятості на загальну суму 3139,66 гривень, яка жодними належними та допустимими доказами не спростована відповідачем, а тому підлягає стягненню на користь позивача.

Крім того, згідно з частиною 1 статті 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За такого, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений останнім про подачі позову до суду судовий збір в розмірі 3028,00 гривень.

Керуючись ст. ст.4,18,19,76-81,141,247, 259,263-265,281-284,288,289 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Одеського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Одеського обласного центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491435, місцезнаходження: 65007, м. Одеса, вул. Михайла Болтенка,10,) заборгованість з виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 3 139 грн. 66 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Одеського обласного центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491435, місцезнаходження: 65007, м. Одеса, вул. Михайла Болтенка,10,) витрати зі сплати судового збору в розмірі 3028, 00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене учасниками справив апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі протягом 30 днів апеляційної скарги з дня проголошення судового рішення.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 27 жовтня 2025 року.

Суддя С. І. Гринчак