Справа №521/2437/25
Номер провадження 3/521/1964/25
28 серпня 2025 року м. Одеса
Хаджибейський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Передерка Д.П.,
при секретарі Ковач Е.В.,
представника Одеської митниці Держмитслужби Берназ В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №0065/50000/25 від 29.01.2025 року, що надійшла з Одеської митниці Держмитслужби, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
про порушення митних правил, передбачених ст. 485 МК України, -
28.11.2024 року Одеською митницею з метою перевірки дотримання законодавства з питань митної справи ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 43223386) за фактом переміщення товару « ОСОБА_2 та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...», митною вартістю 1 176 482,60 грн., вагою брутто - 20770 кг., вагою нетто - 20 600,00 кг., код товарної позиції згідно УКТ ЗЕД 5702, що були ввезені на митну територію України від відправника «KARAR TEKSTIL SAN. VE TIC.LTD.STI» за митною декларацією типу ІМ ЕЕ від 18.12.2021 №UA100000/2021/999445 через пункт пропуску «Чорноморський морський порт» Одеської митниці, та слідували до Київської митниці на транспортних засобах реєстраційний номер 27P5974, VIN-code НОМЕР_2 , напівпричіп 27BT824, VIN-code НОМЕР_3 , водій громадянин Туреччини - ОСОБА_3 (пасп. U23476119), фірма перевізник - «CANBEY LOJISTIC Petrol Akaryakit Ith. Ihr.Tic.Ltd. STI.», направлений лист №7.10-5/20-02/8.5/20919 до Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області.
30.11.2024 року Головне управління Національної поліції в Одеській області листом №4/4-4520 (вхідний Одеської митниці від 04.12.2024 року №32482/8.5) надано наступну інформацію.
26.12.2021 року у с. Бурлача Балка Одеської області тягачем марки «RENAULT PREMIUM_440_19_Т», реєстраційний номер НОМЕР_4 (Туреччина), з напівпричепом марки «SERIN», реєстраційний номер НОМЕР_5 (Туреччина) було здійснено наїзд на жінку.
Відомості за даним фактом 26.12.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021160000001469 від 26.12.2021 року.
Сідловий тягач з напівпричепом та вантажем у вигляді килимів, органами досудового розслідування з місця дорожньо-транспортної пригоди вилучено та поміщено на майданчик зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.
28.12.2021 року ухвалою Київського районного суду м. Одеси накладено арешт на вилучені транспортні засоби із забороною відчуження, розпорядження і користування майном.
10.05.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ухвалив скасувати арешт та повернути сідловий тягач марки «RENAULT PREMIUM_440_19_Т», реєстраційний номер НОМЕР_4 (реєстрація Туреччина), в зчеплені з напівпричепом марки «SERIN», реєстраційний номер НОМЕР_5 (реєстрація Туреччина) власнику, а саме уповноваженій особі «CANBEY LOJISTIC Petrol Akaryakit Ith. Ihr.Tic.Ltd. STI.».
21.11.2023 вилучені вищезазначені транспортні засоби на виконання ухвали суду повернуто, відповідно до довіреності представнику власника в особі Мурата Оздажана.
Однак, арешт на вантаж у вигляді килимів судом не накладався, так як вказані речі не були знаряддям вчинення кримінального правопорушення.
У зв'язку із вищевикладеним, 25.07.2023 року вантаж «килими» було повернуто власнику - директору ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 .
Також, слідчим управління Головного управління Національної поліції в Одеській області надана розписка, згідно якої товар «килими» 25.07.2023 року був отриманий директором ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України, митне оформлення - це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Згідно ч. 2 ст. 194 Митного кодексу України, попереднє повідомлення про намір ввезти товари на митну територію України здійснюється шляхом надання митному органу, в зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, попередньої митної декларації або іншого документа, що може використовуватися замість митної декларації відповідно до статті 94 цього Кодексу.
Відповідно ст. 259 Митного кодексу України, попередня митна декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою митному органу, в зоні діяльності якого товари, транспортні засоби комерційного призначення будуть пред'явлені для митного оформлення, з метою проведення аналізу ризиків та прискорення виконання митних формальностей.
Згідно ст. 95 Митного кодексу України, встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту:
1)для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Відповідно ст. 101 Митного кодексу України, іноземні товари, поміщені у митний режим транзиту, зберігають статус іноземних товарів.
Згідно ст. 74 Митного кодексу України, імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Відповідно ч. 3 ст. 102 Митного кодексу України, при ввезенні товарів на митну територію України з метою подальшого їх поміщення у відповідний митний режим митний режим транзиту завершується фактичним доставленням товарів до визначеного митним органом або узгодженого з ним місця доставки.
Згідно ст. 289 Митного кодексу України обов'язок із сплати митних платежів виникає у разі ввезення товарів на митну територію України - з моменту фактичного ввезення цих товарів на митну територію України.
Відповідно ст. 297 Митного кодексу України у разі ввезення товарів на митну територію України суми митних платежів, нараховані митним органом, підлягають сплаті до Державного бюджету України платником податків до або на день подання митному органу митної декларації для митного оформлення.
Згідно ч. 1 ст. 200 Митного кодексу України після надання митним органом дозволу на пропуск товарів через митний кордон України власник товарів або уповноважена ним особа зобов'язані доставити товари та документи на них без будь-якої зміни їх стану у визначене митним органом місце і забезпечити перебування їх у цьому місці до прибуття посадових осіб митного органу, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно з ч. 8 ст. 257 Митного кодексу України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митним органом на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, про товари: найменування; звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; торговельна марка та виробник товарів; кількість у кілограмах (вага брутто, нетто) та інших одиницях виміру, тощо
.Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України №1011 від 20.09.2012 року, класифікатором типів декларацій встановлено, що «ІМ ЕЕ» - це попередня митна декларація з обсягом даних, необхідним для пропуску товарів через митний кордон України та доставлення до митного органу призначення.
Частиною 1 ст. 261 Митного кодексу України передбачено, що у разі подання відповідно до статей 259-260-1 цього Кодексу попередньої, тимчасової, спрощеної або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до цього Кодексу, подати митному органу додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою, спрощеною або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Диспозицією ст. 485 Митного кодексу України передбачено адміністративну відповідальність у разі заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Відповідно до наявних баз даних Одеської митниці на дату складання протоколу про порушення митних правил митне оформлення товару «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...» не здійснено.
Згідно службової записки митного поста «Чорноморськ» Одеської митниці від 27.01.2025 року №28-02/28-02-02/4035, визначено код товару згідно УКТ ЗЕД 5702 42 00 00 (ставка ввізного мита 8%, ПДВ 20%).
Загальна сума митних платежів, які підлягають обов'язковій сплаті у разі переміщення через митний кордон України товару за МД від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445 становить 348 238,85 грн.
Отже, за результатами проведеної перевірки встановлено, що товар «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...» переміщений за МД від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445 не подано ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» до митного оформлення та не сплачено митні платежі у розмірі 348 238,85 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Одержувачем, декларантом та особою, відповідальною за фінансове врегулювання товару «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...» є директор ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 , який як керівник підприємства: організує, визначає, формулює, планує, здійснює і координує діяльність підприємства та в розумінні п. 43 ст. 4 МК України є посадовою особою цього підприємства.
Отже, керівником ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 були вчинені протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів у сумі 348 238,85 грн.
На підставі вищевикладеного, Одеською митницею відносно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил митних №0065/500000/25 за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України.
Згідно положень ст. 526 МК України, у разі розгляду справи про порушення митних правил у суді про час та місце розгляду справи суд (суддя) повідомляє особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, а також відповідний митний орган. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим про час та місце судового засідання, згідно із діючою процедурою, до суду не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, будь-яких клопотань про відкладення розгляду провадження до суду не надав.
Відповідно до практики Європейського суду, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
За вказаних обставин, враховуючи строки розгляду справи та відповідно до ч. 4 ст. 526 Митного кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу про порушення митних правил у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Представник Одеської митниці Держмитслужби у суді заявила, що вина ОСОБА_1 доведена повністю матеріалами справи, тому просила визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України та накласти на нього стягнення, передбачене санкцією цієї статті.
Вислухавши думку представника митниці та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що особа, стосовно якої складено протокол, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та її дії кваліфікує за ст. 485 МК України.
Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Судом встановлено, що 28.11.2024 року Одеською митницею з метою перевірки дотримання законодавства з питань митної справи, направлений лист №7.10-5/20-02/8.5/20919 до Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області.
30.11.2024 року Головне управління Національної поліції в Одеській області листом №4/4-4520 (вхідний Одеської митниці від 04.12.2024 року №32482/8.5) надано наступну інформацію.
Так, на митну територію України від відправника «KARAR TEKSTIL SAN. VE TIC.LTD.STI» за митною декларацією типу ІМ ЕЕ від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445 через пункт пропуску «Чорноморський морський порт» Одеської митниці до Київської митниці на транспортних засобах реєстраційний номер 27P5974, VIN-code НОМЕР_2 , напівпричіп 27BT824, VIN-code НОМЕР_3 , водій громадянин Туреччини - ОСОБА_3 (пасп. U23476119), фірма перевізник - «CANBEY LOJISTIC Petrol Akaryakit Ith. Ihr.Tic.Ltd. STI.», ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 43223386) ввезено товар «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...», митною вартістю 1 176 482,60 грн., вагою брутто - 20770 кг., вагою нетто - 20 600,00 кг., код товарної позиції згідно УКТ ЗЕД 5702.
26.12.2021 року у с. Бурлача Балка Одеської області тягачем марки «RENAULT PREMIUM_440_19_Т», реєстраційний номер НОМЕР_4 (Туреччина), з напівпричепом марки «SERIN», реєстраційний номер НОМЕР_5 (Туреччина) було здійснено наїзд на жінку. Відомості за даним фактом 26.12.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021160000001469 від 26.12.2021 року.
Сідловий тягач з напівпричепом та вантажем у вигляді килимів, органами досудового розслідування з місця дорожньо-транспортної пригоди вилучено та поміщено на майданчик зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.
28.12.2021 року ухвалою Київського районного суду м. Одеси накладено арешт на вилучені транспортні засоби із забороною відчуження, розпорядження і користування майном.
10.05.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ухвалив скасувати арешт та повернути сідловий тягач марки «RENAULT PREMIUM_440_19_Т», реєстраційний номер НОМЕР_4 (реєстрація Туреччина), в зчеплені з напівпричепом марки «SERIN», реєстраційний номер НОМЕР_5 (реєстрація Туреччина) власнику, а саме уповноваженій особі «CANBEY LOJISTIC Petrol Akaryakit Ith. Ihr.Tic.Ltd. STI.».
21.11.2023 вилучені вищезазначені транспортні засоби на виконання ухвали суду повернуто, відповідно до довіреності представнику власника в особі Мурата Оздажана.
Однак, арешт на вантаж у вигляді килимів судом не накладався, так як вказані речі не були знаряддям вчинення кримінального правопорушення.
25.07.2023 року вантаж «килими» було повернуто власнику - директору ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 .
Також, слідчим управління Головного управління Національної поліції в Одеській області надана розписка, згідно якої товар «килими» 25.07.2023 року був отриманий директором ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» в особі ОСОБА_1 .
Частина 1 ст. 257 МК України закріплює, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, на які накладено електронний підпис декларанта.
Відповідно до положень ст. 259 МК України, попередня митна декларація подається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення або після їх ввезення, якщо ці товари, транспортні засоби перебувають на території пункту пропуску через державний кордон України. Попередня митна декларація подається декларантом до митного органу, в зоні діяльності якого товари, транспортні засоби комерційного призначення будуть пред'явлені для митного оформлення, з метою проведення аналізу ризиків та прискорення виконання митних формальностей.
Згідно з Класифікатором митних декларацій, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 №1011 року «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій», митна декларація типу «ІМ 40 ЕЕ» - це попередня митна декларація з обсягом даних, необхідним для пропуску товарів через митний кордон України та доставлення до митного органу призначення.
Тобто, у разі ввезення товарів на митну територію України декларант або уповноважена ним особа попередньо повідомляють митний орган, у зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, про намір ввезти ці товари.
У подальшому, для випуску товарів до заявленого митного режиму після оформлення попередньої митної декларації, ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення їх пред'явлення митному органу подається додаткова декларація«ІМ 40 ДЕ».
Митна декларація типу «ІМ 40 ЕЕ» разом із митною декларацією типу «ІМ 40 ДЕ» становлять митну декларацію, заповнену в звичайному порядку.
Під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим.
Згідно ст. 95 Митного кодексу України, встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту: для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Відповідно ч. 3 ст. 102 Митного кодексу України, для завершення митного режиму транзиту до закінчення строку, встановленого статтею 95 цього Кодексу, митному органу призначення повинні бути пред'явлені товари, поміщені у митний режим транзиту, та митна декларація або інший документ, визначений статтею 94 цього Кодексу.
Як встановлено в судовому засіданні, керівником ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» ОСОБА_1 25.07.2023 року отримано товар «килими», що підтверджується копією розписки, яка міститься в матеріалах справи.
Однак, ОСОБА_1 після отримання товару «килими», митному органу призначення, тобто Київській митниці, не пред'явлено товар, який поміщено у митний режим транзиту, та не подана митна декларація або інший документ, визначений статтею 94 цього Кодексу.
Відповідно до наявних баз даних Одеської митниці на дату складання протоколу про порушення митних правил митне оформлення товару «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...» не здійснено.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 259 МК України, обов'язок із сплати митних платежів виникає у разі ввезення товарів на митну територію України - з моменту фактичного ввезення цих товарів на митну територію України.
Згідно службової записки митного поста «Чорноморськ» Одеської митниці від 27.01.2025 року №28-02/28-02-02/4035, визначено код товару згідно УКТ ЗЕД 5702 42 00 00 (ставка ввізного мита 8%, ПДВ 20%).
Загальна сума митних платежів, які підлягають обов'язковій сплаті у разі переміщення через митний кордон України товару за МД від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445 становить 348 238,85 грн.
Отже, встановлено, що товар «Килими та килимове покриття для підлоги із текстильних матеріалів тканні...» переміщений за МД від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445 не подано ТОВ «ФОРТЕКС ГРУП УКРАЇНА» до митного оформлення та не сплачено митні платежі у розмірі 348 238,85 грн.
Диспозиція ст. 485 МК України визначає відповідальність за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Вина ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ст. 485 МК України підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи, а саме: протоколом про порушення митних правил №0065/500000/25 від 29.01.2025 року, копія митної декларації типу «ІМ ЕЕ» від 18.12.2021 року №UA100000/2021/999445, видатковий ордер №342241, товарно транспортна накладна №001118, дозвіл АЕ №712269 на в'їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу у міжнародному автомобільному сполученні, копія розписки директора ТОВ «Фортекс груп України» ОСОБА_1 від 25.07.2025 року, розпискою ОСОБА_4 від 21.11.2023 року, копією витягу ЄРДР №12021160000001469 від 26.12.2021 року та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи в дусі додержання Законів України буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) відсотків несплаченої суми митних платежів.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 9, 23, 27, 33, 40-1 КУпАП, ст.ст. 257, 264, 266, 458, 485, 486, 526 МК України, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) відсотків несплаченої суми митних платежів.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Дмитро Передерко