Рішення від 23.10.2025 по справі 560/9147/25

Справа № 560/9147/25

РІШЕННЯ

іменем України

23 жовтня 2025 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.01.2025 та 11.04.2025 №968230186669 про відмову у переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2025 №889-VІІІ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати позивачу до стажу державної служби періоди роботи з 01.09.1983 по 01.02.1986 у Славутському районному управлінні сільського господарства на посаді економіста, з 02.02.1986 по 27.07.1988 на посаді провідного спеціаліста в Славутському районному агропромисловому об'єднанні, з 29.07.1992 по 10.09.2010 на посадах у комунальному підприємстві "Редакція газети "Трудівник Полісся";

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування та виплату позивачу з 07.01.2025 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" у розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної у довідках від 03.01.2025 №С-21-25-570.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем протиправно відмовлено в переведенні з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV), на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.05.2025 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

До суду надійшов відзив, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області правом подати відзив не скористалося.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

07.01.2025 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про переведення на пенсію за віком згідно з Законом України "Про державну службу" та надала при цьому довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 03.01.2025 №С-21-25-570 видані виконавчим комітетом Славутської міської ради Хмельницької області.

Рішеннями Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.01.2025 та 11.04.2025 №968230186669 позивачу відмовлено у переході на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" за відсутності необхідного стажу.

Вважаючи такі рішення протиправними, позивач звернулась до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначаються Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII з 01.05.2016 втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб зазначених у пункті 10 і 12 цього розділу.

Пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229 (далі - Порядок №229), стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.

Згідно пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283 (далі - Порядок № 283), відповідно до пункту 1 якого, цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.

За приписами пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.

Згідно Переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, що є додатком до Порядку №283, включено місцеві органи державного управління міністерств і відомств УРСР та інших республік, а також СРСР.

Постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27.03.1962 «Про перебудову управління сільським господарством Української PCP» були створені територіальні виробничі колгоспно-радгоспні (радгоспно-колгоспні) управління по керівництву сільськогосподарським виробництвом, які підпорядковувались обласним управлінням і Міністерству виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів.

На виконання постанови ЦК КПРС від 14.11.1985 р. №1114 «Про подальше удосконалення управління агропромисловим комплексом» та постанови ЦК КП УРСР і Ради Міністрів УРСР від 10.12.1985 р. №429 «Про подальше удосконалення управління агропромисловим комплексом Української РСР» утворено Державний агропромисловий комітет Української РСР як центральний союзно-республіканський орган державного управління.

Постановою від 10.12.1985 №429 було визначено, що Державний агропромисловий комітет УРСР, агропромислові комітети областей, районні агропромислові об'єднання, підвідомчі їм радгоспи, підприємства, установи, організації та колгоспи утворюють систему Держагропрому УРСР і входять до єдиної системи Держагропрому СРСР. Державний агропромисловий комітет Української PCP являється центральним органом державного управління агропромисловим комплексом республіки.

Пунктом 3 вказаної постанови встановлено, що слід забезпечити відповідну перебудову районних агропромислових об'єднань, передбачивши їх організаційне укріплення як єдиних органів територіального управління господарствами, організаціями та підприємствами, що входять в агропромисловий комплекс. У зв'язку з цим визнати необхідним ліквідувати обласні та районні управління сільського господарства.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 16.10.1989 №253 «Про вдосконалення управління в агропромисловому комплексі республіки» було передбачено удосконалення функцій, форм і методів роботи створених на демократичній основі госпрозрахункових агропромислових об'єднань, всемірне поширення нових організаційних форм агропромислової інтеграції та кооперування - агропромислових об'єднань, агрокомбінатів, агрофірм, виробничих об'єднань, асоціацій та інших формувань, створюваних на добровільній основі. Агропромислове формування здійснює свою діяльність відповідно до положення, яке затверджується його вищим органом управління - зборами (конференцією) уповноважених представників підприємств і організацій, що входять до складу цього формування. Утворення замість існуючих агропромислових комітетів областей виборних органів господарського самоуправління - рад агропромислових формувань областей.

Згідно з Законом України «Про перелік міністерств та інші центральні органи державного управління Української PCP» від 13.05.1991 та постановою Кабінету Міністрів УРСР «Про порядок реалізації Закону України «Про перелік міністерств та інші центральні органи державного управління Української PCP» від 24.05.1991 №12 створено Міністерство сільського господарства і продовольства та відповідні обласні і районні управління сільського господарства.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Славутське районне управління сільського господарства та Славутське районне агропромислове об'єднання були місцевими органами управління центрального органу державного управління УРСР.

Згідно записів копії трудової книжки НОМЕР_1 , позивач у період з 01.09.1983 по 01.02.1986 працювала у Славутському районному управлінні сільського господарства на посаді економіста; 01.02.1986 позивач звільнена у зв'язку з ліквідацією районного управління сільського господарства у відповідності з Постановою ЦК КПРС №1114 від 14.11.1985 по переведенню до Славутського районного агропромислового об'єднання; з 02.02.1986 по 27.07.1988 на посаді провідного спеціаліста в Славутському районному агропромисловому об'єднанні, відтак періоди роботи позивача з 01.09.1983 по 01.02.1986 та з 02.02.1986 по 27.07.1988 підлягають зарахуванню до стажу державної служби.

Щодо стажу роботи позивача на посадах у редакції газети "Трудівник Полісся" суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 283, до стажу державної служби зараховується робота (служба), з поміж іншого, на посадах державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу", а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців; на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Пункт 2 "Порядку обчислення стажу державної служби", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283, доповнено абзацом вищенаведеного змісту постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року № 1435.

Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначення загальних засад діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування, врегульовані Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 року № 2493-III.

Згідно із статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 року № 2493-III (далі Закон № 2493-III), в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: шоста категорія-посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад.

Віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 21 Закону № 2493-III, пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно із статтею 22 Закону № 2493-III, до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста" від 23 вересня 1997 року № 540/97-ВР, (далі Закон № 540/97-ВР), стаж роботи журналіста в державних та комунальних суб'єктах у сфері медіа зараховується до стажу державної служби, а стаж державної служби зараховується до стажу роботи журналіста в державному або комунальному суб'єкті у сфері медіа.

Статтею 16 (в редакції статті відповідно до Закону України "Про медіа" від 13 грудня 2022 року № 2849-IX, який набрав чинності 13.12.2022 року), встановлено, що пенсійне забезпечення працівників суб'єктів у сфері медіа здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до статті 16 Закону № 540/97-ВР, (в редакції статті на дату набрання чинності Законом України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів), пенсійне забезпечення працівників засобів масової інформації здійснюється відповідно до принципів та норм, встановлених пенсійним законодавством України.

При нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю. При цьому період роботи в державних та комунальних засобах масової інформації прирівнюється до стажу державної служби.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 року № 377, (яка втратила чинність на підставі Постанови Кабінету Міністрів № 1038 від 28.12.2016 року), "Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", було затверджено "Перелік посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування (далі - Порядок №377).

Відповідно Переліку № 377, до посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування відносяться:

1) в друкованих засобах масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, районні, районні у містах Києві та Севастополі ради: головний редактор (редактор) заступник голови державної адміністрації, ради; заступник головного редактора завідуючий відділом, начальник (редактора), відповідальний відділу; секретар: -редактор (завідуючий) відділу заступник завідуючого відділом, заступник начальника відділу; -оглядач, кореспондент, головний спеціаліст, спеціаліст I і літературний працівник II категорії; -фотокореспондент спеціаліст I і II категорії;

2) в друкованих засобах масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є міські (крім міст Києва та Севастополя) ради: -головний редактор (редактор) заступник міського голови; -заступник головного редактора завідуючий відділом (редактора), відповідальний секретар; -редактор (завідуючий) відділу заступник завідуючого відділом; -оглядач, кореспондент, головний спеціаліст, провідний літературний співробітник спеціаліст, спеціаліст I і II категорії; -фотокореспондент спеціаліст I і II категорії.

Згідно п. 1 Порядку №377 до стажу роботи, що дає право на встановлення щомісячної надбавки за вислугу років і призначення пенсій журналістам державних і комунальних засобів масової інформації, зараховується стаж роботи на посадах, зазначених у переліку, затвердженому цією постановою, а також на посадах журналістів державних інформаційних агентств, зазначених у додатку 1, а саме: - до 1 серпня 1990 року - у засобах масової інформації, засновниками яких були партійні, комсомольські та профспілкові організації; - до 23 серпня 1991 року - у засобах масової інформації, засновниками яких були органи державної влади колишньої УРСР та інших республік СРСР, а також органи державної влади та військові формування колишнього СРСР (додаток 2); з 24 серпня 1991 року - у засобах масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є (були) органи державної влади або органи місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 3 Порядку № 377 документами для визначення стажу роботи журналіста є трудова книжка та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.

З огляду копії трудової книжки НОМЕР_1 , долученої до матеріалів справи, судом встановлено, що позивач 29.07.1992 прийнята на посаду кореспондента з питань агропромислового виробництва редакції громадської газети "Трудівник Полісся"; 04.01.1996 переведена на посаду завідуючого відділом агропромислових проблем редакції "Трудівник Полісся"; 19.02.1998 переведена на посаду кореспондента з агропромислових проблем редакції газети "Трудівник Полісся"; 26.05.2008 назва редакції газети "Трудівник Полісся" замінена на комунальне підприємство редакція газети "Трудівник Полісся", згідно рішення Славутської міської ради та Славутської районної ради; 26.05.2008 на позивача покладено тимчасове виконання обов'язків головного редактора комунального підприємства редакції "Трудівник Полісся"; 01.09.2008 переведена на посаду редактора відділу АГП (агропромислового комплексу) на постійній основі та продовжено тимчасове виконання обов'язків головного редактора; 24.12.2008 на постійній основі на посаді редактора відділу АПК; 09.09.2010 звільнена з посади редактора відділу АПК КП "Редакція газети "Трудівник Полісся".

Отже позивач працювала на посадах громадської газети "Трудівник Полісся", яка в подальшому рішенням Славутської міської ради та Славутської районної ради перейменована на "Комунальне підприємство редакція газети "Трудівник Полісся", що свідчить про те, що юридична особа в період роботи позивача була комунальним засобом масової інформації.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що період роботи позивача з 29.07.1992 по 10.09.2010 на посадах у комунальному підприємстві "Редакція газети "Трудівник Полісся" підлягає зарахуванню до стажу державної служби, оскільки посади, які займала позивач відносяться до посад журналіста.

Оскільки позивач відповідно до відомостей трудової книжки має стаж більше як 20 років роботи на посадах, які як встановлено судом віднесені до категорій посад державних службовців, відтак має право на призначення пенсії за віком згідно з статтею 37 Закону №3723-XII.

Європейський суд з прав людини у пунктах 52, 56 рішення від 14.10.2010 у справі "Щокін проти України" зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Суд, однак, зобов'язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у світлі практики Суду. На думку ЄСПЛ, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості та точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу "якості закону", передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника. Таким чином, у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

За таких обставин рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.01.2025 та 11.04.2025 №968230186669 є протиправними та підлягають скасуванню.

У відзиві на адміністративний позов відповідач посилається на те, що довідки від 03.01.2025 №С-21-25-570 не відповідають вимогам Порядку №622 від 14.09.2016 зі змінами, затвердженими Постановою №823.

Однак суд критично ставиться до зазначеного посилання, оскільки зазначені довідки відповідають формам, які містяться в додатках 4, 6 до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823.

Враховуючи викладене слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування і виплату позивачу з 07.01.2025 пенсії державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ з врахуванням відомостей зазначених у довідках від 03.01.2025 №С-21-25-570 виданих виконавчим комітетом Славутської міської ради Хмельницької області.

Враховуючи наведене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Позивач сплатив судовий збір у розмірі 1211,20 гривень, тому ці витрати необхідно присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.01.2025 та 11.04.2025 №968230186669 про відмову у переведенні ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 01.09.1983 по 01.02.1986 у Славутському районному управлінні сільського господарства на посаді економіста, з 02.02.1986 по 27.07.1988 на посаді провідного спеціаліста в Славутському районному агропромисловому об'єднанні, з 29.07.1992 по 10.09.2010 на посадах у комунальному підприємстві "Редакція газети "Трудівник Полісся".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 з 07.01.2025 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" у розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної у довідках від 03.01.2025 №С-21-25-570 виданих виконавчим комітетом Славутської міської ради Хмельницької області.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) гривень 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 )

Відповідачі:Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. Січових Стрільців, 15,м. Івано-Франківськ,Івано-Франківська обл., Івано-Франківський р-н,76018 , код ЄДРПОУ - 20551088) Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя О.О. Михайлов