Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
20 жовтня 2025 року № 520/11473/23
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бадюкова Ю.В.,
при секретарі судового засідання - Андрущенко Д.В.,
за участі представників:
позивача - не з'явився,
відповідача - Власової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" (вул. Киргизька, буд. 19, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 40181642)
до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" (далі по тексту - позивач, ТОВ "РемМашРесурс", товариство) звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ДПС у Харківській області, ГУ ДПС, контролюючий орган, владний суб'єкт, орган публічної адміністрації), в якому, з урахуванням ухвали Харківського окружного адміністративного суду про роз'єднання позовних вимог від 12 червня 2023 року, просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення № 00/7280/0416 від 06.04.2023 року прийняте Головним управлінням Державної податкової служби України в Харківській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення № 00/7280/0416 від 06.04.2023 року, яким контролюючим збільшено Товариству з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 356089, 00 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в розмірі 35608, 90 грн. було прийнято на підставі висновків акту камеральної перевірки № 2375/20-40-04-16-03 від 08.02.2023 р., котрі є хибними та помилковими, а прийняте ППР - незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки у січні 2022 року підприємство по взаємовідносинам із ТОВ "СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР "МЕТАЛУРГ" помилково повторно складено податкову накладну № 4 від 27.01.2022 та податкову накладну N 8 від 31.01.2022 р.
Позивачем складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 року за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022 року) та складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 року № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022 року), яким скореговано в сторону зменшення суму податкового зобов'язання за вищевказаними податковими накладними. Дані розрахунки коригування зареєстровано в ЄРПН: 1) 16.02.2022 року, реєстраційний номер - отримано 43005393; 2) 16.02.2022 року - отримано 4300593).
Причиною коригування позивачем зазначено - код "103" (повернення товару або авансових платежів). Але Відповідачем противоправно зупинено реєстрацію цих РК.
Відтак, податкова накладна № 4 від 27.01.2022 року, реєстраційний номер документа 9022902772 та податкова накладна N 8 від 31.01.2022 року були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних помилково, а відповідні суми податку не включені до податкової декларації з ПДВ.
Рішенням комісії ДПС з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 13006/40181642/2 від 17.06.2022 року та рішенням комісії ДПС з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 13002/40181642/2 від 17.06.2022 року відмовлено у задоволенні скарг.
Відповідно до пункту 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.
У разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок (пункт 22 Порядку №1307).
Наказом Міністерства фінансів України 17.09.2018 №763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року №1307», серед іншого, доповнено Порядок заповнення податкової накладної пунктом 24 «У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок(ки) коригування до податкової(их) накладної(их), зайво складеної(их) на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
Позивач не погоджується із прийнятим податковим повідомленням - рішенням та вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02 червня 2023 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Ухвалою ХОАС від 13.06.2023 року зупинено провадження в адміністративній справі № 520/11473/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" до Головного управління ДПС у Харківській області про скасування податкового повідомлення - рішення до набрання законної сили рішенням по адміністративній справі № 520/10697/22.
Ухвалою ХОАС від 21.05.2025 року судом постановлено клопотання представника відповідача про поновлення провадження у справі - задовольнити та поновити провадження в адміністративній справі № 520/11473/23.
Згідно з ухвалою від 21.05.2025 р. подальший розгляд адміністративної справи № 520/11473/23 вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання
Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що згідно даних уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року (від 05.01.2023р № 9000461618) обсяги постачання (без ПДВ) за операціями на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою (рядок 1.1) за січень 2022 року визначені підприємством в сумі 469 146грн, ПДВ - 93 829,00 гривень.
Таким чином, підприємством в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року (від 05.01.2023р № 9000461618) з урахуванням розрахунків коригування № 1 від 01.02.2022 дата реєстрації 16.02.2022 року на суму ПДВ -95000,00 грн і №2 від 01.02.2022 дата реєстрації 16.02.2022 на суму ПДВ -261088,79 грн., тобто загальна сума заниження податкових зобов'язань складає 356 089, 00 гривень.
Встановлені перевіркою та відображені в акті перевірки факти заниження суми ПДВ по податкових зобов'язаннях, з урахуванням наявної інформації з ЄРПН, призвели до заниження загальної суми податкових зобов'язань за операціями на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою (ряд. 1.1 декларації) за звітний період січень 2022 року на суму ПДВ 356089,00 грн. за травень 2022 року, чим порушено вимоги пункту 187.1 статті 187, пункту 200.1, пункту 200.2, пункту 200.4 статті 200 Кодексу, підпункту 1, підпункту 2 пункту 3 розділу V Порядку.
Вважає доводи позивача безпідставними та необґрунтованими у зв'язку з чим просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без участі позивача та його представника.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечила проти задоволення позовних вимог повністю з підстав та мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" зареєстроване юридичною особою у відповідності до чинного законодавства України в Єдиному державному реєстрі ЮО, ФО-П та ГФ, зареєстроване платником податку на додану вартість згідно свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 01.04.2016 р. № 200705219, основний вид діяльності за КВЕД: 33.12-ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення.
Як встановлено на підставі матеріалів справи, Харківським окружним адміністративним судом у рішенні від 19.12.2023 року, а також Другим апеляційним адміністративним судом у постанові від 19.06.2024 № 520/26723/23 по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії: «Судовим розглядом справи встановлено, що 27.10.2021 між ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» (субпідрядник) та ТОВ “СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР “МЕТАЛУРГ» (генпідрядник) укладено договір підряду № 8310Т1034 про проведення робіт по капітальному ремонту парового котла БКЗ-75/39 ГМА № 7 (т. 1 а.с. 26 зворотній бік - 31).
Відповідно до п. 1.2 Договору № 8310Т1034 генпідрядник зобов'язується прийняти виконані субпідрядником роботи та сплатити їх на умовах цього договору.
Відповідно до п. 3.7.1 Договору № 8310Т1034 оплату виконаних робіт генпідрядник зобов'язаний здійснити шляхом переведення грошових коштів на рахунок субпідрядника на протязі 30 календарних днів з дати підписання сторонами акту приймання виконаних робіт.
Відповідно до п. 4.2 Договору № 8310Т1034 здача приймання робіт оформлюється актами приймання виконаних робіт.
У грудні 2021 ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» виконало роботи у сумі 2 566 532.76 грн. в т.ч. ПДВ 427 755.46 грн., згідно довідки про вартість виконаних робіт та витрат та акту приймання виконаних робіт від 29.12.2021 (т. 1 а.с. 32, 85-90) та виставлено рахунок № 144 від 29.12.2021 (т. 1 а.с. 93).
На підставі акту приймання виконаних робіт від 29.12.2021 складена податкова накладна № 21 від 29.12.2021 (т. 1 а.с. 20).
Згідно платіжного доручення № 516 від 27.01.2022 підприємство отримало оплату від ТОВ “СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР “МЕТАЛУРГ» у сумі 1 566 532.76 грн. в т.ч. ПДВ 261 088.79 грн, призначення платежу : за послуги за договором № 8310Т1034 згідно рахунку 144 від 29.12.2021 (т. 1 а.с. 33).
На підставі платіжного доручення № 516 від 27.01.2022 ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» помилково повторно складено податкову накладну № 4 від 27.01.2022 на виконані згідно акту приймання виконаних робіт від 29.12.2021 роботи (т. 1 а.с. 17).
Також згідно платіжного доручення № 574 від 31.01.2022 підприємство отримало оплату від ТОВ “СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР “МЕТАЛУРГ» у сумі 570 000.00 грн в т.ч. ПДВ 95 000.00 грн, призначення платежу : за ремонт котла, договір № 8310Т1034 згідно рахунку 144 від 29.12.2021 (т. 1 а.с. 41).
На підставі платіжного доручення № 574 від 31.01.2022 ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» помилково повторно складено податкову накладну № 8 від 31.01.2022 на виконані згідно акту приймання виконаних робіт від 29.12.2021 роботи (т. 1 а.с. 18).
01.02.2022 позивачем виписано розрахунок коригування № 2 до податкової накладної № 4 від 27.01.2022 на загальну суму 1 566 532.76 грн. в т.ч. ПДВ 261 088.79 грн (код ДКПП 33.12 - ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення) (т. 1 а.с. 22).
Також 01.02.2022 позивачем виписано розрахунок коригування № 1 до податкової накладної № 8 від 31.01.2022 на загальну суму 570 000.00 грн в т.ч. ПДВ 95 000.00 грн (код ДКПП 33.12 - ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення).
Вказані розрахунки коригування 17.02.2022 позивачем направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді засобами автоматизованої системи “Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України, що підтверджується відповідним повідомленням з вказаної автоматизованої системи.
17.02.2022 ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» отримало через “Автоматизовану систему “Єдине вікно подання електронних документів" квитанції, у яких зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 01.02.2022 № 1, № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Сума компенсації вартості товару/послуги 33.12, зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=7.6336%, "Р"=0" (т. 1 а.с. 23, 25).
17.02.2022 ТОВ “РЕММАШРЕСУРС» направило контролюючому органу повідомлення № 1 та № 2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (т. 1 а.с. 42, 45).
До вказаних повідомлень позивачем додано письмові пояснення та документів, копії яких містяться у матеріалах справи.
Рішеннями Комісії від 03.06.2022 № 6901265/40181642, № 6901266/40181642 позивачу було відмовлено у реєстрації розрахунків коригування від 01.02.2022 за № 1 та № 2 у зв'язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання - передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (т. 1 а.с. 94-95).
В додатковій інформацій зазначено: проведеним аналізом встановлено, що платником не надані первинні документи, які стали підставою виписки розрахунків коригування (розрахункові документи на повернення коштів).
12.06.2022 позивач оскаржив рішення Комісії від 03.06.2022 № 6901265/40181642, № 6901266/40181642 (т. 1 а.с. 49, 51).
17.06.2022 за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних Комісією залишено скаргу без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
За приписами ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Позивачем до контролюючого органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний період січень 2022 року від 17.02.2022 р № 9034133880 з відповідними додатками, наданими у складі податкової декларації.
05.01.2023 р. позивачем був складений та поданий до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року від 05.01.2023 р № 9000461618 з відповідними додатками, наданими у складі уточнюючого розрахунку.
Посадовою особою Головного управління ДПС у Харківській області на підставі пункту 20.1.4, п.20.1, ст.20 розділу І, в порядку статті 76 та п.102.1 статті 102 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ зі змінами та доповненнями проведено камеральну перевірку з інших питань Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕММАШРЕСУРС» код ЄДРПОУ: 40181642, з питання повноти нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість по податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2022 року за результатами якої було складено акт «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «РЕММАШРЕСУРС» (код ЄДРПОУ: 40181642) за січень 2022 року, з урахуванням наданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року.» № 2375/20-40-04-16-03 від 08.02.2023 р. (далі по тексту - акт перевірки).
Як убачається із тексту акту перевірки Кодексу камеральна перевірка проведена в приміщенні контролюючого органу ДПС у Харківській області на підставі даних зазначених в податковій декларації з податку на додану вартість ТОВ «РЕММАПІРЕСУРС» за звітний період січень 2022 року, з урахуванням наданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року, даних системи електронного адміністрування ПДВ (у тому числі даних Єдиного реєстру податкових накладних).
За результатами камеральної перевірки уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року наданого 05.01.2023р № 9000461618 встановлено наступне:
Згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), які наявні на дату складання акту перевірки, з урахуванням розрахунків коригування, підприємством зареєстровані податкові накладні, видані контрагентам на загальну суму ПДВ 449 917,97 гривень.
Згідно даних уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року (від 05.01.2023р № 9000461618) обсяги постачання (без ПДВ) за операціями на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою (рядок 1.1) за січень 2022 року визначені підприємством в сумі 469 146грн, ПДВ - 93 829,00 гривень.
Таким чином, підприємством в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року (від 05.01.2023р № 9000461618) з урахуванням розрахунків коригування № 1 від 01.02.2022 дата реєстрації 16.02.2022 року на суму ПДВ -95000,00 грн і №2 від 01.02.2022 дата реєстрації 16.02.2022 на суму ПДВ -261088,79 грн., тобто загальна сума заниження податкових зобов'язань складає 356 089,00 гривень.
Встановлені перевіркою факти заниження суми ПДВ по податкових зобов'язаннях, з урахуванням наявної інформації з ЄРПН, призвели до заниження загальної суми податкових зобов'язань за операціями на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою (ряд. 1.1 декларації) за звітний період січень 2022 року на суму ПДВ 356089,00 грн., чим порушено вимоги пункту 187.1 статті 187, пункту 200.1, пункту 200.2, пункту 200.4 статті 200 Кодексу, підпункту 1, підпункту 2 пункту 3 розділу V Порядку.
Акт перевірки містить наступний висновок: «Перевіркою встановлено порушення підприємством ТОВ «РЕММАПІРЕСУРС», код ЄДРПОУ: 40181642 вимог:
пункту 187.1 статті 187, пункту 200.1, пункту 200.2, пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ зі змінами та доповненнями, підпункту 1, підпункту 2 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289, що призвело до завищення від'ємного значення за звітний період травень 2022 року.».
На підставі висновків акту перевірки № 2375/20-40-04-16-03 від 08.02.2023 р.. контролюючим органом було сформовано та направлено позивачу податкове повідомлення-рішення № 00/7280/0416 від 06.04.2023 року про збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 356089, 00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 35608, 90 грн.
Не погодившись із зазначеним ППР № 00/7280/0416 від 06.04.2023 року позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) контролюючі органи, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 2, 3 частини першої та пунктом 10 частини другої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", своєчасність та повнота сплати узгодженої суми грошового зобов'язання у вигляді авансового внеску з податку на прибуток підприємств, визначеного відповідно до пункту 141.13 статті 141 цього Кодексу, на підставі даних Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.
За приписами ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Пунктом 76.2. ст. 76 ПКУ визначено, що порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу (абз. 2 п. 76.3. ст. 76 ПКУ).
Пунктом 86.2 статті 86 ПК України, установлено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПК України у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК України) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Розділом VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 зі змінами та доповненнями, передбачено порядок заповнення уточнюючого розрахунку, а саме:
- у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється. У разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється;
- у графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення;
- у графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення).
Підпунктом 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 ПК України визначено обов'язок платника податків вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов'язання, у тому числі податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.
Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Статтею 47 ПК України визначено осіб, які несуть відповідальність за складення податкової звітності.
Так, за змістом вказаної статті відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть: юридичні особи, резиденти або нерезиденти України, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи. Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить; фізичні особи - платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом; податкові агенти.
Згідно з пунктом 48.1 статті 48 ПК України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Пунктом 49.1 статті 49 ПУ України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з пунктом 202.1 статті 202 ПК України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць з урахуванням таких особливостей: а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Статтею 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
За приписами пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
Пунктом 198.1 статті 198 ПК України передбачено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
За приписами пункту 198.2 статті 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з рахунку платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг на оплату товарів/послуг, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата списання електронних грошей платника податків як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець постачальника; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
За приписами пункту 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Отже, Податковим кодексом України передбачено лише два способи виправлення помилок у податковій звітності: подання уточнюючого розрахунку або відображення уточнених показників в податкових деклараціях наступних податкових періодів.
Наказом Міністерства фінансів України від 26.01.2016 №21 затверджено Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі - Порядок №21).
Пунктами 1, 2 розділу І Порядку №21 визначено, що податкова декларація з податку на додану вартість (далі - декларація) відповідно до пункту 46.1 статті 46 розділу II "Адміністрування податків, зборів, платежів" подається контролюючому органу у строки, визначені статтею 203 розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок) (у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу II Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 розділу II Кодексу)) передбачено пунктом 50.1 статті 50 розділу II Кодексу.
Відповідно до пункту 6 розділу І Порядку №21 до податкової звітності з податку на додану вартість (далі - податкова звітність) належать: податкова декларація з податку на додану вартість з додатками; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок з додатками; розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку №21 декларація подається платником у визначений у пункті 2 розділу II цього Порядку строк за формою, встановленою на дату подання.
До декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.
За змістом підпункту 2 пункту 3 розділу V Порядку №21, порушення якого встановлено в ході проведеної перевірки,- у рядку 1.1 декларації вказуються дані операцій на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім ввезення товарів на митну територію України.
До рядка 1.1 декларації включаються оподатковувані за основною ставкою обсяги постачання товарів/послуг, здійснені на митній території України, з урахуванням їх місця постачання відповідно до статті 186 розділу V Кодексу.
Відповідно до п.п. 3.1.3.6. п. 3.1.3 п.3.1. розділу ІІІ «Особливості проведення камеральних (електронних) перевірок податкової звітності платників податків» Методичних рекомендацій щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, затверджених наказом Міністерства доходів і зборів України 14.06.2013 № 165 (далі - Методичні рекомендації № 165) з метою виявлення та упередження можливих порушень податкового законодавства при камеральній (електронній) перевірці проводиться перевірка правильності відображення даних, задекларованих в уточнюючому розрахунку. Камеральна (електронна) перевірка уточнюючого розрахунку проводиться протягом 30 днів, наступних за днем фактичного його подання.
Під час розгляду справи судом встановлено, що акт перевірки не містить опису того, у чому саме полягає порушення приписів пункту 187.1 статті 187, пункту 200.1, пункту 200.2, пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ зі змінами та доповненнями, підпункту 1, підпункту 2 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, у зв'язку із поданням ТОВ «РемМашРесурс» уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний період січень 2022 року, наданого 05.01.2023 р. № 9000461618 та яка саме помилка позивача містилась у поданому уточнюючому розрахунку, котра призвела до заниження загальної суми податкових зобов'язань з ПДВ на суму 356089, 00 грн. та завищення відємного значення за звітний період січень 2022 року, оскільки у разі неподання товариством означеного уточнюючого розрахунку вказаного завищення від'ємного значення не відбулося би. Означених обставин акт перевірки не містить та під час розгляду справи не встановлено.
Навпроти, подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок навпаки направлена на те, щоби усунути самостійно виявлені платником податків порушення показників раніше поданої податкової звітності.
Крім того, висновок акту перевірки містить висновок про завищення від'ємного значення за звітний період травень 2022 року. При цьому, як вбачається з акту перевірки звітний період - травень 2022 року відповідачем не досліджувався, фактів порушень за травень 2022 року перевіркою не виявлено.
Всупереч приписам висновку акту перевірки у спірному податковому повідомленні - рішенні контролюючим органом збільшено суму грошового зобов'язання на суму 356089, 00 за порушення - січень 2022 року.
При цьому, суд також зауважує на той факт, що всупереч приписам п.п. 3.1.3.6. п. 3.1.3 п.3.1. розділу ІІІ Методичних рекомендацій № 165 камеральна (електронна) перевірка уточнюючого розрахунку проведена поза межами встановлених 30 днів (08.02.2023), наступних за днем фактичного його подання (05.01.2023 р.), що є перевищенням наданих повноважень.
Суд зважає також на наступне.
Так, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2023 року по справі № 520/26723/23 визнано протиправними та скасовано рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Полтавській області від 03.06.2022 № 6901265/40181642 та № 6901266/40181642.
Визнано протиправними дії ГУ ДПС у Полтавській області по нереєстрації поданих ТОВ «РЕММАШРЕСУРС» розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022) та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022), зареєстровані в ЄРПН: 1) 16.02.2022, реєстраційний номер - отримано 43005393; 2) 16.02.2022 - отримано 4300593) в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання.
ДПС України зобов'язано зареєструвати подані ТОВ «РЕММАШРЕСУРС» розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022) та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022), зареєстровані в ЄРПН: 1) 16.02.2022, реєстраційний номер - отримано 43005393; 2) 16.02.2022 - отримано 4300593) в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх направлення на реєстрацію.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19.06.2024 вирішено Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року скасувати в частині задоволення позову щодо визнання протиправними дії Головного управління Державної податкової служби України у Полтавській області по нереєстрації поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «РЕММАШРЕСУРС» розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022) та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022), зареєстровані в ЄРПН: 1) 16.02.2022, реєстраційний номер - отримано 43005393; 2) 16.02.2022 - отримано 4300593) в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання, з прийняттям нового судового рішення про відмову у задоволенні вимог адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕММАШРЕСУРС» в цій частині.
В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року залишити без змін.
Отже, рішення контролюючого органу - Головного управління Державної податкової служби України у Полтавській області про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022) та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022) визнані судом неправомірними та скасовані, а розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 за № 1 (до податкової накладної № 8 від 31.01.2022) та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.02.2022 № 2 (до податкової накладної № 4 від 27.01.2022), зареєстровані в ЄРПН: 1) 16.02.2022, реєстраційний номер - отримано 43005393; 2) 16.02.2022 - отримано 4300593), що подані Товариством з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" визнані судом такими, що підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх направлення на реєстрацію.
Встановлені вище обставини свідчать про помилковість висновків контролюючого органу про завищення від'ємного значення суми ПДВ, а отже і про незаконність прийнятого на підставі висновку акту перевірки оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.
З огляду на викладене, з урахуванням наведених законодавчих норм та встановлених обставин, суд доходить висновку про те, що контролюючим органом здійснено безпідставний висновок про виявлене порушення, що в свою чергу свідчить невідповідність спірного податкового повідомлення-рішення критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, та вказує про його протиправність.
Суд також застосовує позицію ЄСПЛ, сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно із частиною 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку про не відповідність оскаржуваного рішення критеріям, які встановлені частиною 2 статті 2 КАС України, з огляду на що наявні підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Згідно із частиною 1 статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Положеннями частини 1 статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки адміністративний позов підлягає до задоволення, то сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області № 00/7280/0416 від 06.04.2023 року про збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 356089, 00 грн. (триста п'ятдесят шість тисяч вісімдесят дев'ять гривень) та застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 35608, 90 грн. (тридцять п'ять тисяч шістсот вісім гривень 90 копійок).
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РемМашРесурс" (вул. Киргизька, буд. 19, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 40181642) сплачену суму судового збору в розмірі 4700, 38 грн. (чотири тисячі сімсот гривень 38 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 23.10.2025 р.
Суддя Бадюков Ю.В.