щодо заміни сторони виконавчого провадження
23 жовтня 2025 року Р і в н е №460/863/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.А. Борискін розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області ;
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання винення певних дій,
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 у справі № 460/863/21 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до ст.43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704, із обов'язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останньою штатною посадою на підставі довідки про розмір грошового забезпечення Управління Служби безпеки України в Рівненській області від 11.09.2020 №17/240, а також виплачувати з 01.04.2019 ОСОБА_1 перераховану пенсію у стовідсотковому розмірі від обчисленого, з урахуванням проведених раніше виплат.
25.09.2021 видано виконавчий лист у справі.
Постановою державного виконавця від 19.01.2022 відкрито виконавче провадження ВП № 68233924.
22.10.2025 ОСОБА_2 , як спадкоємець, звернулася до суду із заявою про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
Зважаючи на те, що дана справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, а також враховуючи введення воєнного стану в Україні, заяву позивача судом розглянуто у письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до частини четвертої ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та додаткові докази, подані на обґрунтування заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, суд встановив наступне.
Згідно з свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 стягувач (позивач) ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник ОСОБА_2 дружина покійного, є його спадкоємцем, що підтверджується відповідно до свідоцтва про право спадщину за законом, спадкова справа №1/2025 зареєстрована в реєстрі за №768.
Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (стаття 1218 Цивільного кодексу України).
Статтею 1219 Цивільного кодексу України, передбачені права та обов'язки особи, які не входять до складу спадщини, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права; право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; права та обов'язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Відповідно до статті 1227 Цивільного кодексу України, суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Цивільний кодекс України не визначає строк, протягом якого члени сім'ї спадкодавця мають право на одержання соціальних платежів.
Аналіз наведених норм матеріального права дає можливість дійти висновку про те, що суми соціальних виплат передаються членам сім'ї спадкодавця, до того ж незалежно від того, чи виступають вони одночасно спадкоємцями після його смерті.
Частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Таким чином, суд вважає за можливе замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП №68233924 ОСОБА_1 його правонаступником - ОСОБА_2 .
За таких обставин, заява про заміну сторони у виконавчому провадженні є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 248, 256, 379, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву ОСОБА_2 про заміну стягувача у виконавчому провадженні - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП №68233924, ОСОБА_1 на ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений 23 жовтня 2025 року.
Суддя С.А. Борискін