Рішення від 22.10.2025 по справі 400/8511/24

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2025 р. № 400/8511/24

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Величка А.В., розглянув в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "МАЙСТЕР БУД-МОНТАЖ", просп. Центральний, 67, оф.424, м. Миколаїв, 54017,вул. Спаська, 19/1, м. Миколаїв, 54006

до відповідачаГоловного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв, 54005,

провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28 травня 2024 року № 00124350406,

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "МАЙСТЕР БУД -МОНТАЖ" (далі позивач або ТОВ "МАЙСТЕР БУД -МОНТАЖ") до Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Миколаївській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 28.05.2024 року №00124350406.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ «"МАЙСТЕР БУД -МОНТАЖ"» зазначає, відносно позивача винесено податкове повідомлення - рішення від 28.05.2024 за № 00124350406 про порушення строку сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 42554,80 грн за штрафними санкціями на підставі акта від 30.04.2024 №9287/14-29-04-06-08/43646400.

Позивач вказує, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022р. № 2260 IX (далі за текстом - Закон № 2260), який набрав чинності 27.05.2022р., внесено зміни до пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, яким встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р. № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р. № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. Підпункт 69.1 викладено в такій редакції, зокрема, абзаци другий, третій: у разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що провадиться через такі філії, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 Миколаївська міська територіальна громада є територією можливих бойових дій.

ТПП України листом від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 засвідчила, що військова агресія російської федерації проти України стала підставою для введення воєнного стану та є форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили). Вказаний лист ТПП України адресований "Всім, кого це стосується", тобто необмеженому колу суб'єктів, його зміст носить загальний інформаційний характер та констатує абстрактний факт наявності форс-мажорних обставин без доведення причинно-наслідкового зв'язку у конкретному зобов'язанні. За такого, в світлі обставин нашої справи, то воєнний стан, як форс-мажорна обставина (обставина непереборної сили) вплинула на можливість належного виконання податкових обов'язків.

Позивач вважає, що він звільняється від відповідальності передбаченої п. 124.1 ст. 124 Податкового Кодексу України, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 28.05.2024 № 00124350406.

Ухвалою суду від 13.09.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до наказу голови суду від 08.07.2025 року №85-к суддю ОСОБА_1 відраховано зі штату Миколаївського окружного адміністративного суду у зв'язку із звільненням його у відставку.

Відповідно до розпорядження в.о. керівника апарату суду від 15.09.2025 року №360/02-10 про призначення повторного автоматизованого розподілу справи № 400/8511/24 та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.09.2025 року, справу № 400/8511/24 передано на розгляд судді Величку А.В.

Ухвалою суду від 17.09.2025 суддею Величко А.В. прийнято справу № 400/8511/24 до свого провадження.

Відповідач на адресу суду надав заперечення на позовну заяву вказавши, що при складанні акту камеральної перевірки було використано бази даних ДПС України АС «Податковий блок» підсистема «Податковий аудит» - «Несвоєчасна сплата» та данні Індивідуальної картки платника (далі ІКП) за кодом бюджетної класифікації 14060100, данні електронного рахунку платника в СЄА ПДВ, данні податкової звітності з ПДВ, за результатом аналізу даних яких встановлено порушення правил сплати (перерахування) грошових зобов'язань з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року.

Відповідальність платника за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов'язання протягом граничних строків, встановлених Кодексом, передбачена пунктом 124.1 статті 124 Кодексу.

Зазначає, що згідно висновків сформованих Касаційним господарським судом у постановах від 14.06.2022 № 922/2394/21, від 22.06.2022 № 904/5328/21 вказано, що форс - мажорні обставини не мають преюдиційного характеру, і при їх виникненні сторона, яка посилається на них як на підставу неможливості належного виконання зобов'язань, повинна довести їх наявність не тільки самих по собі, але і те, що вони були форс - мажорними саме для даного конкретного випадку. Також, вказує, що звітні періоди жовтень та грудень 2021 року, що були предметом камеральної перевірки, не припадають на період дії військового стану. Вважає, що податкове повідомлення-рішення від 28.05.2024 року №00124350406 щодо застосування штрафних санкцій до ТОВ "МАЙСТЕР БУД МОНТАЖ" у сумі 42 554,80 грн. за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року винесено у відповідності до норм Кодексу та скасуванню не підлягає.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-77 КАС України, суд дійшов наступного.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Судом встановлено, що ГУ ДПС у Миколаївській області на підставі п.п.19-1.1.1, 19-1.1.2 п.19-1.1 ст. 19-1, п.п.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.п.75.1.1 п.75.1 ст. 75, п.76.1, 76.3 ст. 76 розділу ІІ ПКУ проведено камеральну перевірку позивача з питань дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року, за наслідками якої складено складено акт від 30.04.2024 № 9287/14-29-04-06-08/43646400.

Згідно з висновками акту від 30.04.2024 №9287/14-29-04-06-08/43646400 камеральною перевіркою ТОВ «МАЙСТЕР БУД- МОНТАЖ» встановлено порушення термінів сплати узгоджених сум грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом граничних строків, визначених абз.1 п.57.1, абз.1 п.57.3 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України. Відповідальність платника передбачена п.124.1 ст. 124 Податкового кодексу України.

На підставі акту від 30.04.2024 № 9287/14-29-04-06-08/43646400 ГУ ДПС у Миколаївській області прийнято податкове повідомлення рішення від 28.05.2024 № 00124350406, яким за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з ПДВ, визначеного п.п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України та на підставі ст.126 Податкового кодексу України зобов'язано позивача сплатити штраф у розмірі у сумі 42 554,80 грн.

Позивачем оскаржено податкове повідомлення рішення до ДПС України, 18.08.2024 ДПС України прийнято рішення № 25253/6/99-00-06-03-01-06 про залишення скарги без задоволення, а рішення без змін .

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

ГУ ДПС у Миколаївській області на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І, підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (далі Кодекс) у порядку статті 76 Кодексу та у строк, передбачений абзацом другим пункту 76.3 статті 76 Кодексу проведено камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ" (далі - ТОВ «МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ» (код ЄДРПОУ 43664600) за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року. Перевірка проводилась 30.04.2024 року. За результатами перевірки встановлено, що підприємством порушено вимоги пункту 57.1 статті 57, пункту 203.2 статті 203 Кодексу а саме: правил сплати (перерахування) грошових зобов'язань з податку на додану вартість, про що складено акт від 30.04.2024 року №9287/14-29-04-06-08/43664600, який підписано посадовою особою ТОВ "МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ" керівником ЧЕПАК Д.С., з коментарем про непогодження з висновками акту та подальшим поданням заперечень. При складанні акту камеральної перевірки було використано бази даних ДПС України АС «Податковий блок» підсистема «Податковий аудит» - «Несвоєчасна сплата» та данні Індивідуальної картки платника ( далі ІКП) за кодом бюджетної класифікації 14060100, данні електронного рахунку платника в СЄА ПДВ, данні податкової звітності з ПДВ, за результатом аналізу даних яких встановлено порушення правил сплати (перерахування) грошових зобов'язань з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року. Відповідальність платника за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов'язання протягом граничних строків, встановлених Кодексом, передбачена пунктом 124.1 статті 124 Кодексу. У порядку, передбаченому пунктом 86.7 статті 86 Кодексу платником надані заперечення від 14.05.2024 №14/05/2024 (вх. №24915/6 від 14.05.2024) до акту камеральної перевірки. Комісією з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок Головного управління ДПС у Миколаївській області прийнято рішення, що відсутні підстави для внесення змін до висновків акту камеральної перевірки ТОВ "МАЙСТЕР БУД -МОНТАЖ" від 30.04.2024 року №9287/14-29-04-06-08/43664600.

Згідно з Порядком направлення контролюючими органами податкових повідомлень рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, у редакції наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2020 року N 846, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.02.2021 за № 222/35844, за результатами розгляду заперечень ГУ ДПС у Миколаївській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 00124350406 від 28.05.2024 року, яким нараховано грошове зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкції в розмірі 42 554,80 гривень.

Зазначене податкове повідомлення-рішення з розрахунком штрафу за порушення правил сплати (перерахування) грошових зобов'язань з податку на додану вартість направлено 28.05.2024 року засобами поштового зв'язку з повідомленням про вручення на податкову адресу підприємства ТОВ "МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ" та вручено платнику 07.06.2024 року.

В порядку статті 56 Кодексу платником подано скаргу від 21.06.2024 № 21/06/2024-1 (вх. ДПС №25070/6 від 25.06.2024 року) до Державної податкової служби України. За результатом розгляду скарги Державною податковою службою України прийнято Рішення від 19.08.2024 №25253/6/99-00-06-03-01-06 залишити скаргу ТОВ "МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ" без задоволення, а ППР від 28.05.2024 №00124350406 без змін.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом. Згідно з підпунктом 14.1.152 пункту 14.1 статті 14 Кодексу погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.

Відповідно до пункту 36.1 статті 36 Кодексу податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом, законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 31.1 статті 31 Кодексу, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством.

Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Відповідно до пункту 38.1 статті 38 Кодексу, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Кодексу, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом. Порядок надання податкової декларації з податку на додану вартість та строки розрахунків з бюджетом визначені статтею 203 розділу V Кодексу. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 203.1 статті 203 Кодексу).

Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 статті 203 для подання податкової декларації (пункт 203.2 статті 203 Кодексу). Згідно з пунктом 87.9 статті 87 Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Згідно з пунктом 131.2 статті 131 Кодексу при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжній інструкції (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.

Інформація щодо обліку нарахованих та сплачених сум по ТОВ "МАЙСТЕР БУД МОНТАЖ" міститься в електронному кабінеті підприємства, де платник податку має можливість самостійно проаналізувати нарахування, сплату ПДВ до бюджету, історію виникнення податкового боргу. При цьому, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу.

Відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, Документ сформований в системі «Електронний суд» 27.09.2024 4 подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Відтак, з набранням чинності Закону № 2260-ІХ передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язку, зокрема щодо строків сплати грошових зобов'язань. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, у разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 (далі - Порядок 225).

Судом встановлено, що ТОВ «МАЙСТЕР БУД - МОНТАЖ» до контролюючого органу заяву щодо неможливості виконання податкових обов'язків, визначених у підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, не подавало. Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку 225, платники податків, які не подали у строки, встановлені пунктами 3 та 4 цього розділу, заяви у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, передбаченого Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи або щодо яких контролюючий орган прийняв вмотивоване рішення щодо можливості своєчасного виконання таким платником податків свого податкового обов'язку, вважаються такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім, зокрема: дотримання строків сплати податків та зборів платниками податку (абзац другий підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Відносно форс - мажорних обставин, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень суд зазначає, відповідно до підпункту 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 Кодексу обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).

Згідно пункту 2 статті 14 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 2 грудня 1997 року № 671/97-ВР зі змінами (далі - Закон № 671) форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами. Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю.

Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб'єктів малого підприємництва видається безкоштовно (пункт 1 статті 14 Закону № 671). Регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) затверджено рішенням Президії ТПП від 18.12.2014 №44(5) (далі - Регламент).

Згідно пункту 6 Регламенту суб'єкт господарювання повинен звернутися до ТПП із заявою, в якій обґрунтувати причинно - наслідковий зв'язок між обставиною/подією і неможливістю виконання Заявником своїх конкретних зобов'язань (за договором, контрактом, угодою, законом, нормативним актом, актом органів місцевого самоврядування тощо). Якщо уповноважена особа на підставі аналізу наданих заявником документів, даних, інформації, доказів дійшла до висновку про наявність форс - мажорних обставин (обставин непереборної сили), які об'єктивно унеможливили/унеможливлюють виконання зобов'язання заявника, термін виконання якого настав або настане найближчим часом, то вона приймає рішення про засвідчення форс - мажорних обставин (обставин непереборної сили).

За результатами розгляду документів ТПП України/регіональна ТПП видає сертифікат про форс - мажорні обставини (обставини непереборної сили).

Відповідно до правових висновків сформованих Касаційним господарським судом у постановах від 14.06.2022 № 922/2394/21, від 22.06.2022 № 904/5328/21 вказано, що форс - мажорні обставини не мають преюдиційного характеру, і при їх виникненні сторона, яка посилається на них як на підставу неможливості належного виконання зобов'язань, повинна довести їх наявність не тільки самих по собі, але і те, що вони були форс - мажорними саме для даного конкретного випадку.

Суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 28.05.2024 року № 00124350406 щодо застосування штрафних санкцій до ТОВ "МАЙСТЕР БУД- МОНТАЖ" у сумі 42 554,80 грн. за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2021 року, жовтень 2022 року винесено у відповідності до норм Податкового Кодексу.

Суд погоджує доводи відповідача, що в даному випадку форс - мажорні обставини не мають преюдиційного характеру, і при їх виникненні сторона, яка посилається на них як на підставу неможливості належного виконання зобов'язань, повинна довести їх наявність не тільки самих по собі, але і те, що вони були форс - мажорними саме для даного конкретного випадку та , що зазначає звітні періоди жовтень та грудень 2021 року, що були предметом камеральної перевірки, не припадають на період дії військового стану.

Таким чином, відповідачем при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення- рішення правомірно застосовано норми статті 124 Податкового кодексу України при визначенні розміру штрафних санкцій.

З огляду на наведене, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "МАЙСТЕР БУД-МОНТАЖ" (просп. Центральний, 67, оф.424,м. Миколаїв, 54017 код ЄДРПОУ 43646400) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Героїв Рятувальників, 6, м. Миколаїв, 54005 код ЄДРПОУ 44104027) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28 травня 2024 року № 00124350406 відмовити.

2. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.В. Величко