23 жовтня 2025 року м. Київ № 320/54438/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Шевченко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СинергіяБуд» до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправним та скасування наказу,
Товариства з обмеженою відповідальністю «СинергіяБуд» звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у м.Києві, в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ від 07.11.2024 №7479-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СинергіяБуд».
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що підприємство не погоджується з оскаржуваним наказом та вважає, що він є таким, що суперечить законодавству, а тому є необґрунтованим, протиправним і таким, що підлягає скасуванню. Звертає увагу, що у відповідача були відсутні будь-які підстави для проведення перевірки, підприємства з урахуванням діючої з 08.12.2023 редакції підпункту 69.35-2 підрозділу 10 розділу XX ПК України та правомірності підстав для проведення документальної планової перевірки підприємства. Крім того, внесення змін до плану-графіку проведення документальних планових перевірок у третьому кварталі року, у якому запланована перевірка, не передбачено статтею 77 ПК України, на який посилається відповідач в оскаржуваному наказі.
Згідно з ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.11.2024 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач проти позову заперечував з підстав викладених у відзиві на позовну заяву. Представник відповідача звернув увагу, що позивач у своїй позовній заяві фактично не спростував обставини щодо внесення до плану графіку на 2024, та законні підстави на проведення виїзної планової перевірки згідно оскаржуваного ним наказу. Зазначає, що у контролюючого органу були наявні підставі для включення підприємства до плану-графіку на проведення документальної планової перевірки підприємств, оскільки показник рівня сплати ТОВ «СинергіяБуд» податку на прибуток позивача за підсумками 2021 календарного року визначений на рівні 0,17, що на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі (0,38), а тому підприємство відповідає підпункту 5 підпункту 69.35-2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України для включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік, як інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв: рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі.
Розглянувши подані представниками сторін документи та матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Наказом Державної податкової служби України від 22.12.2023 був затверджений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік та оприлюднений на офіційному веб-сайті Державної податкової служби України.
Наказом Головного управління ДПС у м. Києві від 07.11.2024 №7479-п на підставі статті 20, статті 77, 82, Податкового кодексу України, пункту 2 частини 1 статті 13 Закону України від 08.07.2010 №2464-V1 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у зв'язку зі змінами підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 09 листопада 2023 року « 3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» призначено провести з 26.11.2024 документальну планову виїзну перевірку ТОВ «СинергіяБуд» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2018 по 30.09.2024, валютного за період з 01.01.2018 по 30.09.2024, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 02.06.2017 по 30.09.2024 та іншого законодавства за відповідний період.
Копію наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 07.11.2024 № 7479-п та повідомлення про проведення документальної планової виїзної перевірки від 08.11.2024 № 2519/26-15-07-01-06-19 отримано 14.11.2024 ТОВ «СінергіяБуд».
Не погоджуючись із прийнятим наказом, вважаючи його протиправним та таким, що порушує законні права та інтереси, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходячи з положень норм законодавства, які діяли на момент їх виникнення, суд виходив із такого.
Відповідно до частини другої статті 6, частини другої статті 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі ПК України), у редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин.
Порядок проведення податкових перевірок врегульований нормами глави 8 ПК України.
Згідно підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Порядок проведення документальних планових перевірок визначено статтею 77 ПК України.
Пунктом 77.1 статті 77 ПК України визначено, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Відповідно до пункту 77.2 статті 77 ПК України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.
Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).
Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статті 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.
На підставі Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-1Х «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на всій території України запроваджено воєнний стан.
Законом України від 03.03.2022 № 2118-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» підрозділ 10 розділу XX Перехідні положення ПК України доповнено пунктом 69, згідно підпункту 69.2 установлено, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.
Отже, законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на проведення документальних планових та позапланових перевірок з 24.02.2022.
Законом України від 30 червня 2023 року N3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі-Закон України від 30.06.2023 N3219-IX), який набрав чинності з 01.08.2023, до пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» до Кодексу додано підпункт 69.35, яким установлено, що тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України» Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені виключно:
1) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
2) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
3) платники податків, які надають фінансові, платіжні послуги.
У подальшому 08.12.2023 набрав чинності Закон України від 09.11.2023 № 3453-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок», яким внесено зміни та пп. 69.35-2 установлено, що з 01 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені виключно:
1) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
2) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
3) платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
4) нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, та/або відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва нерезидента, які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
рівень зростання податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень зростання доходів платника податків;
декларування нарахованої заробітної плати за відсутності декларування об'єкта оподаткування податком на прибуток або декларування доходу, звільненого від оподаткування відповідно до міжнародного договору України;
5) інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;
рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у два рази;
загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 мільйонів гривень і більше;
нарахування та/або виплата податковим агентом - юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику).
Передбачені цим підпунктом рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, публікуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок». При цьому для цілей цього підпункту галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.
При формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік враховуються показники позитивної динаміки:
рівнів сплати податку на прибуток та податку на додану вартість по відповідній галузі за дев'ять місяців 2023 року. Після настання граничних строків для подання річної звітності враховуються показники за 2023 рік. У разі якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, враховуються показники за попередній рік;
рівнів нарахування та/або виплати податковим агентом - юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати за дев'ять місяців 2023 року. Після настання граничних строків для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за четвертий квартал 2023 року враховуються показники за чотири квартали 2023 року.
При цьому формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок та внесення змін до нього здійснюються без урахування вимог, передбачених пунктом 77.2 статті 77 цього Кодексу.
Внесення змін до плану-графіка може здійснюватися щомісячно з урахуванням обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок, визначених підпунктом 69.2-2 цього пункту, та з урахуванням вимог, встановлених цим підпунктом.
Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше останнього числа місяця, в якому було затверджено такий оновлений план-графік.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до оновленого плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік відповідно до підпунктів 4 і 5 цього підпункту, може бути розпочата не раніше ніж через два місяці з дня оприлюднення оновленого плану-графіка.
Документальні планові перевірки платників податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), та платників податків, що надають фінансові, платіжні послуги, можуть розпочинатися не раніше ніж через 30 календарних днів, наступних за датою оприлюднення оновленого плану-графіка, за умови надіслання (вручення) таким платникам (їх представникам) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Як вбачається з відзиву на позовну заяву оновлений план-графік з урахуванням вимог підпунктів 69.35-1, 69.35-2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України був сформований засобами інформаційно-телекомунікаційних систем та оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС 22.12.2024.
Відповідачем зазначено, що відповідно до норм підпункту 69.35-2 пункту 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України ТОВ «СинергіяБуд» відібрано Головним управлінням ДПС у м. Києві для включення до проєкту коригування плану графіка документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік у серпні, як платника податків, який має на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, такий критерій ризику, як «рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі».
Так, для розрахунку рівня сплати з податку на прибуток (РС ПП) контролюючим органом було використано дані податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2021 рік, поданої 05.09.2022 за реєстраційним № 9434214628, згідно якої платником задекларовано дохід (Д) у розмірі 110043221 грн (рядок 01) та податок на прибуток (ПП) у розмірі 184482 грн (сума рядків 06, 06.1, 06.2, 08, 10, 12, 15).
Тобто, рівень сплати з податку на прибуток платника за 2021 рік становить - 0,17 % (РС ПП=(ПП/Д)*100).
Так, визначення рівнів сплати податку на прибуток по галузях відповідно до вимог підпункту 69.35-2 пункту 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, формуються на основі показників за підсумками 2021 календарного року, публікуються на офіційному веб сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Закону України від 09 листопада 2023 року № 3453 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок». При цьому для цілей підпункту 69.35-2 Кодексу галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.
Показники рівня сплати розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Діяльність/Результати діяльності/Показники рівнів сплати податку на прибуток та податку на додану вартість у відповідності до класів КВЕД за 2021 рік (https://tax.gov.ua/diyalnist-/rezalt/736958.html).
Рівні сплати податку на прибуток та податку на додану вартість визначаються за видами економічної діяльності (КВЕД), які платники податків вказують як основний вид діяльності.
Так, рівні сплати податку на прибуток по галузі КВЕД _41.20 «БУДIВНИЦТВО ЖИТЛОВИХ I НЕЖИТЛОВИХ БУДIВЕЛЬ», яка вказана як основний вид діяльності ТОВ «СинергіяБуд», розраховуються за звітними показниками суб'єктів господарювання, які декларують вищевказану галузь.
Згідно даних розрахунку контролюючого органу, ТОВ «СинергіяБуд» за показниками звітності за 2021 рік мало значення рівня сплати з податку на прибуток за галуззю у розмірі 0,38 %.
Отже, за висновками контролюючого органу у ТОВ «СинергіяБуд» рівень сплати з податку на прибуток нижчий на понад 50 відсотків за рівень сплати з податку за відповідною галуззю, а саме значення критерію - 0,21 (0,38-0,17). Вказані висновки контролюючого органу позивачем не заперечуються, а доказів на їх спростування до суду не надано.
Таким чином, суд погоджується із доводами контролюючого органу про те, що оскільки рівень сплати з податку на прибуток ТОВ «СінергіяБуд» був нижчий на понад 50 відсотків за рівень сплати з податку за відповідною галуззю, а тому були підставі для включення даного підприємства до плану-графіку та як наслідок прийняття спірного наказу.
Також, суд вважає обґрунтованими доводи контролюючого органу про те, що у підприємства була відсутня позивна динаміка рівня сплати податку на прибуток.
Так, контролюючим органом зазначено, що для розрахунку рівня сплати з податку на прибуток (РС ПП) за 2023 рік ТОВ «СинергіяБуд» було використано дані податкової декларації з податку на прибуток підприємства, поданої 27.02.2024 за реєстраційним № 9384498724, згідно якої платником задекларовано дохід (Д) у розмірі 74204175 грн (рядок 01) та податок на прибуток (ПП) у розмірі 87858 грн (сума рядків 06, 06.1, 06.2, 06.3, 06.4, 08, 10, 12, 15).
Тобто, рівень сплати з податку на прибуток платника за 2023 рік становить - 0,12 % (РС ПП=(ПП/Д)*100).
Отже, відповідно до зазначених розрахунків позитивна динаміка зі сплати податку на прибуток за 2023 рік порівняно до 2021 року відсутня, спостерігається зменшення рівня сплати на 0,05 пункти (0,17-0,12). Вказані висновки контролюючого органу позивачем не заперечуються, а доказів на їх спростування до суду не надано.
Виходячи з вищевказаного, суд вважає, що у контролюючого органу були наявні обґрунтовані підстави включення підприємства до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік, з урахуванням критеріїв передбачених вимогами підпункту 69.35-2 пункту 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України.
Щодо посилань позивача про те, що підставою для включення позивача у проєкт коригування плану-графіка документальних планових (фактичних) перевірок платників податків на 2024 рік є довідна записка (висновок) відповідного структурного підрозділу, що визначено Наказом ДФС від 31.07.2014 №22 (у редакції наказу ДФС від 23.03.2018 №398), суд зазначає таке.
Так, станом на дату прийняття оскаржуваного наказу та затвердження плану-графіку перевірок на 2024 рік контролюючі органи керуються Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів Державної податкової служби України при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, які затверджені наказом Державної податкової служби України від 04 вересня 2020 року № 470 (у редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1.2.2. Методичних рекомендацій визначено, що при організації документальної планової перевірки підставою для видання наказу про її проведення є включення платника податків до затвердженого Головою ДПС (особою, яка виконує його обов'язки) плану-графіка документальних планових перевірок, який оприлюднено на офіційному вебпорталі ДПС.
При організації проведення документальної позапланової (крім перевірок, визначених у підпункті 1.2.3 цього пункту) або фактичної перевірки обґрунтовані пропозиції щодо необхідності її проведення оформлюються доповідною запискою (висновком) за підписом керівника відповідного структурного підрозділу, який має інформацію, що може слугувати підставою для проведення документальної позапланової або фактичної перевірки відповідно до чинного законодавства.
Тобто єдиною підставою для видання наказу про проведення документальної планової перевірки є лише включення підприємства до плану-графіку документальних планових перевірок, а тому посилання позивача на обов'язковість доповідної записки є помилковими, оскільки остання є обов'язковою для проведення документальної позапланової або фактичної перевірки.
Крім того, суд вважає недоречними посилання на Методичні рекомендації для підрозділів органів державної фіскальної служби (затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 31.07.2014 № 22, в редакції від 23.06.2018 (уточ. суду замість зазначеної позивачем дати 23.03.2018) № 398), оскільки структурні підрозділи Державної податкової служби у своїй роботі мають керуватися Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів Державної податкової служби України при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків (затверджені наказом Державної податкової служби України від 04.09.2020 № 470).
Також, висновки Верховного Суду у постановах на які посилався позивач у позові та відповіді на відзив не підлягають врахуванню до спірних правовідносин, оскільки прийняті за іншого нормативно-правового регулювання.
Підсумовуючи вказане, надаючи правову оцінку аргументам сторін, суд дійшов висновку, що включення Товариства до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік та винесення оскаржуваного наказу здійснено контролюючим органом з дотриманням законодавчо встановленого порядку, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Беручи до уваги викладене в сукупності, перевіривши та проаналізувавши матеріали справи і надані сторонами докази за правилами, встановленими статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України понесені позивачем судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СинергіяБуд» відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Шевченко А.В.