Рішення від 23.10.2025 по справі 320/35577/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2025 року № 320/35577/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "НОВІТНІ-ІНФОРМАЦІЙНІ-ТЕХНОЛОГІЇ" до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Новітні-Інформаційні-Технології» (далі - позивач, ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 26 лютого 2024 року №132720415.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає висновки акта перевірки про порушення Товариством податкового законодавства неправомірними і такими, що суперечать законодавству, а податкове повідомлення-рішення таким, що підлягає скасуванню.

Крім того, позивач вважає, що пп.69.9 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України не містить у виключеннях зупинення строків сплати податкових зобов'язань, тому застосування до Товариства штрафних санкцій суперечить податковому законодавству.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.10.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін; запропоновано відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав та зазначив, що при переході платником на резидента Дія Сіті позивач не зобов'язаний був подавати відповідну декларацію за перше півріччя 2022 року, а лише заповнити відповідні рядки у декларації за рік. Однак, у зв'язку з її поданням та відповідно до норм закону контролюючим органом перевірено достовірність відомостей вказаних у декларації та виявлено несплату задекларованої суми податку, внаслідок чого винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення. При цьому, у зв'язку з необов'язковістю подання декларації з податку на прибуток контролюючим органом не нарахована штрафна санкція за пропущення граничного строку для подання такої декларації. Крім того, на думку відповідача, лише факт запровадження воєнного стану в Україні не є підставою звільнення позивача від відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань.

Представником позивача подано відповідь на відзив, в якій зазначив, що не погоджується з доводами відповідача та вважає, що останнім не підтверджено доказами правомірність прийняття податкового повідомлення-рішення.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, просив суд відмовити у задоволенні позову.

Суд, за згодою сторін, перейшов до розгляду справи по суті в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами і доказами.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Головним державним інспектором відділу застосування штрафних санкцій управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у м. Києві Сліпченко М.В. на підставі підпункту 19-1.1.2 пункту 19-1.1 статті 19-1, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та пункту 75.1 статті 75, в порядку статті 76, пункту 86.2 статті 86 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-V із змінами та доповненнями проведено камеральну перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати податкових зобов'язань по податку на прибуток ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології» (код ЄДРПОУ 43324786), за результатами якої складено акт від 01.02.2024 №7519/Ж5/26-15-04-15-03.

Перевіркою встановлено порушення термінів сплати (перерахування) самостійно узгодженої суми грошового зобов'язання по податку на прибуток, задекларованої в декларації по податку на прибуток, чим порушено вимоги пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

На підставі акта перевірки, Головним управлінням ДПС у м. Києві винесено податкове повідомлення-рішення від 26 лютого 2024 року №132720415, яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 5%, в сумі 22 637,75 грн.

Позивач, вважаючи зазначене податкове повідомлення-рішення протиправним, звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 31.1 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Відповідно до пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 124.1 статті 124 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

З матеріалів справи вбачається, що з дати реєстрації по 30.06.2022 ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології» зареєстровано платником податку на прибуток на загальних підставах.

З 01 липня 2022 року ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології» набуло статусу резидента Дія Сіті - платник податку, що сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах, відповідно до рішення Головного управління ДПС у м. Києві №0000199595 від 11.04.2022.

Як зазначив позивач, до переходу на особливості оподаткування резидентів Дія Сіті, ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології» мало базовий податковий (звітний) період - рік, у відповідності пп. «в» пункту 137.5 статті 137 Податкового кодексу України (річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку: в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 мільйонів гривень).

Відповідно до підпункту 49.18.3 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Особливості обчислення та сплати податку на прибуток підприємств резидентами Дія Сіті - платниками податку на особливих умовах встановлено пунктом 137.10 статті 137 Податкового кодексу України.

Резиденти Дія Сіті - платники податку на особливих умовах самостійно визначають суму податку, що підлягає сплаті до бюджету. Податок, що підлягає сплаті до бюджету резидентами Дія Сіті - платниками податку на особливих умовах, визначається з урахуванням положень, передбачених пунктом 135.2 статті 135, цим пунктом та пунктом 141.9-1 статті 141 цього Кодексу. Резиденти Дія Сіті - платники податку на особливих умовах не визначають окремо об'єкт оподаткування, передбачений підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 цього Кодексу (пп.137.10.1 пункту 137.10 статті 137 Податкового кодексу України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Для зареєстрованого у встановленому законом порядку резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, в якому: такий платник податку подав заяву про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах згідно з абзацом другим підпункту 141.10.2 пункту 141.10 статті 141 цього Кодексу (пп.137.10.3.2 пп.137.10.3 пункту 137.10 статті 137 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 141.10.2 пункту 141.10 статті 141 Податкового кодексу України передбачено, що юридичні особи, які подали заяву про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах до уповноваженого органу під час звернення про набуття статусу резидента Дія Сіті відповідно до підпункту 141.10.1 пункту 141.10 статті 141 Кодексу, вважаються резидентами Дія Сіті - платниками податку на особливих умовах з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому юридичну особу внесено до реєстру Дія Сіті.

Резидент Дія Сіті, який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, може прийняти рішення про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах шляхом подання відповідної заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий резидент Дія Сіті вважається платником податку на особливих умовах із першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому до контролюючого органу подана відповідна заява. Резидент Дія Сіті, який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, може здійснити перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах один раз протягом календарного року.

Крім того, з метою приведення форми декларації у відповідність до положень Податкового кодексу України наказом Міністерства фінансів України від 13.09.2022 № 274 затверджено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897.

Вказаними змінами декларацію доповнено у рядку 10 «Особливі відмітки» позицією, яка заповнюється резидентом Дія Сіті - платником податку на особливих умовах; доповнено показники декларації рядком 06.3 ДІЯ, в якому зазначається податок на операції резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах та показники рядка 17 декларації, в якому враховується податок на прибуток за звітний (податковий) період, рядком 06.3 ДІЯ. Також, доповнено податкову декларацію новим додатком.

Враховуючи особливий порядок визначення бази та об'єктів оподаткування для резидентів Дія Сіті - платників податку на особливих умовах, передбачений положеннями Податкового кодексу України, таким платникам податку необхідно подавати декларацію за оновленою формою за звітний (податковий) період - 2022 рік із граничним строком подання 01 березня 2023 року.

При цьому, нормами Податкового кодексу України не передбачалось подання податкової декларації з податку на прибуток окремо за період перебування на загальній системі оподаткування та за період перебування на особливих умовах оподаткування як резидента Дія Сіті. Оскільки, як вказано вище, до затвердженої форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств були внесені відповідні зміни.

Як вбачається з матеріалів справи, 28.02.2023 ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології», як резидентом Дія Сіті, подано до ДПІ у Печерському районі ГУ ДПС у м. Києві податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, реєстраційний № 9308932682, за 2022 рік.

Крім того, 23.02.2023 ТОВ «Новітні-Інформаційні-Технології» було подано до ДПІ у Печерському районі ГУ ДПС у м. Києві податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, реєстраційний № 9308374561, за півріччя 2022 року, згідно з якою податок на прибуток за звітний (податковий) період складає 452 755,00 грн.

Як встановлено підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Тобто, граничний термін подачі такої декларації з податку на прибуток спливає 09 серпня 2022 року.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Отже, граничний строк сплати відповідного грошового зобов'язання визначеного у декларації за перше півріччя 2022 року - 19 серпня 2022 року.

Однак, як встановлено судом, до переходу на особливості оподаткування резидентів Дія Сіті, позивач подавав звітність за базовий податковий (звітний) період - рік. Внаслідок чого, суд вважає обґрунтованими доводи контролюючого органу про те, що позивач не зобов'язаний був подавати таку декларацію за півріччя 2022 року, а слід було подати декларацію за базовий податковий (звітний) період - рік, у якій заповнити показники як за період перебування на загальній системі оподаткування, так і за період перебування на особливих умовах оподаткування як резидента Дія Сіті.

Натомість, подаючи податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за півріччя 2022 року, позивачем не дотримано строків для подачі такого виду декларації, адже такий строк, в даному випадку, сплив 09 серпня 2022 року.

Позивачем помилково застосовано строки подання річної декларації з податку на прибуток до декларації за півріччя, внаслідок чого було допущено помилку у визначенні платником строків подання та сплати відповідної декларації.

При цьому, згідно з пунктом 49.8 статті 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

На підставі вказаної норми, відповідачем прийнято податкову декларацію та зареєстровано 23.02.2023, про що свідчить квитанція №2 та, за результатами проведення камеральної перевірки достовірності відомостей вказаних у декларації, виявлено несплату позивачем самостійно задекларованої суми податку, чим допущено порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

Поряд з цим суд зазначає, що Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12 травня 2022 року №2260-ІХ (далі Закон №2260-ІХ), який набрав чинності 27.05.2022.

Слід зазначити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Абзацом 18 підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, з урахуванням змін внесених Законом України № 2260-ІХ, визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Отже, тимчасово, на період дії воєнного стану, починаючи з 27.05.2022, переважають норми в частині звільнення від відповідальності за несвоєчасне виконання платником податків податкових обов'язків у випадках та за умов, передбачених пунктом 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, з урахуванням змін внесених Законом України від 13 грудня 2022 року №2836-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» (далі Закон №2836-ІХ), який набрав чинності 03.01.2023, платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

З огляду на встановлені вище обставини справи, з урахуванням викладених норм, суд погоджується з доводами відповідача про те, що вказана норма щодо звільнення від відповідальності до позивача, в даному випадку, не застосовується.

При цьому, відповідно до Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року №225 (далі Порядок №225) до платників податків / податкових агентів, які не можуть виконувати податкові обов'язки, передбачені Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються правила для підтвердження можливості чи неможливості виконання платником такого обов'язку, передбачені цим Порядком.

Відповідно до пункту 3 розділу II Порядку № 225 до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності цим Порядком мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків, застосовуються такі правила.

У разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року №225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року №225 до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.

Згідно з пунктом 7 Розділу III Порядку №225 платники податків, які не подали у строки, встановлені пунктами 3 та 4 цього розділу, заяви у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, передбаченого Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи або щодо яких контролюючий орган прийняв вмотивоване рішення щодо можливості своєчасного виконання таким платником податків свого податкового обов'язку, вважаються такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з приписами Порядку №225 керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку на підставі відповідної заяви платника податків.

Вказаний Порядок не містить обмежень стосовно податкових періодів (до набрання чинності вказаним Порядком або після), за які неможливо виконувати податкові обов'язки, або інформацію щодо обставин, пов'язаних з проведенням воєнних (бойових) дій, терористичними актами, диверсіями або іншими обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), спричиненими військовою агресією російської федерації, тимчасовою окупацією збройними формуваннями російської федерації. Тобто, платник податків вправі у заяві визначити будь-який період, починаючи з 24.02.2022, за який неможливо виконувати податкові обов'язки.

Доказів подання будь-яких заяв та документів щодо неможливості виконання своїх податкових обов'язків, у тому числі, відповідно до Порядку №225, до Головного управління ДПС у м. Києві позивачем не надано.

Слід зазначити, що посилання на сам факт запровадження воєнного стану в Україні не може безумовно вважатись поважною причиною для звільнення від відповідальності за порушення строків сплати узгоджених зобов'язань.

До позовної заяви не надано належних доказів на підтвердження існування обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасної сплати позивачем вказаних сум грошового зобов'язання.

Таким чином, висновки викладені у акті перевірки щодо порушення термінів сплати узгоджених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств є обґрунтованими та відповідають нормам чинного законодавства.

Решта наведених позивачем аргументів не спростовують правильності висновків контролюючого органу.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 26 лютого 2024 року №132720415 прийняте контролюючим органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України та скасуванню не підлягають.

При цьому, у зв'язку з необов'язковістю подання декларації з податку на прибуток за півріччя 2022 року контролюючим органом не нараховувалась штрафна санкція за пропущення граничного строку для подання такої декларації, а строк сплати зобов'язань правомірно розрахований відповідно до п.50.1 статті 50 Податкового кодексу України.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частинами першою, другою статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням викладеного, системно проаналізувавши положення чинного законодавства України та надавши оцінку доказам, наявним у матеріалах справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість позову та відсутність підстав для його задоволення.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати відшкодуванню позивачу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Новітні-Інформаційні-Технології» (01014, м. Київ, вул. Соловцова Миколи, буд.2, офіс 38, код ЄДРПОУ 43324786) до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ ВП 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - відмовити.

2. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Марич Є.В.