Рішення від 22.10.2025 по справі 160/1410/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2025 рокуСправа №160/1410/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:

- визнати бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яка випливає з відповіді ГУ ПФУ в Дніпропетровській області №67369-50513/Ж-01/8-0400/24 від 17.12.2024, протиправною щодо не застосування до ОСОБА_1 , при призначенні йому пенсії за віком (вислугу років) з 29.04.2024, показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021-2023 роки, відповідно до Закону України №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- визнати бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яка випливає з відповіді ГУ ПФУ в Дніпропетровській області №67369-50513/Ж-01/8-0400/24 від 17.12.2024, протиправною щодо неврахування довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 при розрахунку індивідуального коефіцієнта зарплати ОСОБА_1 , при призначенні йому пенсії за віком (вислугу років) з 29.04.2024;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити нарахування та виплачувати пенсію за віком ОСОБА_1 у відповідності до частини першої статті 27, частин першої та другої статті 40 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2021-2023 роки, з 29.04.2024 та з урахуванням довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 при розрахунку індивідуального коефіцієнта зарплати.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та до 24.09.2024 отримував пенсію по інвалідності. 24.09.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні за 2021-2023 роки відповідно до ст.ст. 26, 27, 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Також позивач просив при призначенні пенсії за віком застосувати дані про заробітну плату за 1995-2000 роки згідно з довідкою №27 від 22.01.2024 при розрахунку індивідуального коефіцієнту заробітної плати. Листом відповідач повідомив, що відповідно до наданої заяви від 19.01.2022 йому було проведено перерахунок пенсії за вислугою років відповідно до умов ст. 55 Закону «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пункту 8 частин 2 статті 114 Закону № 1058 з урахуванням стажу набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Враховуючи норми статті 10 та 45 Закону № 1058 перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Проведення перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 рік не передбачено. 22.11.2024 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років, оскільки вважає, що 19.01.2022 його не переводили з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років, повторно просив здійснити призначення пенсії за вислугу років із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки з 24.09.2024, згідно поданої заяви та, при призначенні пенсії за віком (вислугу років), при розрахунку коефіцієнта зарплати, врахувати дані про заробітну плату за 1995-2000 роки згідно довідки №27 від 22.01.2024. Листом ГУ ПФУ в Дніпропетровській області №67369-50513/Ж-01/8-0400/24 позивачу повідомлено, що документи та заяву про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років ним було надано 19.01.2022, а не 24.09.2024, як зазначено у зверненні. Згідно з наданою заявою від 19.01.2022 позивачу було проведено перерахунок пенсії за вислугою років відповідно до умов статті 55 Закону «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пункту 8 частини 2 статті 114 Закону №1058 з урахуванням стажу набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної йти (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Враховуючи норми статті 10 та 45 Закону № 1058 перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Проведення перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 рік не передбачено. Позивач не погоджується із відповіддю ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, вважає її протиправною, що і стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/1410/25 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Згідно з довідками про доставку електронного листа, позовна заява та ухвала про відкриття провадження у справі були доставлені до електронного кабінету відповідача.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався і не повідомив поважності причин його неподання, тому з огляду на положення ч. 6 ст. 162 КАС України, суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Ухвалою суду витребувано у відповідача належним чином засвідчену копію пенсійної справи позивача.

Відповідачем витребувані документи були надані до суду через систему «Електронний суд».

Ухвалою суду від 14.08.2025 витребувано у відповідача інформацію про те, з якої дати ОСОБА_1 була призначена пенсія по інвалідності, з якої дати його було переведено на пенсію по втраті годувальника та пенсію за вислугу років, а також надати завірені належним чином копії відповідних рішень органів пенсійного фонду.

26.08.2025 через систему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання, у якому вказано, що позивач перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 13.02.2009 отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи з дитинства, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 25.11.2015 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності на пенсію по втраті годувальника, згідно з якою позивача переведено на пенсію по втраті годувальника з 25.11.2015. 02.09.2024 позивач надав заяву та документи для призначення пенсії за вислугу років. Пенсію призначено з 02.09.2024 відповідно до пункту «а» статті 55 Закону № 1788.

Також до клопотання відповідачем додано відповідні протоколи та розпорядження з пенсійної справи позивача.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.

При цьому, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач), ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 13.02.2009 отримував пенсію по інвалідності ІІІ групи з дитинства, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

25.11.2015 ОСОБА_1 переведено на пенсію по втраті годувальника за його заявою.

02.09.2024 позивач подав заяву та документи для призначення пенсії за вислугу років, та з 02.09.2024 пенсію йому призначено відповідно до пункту «а» статті 55 Закону № 1788.

До матеріалів справи також надано Рішення Новомосковського об'єднаного управління ПФУ від 13.09.2024 №912150141702 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 , вид перерахунку - перехід з виду на вид - пенсія за вислугу років.

24.09.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії із застосуванням середньої заробітної плати по України за 2021-2023 роки та з урахуванням даних про заробітну плату за 1995-2000 роки згідно з довідкою №27 від 22.01.2024.

21.10.2024 листом №56998-42640/Ж-01/8-0400/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило позивача, що відповідно до наданої заяви від 19.01.2022 йому було проведено перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 114 Закону №1058 з урахуванням стажу набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Враховуючи норми ст.ст. 10, 45 Закону №1058 проведення перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 роки не передбачено.

22.11.2024 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії за віком або переведення його з пенсії по інвалідності на пенсію за віком із застосуванням середньої заробітної плати по України за 2021-2023 роки та з урахуванням даних про заробітну плату за 1995-2000 роки згідно з довідкою №27 від 22.01.2024, з 24.09.2024.

Листом від 17.12.2024 №67369-50513/Ж-01/8-0400/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило позивача про те, що відповідно до наданої заяви від 19.01.2022 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років позивачу було проведено перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 114 Закону №1058 з урахуванням стажу набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Враховуючи норми ст.ст. 10, 45 Закону №1058 проведення перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 роки не передбачено. Щодо наданої позивачем 02.09.2024 заяви про перерахунок пенсії та довідки про заробітну плату від 22.01.2024 №27, видану АТ «Інтерпайп Дніпропетровський втормет», до управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було направлено запит на перевірку достовірності та обґрунтованості видачі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії. Після проведення перевірки можливо буде повернутися до розгляду питання щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням вказаної довідки.

Позивач не погоджується з відмовою відповідача у проведенні перерахунку його пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021-2023 роки, з 29.04.2024 та з урахуванням довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 при розрахунку індивідуального коефіцієнта зарплати, тому і звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає про таке.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України, виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058-ІV), який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цей Закон також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 8 Закону №1058-IV закріплено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону №1058-IV, в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно з ч.2 ст.40 Закону №1058-IV, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1+ Кз2+ Кз3+ ... + Кзn);

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Таким чином, за загальним правилом передбаченим частиною 2 статті 40 Закону №1058-IV, при обчисленні заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховується, серед іншого середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Частиною 3 статті 45 Закону №1058-IV установлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

З аналізу зазначених вище норм законодавства видно, що частиною 3 статті 45 Закону №1058-IV установлюється порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058-IV.

Так, матеріалами справи встановлено, що позивачу з 13.02.2009 була призначена пенсія по інвалідності ІІІ групи з дитинства, обчислена відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

25.11.2015 позивача переведено на пенсію по втраті годувальника за його заявою.

З 02.09.2024 позивача переведено на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 55 Закону № 1788 та п. 8 ч. 2 ст. 114 Закону №1058, згідно з яким, на пільгових умовах пенсія за віком призначається водіям міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятим у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу: для чоловіків - не менше 30 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців.

Отже, позивачу було здійснено перехід із пенсії по страті годувальника, яку позивач отримував згідно із Законом №1058-IV на пенсію за віком на пільгових умовах також відповідно до умов вказаного Закону №1058-IV.

Таким чином, у цьому випадку показник середньої заробітної плати при переведенні позивача на інший вид пенсії (пенсії за віком на пільгових умовах) має бути незмінним, тому відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача, призначеної 02.09.2024, з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021-2023 роки, відповідно, суд відмовляє в задоволенні позовної заяви в наведеній частині позовних вимог.

Як зазначено вище, відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону №1058, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Відповідно до пункту 2.10. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1), довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Згідно з п.2.7. Порядку №22-1, до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Відповідно до п.п.3 п.2.1. Порядку №22-1, за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).

Так, позивачем було надано відповідачу довідку АТ «Інтерпайп Дніпропетровський втормет» №27 від 22.01.2024 про зарплату для обчислення пенсії за 1995 - 2000 роки.

Позивач зазначає, що він має право на перерахунок пенсії з урахуванням розміру заробітної плати за період з 1995 по 2000 роки, який указаний в довідці.

Проте відповідачем такий перерахунок здійснено не було.

Враховуючи викладене, підлягає задоволенню позовна заява в частині позовних, які стосуються перерахунку пенсії позивача з урахуванням довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 за період з 1995 по 2000 роки.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За встановлених обставин справи, наведених положень чинного законодавства, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви.

При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні, ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.

Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає таке.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

З огляду на положення ст. 139 КАС України, а також часткове задоволення позовної заяви, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо неврахування довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах з 02.09.2024.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 02.09.2024 перерахунок і виплату пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату № 27 від 22.01.2024 за період з 1995 по 2000 роки, та з урахуванням проведених платежів.

В іншій частині позовних вимог у їх задоволенні відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427).

Суддя Н.В. Кучугурна