Рішення від 23.10.2025 по справі 160/16985/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2025 рокуСправа №160/16985/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до відповідача-1: Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Кам'янської районної державної адміністрації, в якій просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 про відмову у призначенні державної допомоги при народженні дитини;

поновити строк звернення позивача за призначенням державної допомоги при народженні дитини;

зобов'язати Управління соціального захисту населення Кам'янської РДА призначити державну допомогу при народженні дитини з дня звернення позивача;

зобов'язати здійснити виплату призначеної допомоги у повному обсязі.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї народилася дитина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 04.03.2025 року, яке видане Верхньодніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).

Відповідно до довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами особам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, виданої КНП "Міська лікарня №9" Кам'янської міської ради №0456 від 06.12.2022 року, ОСОБА_1 має право на отримання державної допомоги у період з 05.12.2022 року до 12.02.2023 року (включно).

Відповідно до повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року ОСОБА_1 повідомлено про відмову у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми, з підстав того, що відповідно до "Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми" №1751 від 27.12.2001 року допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

ОСОБА_1 вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року, оскільки через відсутність документів, які посвідчують особу, вона не мала змоги своєчасно звернутися до Управління соціального захисту населення Кам'янської районної державної адміністрації за призначенням державної допомоги при народженні дитини, у зв'язку з чим позивач звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 червня 2025 року для розгляду адміністративної справи №160/16985/25 визначено суддю Олійника В.М.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 червня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

18 червня 2025 року на адресу суду через систему "Електронний суд" від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву вх.№32340/25, в якому представник відповідача-1 з позовними вимогами, викладеними в позовній заяві не погоджується та вважає їх необґрунтованими з наступних підстав.

Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною, відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно.

За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не більш як через три робочі дні з дня прийняття відповідного рішення.

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Згідно з пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

ОСОБА_1 для призначення виплати надано заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики та свідоцтво про народження дитини.

Однак, на час звернення позивача з заявою про призначення допомоги при народженні дитини пропущений строк для звернення з відповідною заявою (необхідно було звернутися до 05.12.2023 року).

Крім того, представник відповідача-1 зазначив, що законодавством не передбачено можливості поновлення зазначеного строку.

З урахуванням викладеного представник відповідача-1 вважає, що Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської райдержадміністрації, відмовляючи громадянці ОСОБА_1 у призначенні допомоги при народженні дитини, діяло на підставі, в межах повноважень та в спосіб визначений законодавством України.

11 серпня 2025 року на адресу суду через систему "Електронний суд" від представника відповідача надійшло клопотання вх.№41737/25, в якому представник відповідача-1 просить залучити співвідповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ - 21910427, вул. Набережна Перемоги, 26, місто Дніпро, 49094), оскільки з 01 липня 2025 року повноваження з призначення та виплати державних допомоги, зокрема допомоги при народженні дитини відноситься до функцій органів Пенсійного фонду України, і відповідно відповідач-1 позбавлений технічної можливості приймати заяви, оброблювати їх, приймати відповідні рішення та направляти на фінансування.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2025 року клопотання представника відповідача - задоволено та залучено до участі в справі №160/16985/25 у якості відповідача-2: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ - 21910427, вул. Набережна Перемоги, 26, місто Дніпро, 49094). Розгляд адміністративної справи №160/16985/25 розпочато спочатку.

25 серпня 2025 року на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області направлено ухвалу про залучення співвідповідача та примірник позовної заяви з додатками.

26 серпня 2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області отримано ухвалу про залучення співвідповідача та примірник позовної заяви з додатками, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в системі "Електронний суд", яка міститься в матеріалах справи.

Протягом строку, визначеного в ухвалі про відкриття провадження, відповідач-2 відзиву на позовну заяву не надав, із заявами та клопотаннями на адресу суду не звертався.

Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи вищезазначене, суд вирішив розглянути справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_1 народилася дитина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , яке видане Верхньодніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).

Відповідно до довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами особам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, виданої КНП "Міська лікарня №9" Кам'янської міської ради №0456 від 06.12.2022 року, ОСОБА_1 має право на отримання державної допомоги у період з 05.12.2022 року до 12.02.2023 року (включно).

Рішенням Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 31.10.2023 року в справі №173/1793/23 вимоги за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Південне міжрегіональне управління Міністерства Юстиції (м. Одеса) відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпропетровській області про встановлення юридичного факту народження - задоволено.

Встановлено факт народження ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , народження в м. Дніпро Дніпропетровської області, Україна, стать жіноча, живонароджена, проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Батьками якої записати: батько - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 ; мати - ОСОБА_4 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_3 , інші відомості про матір невідомі.

Свідоцтво про народження серія НОМЕР_3 ОСОБА_1 отримала 09.01.2024 року, видане Дніпровським відділом ДРАЦС у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).

ID-Паспорт громадянина України № НОМЕР_4 ОСОБА_1 отримала 07.10.2024 року, орган, що видав - 1214.

Відповідно до довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру №169403-2024, ОСОБА_1 внесена до реєстру 12.10.2024 року, запис внесений відділом №5 у місті Дніпрі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області.

Відповідно до картки платника податків № НОМЕР_2 , ОСОБА_1 внесена в Державний реєстр фізичних осіб - платників податків 07.11.2024 року, запис внесений Правобережним ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади №2025/001398526 від 30.01.2025 року місце проживання ОСОБА_1 : АДРЕСА_4 .

Свідоцтво про народження (запис поновлено) - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , серії НОМЕР_1 , видане Верхньодніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) - 04.03.2025 року.

Відповідно до повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року ОСОБА_1 повідомлено про відмову у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми, з підстав того, що відповідно до "Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми" №1751 від 27.12.2001 року допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

ОСОБА_1 вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Управління соціального захисту населення Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року, оскільки через відсутність документів, які посвідчують особу, вона не мала змоги своєчасно звернутися до відповідача за призначенням державної допомоги при народженні дитини, у зв'язку з чим позивач звернулася до суду з цим позовом.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пунктів 1, 6 частини 1 статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною, відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_1 народилася дитина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , яке видане Верхньодніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).

Згідно абзацу 3 пункту 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27 грудня 2001 року №1751, заява, зазначена у підпункті 1 цього пункту, може бути подана в електронній формі з використанням інформаційно-комунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до вимог Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно.

За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не більш як через три робочі дні з дня прийняття відповідного рішення.

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Згідно з пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Відповідно до повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року ОСОБА_1 повідомлено про відмову у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми, з підстав того, що відповідно до "Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми" №1751 від 27.12.2001 року допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Суд також враховує, що відповідно до довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами особам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, виданої КНП "Міська лікарня №9" Кам'янської міської ради №0456 від 06.12.2022 року, ОСОБА_1 мала право на отримання державної допомоги у період з 05.12.2022 року до 12.02.2023 року (включно).

Суд погоджується з висновком відповідача-1, в частині того, що на час звернення ОСОБА_1 до Управління з заявою про призначення допомоги при народженні дитини, нею пропущений строк для звернення з відповідною заявою.

При цьому законодавством не передбачено можливості поновлення пропущеного строку для звернення з заявою про призначення та виплату державної допомоги у зв'язку з народженням дитини.

Крім того, станом на дату народження дитини ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_1 були відсутні, як паспорт громадянина, так і свідоцтво про її народження, що унеможливлювало виконання зобов'язань по нарахуванню та виплаті державної допомоги при народженні дитини.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про правомірність повідомлення Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації від 28.03.2025 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми при народженні дитини.

Суд враховує положення Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.

При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява №65518/01; від 6 вересня 2005 року; пункт 89), «Проніна проти України» (Заява №63566/00; 18 липня 2006 року; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява №4909/04; від 10 лютого 2010 року; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.) серія A. 303-A; 09 грудня 1994 року, пункт 29).

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини 1 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Згідно частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих правових підстав для відмови в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 .

Щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Судом встановлено, що позивачем при зверненні до адміністративного суду із позовною заявою сплачено суму судового збору у розмірі 1211,20 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією АТ "Ощадбанк" №78 від 06.06.2025 року.

З урахуванням відмови в задоволенні адміністративного позову, розподіл судових витрат судом не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідача-1: Управління соціальної та ветеранської політики Кам'янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.М. Олійник