Справа № 548/2384/25
Провадження №1-кс/548/561/25
24.10.2025 м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні районного суду клопотання слідчого СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12025170590000329 від 21.10.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,
слідчий СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 (далі - слідчий) звернувся до Хорольського районного суду з клопотанням про накладення арешту на майно, мотивуючи його тим, що слідчою групою слідчого управління ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.10.2025 за № 12025170590000329 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Вказує, що досудовим розслідуванням встановлено, що рішенням 3 сесії Хорольської міської ради 8 скликання від 23.12.2020 №18 затверджено статут Комунального підприємства (далі за текстом - КП) «Господар» (код ЄДРПОУ 40532351, юридична адреса: Полтавська область, Лубенський район,
с. Березняки, вул. Лесі Українки, 46).
Відповідно до статуту КП «Господар»: останнє є юридичною особою, яка має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку зі своїм найменуванням, штамп і фірмовий бланк. Підприємство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку. Підприємство є самостійним господарським суб'єктом, може від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем в господарському суді, судах загальної юрисдикції, третейському суді, укладати угоди. Також КП «Господар» уповноважене на здійснення іншої господарської діяльності, що пов'язана з наданням послуг та виконанням робіт для досягнення додаткової економічної вигоди з метою отримання прибутку.
Так, згідно з положеннями статуту КП «Господар» до зони обслуговування підприємства входять населені пункти Хорольського громади Полтавської області, зокрема: с. Андріївка, с. Новий Байрак, с. Третякове,
с. Софино, с. Хильківка, с. Березняки, с. Тарасівка, с. Єрківці, с. Покровська Багачка, с. Штомпелівка.
Відповідно до п.п. 2.2.1, 2.2.10., 4.2.7. Статуту до предмету діяльності та обов'язків Підприємства відносяться, зокрема, прибирання територій, що входять до зони обслуговування, експлуатація та утримання полігонів твердих побутових відходів міста та виконання норм і вимог охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, надання послуг споживачам на вивезення та захоронення твердих і рідких побутових відходів.
Також, відповідно до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та господарських формувань, видами діяльності КП «Господар» є зокрема 81.29 Інші види діяльності із прибирання (основний), 38.11 Збирання безпечних відходів.
Відповідно до п. 2.1 статуту КП «Господар», підприємство створене з метою активізації соціально-економічного розвитку населених пунктів, що віднесені до зони обслуговування, експлуатації та розвитку майнового комплексу та житлово-комунального господарства, здійснення благоустрою та озеленення зони обслуговування, санітарної очистки.
Крім цього, рішенням Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області від 31.08.2021 №818 «Про затвердження Програми покращення благоустрою старостинських округів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області на 2022-2024 роки для КП «Господар», яким затверджено Паспорт Програми покращення благоустрою старостинських округів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області на 2022-2024 роки для КП «Господар».
Відповідно до даної Програми, до зони обслуговування КП «Господар» Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області належать наступні старостинські округи: Андріївський старостинський округ; Покровсько-Багачанський старостинський округ; Вишневий старостинський округ; Мусіївський старостинський округ; Штомпелівський старостинський округ.
Визначено, що реалізація Програми відбуватиметься шляхом виконання містобудівних, архітектурно - художніх, організаційних, інженерно-технічних, екологічних та економічних заходів, що забезпечать комплексний благоустрій територій та сприятливе для життєдіяльності людини середовище. Для розв'язання поставлених завдань необхідно, зокрема, запровадити схеми санітарної очистки та прибирання населених пунктів; проведення роз'яснювальної роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану; розроблення та затвердження відповідного переліку норм і правил, дотримання яких забезпечить покращення благоустрою населених пунктів; здійснення постійного контролю за станом благоустрою населених пунктів та за виконанням робіт з благоустрою.
Відповідальним виконавцем програми визначено КП «Господар».
16.01.2021 між Хорольською міською радою в особі міського голови ОСОБА_4 та ОСОБА_5 укладено контракт про призначення останнього на посаду директора Комунального підприємства «Господар» на строк з 16.01.2021 до 31.12.2021, який зобов'язаний неухильно дотримуватися статуту Підприємства та умов контракту.
У подальшому термін дії контракту продовжувався та Додатковою угодою №5 до контракту, укладеної 18.12.2024, визначено, що ОСОБА_5 призначається на посаду директора комунального підприємства «Господар» Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області на строк з «16» січня 2021 року до «31» грудня 2025 року включно.
Відповідно до п. 1.1. Контракту Директор зобов'язується, зокрема, безпосередньо і через сформований апарат здійснювати поточне управління (керівництво) комунальним підприємством «Господар», забезпечувати найбільш ефективне виконання функцій, для яких призначено підприємство.
Згідно функціональних обов'язків директор зобов'язаний здійснювати оперативне управління Підприємством, організовувати його виробничо-господарську, соціальну та іншу діяльність, забезпечувати виконання завдань, передбачених чинним законодавством України, статутом Підприємства, цим контрактом та річним фінансовим планом.
Крім цього, згідно з п. 2.2.3 директор зобов'язаний виконувати та забезпечувати виконання рішень Хорольської ради та її виконавчого міської комітету, розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових актів
Водночас, відповідно до статуту КП «Господар», ОСОБА_5 як директор, за посадою є органом управління Підприємства.
Таким чином, ОСОБА_5 , виходячи із обсягу наявних прав і обов'язків на час дії контракту обіймав посаду, пов'язану з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій, тобто згідно з положенням ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою та у своїй діяльності був зобов'язаний керуватися статутом Підприємства, умовами контракту та чинним законодавством.
Однак, ОСОБА_5 , будучи директором Комунального підприємства «Господар» своєю бездіяльністю вчинив кримінальне правопорушення у сфері довкілля за таких обставин.
Згідно зі ст. 50 Конституції України гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Приписами ч. 1 ст. 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» закріплено, що державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природнє середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовуванні в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог зі здійсненням заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про управління відходами» збирання відходів - операція, що полягає у вилученні, купівлі, накопиченні та зберіганні відходів суб'єктами господарювання у сфері управління відходами, включаючи роздільне збирання, з метою подальшого перевезення відходів на об'єкти оброблення відходів; видалення відходів - операція, що не є відновленням відходів, навіть якщо одним із наслідків такої операції є використання речовин або енергії; захоронення відходів - розміщення відходів на поверхні чи під поверхнею (підземне) землі у спосіб, що не становить загрози здоров'ю людей та навколишньому природному середовищу і не передбачає подальше оброблення відходів; управління відходами - комплекс заходів із збирання, перевезення, оброблення (відновлення, у тому числі сортування, та видалення) відходів, включаючи нагляд за такими операціями та подальший догляд за об'єктами видалення відходів
Статтями 32, 33 Закону України «Про управління відходами» передбачено, що у територіальних громадах з чисельністю населення понад 500 тисяч осіб рішенням міської, сільської, селищної ради визначається адміністратор послуги з управління побутовими відходами.
В інших територіальних громадах адміністратор послуги з управління побутовими відходами визначається рішенням міської, сільської, селищної ради.
Адміністратором послуги з управління побутовими відходами визначається виключно комунальне підприємство.
Адміністратор послуги з управління побутовими відходами, зокрема, забезпечує функціонування муніципальної системи управління побутовими відходами.
Послуга з управління побутовими відходами є комунальною послугою і надається відповідно до законодавства про житлово-комунальні послуги та правил, встановлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням регіональних та місцевих планів управління відходами та правил благоустрою населеного пункту.
До складу послуги з управління побутовими відходами входять операції із збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів.
Виконавцем послуги з управління побутовими відходами є суб'єкт господарювання, який здійснює збирання та перевезення побутових відходів у встановленому законодавством порядку, або адміністратор послуги з управління побутовими відходами.
Статтею 40 Закону України «Про управління відходами» передбачено, що захоронення відходів здійснюється на полігонах, що відповідають вимогам законодавства та технологічне обладнання яких забезпечує захист ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, контроль викидів в атмосферне повітря, забруднення ґрунтів і підземних вод.
Відповідно до ст. 66 Конституції України, кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Так, з моменту призначення 16.01.2021 на посаду, ОСОБА_5 , будучи директором КП «Господар», порушуючи вимоги ст. 50, 66 Конституції України, ч. 1 ст. 5, ст. 34, 40 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», не вжив заходів щодо виконання норм законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки очолюваного ним підприємством, не інформував своєчасно відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану, деградації та забруднення земельних ділянок, не забезпечив їх захист від засмічення, не організував прибирання території зони обслуговування та через свою бездіяльність допустив забруднення твердими побутовими відходами на земельних ділянках, без кадастрових номерів, в межах населеного пункту с. Штомпелівка, що спричинило збитки державі на суму 1 066 266,44 грн.
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №632 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Штомпелівка Лубенського району Полтавської області загальною площею 5435,2 м2 становить 1 066 266,44 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Окрім цього, з моменту призначення 16.01.2021 на посаду,
ОСОБА_5 , будучи директором КП «Господар», порушуючи вимоги
ст. 50, 66 Конституції України, ч. 1 ст. 5, ст. 34, 40 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», не вжив заходів щодо виконання норм законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки очолюваного ним підприємством, не інформував своєчасно відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану, деградації та забруднення земельних ділянок, не забезпечив їх захист від засмічення, не організував прибирання території зони обслуговування та через свою бездіяльність допустив забруднення твердими побутовими відходами на земельних ділянках без кадастрових номерів за межами населених пунктів
с. Андріївка, с. Новий Байрак, с. Третякове, с. Софино, с. Хильківка,
с. Березняки, с. Тарасівка, с. Єрківці, с. Покровська Багачка,
чим спричинено збитки державі на суму 1 558 449,41 грн.
При цьому, вищевказані території входять до зони обслуговування
КП «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №626 від 29.05.2025 розмір шкоди, внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Андріївка Лубенського району Полтавської області загальною площею 1485 м2 становить 158 102,38 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №627 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Новий Байрак Лубенського району Полтавської області загальною площею 627 м2 становить 70 504,59 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №628 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Третякове Лубенського району Полтавської області загальною площею 304 м2 становить 22 910,58 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №629 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Софино Лубенського району Полтавської області загальною площею 1378 м2 становить 154 952,67 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №633 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Хильківка Лубенського району Полтавської області загальною площею 274 м2 становить 27 403,70 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №634 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Березняки Лубенського району Полтавської області загальною площею 1516 м2 становить 154 148,78 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №635 від 29.05.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Тарасівка Лубенського району Полтавської області загальною площею 1195 м2 становить 128 656,69 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №636 від 27.06.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Єрківці Лубенського району Полтавської області загальною площею 837 м2 становить 83 104,68 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи №637 від 27.06.2025 розмір шкоди внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення та засмічення земельних ділянок поблизу
с. Покровська Багачка Лубенського району Полтавської області загальною площею 7641 м2 становить 758665,34 грн. Відповідно до вказаного висновку, з технічної точки зору в причинному зв'язку з настанням досліджуваної події можуть знаходитись дії (бездіяльність) службових осіб комунального підприємства «Господар».
Таким чином, перебуваючи на вищевказаній посаді, ОСОБА_5 , будучи керівником установи, яка є відповідальною за прибирання територій, що входять до зони обслуговування а саме, с. Андріївка, с. Новий Байрак, с. Третякове, с. Софино, с. Хильківка, с. Березняки, с. Тарасівка, с. Єрківці, с. Покровська Багачка, с. Штомпелівка, експлуатацію та утримання полігонів твердих побутових відходів міста та виконання норм і вимог охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, достовірно знаючи та розуміючи небезпечність своєї бездіяльності, фактично маючи реальну можливість, повноваження та обов'язок для забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності очолюваного ним підприємства та запобігання негативних наслідків, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в проміжок часу з 16.01.2021 по теперішній час допустив порушення: пунктів 2.2.1, 2.2.10., 4.2.7. Статуту, вимоги ст. 50, 66 Конституції України, ч. 1 ст. 5, ст. 34, 40 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.ст. 32, 33 Закону України «Про управління відходами» у результаті чого спричинено тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальної шкоди через порушення вимог природоохоронного законодавства в загальному розмірі 2 624 715,85 грн.
У вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення за наявності достатніх доказів обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Вассианівка, Чернігівського району Приморський край, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, раніше не судимий, якому 05.09.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборони відчудження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта за №448836133 від 22.10.2025 встановлено, що ОСОБА_5 є власником 1/1 частки житлового будинку, об'єкту житлової нерухомості загальною площею 78,3 м2, житловою площею 50,5 м2 з господарськими будівлями (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 12476353248), що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 . Окрім цього ОСОБА_5 є власником 1/1 частки земельної ділянки з кадастровим номером 5324885000:00:025:0084 площею 3,2039 га, (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 894601653248).
З огляду на те, що внаслідок своїх протиправних дій ОСОБА_5 підозрюється у заподіянні матеріальної шкоди у сумі 2 624 715,85 грн (два мільйони шістсот двадцять чотири тисячі сімсот п'ятнадцять гривень вісімдесят п'ять копійок), у органу досудового розслідування виникла необхідність у застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді накладенні арешту на належне йому майно, а саме на: житловий будинок, загальною площею 78,3 м2, житловою площею 50,5 м2 з господарськими будівлями (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 12476353248), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 12476353248); земельну ділянку з кадастровим номером 5324885000:00:025:0084, площею 3,2039 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 894601653248), яка обгрунтована необхідністю забезпечення кримінального провадження в частині відшкодування завданої шкоди, а незастосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на таке майно може призвести до його відчуження.
У судове засідання слідчий не з'явився, надав до суду клопотання, в якому прохав про розгляд справи за його відсутності.
Підозрюваний - власник майна ОСОБА_5 у судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, заяв та клопотань суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши зміст клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна при доведеності слідчим або прокурором підстав, передбачених ч. 3 ст. 132 КПК України.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, зокрема є доказом злочину та допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчими СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025170590000329 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України по факту того, що директор Комунального підприємства «Господар» ОСОБА_5 , будучи керівником установи, яка є відповідальною за прибирання територій, що входять до зони обслуговування а саме, с. Андріївка, с. Новий Байрак, с. Третякове, с. Софино, с. Хильківка, с. Березняки, с. Тарасівка, с. Єрківці, с. Покровська Багачка, с. Штомпелівка, експлуатацію та утримання полігонів твердих побутових відходів міста та виконання норм і вимог охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, достовірно знаючи та розуміючи небезпечність своєї бездіяльності, фактично маючи реальну можливість, повноваження та обов'язок для забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності очолюваного ним підприємства та запобігання негативних наслідків, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в проміжок часу з 16.01.2021 по теперішній час допустив порушення: пунктів 2.2.1, 2.2.10., 4.2.7. Статуту, вимоги ст. 50, 66 Конституції України, ч. 1 ст. 5, ст. 34, 40 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.ст. 32, 33 Закону України «Про управління відходами», у результаті чого спричинено тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальної шкоди через порушення вимог природоохоронного законодавства в загальному розмірі 2 624 715,85 грн.
05.09.2025 останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Оскільки органом досудового розслідування встановлено, що у цьому кримінальному провадженні заподіяно тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальної шкоди через порушення вимог природоохоронного законодавства в загальному розмірі 2 624 715,85 грн, слідчий прохає про накладення арешту на належне підозрюваному ОСОБА_5 майно з метою забезпечення цього кримінального провадження та можливості відшкодування у подальшому останнім шкоди, завданої державі.
Ураховуючи, що слідчим та прокурором приведено достатньо підстав вважати, що вказане нерухоме майно належить підозрюваному ОСОБА_5 , який обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, в результаті чого завдано тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальної шкоди у загальному розмірі 2 624 715,85 грн, з метою забезпечення цього кримінального провадження та можливості відшкодування завданої шкоди у разі визнання останнього винним у інкримінованому йому злочині, слідчий суддя доходить висновку, що є достатні підстави для арешту цього майна з метою запобігання можливості його приховування, перетворення та відчуження.
Відповідно до ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Арешт може бути накладений на гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах.
Слідчий суддя вважає, що накладення арешту на вказане майно з метою забезпечення кримінального провадження буде відповідатиме цілям досудового розслідування.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 175, 395 КПК України, слідчий суддя
клопотання слідчого СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12025170590000329 від 21.10.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, задовольнити повністю.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , а саме: житловий будинок, загальною площею 78,3 м2, житловою площею 50,5 м2 з господарськими будівлями (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 12476353248), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 12476353248); земельну ділянку з кадастровим номером 5324885000:00:025:0084, площею 3,2039 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 894601653248).
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню слідчим СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Копію ухвали слідчого судді про арешт майна негайно після проголошення вручити слідчому, прокурору.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1