Ухвала від 25.10.2025 по справі 199/14503/25

Справа № 199/14503/25

(1-кс/199/1220/25)

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2025 року Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра у складі:

головуючого судді : ОСОБА_1

при секретареві ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Дніпрі клопотання слідчого СВ ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , в кримінальному проваджені за №12025042220001092 внесеного до ЄРДР від 24.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра звернувся слідчий за погодженням із прокурором із клопотанням про надання дозволу на проведення огляду заявлене в рамках кримінального провадження №12025042220001092, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

Клопотання обгрунтовано тим, що у провадженні слідчого відділення ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025042220001092 від 24.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Лівобережною окружною прокуратурою міста Дніпра.

Під час досудового розслідування встановлено, що за результатами проведеної процедури відкритих торгів, 16.06.2025 між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради в особі ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕЛЬТА 2021» в особі ОСОБА_5 укладено договір № 34ПТР/25 про надання послуг з поточного ремонту споруд цивільного захисту. Предметом вказаного договору було надання послуг з поточного ремонту споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 17 Дніпровської міської ради (підвального приміщення, вимощення, ганку та навісу) за адресою: м. Дніпро вул. Універсальна, буд. 4 (ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи).

Відповідно до п. 4.1 строк дії договору № 34ПТР/25 до 31.12.2025. Відповідно до п. 5.1 термін надання послуг в рамках договору № 34ПТР/25 до 01.09.2025. Водночас, встановлено, що відповідно до додаткової угоди № 3 від 29.08.2025 до договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025, термін надання послуг в рамках вказаного договору продовжено до 01.10.2025.

Крім того, згідно п. 2.1 договору № 34ПТР/25, договірна ціна складала 4 968 215, 24 гривень без ПДВ. Водночас, відповідно до додаткової угоди №4 від 16.10.2025 до договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025, договірну ціну за цим договором зменшено до 4 533 336, 87 гривень без ПДВ.

В ході досудового розслідування встановлено, що об?єм виконаних робіт не виконаний в

повному обсязі. Окрім цього встановлено, що вартість фактично виконаних робіт, є значно завищеними, що свідчить про той факт, що посадові особи Департаменту гуманітарної політики ДМР (ЄДРПОУ 40506248) перебуваючи у змові зі службовими особами ТОВ«ДЕЛЬТА2021» (ЄДРПОУ 44149089) діяли в порушення вимог ч. 4 ст. 191 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану.

Відповідно до даних офіційного державного веб-порталу з відкритими даними про використання розпорядниками та одержувачами публічних коштів державного та місцевих бюджетів Spending (https://spending.gov.ua/new/), Департамент гуманітарної політики ДМР здійснив оплату по договору

№ 34ПТР/25 від 16.06.2025, наступними трансакціями:

-13.08.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 311287651, акт КБ-2В, КБ-3 06.08.25 на суму 1 675 971,83 грн.;

-12.09.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 313321964, акт КБ-2В, КБ-3 05.09.25 на суму 792 993,26 грн.;

-15.10.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 315547334, акт КБ-2В, КБ-3 01.10.25 на суму 2 064 371,78 грн.

Таким чином, Департаментом гуманітарної політики ДМР, за умовами договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025 та додаткових угод до нього, станом на 15.10.2025 проведено оплату за надані послуги з поточного ремонту споруд цивільного захисту в повному обсязі.

В ході досудово розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зазначила, що їй відомо, про те, що на території дитячого садку №17, який розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Універсальна, 4, будується укриття, яке станом на теперішній час, не добудоване. Також, остання вказала, що протягом довгого часу, на територію вказаного дитячого садка, для проведення ремонтних робіт ніхто не заїжджає, будівельних матеріалів на території закладу не бачила.

Враховуючи вищенаведене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а також фактичних обсягів виконаних робіт у межах укладеного договору на проведення поточного ремонту та встановлення відповідності зазначених у документації видів робіт фактичному стану об'єкта, виникла необхідність у проведенні огляду споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №17 Дніпровської міської ради (підвального приміщення, вимощення, ганку та навісу), за адресою: місто Дніпро, вулиця Універсальна, будинок №4.

Слідчий у судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Суд, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до висновку що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у провадженні слідчого відділення ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025042220001092 від 24.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Лівобережною окружною прокуратурою міста Дніпра.

Під час досудового розслідування встановлено, що за результатами проведеної процедури відкритих торгів, 16.06.2025 між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради в особі ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕЛЬТА 2021» в особі ОСОБА_5 укладено договір № 34ПТР/25 про надання послуг з поточного ремонту споруд цивільного захисту. Предметом вказаного договору було надання послуг з поточного ремонту споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 17 Дніпровської міської ради (підвального приміщення, вимощення, ганку та навісу) за адресою: м. Дніпро вул. Універсальна, буд. 4 (ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи).

Відповідно до п. 4.1 строк дії договору № 34ПТР/25 до 31.12.2025. Відповідно до п. 5.1 термін надання послуг в рамках договору № 34ПТР/25 до 01.09.2025. Водночас, встановлено, що відповідно до додаткової угоди № 3 від 29.08.2025 до договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025, термін надання послуг в рамках вказаного договору продовжено до 01.10.2025.

Крім того, згідно п. 2.1 договору № 34ПТР/25, договірна ціна складала 4 968 215, 24 гривень без ПДВ. Водночас, відповідно до додаткової угоди №4 від 16.10.2025 до договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025, договірну ціну за цим договором зменшено до 4 533 336, 87 гривень без ПДВ.

В ході досудового розслідування встановлено, що об?єм виконаних робіт не виконаний в повному обсязі. Окрім цього встановлено, що вартість фактично виконаних робіт, є значно завищеними, що свідчить про той факт, що посадові особи Департаменту гуманітарної політики ДМР (ЄДРПОУ 40506248) перебуваючи у змові зі службовими особами ТОВ«ДЕЛЬТА2021» (ЄДРПОУ 44149089) діяли в порушення вимог ч. 4 ст. 191 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану.

Відповідно до даних офіційного державного веб-порталу з відкритими даними про використання розпорядниками та одержувачами публічних коштів державного та місцевих бюджетів Spending (https://spending.gov.ua/new/), Департамент гуманітарної політики ДМР здійснив оплату по договору

№ 34ПТР/25 від 16.06.2025, наступними трансакціями:

-13.08.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 311287651, акт КБ-2В, КБ-3 06.08.25 на суму 1 675 971,83 грн.;

-12.09.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 313321964, акт КБ-2В, КБ-3 05.09.25 на суму 792 993,26 грн.;

-15.10.2025 Департаментом гуманітарної політики ДМР здійснено оплату по договору 34ПТР/25 від 16.06.2025 транзакція № 315547334, акт КБ-2В, КБ-3 01.10.25 на суму 2 064 371,78 грн.

Таким чином, Департаментом гуманітарної політики ДМР, за умовами договору № 34ПТР/25 від 16.06.2025 та додаткових угод до нього, станом на 15.10.2025 проведено оплату за надані послуги з поточного ремонту споруд цивільного захисту в повному обсязі.

В ході досудово розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зазначила, що їй відомо, про те, що на території дитячого садку №17, який розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Універсальна, 4, будується укриття, яке станом на теперішній час, не добудоване. Також, остання вказала, що протягом довгого часу, на територію вказаного дитячого садка, для проведення ремонтних робіт ніхто не заїжджає, будівельних матеріалів на території закладу не бачила.

Враховуючи вищенаведене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а також фактичних обсягів виконаних робіт у межах укладеного договору на проведення поточного ремонту та встановлення відповідності зазначених у документації видів робіт фактичному стану об'єкта, виникла необхідність у проведенні огляду споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №17 Дніпровської міської ради (підвального приміщення, вимощення, ганку та навісу), за адресою: місто Дніпро, вулиця Універсальна, будинок №4.

Відповідно до норм ст.30 Конституції України, ст.ст.13, 233 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених КПК України.

За змістом ст.ст.223, 237 КПК України слідчі (розшукові) дії, різновидом яких є огляд іншого володіння, є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Згідно ст.237 ч.ч.1, 2, 5 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами КПК України, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ст.234 ч.ч.1, 2 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду.

Частиною 5 ст.234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1)було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Положеннями ст.233 ч.1 КПК України передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч.3 ст.233 КПК України.

В свою чергу, нормою ч.3 ст.233 КПК України визначено, що слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення. У такому разі прокурор, слідчий, дізнавач за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися до слідчого судді із

клопотанням про проведення обшуку. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 КПК України, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого, дізнавача про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому ст.255 КПК України.

Перевіривши викладені в клопотанні слідчого доводи та фактичні обставини долученими до клопотання в якості доказів матеріалами кримінального провадження та аналізуючи їх в контексті приведених вище норм чинного кримінального процесуального закону, суд приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого.

Керуючись ст.ст. 110, 131, 132, 233, 234, 237, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , в кримінальному проваджені за №12025042220001092 внесеного до ЄРДР від 24.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 17 Дніпровської міської ради (підвального приміщення, вимощення, ганку та навісу), за адресою:

місто Дніпро, вулиця Універсальна, будинок № 4.

Проведення огляду доручити слідчому СВ ВП №1 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчим визначеним постановою про призначення групи слідчих в кримінальному провадженні №12025042220001092 внесеному до ЄРДР від 24.10.2025 року.

Ухвала оскарженю не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

25.10.2025