Справа №229/6818/24
1-кп/212/915/25
23 жовтня 2025 року м. Кривий Ріг
Колегія суддів Покровського районного суду міста Кривого Рогу в складі:
судді - доповідача - ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
секретар судового засідання - ОСОБА_4
у кримінальному провадженні № 22024050000003170 від 24.09.2024 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Фабричний Лутугінського району Луганської області, громадянина України, з середньо - спеціальною освітою, одруженого, маючого на утриманні 3-х неповнолітніх дітей 2010, 2018, 2022 років народження, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Краснодонським РВ УМВС України в Луганській області 04.04.2000 року, раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України.
У судовому засіданні брали участь:
прокурор - ОСОБА_6 ,
обвинувачений- ОСОБА_5 ,
захисник - адвокат ОСОБА_7
Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди. Україна самостійно визначає адміністративно-територіальний устрій та порядок утворення національно-адміністративних одиниць.
Рішенням Конституційного Суду України № 3-зп від 11.07.1997 зазначено, що засади конституційного ладу в Україні закріплені у розділах І, ІІІ та ХІІІ Основного Закону України - Конституції України.
Зокрема, положеннями статей 1 та 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Відповідно до ст. 5 Конституції України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до Рішень Конституційного Суду № 6-рп/2005 від 05.10.2005,
№ 6-рп/2008 від 16.04.2008 зазначені норми визначають, що влада народу є первинною, єдиною і не відчуженою та здійснюється народом шляхом вільного волевиявлення через вибори, референдум, інші форми безпосередньої демократії у порядку визначеному Конституцією та законами України, через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, сформовані відповідно до Конституції та законів України. Тільки народ має право безпосередньо шляхом всеукраїнського референдуму визначати конституційний лад в Україні, який закріплюється Конституцією України, а також змінювати конституційний лад внесенням змін до Основного Закону України в порядку, встановленому його розділом XIII.
Стаття 6 Конституції України передбачає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.
Статтями 69, 72 та 73 Конституції України передбачено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених цією Конституцією. Виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.
У березні - квітні 2014 року в м. Донецьку та інших населених пунктах Донецької області розпочалася збройна агресія Російської Федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на зміну меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Так, 07.04.2014 у м. Донецьку видано «Акт о провозглашении государственной самостоятельности Донецкой народной республики», яким публічно закликано місцеве населення до проведення 11.05.2014 так названого «загального обласного референдуму» на території Донецької області з питання визнання державної самостійності «ДНР» та чинення збройного опору державній владі України, військовим підрозділам Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України. При цьому протягом квітня-травня 2014 року в окремих містах Донецької області організовано та проведено низку мітингів з метою привернення уваги та схилення громадян України з числа місцевих мешканців до визнання державної самостійності «ДНР».
За таких обставин 11.05.2014 в окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України проведено незаконний «загальний обласний референдум», за результатами якого 12.05.2014 проголошено про суверенітет «ДНР» на території Донецької області.
Надалі представниками самопроголошеної «ДНР», які контролюються окупаційною адміністрацією Російської Федерації, з числа своїх громадян та місцевого населення області сформовано політично-управлінські («органи державної влади ДНР») та силові органи.
В результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Донецької області протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій Російської Федерації на території Донецької області, які Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII від 17.03.2015 та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-VII від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями.
Одночасно, з метою зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, на тимчасово окупованій частині Донецької області з числа представників політичного блоку «ДНР» створено органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, які узурпували виконання владних функцій, та, згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, є органами окупаційної адміністрації Російської Федерації.
ОСОБА_5 , як громадянин України, який згідно із ст. 65 Конституції України має обов'язок здійснювати захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який у відповідності до частин 2, 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» може бути реалізований шляхом проходження військової служби виключно у Збройних Силах України (далі за текстом - ЗСУ), інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також правоохоронних органах спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, свідомо порушуючи свій конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, діючи в період збройного конфлікту, умисно, з корисливих мотивів, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, добровільно погодився прийняти участь у бойових діях на боці ворога (країни-агресора) - РФ.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 20.02.2022 громадянин України ОСОБА_5 , діючи в період збройного конфлікту, умисно, з корисливих мотивів, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, добровільно прибув до т.зв. «военного комиссариата по Краснодонскому району» за адресою: Луганська обл., м. Краснодон, вул. Першокінна, буд. 41, де був зарахований до незаконного збройного формування - т.зв. «2-я бригада Народной милиции Луганской Народной Республики».
Крім того, з 20.02.2022 до 23.02.2022 ОСОБА_5 у складі вищезазначеного підрозділу, перебуваючи на полігоні поблизу с. Успенка Луганського р-ну Луганської обл., проходив навчання з вогневої, тактичної, інженерної та медичної підготовки, з метою здобування навиків володіння бойовою зброєю, першочерговими навичками ведення бойових та штурмових дій в складі підрозділу.
В подальшому, ОСОБА_5 призначено на посаду санітарного інструктора, з присвоєнням військового звання «рядовий» та надано позивний « ОСОБА_8 ». Також ОСОБА_5 був забезпечений військовою формою одягу, особистою вогнепальною зброєю АК-74, бойовими припасами до неї та засобами індивідуального захисту. Крім того, під час несення служби ОСОБА_5 отримував грошове забезпечення.
Перебуваючи у складі вищезазначеного підрозділу, ОСОБА_5 в період з 20.02.2022 до 07.03.2022 проходив військову службу в АДРЕСА_1 , де останній був залучений до господарських робіт на території військової частини.
За таких обставин, своїми умисними діями ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення (злочин) передбачений ч. 1 ст. 111 КК України, а саме, державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту.
21.02.2022 керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність так званих Донецької та Луганської народних республік.
В цей же день, президент Російської Федерації скликав позачергове засідання ради безпеки Російської Федерації, де обговорено питання щодо доцільності визнання незалежності Донецької та Луганської народних республік.
Службові особи з числа вищого керівництва РФ, які входять до складу ради безпеки РФ, публічно підтримали звернення державної думи РФ та заявили про необхідність визнання президентом РФ незалежності «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки», а одним із основних аргументів для прийняття такого рішення членами Ради безпеки РФ було проживання на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей громадян російської федерації, у кількості понад 800 тисяч осіб, а також понад 1,2 мільйонів осіб, котрі подали документи на громадянство РФ.
Цього ж дня президент Російської Федерації підписав указ про визнання незалежності Донецької народної республіки та Луганської народної республіки.
У подальшому, президент Російської Федерації, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 №2734(ХХV) від 21.12.1965 №2131(ХХ), від 14.12.1974 №3314(ХХІХ), віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил РФ (далі - ЗС РФ) на територію України.
Надалі, 24.02.2022, президент РФ оголосив початок так званої спеціальної військової операції. Після цього близько четвертої години ранку того ж дня ЗС РФ, інші збройні формування РФ та підконтрольні їм угруповання іррегулярних незаконних збройних формувань розпочали широкомасштабне військове вторгнення на територію України, увійшовши з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованої території України, що супроводжувалось завданням ракетно-артилерійських ударів та бомбардувань авіацією об'єктів по всій території України.
З того моменту сили оборони України здійснюють збройну відсіч вздовж всієї лінії фронту.
На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який діє до теперішнього часу.
Усвідомлюючи вищенаведені обставини, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, громадянин України ОСОБА_5 , перебуваючи у м. Краснодон Луганської обл., за власною ініціативою, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України, з метою зміни меж території та державного кордону України у спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України, переслідуючи мету сприяння збройній агресії РФ проти України, 07.03.2022 перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану та продовжив проходження військової служби у складі т.зв. « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на посаді санітарного інструктора.
У січні 2023 року (точний час та дату в ході досудового розслідування не встановлено) після розформування т.зв. «2-ой бригады Народной милиции Луганской Народной Республики» ОСОБА_5 зараховано до складу НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 ЗС РФ та передислоковано до штабу зазначеного підрозділу, розташованого у АДРЕСА_1 , де останній був залучений до господарських робіт та виконував функції чергового в адміністративних будівлях підрозділу.
Крім того, в період з липня 2023 року по вересень 2024 року (точні час та дати в ході досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_5 у складі вищезазначеного підрозділу, а саме медичного взводу, був направлений для проходження служби до с. Василівка Бахмутського р-ну Донецької обл., де останній, як командир відділення, надавав першу медичну допомогу військовослужбовцям ЗС РФ, організовував надання само- та взаємодопомоги, розшук, винос та вивіз потерпілих з бойових позицій та вживав заходи до їх евакуації.
В середині вересня 2024 року (точні час та дати в ході досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_5 у складі медичного взводу НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 ЗС РФ направлено на бойові позиції поблизу АДРЕСА_2 , де останній вживав заходи щодо евакуації військовослужбовців ЗС РФ.
19.09.2024 ОСОБА_5 у складі групи військовослужбовців вищезазначеного підрозділу потрапив під обстріл з боку військовослужбовців ЗСУ поблизу с. Білогорівка Бахмутського р-ну Донецької обл. та був взятий у полон, а його злочинну діяльність було припинено.
За таких обставин, своїми умисними діями ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення (злочин) передбачений ч. 2 ст. 111 КК України, а саме, державна зрада, тобто діянні, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, вчинене в умовах воєнного стану.
Починаючи з 15.03.2022 ОСОБА_5 за власною ініціативою був зарахований до незаконного збройного формування, створеного на тимчасово окупованій території: т.зв. «2-я бригада Народной милиции Луганской Народной Республики», тим самим почав приймати добровільну участь в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території. В подальшому, через реформування СЗ РФ, з 01.01.2023 «2-я бригада Народной милиции Луганской Народной Республики» отримала назву - НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 ЗС РФ, таким чином ОСОБА_5 продовжив приймати добровільну участь в збройних формуваннях держави-агресора з метою ведення бойових дій проти ЗСУ та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.
В подальшому, ОСОБА_5 призначено на посаду санітарного інструктора т.зв. «2-ой бригады Народной милиции Луганской Народной Республики».
У січні 2023 року після зарахування ОСОБА_5 зараховано до складу НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 ЗС РФ, його передислоковано до штабу зазначеного підрозділу, розташованого у АДРЕСА_1 , де він був залучений до господарських робіт та виконував функції чергового в адміністративних будівлях підрозділу.
Крім того, в період з липня 2023 року по вересень 2024 року (точні час та дати в ході досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_5 у складі вищезазначеного підрозділу, а саме медичного взводу, був направлений для проходження служби до с. Василівка Бахмутського р-ну Донецької обл., де останній, як командир відділення, надавав першу медичну допомогу військовослужбовцям ЗС РФ, організовував надання само- та взаємодопомоги, розшук, винос та вивіз потерпілих з бойових позицій та вживав заходи до їх евакуації.
В середині вересня 2024 року (точні час та дати в ході досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_5 у складі медичного взводу НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 ЗС РФ направлено на бойові позиції поблизу АДРЕСА_2 , де останній вживав заходи щодо евакуації військовослужбовців ЗС РФ.
19.09.2024 ОСОБА_5 у складі групи військовослужбовців вищезазначеного підрозділу потрапив під обстріл з боку військовослужбовців ЗСУ поблизу с. Білогорівка Бахмутського р-ну Донецької обл. та був взятий у полон, а його злочинну діяльність було припинено.
За таких обставин, своїми умисними діями ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення (злочин) передбачений ч. 7 ст. 111-1 КК України, а саме, добровільна участь громадянина України в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території та в збройних формуваннях держави-агресора.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях (злочинах) визнав повністю та суду повідомив, що він дійсно 20.02.2022 добровільно прибув до военного комиссариата у м. Краснодон, де був зарахований до «2-ї бригади Народной милиции Луганской Народной Республики». У зв'язку з чим з 20.02.2022 до 23.02.2022 перебував на полігоні поблизу с. Успенка Луганського р-ну Луганської обл., де проходив навчання з вогневої, тактичної, інженерної та медичної підготовки, з метою здобування навиків володіння бойовою зброєю, першочерговими навичками ведення бойових та штурмових дій в складі підрозділу. В подальшому, був призначений на посаду санітарного інструктора, з присвоєнням військового звання «рядовий» та надано позивний « ОСОБА_8 », та був забезпечений військовою формою одягу, особистою вогнепальною зброєю АК-74, бойовими припасами до неї та засобами індивідуального захисту, та отримував грошове забезпечення. В період з 20.02.2022 проходив військову службу в АДРЕСА_1 , де був залучений до господарських робіт на території військової частини. У січні 2023 року, після розформування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » був зарахований до складу НОМЕР_2 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 зс рф, де був залучений до господарських робіт та виконував функції чергового в адміністративних будівлях підрозділу. З липня 2023 року по вересень 2024 року у складі медичного взводу, був направлений для проходження служби до с. Василівка Бахмутського р-ну Донецької обл., де надавав першу медичну допомогу військовослужбовцям ЗС РФ, організовував надання само- та взаємодопомоги, розшук, винос та вивіз потерпілих з бойових позицій та вживав заходи до їх евакуації. В середині вересня 2024 року був направлений на бойові позиції поблизу с. Білогорівка Бахмутського р-ну Донецької обл., де вживав заходи щодо евакуації військовослужбовців ЗС РФ. 19.09.2024 потрапив під обстріл з боку військовослужбовців ЗСУ поблизу с. Білогорівка Бахмутського р-ну Донецької обл. та був взятий у полон.
З матеріалів справи судом встановлено, що 24.09.2024 року на підставі матеріалів правоохоронних органів про виявлення факту вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР за № 22024050000003170 внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України та зазначено ОСОБА_5 , в якості особи, яку повідомлено про підозру (а.с.50-52).
Вина обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України, крім вищенаведених показань обвинуваченого, підтверджується письмовими доказами, наданими стороною обвинувачення, які були безпосередньо досліджені судом за участю сторін кримінального провадження, а саме:
- протоколом проведення слідчого експерименту від 26.09.2024 року, проведеного слідчим за участю ОСОБА_5 , захисника - адвоката ОСОБА_7 , відповідно до якого ОСОБА_5 під час слідчого експерименту показав на відкритій Googel карті місця несення ним служби у складі 2 ОМСБр т.зв. «ЛНР», а з січня 2023 року - 123 ОМСБр, в/ч НОМЕР_3 , а також вказав на карті орієнтовне місце свого затримання 19.09.2024 поблизу с. Білогорівка Соледарської міської громади Бахмутського району Донецької області ( а.с.72-78);
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 29.09.2024 року, складеного слідчим, в присутності двох понятих, відповідно до якого, свідок ОСОБА_9 за фото впізнав ОСОБА_5 , якого він 22.08.2024 поблизу с. Птиче Покровського району Донецької області взяв у полон (а.с.79-82);
- протоколом огляду інтернет ресурсу від 29.09.2024 року, відповідно до якого, слідчим після запуску інтернет - браузера «Chrome» та внесення у пошукову строку відповідного посилання, на екран виведена інтернет - сторінка інтернет видання «Вікіпедія», а саме, розділ «123-я отдельная гвардейская мотострелковая бригада». Інтернет ресурс вказує, що окрема мотострілкова бригада Народної Міліції 2 Армійського Корпусу ЛНР сформована 01.11.2014 року. 05.05.2016 бригаді присвоєно звання «имени ОСОБА_10 », 01.01.2023 року увійшла до складу ЗС РФ за № 123. Військовій частині присвоєно номер № 40463 (а.с. 83-86).
За таких підстав, оцінюючи відповідно до вимог ст. 94 КПК України кожен із вищенаведених доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України, за наведених у обвинуваченні обставин, доведена поза розумним сумнівом та підтверджується дослідженими судом доказами, тобто аналізуючи фактичні данні, встановлені судом з досліджених доказів, суд вважає доведеним, що обвинувачений ОСОБА_5 вчинив кримінальні правопорушення (злочини), передбачені ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України.
Обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченого, визначених у ст. 66 КК України, судом не встановлено.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, визначених у ст. 67 КК України, судом не встановлено.
При обранні виду та міри покарання обвинуваченому ОСОБА_5 відповідно до ст. 65 КК України, суд враховує характер і ступінь тяжкості вчинених ним кримінальних правопорушень (злочинів), які у відповідності до ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів; дані про особу обвинуваченого, який за медичною допомогою до лікаря - нарколога та лікаря - психіатра не звертався, раніше не судимий,вину визнав, щиро розкаявся. За таких підстав, суд призначає обвинуваченому ОСОБА_5 покарання в межах санкції ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення волі, із призначенням додаткових покарань, у виді конфіскації всього належного обвинуваченому майна, та відповідно до ч. 7 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов'язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій.
Зазначене покарання суд вважає необхідним й достатнім для виправлення ОСОБА_5 та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_5 не обирався, останній утримується у Державній установі «Табір для тримання військовополонених «Центр - 5» .
Речові докази у справі відсутні.
Судові витрати у справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 368-371, 373, 374, 376, 392, 393, 395, 532 КПК України, колегія суддів, -
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання:
за ч. 1 ст. 111 КК України у виді позбавлення волі на строк 12 років з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності;
за ч. 2 ст. 111 КК України у виді позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності;
за ч. 7 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення волі на строк 12 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов'язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій строком на 10 років з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності.
У відповідності до ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі строком на 15 (п'ятнадцять) років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов'язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій строком на 10 років, з конфіскацією всього майна, належного ОСОБА_5 на праві власності.
Строк покарання обчислювати з моменту приведення вироку до виконання.
Запобіжний захід ОСОБА_5 не обирати.
Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд м. Кривого Рогу протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення, а особою, яка перебуває під вартою, з моменту вручення йому копії судового рішення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя-доповідач ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3