Справа № 212/8499/25
3/212/2115/25
24 жовтня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Зімін М.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
23 липня 2025 року до суду надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №118897 від 13.07.2025, 13.07.2025 року близько 20:20 години ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: м. Кривий Ріг, мкрн. 4-й Зарічний, поблизу буд.8, висловлювався нецензурною лайкою, образливо чіплявся та погрожував фізичною розправою в бік ОСОБА_2 , чим вчинив дрібне хуліганство, порушив громадський порядок та спокій громадян, вчинивши адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст. 173 КУпАП.
Постановою Покровського районного суду міста Кривого Рогу від 06 серпня 2025 року до ОСОБА_1 застосовано примусовий привід, який не виконано.
З Рапорту інспектора взводу №1 роти №1 батальйону №2 ППП в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП лейтенанта поліції Кот В.Р. встановлено, що ОСОБА_1 призваний на військову службу.
Відповідно до вимог ч.1 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.
Згідно положень ст. 15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт. У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі направлення особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.
За положеннями п. 45 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, за вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем та відносно останнього складено протокол про адміністративне правопорушення, що посягає на громадський порядок і громадську безпеку, а саме за статтею 173 КУпАП.
Згідно відповіді Військової частини НОМЕР_2 №116/2/1/92476 від 30.09.2025, ОСОБА_1 призваний до військової частини НОМЕР_1 з 15.07.2025.
Враховуючи те, що за вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за дисциплінарним статутом, а тому справу про адміністративне правопорушення слід направити до органу, який вправі вирішувати питання про притягнення військовослужбовця ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15, 278, 279, 283, 284 КУпАП, суддя,
ухвалив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП направити до Міністерства оборони України для направлення до відповідної військової частини для вирішення питання про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М. В. Зімін