Справа № 175/10785/25
Провадження № 3/175/5440/25
11 серпня 2025 року с-ще Слобожанське
Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Заборський В.О., за участю прокурора Носань І.О., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Чумаки Дніпропетровської області, громадянина України, неодруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
ОСОБА_1 , який обіймав посаду поліцейського взводу №2 роти №2 батальйону №4 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з 17.10.2023 по 11.03.2024, маючи спеціальне звання - рядовий поліції, спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165227, будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, як суб?єкт декларування, який припинив діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та який є суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язане з корупцією згідно підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону (із змінами, внесеними згідно із Законами №1975-VIII від 23.03.2017, №140-IX від 02.10.2019, №1780-IX від 23.09.2021; в редакції Закону №3384-IX від 20.09.2023), пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.04.2025 о 20 год. 40 хв., опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (при звільненні) як суб?єкт декларування, який припинив діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , відповідно до наказу від 17.10.2023 №1397 о/с призначено на посаду поліцейського взводу №2 роти №2 батальйону №4 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з 17.10.2023. Також, за ОСОБА_1 закріплено спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165227 та присвоєно спеціальне звання рядового поліції. На час проходження служби в Національній поліції України, ОСОБА_1 наділено владними повноваженнями.
17 жовтня 2023 року, у порядку ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_1 склав Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписав.
Таким чином, перебуваючи на посаді поліцейського взводу №2 роти №2 батальйону №4 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, маючи спеціальне звання поліцейського, спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165227 та склавши Присягу на вірність Українському народові, ОСОБА_1 до 11.03.2024 був поліцейським, у зв?язку з цим на нього поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції від 05.03.2024 року №373 о/с, ОСОБА_1 , відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», звільнено зі служби в поліції з 11.03.2024.
06.09.2023 ОСОБА_1 був ознайомлений з пам'яткою-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов?язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що свідчить його особистий підпис.
Таким чином, ОСОБА_1 був належним чином поінформований про необхідність подання ним декларації «після звільнення» до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності. Однак, вказану декларацію подав тільки 04.04.2025 о 20 год. 40 хв., тобто несвоєчасно.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"" пункту 2 частини першої статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов?язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом правопорушення, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно о 20 год. 40 хв. 04.04.2025 та без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 280 КУпАП обставинами, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення є: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №117 від 30.07.2025, листом ДВБ НПУ, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Заслухавши думку прокурора та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, надавши оцінку доказам, з урахуванням визнання ОСОБА_1 своєї вини, суд доходить висновку, що матеріали справи містять належні та допустимі докази, які повністю доводять вину ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації за 2024 рік.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, визнання ним своєї вини, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, 213, 221, 283 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовій збір у сумі 605,60 грн на користь держави.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.О. Заборський