Справа № 761/43588/25
Провадження № 2/761/11913/2025
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Романишена І.П., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
Позивач звернулася до Шевченківського районного суду міста Києва з даним позовом.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2025р. для розгляду справи №761/43588/25 визначено суддю Романишену І.П.
22.10.2025 року до суду надійшла інформація про задеклароване/зареєстроване місце проживання особи.
Дослідивши матеріали позову, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Як вбачається з позовної заяви, позивач, звертаючись до суду за альтернативною підсудністю, не надає до суду жодного доказу правомірності застосування ч. 2 ст. 28 ЦПК України, а саме: перебування на утриманні спільної з чоловіком дитини.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати до суду докази застосування положення ч. 2 ст.28 ЦПК України.
У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 185, 259, 260, 353 ЦПК України, суд,
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ І.П. РОМАНИШЕНА