Справа № 588/1898/25
провадження № 3/588/688/25
24 жовтня 2025 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Лебедь О. В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, що надійшли з Відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 130 КУпАП,
До Тростянецького районного суду Сумської області 23.10.2025 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №484819 від 16.10.2025 стосовно ОСОБА_1 , який обвинувачується у тому, що 16.10.2025 о 10 годині 12 хвилин у м.Тростнець по вул.93 Бригади, 80 керував транспортним засобом ВАЗ 2115 номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння зіниць очей, хитка хода. Від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Драгер чи в медичному закладі Тростянецька міська лікарня Тростянецької міської ради відмовився, чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху.
Дії ОСОБА_1 інспектором Відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області Мироненко О.О. кваліфіковано за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Відповідно до статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пунктом 1 Розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 за № 1408/27853 передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: 1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; 2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; 3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; 4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Відповідно до пункту 4 розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 за № 1408/27853 - поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП, - довідку про належність транспортного засобу.
Натомість до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №484819 від 16.10.2025 інспектором Відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області Мироненко О.О. надано довідку від 16.10.2025 без підпису особи, яка її склала.
Згідно з статтею 31 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VIII, поліція може застосовувати превентивні заходи, серед яких: перевірка документів особи; опитування особи; зупинення транспортного засобу; застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 484819 від 16.10.2025 року, інспектором Мироненко О.О. вказала про наявність відеозапису.
Проте, відповідно до довідки секретаря суду ОСОБА_2 не вдалось відкрити відеофайли з наданого до суду оптичного диску у зв'язку з їх відсутністю.
Отже, ураховуючи, що указані недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, а тому протокол про адміністративне правопорушення від 16.10.2025 серія ЕПР1 №484819 разом з матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №484819 від 16.10.2025 відносно ОСОБА_1 , складений за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 130 КУпАП, разом з доданими до нього матеріалами повернути до Відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Лебедь