Cправа № 127/32238/25
Провадження № 1-кс/127/12670/25
Іменем України
15 жовтня 2025 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого СВ Вінницького РУП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , поданого в рамках кримінального провадження №42025022110000033 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,
Слідчий ОСОБА_3 звернулась до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до документів.
Клопотання мотивовано тим, що до Вінницької окружної прокуратури надійшов рапорт працівників УСР у Вінницькій області про те, що ними під час відпрацювання з викриття правопорушень у закладах охорони здоров'я України, проведено оперативно-економічний аналіз публічних закупівель проведених КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », під час чого було встановлено, 21.06.2024 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договір № 207 на придбання медичних матеріалів, загальна сума якого становить 5 020 950 грн., та 15.12.2024 укладено додаткову угоду № 4 до вказаного договору, якою зменшено обсяг закупівлі медичних матеріалів, та загальну суму встановлено 4 214 598 грн.
Окрім цього, продовжуючи наміри на заволодіння бюджетними коштами, 01.03.2024 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за результатами відкритих торгів таки же чином укладено договір № 56 на придбання медичних матеріалів, загальна вартість предмету договору становила 7 125 560 грн.
Проведеним аналізом тендерної документації виявлено дискримінаційні вимоги, які не відповідають чинному законодавству та обмежують вільну конкуренцію серед учасників, зокрема технічні характеристики предмету закупівлі сформовані так, що умисно обмежують коло можливих потенційних учасників та встановлюють обмеження для участі в торгах, що може свідчити про зацікавленість замовника у перемозі визначеного учасника. Окрім цього, посадовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не проведено належним чином моніторингу та аналізу цін на аналогічні товари, оскільки в ході моніторингу вартості медичних матеріалів встановлено, що середня ринкова ціна коливається в межах 2,7 млн. грн. - 2,9 млн. грн.
По даному факту слідчим відділом Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025022110000033 від 17.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Так, у ході проведення досудового розслідування було проведено ряд судових товарознавчих експертиз, залучено спеціалістів з ІНФОРМАЦІЯ_4 , з метою визначення дійсної різниці у цінах, між тими, що зазначені у договорі та тими, які було виведено експертами товарознавцями. Проведеними вищезазначеними слідчими процесуальними діями, було зафіксовано значні порушення під час проведення процедур закупівель уповноваженими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що призвели до великих втрат бюджетних коштів.
Тож, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, шляхом проведення судових почеркознавчих експертиз, а також виявлення можливих спільників, виникла необхідність отримати документи, які надали б змогу отримати доказову інформацію та дозволили б, шляхом їх дослідження, підтвердити або спростувати факт заволодіння бюджетними коштами, шляхом здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів (оскільки технологія проведення судової почеркознавчої експертизи вимагає дослідження виключно оригіналів), що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , а саме:
1. Договір про закупівлю № 207 від 21.06.2023 з додатками, додатковими угодами; усі видаткові накладні до договору № 207 від 21.06.2023 про отримання товару (26 шт.);
2. Договір № 56 від 01.03.2024 з додатками та додатковими угодами; усі видаткові накладні до договору № 56 від 01.03.2024 (20 шт);
3. План використання бюджетних коштів на 2023 рік від 10.01.2023 та 2024 рік від 08.01.202;
4. Потреби у лікарських засобах та медичних виробах на 2023 рік
5. Протоколи щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 30/05 від 30.05.2023, № 06/06 від 06.06.2023, № 07/06 від 07.06.2023, № 12/06 від 12.06.2023, № 15/06/2 від 15.06.2023, № 01/02 від 01.02.2024, № 02/01/1 від 02.02.2024, № 12/02/1 від 12.02.2024, № 22/02/1 від 22.02.2024;
6. Зміни до річного плану закупівель на 2023, 2024 роки;
7. Доповідні записки про дозвіл на закупівлю медичних виробів на 2023 і 2024 рік;
8. Контракт № 4 з керівником КНП, що є в комунальній власності від 02.12.2019 та додаткові угоди до нього, посадові інструкції директора ОСОБА_4 ;
9. Наказ № 91а від 22.06.2021 про затвердження Положення про уповноважену особу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 »;
10. Накази про призначення (переведення, звільнення) ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
11. Посадові інструкції з відмітками про ознайомлення ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Так, з метою виконання завдань кримінального провадження визначених у ст. 2 КПК України, зокрема забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, крім того, в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що у вказаних документах міститься інформація яка підтверджує зафіксований факт вчинення кримінального правопорушення, тобто дані документи являються важливими речовими доказами, тому під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до вказаних документів.
Враховуючи викладене, для забезпечення доказової бази в кримінальному провадженні, доведенні обставин, які відповідно до ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні підстави для тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , керуючись ст. ст. 40, 91, 98, 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий просить слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з'явилась, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність. Клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165, 166 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ Вінницького РУП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Вінницького РУП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 та членам групи слідчих, на тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- Договір про закупівлю № 207 від 21.06.2023 з додатками, додатковими угодами; усі видаткові накладні до договору № 207 від 21.06.2023 про отримання товару (26 шт.);
- Договір № 56 від 01.03.2024 з додатками та додатковими угодами; усі видаткові накладні до договору № 56 від 01.03.2024 (20 шт);
- План використання бюджетних коштів на 2023 рік від 10.01.2023 та 2024 рік від 08.01.2024;
- Потреби у лікарських засобах та медичних виробах на 2023 рік
- Протоколи щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 30/05 від 30.05.2023, № 06/06 від 06.06.2023, № 07/06 від 07.06.2023, № 12/06 від 12.06.2023, № 15/06/2 від 15.06.2023, № 01/02 від 01.02.2024, № 02/01/1 від 02.02.2024, № 12/02/1 від 12.02.2024, № 22/02/1 від 22.02.2024;
- Зміни до річного плану закупівель на 2023, 2024 роки;
- Доповідні записки про дозвіл на закупівлю медичних виробів на 2023 і 2024 рік;
- Контракт № 4 з керівником КНП, що є в комунальній власності від 02.12.2019 та додаткові угоди до нього, посадові інструкції директора ОСОБА_4 ;
- Наказ № 91а від 22.06.2021 про затвердження Положення про уповноважену особу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 »;
- Накази про призначення (переведення, звільнення) ОСОБА_5 , ОСОБА_6
- Посадові інструкції з відмітками про ознайомлення ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Вінницького міського суду
Вінницької області ОСОБА_7