Справа № 164/2317/25
п/с 3/164/809/2025
23 жовтня 2025 року. Сел. Маневичі.
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали, які надішли від Відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з вимогами, передбаченими ст.ст. 213, 217, 221, 245, 246, 255, 256, 276, 278-279 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, зокрема до суду, повинні надходити належно оформлені справи про адміністративні правопорушення, за правильність та їх повноту оформлення, відповідає орган, що надсилає справу до суду.
Відповідно до п. 2, 4 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Статтею 256 КУпАП визначено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із протоколу серії ВАД №428410 від 07 жовтня 2025 року вбачається, що 03 жовтня 2025 року близько 03 годині 20 хвилині працівниками ВП № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП на окраїні с. Чорниж Луцького району (в полі) було виявлено ОСОБА_1 , який мав при собі мисливську гладкоствольну рушницю марки «ИЖ-17» к. 16мм, без відповідного документа дозвільного характеру, яку зі слів ОСОБА_1 він знайшов перед тим, як його зупинили працівники поліції, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП.
Статтею 190 КУпАП передбачено відповідальність за порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї.
Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, -
тягнуть за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.
Однак, в матеріалах справи відсутня вимога про судимість ОСОБА_1 , що унеможливлює перевірку правильності кваліфікації за ч. 1 ст. 190 КУпАП.
Крім того, на підтвердження відсутності складу кримінального правопорушення до клопотання долучено супровідний лист заступника начальника ВП - начальника СВ ВП № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області Мартинюка А., в якому відсутній вихідний номер та дата скерування документу, що унеможливлює його оцінки в якості доказу у вказаній справі.
А також в додатках до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №428410 від 07 жовтня 2025 року відсутній будь-який документ, який підтверджує правильність складання протоколу в частині технічної характеристики зброї.
Із п. 18 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, вбачається, що оформлення справи про адміністративне правопорушення передбачає нумерацію аркушів у справі, складення внутрішнього опису документів справи, внесення засвідчувального напису про кількість аркушів, підшивання справи, оформлення обкладинки (титульного аркуша) справи.
Однак, всупереч вимогам вказаної Інструкції, в матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 КУпАПаркуші справи не пронумеровані.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Беручи до уваги вищевказане, з метою повного, об'єктивного розгляду справи та ухвалення законного судового рішення, суд приходить висновку про повернення матеріалів адміністративної справи до відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській областідля доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Маневицького районного суду І.С. Токарська