22 жовтня 2025 року справа №320/47759/24
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» до Головного управління ДПС у м. Києві та Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
у жовтні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» (ТОВ «Грейн Партнер», товариство) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (відповідач 1, ГУ ДПС) та Державної податкової служби України (відповідач 2, ДПС України).
Просили суд:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ДПС у м. Києві у частині неприйняття Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних пояснень 30082024-1 від 30.08.2024, направлених повідомленням №3 від 30.08.2024 до розрахунку коригування кількісних та якісних (прим. правильне найменування кількісних і вартісних) показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та неприйняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації розрахунку коригування в Реєстрі на основі поданих пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у розрахунку коригування показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023;
- зобов'язати ГУ ДПС у м. Києві розглянути подані позивачем пояснення вих. від 30.08.2024 до розрахунку коригування кількісних та якісних (прим. правильне найменування кількісних і вартісних) показників № 7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та надані копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в розрахунку коригування №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та прийняти відповідне рішення;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних та якісних (прим. правильне найменування кількісних і вартісних) показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної № 9 від 17.03.2023 за датою його подання.
Ухвалою суду від 15.01.2025 провадження у справі відкрито, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою від 22.10.2025 судом відмовлено у задоволенні заяви позивача про розгляд цієї справи за правилами загального позовного провадження.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних безпідставно не прийняті пояснення товариства позивача 30082024-1 від 30.08.2024, направлені повідомленням №3 від 30.08.2024 до розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023, та не прийняте рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації розрахунку коригування в Реєстрі на основі поданих пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у розрахунку коригування.
До суду від відповідача 1 та відповідача 2 надійшли відзиви на позовну заяву, відповідно до яких у задоволенні позову просили відмовити. Зазначили, що позивачем не було надано обґрунтованих доводів щодо порушення його прав та законних інтересів зі сторони органів податкової служби та неправомірності дій останніх, що свідчить про необґрунтованість позовних вимог. Уважають, що контролюючий орган діяв у межах та у спосіб, визначений Податковим кодексом України для забезпечення адміністрування та справляння обов'язкових платежів на території України; а повноваження по реєстрації податкових накладних і розрахунків коригувань є дискреційними.
Розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
15.03.2023 ТОВ «Грейн Партнер» укладено із TOB «УКРТРАНСАГРО» Договір поставки сільськогосподарської продукції №230315, відповідно до якого позивач як постачальник зобов'язувався поставити до 31.10.2023 товариству «УКРТРАНСАГРО» сільськогосподарську продукцію українського походження врожаю 2023 року, а саме - пшеницю 3 класу у кількості 2 000,00 т за ціною 9 300,00 грн з ПДВ за 1 тонну.
17.03.2023 позивачем отримано від ТОВ «УКРТРАНСАГРО» попередню передоплату у сумі 12 915 000,00 грн за товар, що підтверджується інформацією, яка міститься у банківській виписці за рахунками Акціонерний банк «Південний» (м. Одеса) від 17.03.2023 року та платіжній інструкції №127 від 17.03.2023.
17.03.2023 на виконання положень Податкового кодексу України позивачем складено податкову накладну №9 від 17.03.2023, яку було зареєстровано у ЄРПН, реєстраційний номер документа 9071126905.
У зв'язку із зменшенням ринкової ціни на пшеницю ТОВ «УКРТРАНСАГРО» направило позивачу листа від 12.10.2023 з пропозицією змін умов договору.
Не погодившись на зміну умов договору позивачем, на адресу ТОВ «УКРТРАНСАГРО» було скеровано лист від 17.10.2023, яким позивач повідомив ТОВ «УКРТРАНСАГРО» про розірвання договору поставки сільськогосподарської продукції №230315 від 15.03.2023.
17.10.2023 сторонами було укладено додаткову угоду про розірвання договору поставки сільськогосподарської продукції № 230315 від 15.03.2023. ТОВ «Грейн Партнер» та ТОВ «УКРТРАНСАГРО» дійшли згоди про розірвання договору та встановили термін оплати то для повернення позивачем попередньої 20.10.2023 «УКРТРАНСАГРО» у розмірі 12 915 000,00 грн.
19.10.2023 позивач повернув ТОВ «УКРТРАНСАГРО» попередню оплату в розмірі 12 915 000,00 грн, що підтверджується інформацією, яка міститься у платіжній інструкції № 8237 від 19.10.2023 та банківській виписці за рахунком в АБ «Південний» за 19.10.2023 та 20.10.2023.
19.10.2023 у зв'язку з поверненням покупцю попередньої оплати, позивач склав та направив на реєстрацію до ЄРПН Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9, у якому скоригував показники податкової накладної № 9 від 17.03.2023.
20.10.2023 позивачем отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої реєстрація розрахунку коригування № 7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 зупинена з підстав: «Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, реєстрація розрахунку коригування від 19.10.2023 №7 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. РК подана платником податку, який відповідає пункту 7 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник «С» 18.0826%, «P»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
30.08.2024 позивачем подано пояснення за №30062024-1 разом із додатками, які були направлені повідомленням №3 від 30.08.2024.
01.09.2024 позивачем отримано квитанцію № 2 у якій вказано, що пояснення позивача до РК №7 від 19.10.2023 не прийнято. У якості підстави зазначено: «Повідомлення від 30.08.2024 №3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено не прийнято до розгляду: по ПН/РК від 19.10.2023 № 7 порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерством фінансів України від 12.12.2019 №520».
Позивач не погодився із вказаною відмовою, вважає, що відповідач незаконно перешкоджає у реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування кількісних та якісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9, у той час як відсутні належні перешкоди для такої реєстрації.
У зв'язку із наведеним позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить із такого.
За правилами статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (Податковий кодекс, ПК України) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
За вимогами пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (Порядок №1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
За нормами пунктів 4, 5 Порядку з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (Порядок №1165), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
За змістом пунктів 6, 7, 10, 11 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.
Встановлено, що підставою для зупинення реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9 слугувала відповідність вимогам пункту 7 Критеріїв ризиковості платника податків.
Пунктом 7 Додатку 1 до Порядку №1165 одним із Критеріїв ризиковості платника податків визначено те, що платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Кодексу, з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Разом з цим, відповідач 1 не конкретизував якої саме звітності не було подано позивачем.
У квитанції про зупинення реєстрації розрахунку коригування №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9 також не зазначено, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація стала можливою.
Згідно із пунктом 2 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (Порядок №520), рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
За нормами пунктів 3, 4 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством, інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Згідно із пунктом 6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (пункт 7 Порядку №520).
За приписами пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Таким чином, датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9, була дата поверненням покупцю попередньої оплати, а саме - 19.10.2023.
Отже, позивач мав право подати письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 Порядку №520, до 18.10.2024.
30.08.2024 позивачем подано пояснення за №30062024-1 разом із додатками, які були направлені повідомленням №3 від 30.08.2024, тобто вчасно.
Наведене вказує на протиправність оскаржуваної відмови у прийнятті повідомлення від 30.08.2024 №3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.
За правилами пункту 9 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг" та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
За положеннями пункту 10 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.
Суд зауважує, що у цьому випадку контролюючим органом не прийнято рішення про відмову в реєстрації розрахунку коригування №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9, у зв'язку із чим суд не може перевірити висновки відповідача щодо наявності чи відсутності підстав для реєстрації відповідного розрахунку.
У відповідності до Рекомендації Комітету Ради Європи № R (80) 2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем. Так, дискреція - це елемент управлінської діяльності; вона пов'язана з владними повноваженнями і їх носіями - органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами; її не слід ототожнювати тільки з формалізованими повноваженнями - вона характеризується відсутністю однозначного нормативного регулювання дій суб'єкта.
Суд враховує, що позивач надав контролюючому органу документи для реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної від 17.03.2023 №9 в ЄРПН, а відповідач безпідставно не прийняв такі документи.
Разом з цим, суд до прийняття відповідачем-1 рішення про відмову в реєстрації у ЄРПН вказаного розрахунку коригування не може дослідити наслідки реалізації контролюючим органом його виключних повноважень у відповідній сфері.
З урахуванням наведеного, суд не може в обхід встановленої процедури, до вжиття контролюючим органом встановлених формальностей, зобов'язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування № 7 від 19.10.2023 до податкової накладної № 9 від 17.03.2023 за датою його подання, а тому в задоволенні позову у цій частині - відмовляє.
За правилами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Як видно із платіжної інструкції від 01.10.2024 № 15713, позивачем сплачено судовий збір у сумі 3028 грн.
Зважаючи на часткове задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 1514 грн підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1 - Головного управління ДПС у м. Києві, як суб'єкта владних повноважень, який допустив оскаржувану бездіяльність.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 159, 162, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у м. Києві по неприйняттю Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних пояснень №30082024-1 від 30.08.2024, направлених Товариством з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» повідомленням №3 від 30.08.2024, до розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та неприйняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на основі поданих пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023.
Зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві розглянути подані Товариством з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» пояснення №30082024-1 від 30.08.2024, направлені повідомленням №3 від 30.08.2024, до розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та надані копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №7 від 19.10.2023 до податкової накладної №9 від 17.03.2023 та прийняти рішення за результатом їх розгляду.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейн Партнер» (код ЄДРПОУ: 43639739; місцезнаходження: 04210, м. Київ, проспект Івасюка Володимира, буд. 8, корпус 2, офіс 38) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011; місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19) судовий збір у розмірі 1514,00 грн (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять гривень 0 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Скрипка І.М.